دنیای پوشیدنی و مد و فشن

ترفندهای لباس پوشیدن که هر دختری باید بداند

لباس پوشیدن کاری است که تمام افراد در طول روز انجام می‌دهند! بنابراین بهتر است نکات و ترفندهای کاربردی در مورد نحوه‌ی صحیح لباس پوشیدن را یاد بگیریم. همه‌ی ما می‌دانیم که همیشه ترفندهایی در مد و استایل وجود دارد که می‌تواند در پوشیدن شلوار جین و کفش‌های پاشنه‌بلند به ما کمک کند. در ادامه سعی داشته‌ایم تا برای خوانندگان این مقاله نکات و ترفندهای کاربردی و جذابی را در این خصوص جمع‌آوری کنیم تا پوشیدن لباس را برای شما راحت‌تر کنیم، پس با ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید.

1- شلوار جین خود را داخل بوت­هایتان تا کنید.ترفندهای لباس پوشیدن

اولین نکته‌ای که در این لیست برای شما قرار داده‌ایم این است که به یاد داشته باشید همواره شلوار جین خود را به‌درستی داخل چکمه‌های خود تا کنید. البته اگر شما جزو طرفداران شلوار جین‌های جذب هستید مشکلی با پوشیدن بوت نخواهید داشت اما اگر شلوار شما دم پا گشاد باشد، بالا کشیدن زیپ چکمه‌ها و بستن آن قطعاً برایتان سخت خواهد بود. در تصویر زیر به‌طور کامل نحوه‌ی تا زدن شلوارهایی غیر جذب را برایتان شرح داده­ایم

2- حل مشکل خرابی زیپ شلوارتان

همه‌ی خانم‌ها در کمد لباسشان حداقل یک شلوار جین دارند که زیپ آن دررفته و بسته نمی‌شود. این مشکل احتمالاً به علت تنگ بود و یا جذب بودن بیش‌ازحد شلوار شما به وجود آمده است، بااین‌حال برای این مسئله نیز راحل حلی را برای شما در نظر گرفته‌ایم. یک حلقه‌ی قفلی را داخل لوب زیپ شلوارتان گذاشته و آن را نزدیک به دکمه‌ی شلوار خود ببرید با قرار دادن این حلقه روی دکمه‌ی شلوارتان این مشکل به‌راحتی حل خواهد شد.

3- جلوگیری از کوچک شدن لباس‌ها در حین شستشو

همان‌طور که می‌دانید، همه‌ی لباس‌ها را نمی‌توان داخل خشک‌کن قرارداد. برای بسیاری از ما پیش‌آمده که بعد از یک‌بار شست و شوی لباس موردعلاقه‌مان به‌قدری کوچک‌شده است که می‌توان از آن به‌عنوان لباس برای عروسک‌ها استفاده کرد! در هنگام خرید لباس حتماً به این موضوع توجه داشته باشید که ویژگی استفاده از خشک‌کن را دارا باشند.

4- با پوشیدن چندلایه لباس از شلختگی استایل خود بکاهید.

تقریباً همه‌ی دخترها می‌توانند از این ایده استفاده کنند. برای این کار کافی است بین بافت و بلوز یقه دار خود یک تاپ جذب بپوشید. این کار باعث می‌شود تا استایل شما شلخته به نظر نرسد. همچنین اگر بلوز یقه دار شما مقداری گشاد است این ترفند برای شما بسیار مؤثر خواهد بود.

5- شلوار جینتان را دوباره سایز تن خود کنید

ممکن است شما نیز جزء افرادی باشید که اخیراً کمی اضافه‌وزن پیداکرده و مقداری چاق شده‌اند، در این صورت حتماً می‌دانید که شلوار جین‌های شما تنگ‌شده‌اند، اما نگران نباشید نیازی نیست که کمد لباس خود را دوباره از نو پر کنید. ممکن است با خود فکر کنید که نمی‌توان سایز شلوار جین را تغییر داد اما باید بدانید که می‌توان باکمی کش دادن جین‌هایتان آن‌ها را به‌اندازه‌ای که متناسب سایز فعلی شما باشد، درآورید. برای این کار فقط کافی است که اول‌ازهمه جین‌هایتان را به تن کرده و در همان حال آن‌ها را خیس کنید. همچنین می‌توانید با اسپری کردن آب روی جینتان آن را مرطوب کنید. در حین پوشیدن آن‌ها به مدت 30 دقیقه سعی بر انجام تمرینات کششی داشته باشید. برای مثال می‌توانید تمریناتی نظیر اسکات و یا حتی حالت‌های یوگا را امتحان کنید. پس از نیم ساعت آن‌ها را درآورده و اجازه دهید تا شلوارتان خشک شود. برای حصول نتیجه‌ی بهتر به شما توصیه می‌کنیم این کار را یک‌بار دیگر بعدازآن که جین‌هایتان خشک شدند نیز انجام دهید.

اگر می‌خواهید طول شلوارتان را افزایش دهید به شما پیشنهاد می‌کنیم همانند دفعه‌ی قبلی آن را مرطوب کرده و سپس روی زمین بگذارید. قسمت کمر شلوار را به‌وسیله‌ی انگشتان پایتان نگه‌داشته و قد شلوار را به سمت خود بکشید. این کار را 10 بار تکرار کنید.

6- انتخاب گردنبند مناسب با یقه‌ی لباستان

این نکته ممکن است کمتر موردتوجه شما قرارگرفته باشد اما باید به شما بگوییم، هنگامی‌که جواهراتتان را با توجه به یقه‌ی لباس خود انتخاب می‌کنید، تفاوت قابل‌توجه آن را متوجه خواهید شد. همان‌طور که می‌دانید ناحیه‌ی یقه‌ی پیراهن و لباس شما بیشترین اهمیت را دارد، پس در انتخاب گردنبند مناسب حتماً دقت به خرج دهید.

7- لکه‌ی خوشبوکننده‌ها را از لباستان پاک کنید

این موارد یکی از اتفاقاتی است که به‌دفعات برای افراد اتفاق می‌افتد. هرچقدر هم در پوشیدن لباس خود دقت داشته باشید، این اتفاق ممکن است برای شما پیش بیاید به‌ویژه اگر لباس‌های تیره به تن داشته باشید.

با استفاده از دستمال مرطوب کودکان می‌توانید این لکه‌ها را به‌راحتی بزدایید، پس به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً در همه‌ی موارد همراه خود داشته باشید تا لکه‌های خوشبوکننده‌ی روی پیراهن و لباس خود را کامل از بین ببرید.

8- تا کردن لباس‌ها به‌صورت افقی

همه‌ی ما می‌دانیم که تا کردن تی‌شرت‌ها به‌صورت افقی باعث می‌شود تا به‌راحتی هنگام نیاز، تی­شرت موردنظر خود را در کشوی لباسمان بیابیم، در این مورد فقط کافی است به یاد داشته باشید تا قسمت چاپی روی تی‌شرت را به بیرون تا کنید تا تشخیص آن برایتان راحت­تر باشد.

9- گشاد کردن کفش با یک روش بسیار ساده

اگر نتوانید از کفش‌های زیبای موجود در جاکفشی‌تان استفاده کنید، عملاً بی‌استفاده و بی‌ارزش خواهند بود. اگر کفش‌های قدیمی شما کمی برایتان تنگ‌شده‌اند به شما توصیه می‌کنیم با استفاده از روش پیشنهادی بپوش‌رو، دوباره آن‌ها را بپوشید!

اول‌ازهمه داخل کیسه‌های پلاستیکی قفلی کمی آب بریزید، سپس هوای موجود در آن را خالی کرده و در آن را ببندید. بعدازاین کار کیسه‌ها را داخل کفش‌هایتان قرار دهید و برای یک‌شب آن‌ها را داخل فریز بگذارید. اگر احتیاج بود می‌توانید چندین دفعه این ترفند را تکرار کنید.

10- استفاده‌ی دوباره از ژاکت‌های کهنه

به شما توصیه می‌کنیم به‌جای خریدن گرم‌کننده‌ی چکمه، کمی خلاقیت به خرج داده و از آستین ژاکت‌های قدیمی خود استفاده کنید. این کار بسیار راحت است، برای انجام آن کافی است آستین‌های ژاکت خود را برش دهید و حتی نیاز نیست تا از سوزن استفاده کنید!

11- پاک کردن لکه‌های زردرنگ ناشی از تعرق

حتماً شما نیز تی‌شرت‌های سفید خود را بعد از آن‌که براثر تعریق در ناحیه‌ی زیر بغل، زردرنگ می‌شوند، دور می‌اندازید، ولی دیگر احتیاجی نیست. به‌جای این کار ما به شما توصیه می‌کنیم همیشه یک بطری آب، ظرف اسپری و لیمو در خانه داشته باشید تا هنگام دیدن این لکه‌های زرد روی محل مورد نظر اسپری کنید. اگر بعدازاین کار تی­شرت خود را بشویید خواهید دید که از این لکه‌ها اثری باقی نمانده است.

12- از کمربند در لباس­های خود استفاده کنید

حتی اگر شما جزء افرادی هستید که دارای استایل روزانه‌ی بسیار ساده هستید به شما توصیه می‌کنیم که حتماً از کمربند استفاده کنید. کمربندها در واقع اکسسوری بسیار ظریفی هستند که می‌توانند به استایل شما شخصیت ببخشند.

13- تی‌شرت‌های خود را به‌وسیله‌ی نمک نرم کنید

اگرچه که این ترفند کمی ممکن است برایتان زمان‌بر باشد و به صبر احتیاج دارد اما زحمت زیادی نداشته و به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً آن را امتحان کنید. فقط کافی است یک تی‌شرت نخی را در محلول آب و نمک قرار داده و اجازه دهید تا برای سه روز خیس بخورد، بعدازاین مدت می‌توانید طبق روال عادی آن را بشویید. بعد از انجام این کار تفاوت اساسی را متوجه خواهید شد.

14- کفش لبه‌دار مخصوص به خود را درست کنید

این روش به‌راحتی به شما کمک می‌کند تا کفش موردعلاقه‌ی خود را درست کنید و از نظر مالی هم برای شما بسیار مقرون به‌صرفه خواهد بود. همچنین با استفاده از این روش شما می‌توانید جلوی کفش خود را هر رنگی که دوست دارید، بزنید. فقط به خاطر داشته باشید به هنگام انجام این ترفند از یک روزنامه برای جلوگیری از رنگی شدن سایر نقاط کفش خود استفاده کنید. برای مثال کفش‌ها قهوه‌ای و تخت با لبه‌ی طلایی و متالیک بسیار جذاب خواهند بود.

15- کفش‌هایتان را با استفاده از موم زنبور ضد آب کنید

اگر شما هم به علت سبکی و راحتی از طرفداران کفش‌های پارچه‌ای هستید، این ترفند برای شما بسیار پرکاربرد خواهد بود اما می‌دانیم که این مدل کفش‌ها در برابر عوامل بیرونی هیچ محافظی ندارند؛ اما با استفاده از موم زنبور شما می‌توانید به‌راحتی کفش‌هایتان را ضد آب کنید به‌طوری‌که در روزهای بارانی نیز به‌راحتی قابل‌استفاده باشند.

16- آویز لباسی‌های خود را دو برابر کنید

برای این کار مافی است در قوطی‌های نوشابه‌ی خود را نگه دارید. با استفاده از آن‌ها می‌توانید آویز لباس‌های خود را دو برابر کنید. یکی دیگر از مزایای این ترفند این است که می‌توانید لباس‌هایتان را جفت کرده و در کنار هم قرار دهید همچنین از فضای چوب‌لباسی خود بیشترین استفاده را خواهید کرد.

17- جوراب‌شلواری و اسپری مو

احتمالاً تابه‌حال راجع به لاک ناخن و جلوگیری از نخ کش شدن جوراب‌شلواری شنیده‌اید؛ اما در این قسمت ما می‌خواهیم روش دیگری را به شما معرفی کنیم. شما با استفاده از یک اسپری و مو می‌توانید از نخ کش شدن ساپورت و یا جوراب‌شلواری خود جلوگیری کنید. برای این کار کافی است به اسپری خود را به‌سرعت در تمامی نواحی جوراب‌شلواری، اعمال کنید. البته به خاطر داشته باشید اسپری را در نواحی­ای که بیشتر در معرض نخ کش شدن هستند، به کار ببرید.

18- قلاب‌دوزی

این کار یکی از روش‌های بسیار زیبا برای پر کردن قسمت‌های سوراخ شده و یا شلوار جین‌های مدل پاره است. شما می‌توانید با انجام گلدوزی‌های خلاقانه، قسمت پاره شده‌ی شلوار خود را به یک مدل جذاب و منحصربه‌فرد تبدلی کنید. برای انجام این کار حتی از طرح‌های حرارتی در قسمت مورد می‌توان استفاده کرد همچنین به شما پیشنهاد می‌کنیم بعدازاین کار از نخ بافتنی برای ثابت شدن طرح روی شلوارتان کمک بگیرید با این کار جذابیت طرح شما نیز افزایش می‌یابد.

19- چسبیدن آدامس به لباس

همه‌ی ما حداقل یک با در طول زندگی با این اتفاق مواجه شده‌ایم؛ اما باید بگوییم دیگر نگران این موضوع نباشید زیرا می‌توانید با این روش آدامس را از روی هر جنس لباسی به‌طور کامل پاک کنید و این راه‌حل چیزی به‌جز یخ نیست! ابتدا به‌وسیله‌ی یک تکه یخ آدامس را تا جای ممکن سرد کنید زیرا باعث می‌شود تا سفت شود و این موضوع به شما کمک می‌کند تا بتوانید به‌راحتی آن را از روی پارچه بخراشید. به خاطر داشته باشید از این ترفند می­توانید برای مبلمان و حتی موهای خود نیز استفاده کنید.

20- پوشیدن جوراب‌شلواری زیر شلوار جین‌های پاره

این ترفند قطعاً به زیباتر شدن استایل شما کمک خواهد کرد. البته لازم به ذکر است که این کار به شما کمک می‌کند تا در زمستان و فصول سرد سال، گرم شوید. شما می‌توانید هر مدل جوراب‌شلواری که احساس می‌کنید به استایل شما نزدیک‌تر است را امتحان کنید.

21- از بین برد پرزهای لباس

پرزهای دایره‌ای شکل که از گشادشدن پارچه روی لباس به وجود می‌آیند، اکثراً در قسمت زیر بغل و یا قسمت‌هایی که دستانتان با ژاکت برخورد دارند تجمع دارند. اکثر افراد بعدازاینکه بافت و ژاکتشان پرزی می‌شود دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنند؛ اما در این قسمت به شما یاد می‌دهیم که چگونه از شر این گلوله‌های پرزی راحت شوید. برای این کار کافی است یک عدد سنگ‌پا را روی قسمت‌های پرزدار ژاکت خود بکشید و بعدازآن از یک غلتک پرز جمع کن استفاده کنید تا پرزهای کنده‌شده را جمع کند.

22- بوت­های چرمی خود را دوباره مثل روز اول ترمیم کنید

لکه‌های سفید روی بوت­های چرمی بر اثر برخورد با نمک به وجود می‌آیند. اگر شما در مناطق شمالی، جایی که جاده‌ها و مسیرها با نمک پوشیده شده­اند، زندگی می‌کنید حتماً این مشکل را تجربه کرده­اید. با استفاده از اسپری‌های مخصوص به‌راحتی می‌توانید این لکه‌ها را از بین ببرید.

23- ترفند شال بستن

همان‌طور که می‌دانید هزاران روش برای بستن شال‌گردن وجود دارد اما فقط برخی از آن‌ها موردعلاقه و سلیقه‌ی شما قرار می‌گیرند. این روش یکی از مدل‌های راحت اما درعین‌حال شیک است و در گردن شما ثابت می‌ماند. با یک‌بار امتحان کردن این مدل مطمئناً از آن خوشتان خواهد آمد.

24- ترفند جالب برای تا کردن آستین تا آرنج

همه‌ی ما دوست داریم تا آستین‌هایمان را به‌راحتی اما با ظاهر بی‌نقص تاکرده و مدل دهیم. در تصویر مراحل تا کردن این مدل آسان و شیک را برایتان شرح داده‌ایم.

25- گم کردن بند هودی

ممکن است تابه‌حال این اتفاق برای شما نیز پیش‌آمده باشد، برای حل کردن این مشکل به شما پیشنهاد می‌کنیم بند هودی‌تان که به داخل لباس رفته است را به‌وسیله‌ی یک سنجاق قفلی بیرون بیاورید. همچنین می‌توانید بند هودی را در یک سمت جمع کرده و با دستتان آن را به سمت سوراخ هودی بکشید.

 

 

منبع listotic
مطالب مرتبط
به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.