دنیای پوشیدنی و مد و فشن

8 راز خرید جواهر برای خانم‌ها که آقایان باید بدانید!

با رسیدن زمان تعطیلات، مراسم‌های خاص نظیر سالگرد و تولد، تقریبا بیشتر آقایان با این مشکل مواجه‌اند که: برای همسر دوست داشتنی و جواهر دوست خود چه هدیه‌ای بگیرند!

متخصصان و کارشناسان مد سعی دارند که آقایان را در این زمینه با ترفندها و رازهای خرید جواهر برای خانم‌ها آشنا کنند. پس اگر شما هم جزء افرادی هستید که تا به حال با این مشکل چندین بار مواجه شده‌اید، با خواندن این مقاله این مسئله برای همیشه برایتان حل خواهد شد. پس با ادامه‌ی این مطلب بپوش رو را همراهی کنید تا این سری با هدیه‌ی فوق‌العاده‌ی خود همسرتان را شگفت زده کنید.

1- برای همسرتان هدیه‌ای که دوست دارد بخرید، نه چیزی که شما دوست دارید وی را در آن ببینید

آیا شما هم دوست دارید برای همسرتان زیباترین جواهر دنیا را خریده و باعث خوشحالی وی شوید؟ برای اینکار اول باید او را دوست داشته باشید و سپس سلیقه‌ی همسرتان را بشناسید. این شعار Nathalie Petitjean، مدیر شعبه‌های برند Tiffany و Chaumet است.

اول از همه به دقت، به همسرتان گوش فرادهید

وی اظهار دارد که بزرگ‌ترین اشتباه مردان در هنگام خرید جواهر این است که اغلب آن چیزی که خودشان می‌پسندند را مورد خرید برای همسرشان قرار می‌دهند. البته اکثر دستیار فروشنده‌ها در مغازه نیز گاها فراموش می‌کنند که این موضوع را به آقایان یادآوری کنند. Nathalie می‌گوید چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که همسر خود و سلیقه‌ی وی را ستایش کرده و مورد احترام قرار دهید.

جواهری که بانوان مورد استفاده قرار می‌هند در واقع بخشی وسیعی از شخصیت آن‌ها را مورد نمایش قرار می‌دهد. خانم‌ها همیشه نشانه‌هایی از چیزهایی که به آن علاقه دارند را برای شما بازگو می‌کنند. تنها کافیست در این مورد کمی هوشمندانه عمل کرده و دقت لازم را داشته باشید.

مشاور و کارشناس جواهرات و الماس، Cynthia Renée Zava می‌گوید:

مردها اغلب چیزی را به عنوان هدیه برای ما تهیه می‌کنند که دوست دارند ما را در آن ببینند و این لزوما چیزی نیست که ما زن‌ها از پوشیدن آن احساس خوبی داشته باشیم!

2- به همسرتان در حین خرید توجه داشته باشید

Doyle Cox، کارشناس بازاریابی املاک می‌گوید معتقد است بعد از 21 سال زندگی مشترک با همسر خود، سلیقه‌ی وی را از بر است. اگرچه که وی ترجیح می‌‌دهد در هنگام خرید همسر خود، به سلیقه‌ی وی توجه بسیاری داشته باشد و چیزی که نظر وی را همواره مورد توجه خود قرار می‌دهد و او را هیجان زده می‌کند را به عنوان معیار و ملاک خرید قرار دهد. وی می‌گوید:

بعد از آن سعی می‌کنم به مغازه برگردم و آن چیز را برایش خریدار کنم و یا بعدا با هدیه‌ای مشابه همسرم را سوپرایز کنم!

3- برای همسرتان هدیه‌ای با ارزش معنوی و رمانتیک تهیه کنید.

Elmer Kerr، یک مشاور توسعه و کسب و کار در ایرلند توصیه می‌کند جواهری را برای همسرتان انتخاب کنید که دارای ارزش معنوی است و یا یادآور قسمت مشترک و یا خاطره‌ای خوشایند برای وی است. برای مثال اگر مردی همسر خود را 20 سال پیش در پاریس برای اولین بار ملاقات کرده است، می‌تواند یک گردنبند جذاب فرانسوی برای او تهیه و خریداری کند. این هدیه لزوما نباید خیلی گرانقیمت باشد اما معنا و عواطف زیادی را به دنبال دارد و همسر شما را حتما هیجان زده خواهد کرد.

اغلب آقایان در انتخاب جواهر از کارشناسان و افراد دیگر کمک می‌گیرند و این می‌تواند برا آن‌‌ها یک اشتباه تمام عیار به حساب بیاید! زیرا جواهری که تهیه می‌کنید باید با توجه به تجربیات شخصی خود با سلیقه و تاریخچه‌ی آشنایی خودتان با همسرتان باشد. یکی دیگر از کارهایی که می‌توانیم به شما توصیه کنیم این است که به یک جواهرساز مراجعه کنید و سعی بر این داشته باشید که با جزئیات تجربه‌ی شخصی خود، یک یادآوری از رابطه‌ی خود را به طور نمادین به طور شخصی برای وی طراحی کرده و بسازید. این کار باعث می‌شود تا هدیه‌ی شما به یک کادوی خاص و پرمعنی تبدیل شود. مطمئن باشید همسرتان عاشق این کادو خواهد شد.

4- به جعبه‌ی جواهرات همسر خود دقت کنید.

توصیه‌ی دیگری که برای شما داریم این است که به جواهراتی که اغلب به تن دارد دقت کنید. سعی کنید سلیقه‌ی وی را از این طریق مورد بررسی قرار دهید. اولین سئوال در این مورد این است که بدایند طلای سفید دوس دارد یا زرد؟ سنگ‌های قیمتی رنگی را دوست دارد؟ اگر به وجود سنگ در جواهرات علاقه‌مند چه سایزی برای سنگ را بیشتر می‌پسندد؟ اندام ظریفی دارد یا قوی است؟ به جواهراتی که م اکنون دارد توجه کنید. اکثر خانم‌ها استایل مختص به خود را دارند و همین موضوع باعث می‌شود تا نوع جواهرات مورد استفاده‌ی آن‌ها نیز خاص و منحصر به فرد باشد.

همچنین به نوع اجزاء بدن وی نیز توجه کنید. آیا همسرتان گردن بلندی دارد؟ اگر پاسختان به این سئوال مثب است باید بدانید گوشواره‌های بلند گزینه‌ی بسیار خوبی برایش می‌باشد. اگر سر کوچکی دارد، معمولا بیشتر به استفاده از جواهرات ظریف علاقه‌مند است.

5- هنگامی که بحث از خرید هدیه می‌شود آقایان خیلی زیرکانه عمل نمی‌کنند، پس به همسرتان به دقت گوش فرا دهید!

به همسرتان توجه کنید! اکثر خانم‌ها در بین صحبت‌هایشان نکاتی را به صورت نامحسوس در مورد چیزهایی که دوست دارند و حتی نکاتی که به نظرشان خیلی خوشایند نمی‌آید، برای شما بازگو می‌کنند. برای مثال ممکن است تا به حال شنیده باشید که در بین صحبت‌هایش به شما می‌گوید که طلای سفید را ترجیح می‌دهد و از مروارید سفی خیلی خوشش نمی‌آید.

6- اگر می‌خواهید همسرتان را سوپرایز کنید از بهترین دوست او کمک بخواهید

بهترین دوست همسرتان همیشه آنقدر به وی نزدیک است که از سلیقه‌ی او آگاهی کامل داشته باشد و می‌تواند شما را در خرید جواهر و کادویی که مورد سلیقه‌ی همسرتان باشد تا حد زیادی راهنمایی کند. اگر در مورد خرید نوع جواهر و جزئیات آن تردید داشتید، توصیه‌ی ما به شما این است که سعی کنید این موضوع را با بهترین دوست همسرتان در میان بگذارید تا به شما در انتخاب هدیه‌ای که همسرتان را خوشحال کند، کمک نماید.

7- اگر همسر شما سنگ‌های قیمتی بزرگ را دوست دارد و شما هزینه‌ی پرداخت آن‌ را دارید، در خرید آن شک نکنید!

کار درستی که آقاین در هنگام خرید جواهر می‌توانند انجام دهند چیست؟ این است که بزرگ‌ترین سنگ قیمتی که می‌توانند تهیه‌ کنند برای همسر خود بخرند! همانطور که ممکن است تا به حال شنیده باشید از قدیم می‌گویند که الماس بهترین دوست خانم‌ها است! هرچقدر سنگ قیمتی بزرگ‌تر باشد همسرتان بیشتر دوست خواهد داشت در این مورد هیچ شکی به دلتان راه ندهید.

8- اگر همسرتان سنگ‌های قیمتی بزرگ را نمی‌پسندد، هرگز وی را مجبور به پوشیدن آن‌ها نکنید.

ممکن است فکر کنید که تمامی خانم‌ها عاشق سنگ‌های بزرگ قیمتی هستند. اما این موضوع درست نیست. برخی از خانم‌ها جواهرات ظریف را ترجیح می‌دهند و هرگز جواهرات بزرگ را به تن نمی‌کنند. پس اگر می‌خواهید همسرتان را خوشحال کنید باید به سلیقه‌ی وی نهایت احترام را بگذارید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع thejewelryloupe

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.