دنیای پوشیدنی و مد و فشن

با انواع عینک آفتابی زنانه ایده آل آشنا شوید

در هر فصل، سبک‌های مورد علاقه زنان بسیار زیاد است و به همین خاطر در این مطلب بر آن شدیم تا انواع عینک آفتابی را بر اساس نمونه‌های پر طرفدار معرفی نماییم. عینک آفتابی برای عده زیادی از افراد سرمایه گذاری به حساب می‌آید که چندان اهمیتی نداشته و تنها برخی از افراد حاضر به پرداخت هزینه‌ای برای خرید آن هستند.

این در حالیست که برای اکثریت ما، عینک آفتابی یک ابزار کاربردی است که چشم‌هایمان را از اشعه‌های مضر UV محافظت می‌کند. عینک آفتابی در نور زیاد خورشید اجازه رانندگی، پیاده روی و اسکی را به افراد می‌دهد، بدون آن که چشمان آن‌ها خسته یا اذیت شود.

این اکسسوری ضروری برای افراد در شکل‌ها و سبک‌های مختلفی وارد بازار می‌شوند و هر کدام می‌توانند نتایج مثبت زیادی را به دنبال داشته باشند. عینک‌های خلبانی، لنز‌های دور، گربه‌ای، بیضی، مستطیلی هر کدام سلیقه برخی از افراد را بر می‌انگیزد و لذا نمی‌توان تنها یک نسخه از عینک آفتابی را به همه سلایق تحمیل نمود.

ویژگی‌های عینک آفتابی ایده آل

مهم‌ترین نکته در تهیه یک عینک آفتابی مناسب زنانه، سبک و شکیل بودن آن است و همچنین باید متناسب با حالت کلی چهره و صورت افراد انتخاب گردد. هنگام انتخاب عینک آفتابی باید به ویژگی‌های زیبایی شناختی آن نیز توجه کرد و طراحی این عینک باید به گونه‌ای باشد که با چهره، مو و لباس هماهنگ باشد. بنابراین با این روش انتخاب می‌توان مطمئن بود که عینک آفتابی گزینه‌ای مناسب برای تکمیل سبک افراد به حساب می‌آید.

شایان ذکر است که عینک آفتابی می‌تواند آسیب پذیر باشد و لذا باید قبل از هر چیز به چهره افراد توجه کرد. انتخاب یک عینک آفتابی که مغایر با حالت چهره شما است می‌تواند نتایجی برعکس و مخالف با آنچه می‌خواهید را داشته باشد. به عنوان مثال برخی از افراد از عینک‌های آفتابی با پوشش وسیع صورت استفاده می‌کنند و برخی دیگر حالت گربه‌ای عینک بیشتر مد نظرشان است. سبک‌های مختلفی از عینک آفتابی باید متناسب با هر شکل صورت انتخاب شود.

به عنوان مثال چهره‌های مربعی شکل اغلب می‌توانند از عینک‌های خلبانی و با قاب‌های منحنی استفاده کنند. همچنین عینک‌های آفتابی عریض با فریم بزرگ برای چهره‌های قلبی شکل ایده آل است.

علاوه بر این باید اطمینان حاصل شود که هر جفت عینک آفتابی حفاظت 100 درصد UVA/ UVB را برای افراد فراهم می‌کند. اگر تمایل دارید تا در یک جفت عینک خوب سرمایه گذاری کنید، بهتر است نمونه‌ای را انتخاب کنید که در همه فصول قابل استفاده باشد. طیف گسترده‌ای از عینک‌های آفتابی کلاسیک با رنگ‌ها و مواد مختلف وجود دارد که برای هر فرد و سلیقه‌های مختلف تنوع بسیار بالایی را پدید می‌آورد. این انتخاب باید تکمیل کننده نوع لباس، رنگ مو و حتی روسری و قالب کلی صورت باشد.

لنز‌های مختلفی نیز در عینک آفتابی به کار می‌روند که اغلب همراه با عینک آفتابی بوده و به ندرت به صورت جداگانه عرضه می‌شوند. البته در برخی از مواقع این لنز‌ها قابل تعویض است و هر کس می‌تواند متناسب با آنچه نیاز دارد، آن‌ها را تغییر دهد.

لنز‌های پلاریزه جلوه‌ای از انعکاس سطوح را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود تا تصاویر واضح‌تر از سایر لنزها نشان داده شوند. لنز‌های پلی کربنات نیز انعطاف پذیری بیشتری دارند و برای کودکان ایده آل هستند و حتی در افرادی که فعالیت بسیار زیادی وجود دارد این مدل از لنز‌ها توصیه می‌شود.

ترکیب همه عواملی که بیان شد در انتخاب عینک آفتابی ممکن است کمی دلهره آور باشد اما برای انتخاب یک عینک آفتابی کامل و ایده آل، بررسی عوامل مختلف ارزش زیادی دارد. زمانی که تمامی این عوامل را بررسی نمودید می‌توانید در میان انتخاب‌های زیر که از دید خانم‌ها ایده آل‌ترین‌ها می‌باشند، یکی را انتخاب کنید.

عینک آفتابی Leonard Illestva با فریم گرد

عرض لنز: 48 میلی متر

اندازه پل: 22 میلی متر

طول: 145 میلی متر

این مدل از عینک آفتابی دارای فریم ضخیم و رنگی است که در هر چهره با یک چارچوب گسترده استفاده شده و کل چهره را می‌پوشاند. کسانی که از قاب‌های نازک و دور فلزی دوری می‌کنند می‌توانند از این مدل از عینک استفاده نمایند. لنز‌های این عینک آفتابی سیاه بوده که قاب لاکتوفیلد آن را پوشانده است.

این مدل از عینک آفتابی در بهترین برند‌های ایتالیا، فرانسه و نیویورک به عنوان یک عینک آفتابی کلاسیک طراحی شده است. در نتیجه آن، یک عینک آفتابی با کیفیت و سبک مناسب تمامی نسل‌ها است که به عنوان مناسب‌ترین نمونه برای صورت انتخاب شده است.

عینک آفتابی Last Lolita

این عینک که به عنوان عینک آفتابی با شکل اشک یا چشم گربه‌ای شناخته می‌شود به خوبی با چهره‌های بیضی شکل یا مربعی کار می‌کند. لبه‌های بیرونی این عینک باعث ایجاد و افزایش بارز گونه‌های افراد می‌شوند. این مارک که توسط لی با همکاری آدم سلمان تهیه گردید در سال 1979 توسط مجموعه روم سیدنی ایجاد شد. در حالی که مدل‌های مختلف این سبک کمی غیر عادی به نظر می‌رسند اما با آزمون و خطا و زمان می‌توان آن‌ها را برای سبک‌های ایده آل استفاده نمود.

یک عینک آفتابی چشم گربه‌ای برای لباس ساده مناسب است و سبک رسمی را در تیپ و استایل افراد ایجاد می‌کند. قاب با لنز‌های آبی، نقره‌ای، مروارید رنگ در این عینک آفتابی وجود دارد. همانطور که می‌دانید این عینک آفتابی را می‌توان به عنوان یک عینک با کیفیت و مقاوم مورد استفاده قرار داد.

عینک آفتابی لیندا فارو

عرض لنز: 58 میلی متر

اندازه پل: 14 میلی متر

طول: 140 میلی متر

این عینک آفتابی زنانه چشم گربه‌ای حاشیه ساده و به سبک معاصر را در عینک‌های آفتابی گربه قدیمی جهان اضافه می‌کند که دارای گوشه‌های فولادی ضد زنگ به رنگ طلایی بوده و لنز‌های صورتی ساده دارند. این لنز‌ها سبب می‌شود تا عینک آفتابی چشم گربه‌ای با مدل‌های قدیمی به صورت مدرن جلوه دهد. این نوع عینک اگرچه به اندازه کافی در مقابل نور چشمان را محافظت می‌کنند اما اساس کاربرد آن‌ها به دلیل زیبایی و مد است. در این عینک چشمان افراد از پشت لنز کاملا قابل مشاهده است.

لیندا فارو یک نام تجاری قابل اعتماد برای کسانی است که دارای یک سلیقه ظریف هستند و عینک آفتابی با اندازه کوچک را به عینک آفتابی بزرگ ترجیح می‌دهند.

عینک آفتابی Cutler & Gross

عرض لنز: 53 میلی متر

اندازه پل: 19 میلی متر

طول: 140 میلی متر

این عینک آفتابی زرد یکی از گزینه‌های عالی با سبک و رنگ جدید مد شده در قرن بیست و یکم است. قاب این مدل از عینک آفتابی به صورت ممتد بوده و لبه لنز آن شفاف‌تر می‌باشد. جزئیات ریز روی قاب فلزی عینک آفتابی یادآور آن است که این محصولی لوکس و ایده آل است. این لنز‌های گرد برای کسانی مناسب است که دارای چهره زاویه دار، مربعی و بیضی هستند. در کالیفرنیا برند کاتلر و گراس در شهر ناتیسبریج تولید می‌شود و همواره طراحی محصول با نوآوری‌های جدید همراه است.

فریم‌های این برند با لنز تیره اگرچه مصرف کنندگان زیادی را جذب خود نموده است اما به جرات می‌توان گفت که طیف گسترده‌ای از سبک‌ها، مواد و رنگ‌های گوناگون برای انتخاب خانم‌ها وجود دارد.

عینک آفتابی Far Fetch

عرض لنز: 49 میلی متر

اندازه پل: 20 میلی متر

طول: 145 میلی متر

یکی از برند‌های ممتاز و کاملا شاخص تولید شده در نیویورک برند فارو فیتچ است. این برند که در قاب تیتانیوم مربعی شکل با خطوط فلزی طراحی شده است جزئیات ساده را به عینک آفتابی اضافه می‌کند. لنز‌های شیشه‌ای در این عینک آفتابی فتوکرومیک بوده و کنتراست و تاثیر آن را می‌توان در نور مستقیم خورشید مشاهده نمود. این عینک آفتابی برای لباس‌های ساده مناسب بوده و سادگی در طراحی آن سبب شده تا با هر چیزی هماهنگ شود.

در این عینک آفتابی کاملا می‌توان ابرو ها را در چهره نشان داد و قاب روی ابروی افراد قرار نخواهد گرفت. قاب ساده و لنز فتوکرومیک و سبک عینک آفتابی فارو فیتچ سبب شده تا انتخابی ایده آل برای بسیاری از افراد محسوب شود.

عینک آفتابی با فریم گرد Ray-Ban

عرض لنز: 49 میلی متر

اندازه پل: 21 میلی متر

طول: 145 میلی متر

عینک‌های ریبون از جمله ایده آل‌ترین عینک‌های حال حاضر در کشور هستند که در اشکال و طراحی مختلف به بازار عرضه می‌شوند. عینک ریبون دارای قابی گرد و مدرن است که لنز‌های فلزی شیب دار دارد. این عینک کلاسیک بسیار شیک به نظر می‌رسد و فوق العاده انعطاف پذیر است و از آن می‌توان در دفتر کار، ساحل و حتی مسیر پیاده روی استفاده نمود. لنز‌های این عینک آفتابی شبیه آینه بوده و در رنگ‌های مختلف موجود است. انتخاب هر یک از رنگ‌ها و طراحی‌های عینک ریبون باید متناسب با رنگ مو و تن پوست شما باشد.

عینک آفتابی ریبون یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها و یک گزینه امن برای کسانی است که به دنبال عینک آفتابی کاربردی برای استفاده در موارد نامحدود هستند بدون آنکه چندان از مد برود و بتوان در بلند مدت از آن استفاده نمود. وجود گزینه‌های نامحدود از قاب، لنز و مواد در برند ریبون سبب شده تا همه افراد بتوانند مطابق با سلیقه‌ی خود از میان آن‌ها انتخاب نمایند.

عینک آفتابی چشم گربه‌ای آبی خاکستری آلیس

عرض لنز: 50 میلی متر

اندازه پل: 22 میلی متر

طول: 145 میلی متر

طراحی معاصر این عینک آفتابی سبب شده تا محصولی کاربردی برای خانم‌ها باشد. سبک بودن قاب و لنز‌های عینک آفتابی آلیس همچنین از درد ناخوشایندی که پل عینک آفتابی‌های لوکس روی بینی شما ایجاد می‌کند، جلوگیری نموده و بنابراین نیازی نیست تا همیشه برای رفع خستگی به پایین نگاه کنید.

رنگ‌ها و فریم‌های ارائه شده در این سبک از زرد خردلی تا قرمز و سیاه رنگ جزو کلاسیک‌ترین رنگ‌ها به نظر می‌رسند. این برند از جمله برند‌های مورد علاقه افراد مشهور برای فضای باز به شمار می‌رود.

عینک آفتابی Retro Peepers Frida Kahlo

عرض لنز: 49 میلی متر

اندازه پل: 10.5 میلی متر

طول: 145 میلی متر

علامت‌های تجاری برای عینک آفتابی در سراسر جهان ظاهر شده‌اند و آن‌ها تنها یک طراحی را به انواع عینک اضافه می‌کنند اما نمی‌توان ساختار بزرگی از این اکسسوری را در هر برند تغییر داد. اگر به دنبال یک جفت عینک آفتابی چشم گربه‌ای هستید می‌توانید این عینک آفتابی را نیز بررسی کنید.

Retro Peepers با همکاری جدید V & A یکی از برند‌های مطرح در عینک آفتابی را ایجاد نمود. وفاداری افراد به خرید عینک آفتابی این برند نشان می‌دهد که این برند با کیفیت، از جمله بهترین گزینه‌ها برای انتخاب است. فریم عینک آفتابی از استات با کیفیت بالا ساخته شده است و ترکیب کریستال طلا و مخلوط رنگ‌های مختلف سبب شده تا این عینک آفتابی در نوع خود منحصر به فرد تلقی گردد.

این مدل از عینک آفتابی به صورت محدود تولید می‌شود و بنابراین علاوه بر اینکه یک انتخاب جسورانه برای زنان محسوب شده، می‌توان آن را به عنوان یک اکسسوری هنری ایده آل دانست.

سخن آخر

اگرچه عینک آفتابی تنوع مدل فراوانی دارد اما بهتر است در این انتخاب به موارد متعددی دقت کرد. شکل و ظاهر و شیک بودن یک عینک آفتابی به سلیقه‌ی افراد بستگی دارد اما بهتر است فرم ظاهری صورت نیز بررسی شود. همچنین عینک آفتابی نباید بیش از اندازه سنگین باشد زیرا می‌تواند افراد را خسته کند و لذا عینک باید دارای قاب و لنزی سبک باشد تا تحمل آن ساده‌تر گردد.

گردش هوا در زیر عینک یکی از مواردی است که توجه به آن ضروری است زیرا عینک‌هایی که کاملا به صورت و چشمان افراد می‌چسبند بسیار آزار دهنده هستند و لذا بهتر است طراحی آن بیش از هر چیزی مورد توجه قرار بگیرد.

آنچه در این انتخاب مهم است، این است که زنان با طیف وسیعی از انواع عینک آفتابی رو به رو هستند که هر کدام در نوع خود برای سلایق مختلف بی نظیر است و نمی‌توان تنها یک مدل یا چندین مدل از عینک آفتابی را به عنوان بهترین انتخاب برشمرد. برای افزایش کارایی و کیفیت هر عینک آفتابی ضروری است که آن‌ها را در روی صورت و چشمان خود امتحان کنید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع www.independent.co.uk
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.