دنیای پوشیدنی و مد و فشن

یازده براش آرایشی که همه خانم‌ها به آن احتیاج دارند

آرایش تخصصی و حرفه‌ای به ابزارهای مختلفی نیاز دارد که براش آرایشی هم یکی از آن‌ها است. حتما شما هم آرایشگران حرفه‌ای را دیده‌اید که یک کیف پر از براش آرایشی دارند و از آن‌ها برای آرایش‌های حرفه‌ای مشتریان خود استفاده می‌کنند. اما شما به عنوان کسی که آرایش روزمره و گاهی هم مجلسی انجام می‌دهد به همه این براش‌های تخصصی نیازی ندارید. اما تعدادی براش آرایشی وجود دارد که همه خانم‌ها به آن‌ها نیاز دارند، البته خانم‌هایی که دوست دارند آرایش کامل و زیبایی داشته باشند. در این مقاله از بپوش رو یازده براش آرایشی را که همه خانم‌ها به آن‌ها نیاز دارند به شما معرفی خواهیم کرد و کاربرد هر یک از آن‌ها را بیان خواهیم نمود.

1- براش سایه بزرگ

سایه زدن یکی از مراحل مهم آرایش حرفه‌ای است و اگر می‌خواهید سایه بافت خوبی روی چشمان شما داشته باشد باید از براش سایه استفاده کنید. براش سایه انواع مختلفی دارد، براش‌هایی که سر اسفنجی دارند و معمولا در بسته بندی پالت‌های سایه قرار می‌گیرند کارایی چندانی در سایه حرفه‌ای ندارند و اگر از انگشت خود برای سایه زدن استفاده کنید احتمالا نتیجه بهتری خواهید گرفت. یکی از ضروری‌ترین براش‌های آرایشی، براش سایه بزرگ است که سایه را کاملا یکدست و زیبا، بالای چشمان شما پخش می‌کند. هرچه موهای این سایه متراکم‌تر باشد کیفیت آن نیز بهتر خواهد بود، قبل از زدن سایه، کمی اسپری تثبیت کننده آرایش روی براش بزنید تا ماندگاری آرایش شما افزایش یابد.

یازده براش آرایشی که همه خانم‌ها به آن احتیاج دارند

2- براش سایه برای خط تای پلک

اگر قصد دارید سایه خود را کامل و حرفه‌ای بزنید باید در چند مرحله این کار را انجام دهید. معمولا یک سایه با رنگ تیره‌تر روی خط تای پلک زده می‌شود تا به چشم‌ها عمق و برجستگی بدهد. برای این کار لازم است که از براش سایه مخصوص برای این کار استفاده کنید. در واقع بدون این براش، مجموعه براش آرایشی شما کامل نخواهد بود و نمی‌توان از سایه‌های چندرنگ و چند لایه استفاده کرد. استفاده از براش سایه خط پلک، اولین مرحله از سایه زدن است که زمینه‌ای عالی برای ادامه آرایش فراهم می‌کند و دست شما برای خلاقیت و ساخت آرایش چشم کامل، باز خواهد بود.

یازده براش آرایشی که همه خانم‌ها به آن احتیاج دارند

3- براش آرایشی کانتور و برنزر

کانتور کردن از محبوب‌ترین ترفندهای آرایشی است که روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند و حتی کانتور ملایم به آرایش روزمره نیز راه پیدا کرده است. اما کانتور کردن ترفندهای خاصی دارد و بدون ابزار و براش مناسب نمی‌توان یک کانتور عالی و بی‌نقص داشت. برای این کار شما به یک براش کانتور نیاز دارید که پودر یا کرم کانتور را به خوبی روی پوست پخش و محو کند. اگر به استفاده از برنزر هم علاقه دارید می‌توانید با یک براش مخصوص برنزر این کار را تمیز و حرفه‌ای انجام دهید. معمولا می‌توان با براش مخصوص کانتور، از برنزر نیز استفاده کرد پس این دو براش آرایشی برای همه خانم‌هایی که می‌خواهند آرایش کاملی داشته باشند ضروری است.

یازده براش آرایشی که همه خانم‌ها به آن احتیاج دارند

4- براش آرایشی دوسر برای ابرو

آرایش ابروها یکی از مهم‌ترین مراحل آرایش است و خانم‌ها همیشه دوست دارند با محصولات آرایشی مختلف مثل مداد و پماد و سایه، به ابروهای خود شکل دهند و آن‌ها را پر کنند. اگر می‌خواهید ابروهایی بی‌نقص و زیبا داشته باشید بهتر است برای تهیه یکی دو براش مخصوص ابرو نیز سرمایه گذاری کنید. یکی از این براش‌ها ظریف و سرکج است و مواد آرایشی را به خوبی در میان موهای ابرو پخش و محو می‌کند. براش دیگر، براش گرد یا اسپولی است که از آن برای شانه زدن، ژل زدن و ریمل زدن به ابروها استفاده می‌شود. اگر از این نوع اسپولی‌ها در اختیار ندارید می‌توانید براش ریمل خشک شده خود را بشویید و به عنوان اسپولی ابرو مورد استفاده قرار دهید.

یازده براش آرایشی که همه خانم‌ها به آن احتیاج دارند

5- براش مدادی

براش مدادی یکی از براش‌های آرایشی کمتر شناخته شده است که می‌تواند تاثیر چشمگیری در زیباتر کردن آرایش شما داشته باشد. این براش، سری ظریف و تیز دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن، جزئیات بیشتری به آرایش خود اضافه کرده و ظاهر حرفه‌ای تری به آن بدهید. این جزئیات می‌تواند مربوط به آرایش چشم، لب یا مژه‌ها باشد. با استفاده از براش مدادی، شما می‌توانید به قسمت های مختلف آرایش خود اکلیل اضافه کنید و به جذابیت آن اضافه کنید، البته در نظر داشته باشید که به دلیل چندکاره بودن این براش، شما همیشه باید آن را تمیز نگه دارید.

یازده براش آرایشی که همه خانم‌ها به آن احتیاج دارند

6- براش کابوکی مسطح

براش کابوکی از معروف‌ترین انواع براش‌های آرایشی است که همه خانم‌های اهل فن، حتما یکی از آن‌ها را در مجموعه براش‌های خود دارند. براش کابوکی مسطح، سر صافی دارد که از تجمع ماده آرایشی روی پوست جلوگیری می‌کند و در چندین مرحله از مراحل آرایش به کار شما می‌آید. شما می‌توانید از براش کابوکی برای زدن کرم پودر استفاده کنید و یا مواد آرایشی اضافی را در مراحل نهایی آرایش از روی صورت بردارید. مثلا اگر حس می‌کنید رژگونه شما بیش از حد معمول پررنگ شده است می‌توانید با براش کابوکی مسطح، آن را ملایم‌تر کنید.

یازده براش آرایشی که همه خانم‌ها به آن احتیاج دارند

7- براش گرد برای پودر

مواد پودری جایگاه خاصی در آرایش دارند. از رژگونه و پنکیک گرفته تا برنزر و پور تثبیت کننده، حالت پودری دارند و شما برای زدن آن‌ها روی پوست به یک براش مخصوص و مناسب نیاز دارید، براشی که پودر را به مقدار مناسب بردارد و روی پوست به طور یکدست و یکنواخت پخش کند. اگر می‌خواهید آرایش شما تثبیت شده و زیبا به نظر برسد، هیچ مرزی در پوست دیده نشود و حالت پودری روی پوست مشخص نباشد باید از یک براش گرد مخصوص برای پودر استفاده کنید. این براش‌ها را به راحتی می‌توان روی پست حرکت داد و بافت زیبایی را روی آرایش به وجود آورد. اگر قرار است آرایش خود را روی گردن نیز امتداد دهید این براش بهترین گزینه برای شما است.

یازده براش آرایشی که همه خانم‌ها به آن احتیاج دارند

8- براش برنزر

استفاده از برنزر در آرایش اهمیت زیادی دارد. اگر برنزر را به خوبی روی پوست پخش و محو نکنید حالت کثیفی به آرایش شما خواهد داد و قطعا نزدن برنزر بر زدن آن به این شکل، ارحجیت دارد. اما برنزر زیبایی خاصی به آرایش می‌دهد و باعث می‌شود که صورت شما عمق پیدا کند و تخت و بزرگ به نظر نرسد. پس برای این که برنزر را به شکلی حرفه‌ای و دقیق روی پوست بزنید بهتر است از یک براش مخصوص برای این کار استفاده کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که از برنزرهای حاوی اکلیل نمی‌توان برای کانتور استفاده کرد و فقط باید از برنزرهای مات برای این کار استفاده شود.

یازده براش آرایشی که همه خانم‌ها به آن احتیاج دارند

9- براش سرکج برای خط چشم

خط چشم ژلی یکی از محبوب‌ترین انواع خط چشم است که هم مزایای خط چشم مایع را دارد و هم استفاده از آن به اندازه مدادهای مخصوص خط چشم، ساده است. خط چشم‌های ژلی معمولا در بسته بندی یک خود براش مخصوص دارند اما این براش کیفیت لازم برای کشیده خطوط دقیق و تمیز را ندارد و اگر می‌خواهید خط چشم ژلی شما زیبا و بی‌نقص باشد بهتر است یک براش سرکج برای این کار تهیه کنید. این براش موهای متراکمی دارد و خط چشم را کاملا یکدست و یکنواخت بالای مژه‌ها پخش می‌کند. همچنین می‌توانید از این براش برای کشیدن سایه تیره رنگ زیر پلک پایین نیز استفاده کنید و عمق و زیبایی بیشتری به چشمان خود بدهید.

یازده براش آرایشی که همه خانم‌ها به آن احتیاج دارند

10- براش دوسر برای کانسیلر

استفاده از کانسیلر یکی از مهم‌ترین بخش‌های آرایش است که در آرایش روزمره نیز کاربرد دارد. با کانسیلر شما می‌توانید عیوب پوست مثل جای جوش، تیرگی زیر چشم و لکه‌ها را که با کرم پودر پوشانده نمی‌شوند بپوشانید و پوستی بی‌نقص داشته باشید. اگر فکر می‌کنید داشتن یک براش مخصوص برای کانسیلر، ولخرجی و زیاده روی است کاملا در اشتباه هستید. بدون یک براش مناسب نمی‌توان کانسیلر را به خوبی در قسمت‌های مختلف صورت محو کرد. حتی یک براش هم برای این کار کافی نیست و شما باید یک براش کانسیلر بزرگ (برای قسمت‌های بزرگ‌تر صورت زیر چشم و گونه) و یک براش کوچک (برای قسمت‌های کوچک مثل اطراف بینی و گوشه چشم) در اختیار داشته باشید.

یازده براش آرایشی که همه خانم‌ها به آن احتیاج دارند

11- براش بادبزنی

اگر اهل تماشای ویدئوهای آموزش آرایش در اینترنت بوده باشید حتما دیده‌اید که اینفلوئنسرها و بلاگرها از براشی بزرگ و باریک به شکل بادبزن استفاده می‌کنند. این براش که به براش بادبزنی هم معروف است کاربردهای مختلفی دارد اما مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربرد آن در زدن هایلایتر است. با استفاده از این براش می‌توانید هایلایتر را خیلی بهتر و دقیق‌تر روی قسمت‌هایی که می‌خواهید روشن و برجسته به نظر برسد (مثل بالای گونه، زیر ابروها، بالای لب و نوک بینی) بزنید و به چهره خود، عمق و زیبایی بدهید. البته می‌توان از براش بادبزنی برای تمیز کردن اضافات آرایشی که معمولا زیر چشم‌ها ریخته می‌شود نیز استفاده کرد.

یازده براش آرایشی که همه خانم‌ها به آن احتیاج دارند

منبع The Every Girl
مطالب مرتبط
به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.