دنیای پوشیدنی و مد و فشن

پنج نکته‌ای که قبل از اقدام به تزریق بوتاکس باید از آن آگاه باشید

تزریق بوتاکس یکی از روش‌های پرطرفدار برای جوانسازی پوست و درمان موقتی چین و چروک‌های سطحی است. در این روش درمانی، سم بوتاکس زیر پوست تزریق می‌شود و این سم با فلج کردن عضلاتی حرکتی صورت، چروک‌ها را از بین می‌برد. اما آیا همه به تزریق بوتاکس نیاز دارند؟ آیا تزریق بوتاکس یک روش دائمی است؟ چطور می‌توان از نتیجه حاصل از این تزریق مطمئن بود؟ این‌ها سوالاتی است که شما باید قبل از اقدام به درمان، پاسخ آن‌ها را پیدا کرده باشید. در این مقاله از بپوش رو پنج نکته‌ای را که قبل از اقدام به تزریق بوتاکس باید از آن‌ها آگاه باشید برای شما بیان خواهیم کرد.

معیارهای زیبایی برای افراد مختلف متفاوت است مثلا شما ممکن است زیبایی طبیعی را ترجیح دهید اما دوست شما ترجیح دهد چهره‌ای صاف و عروسکی داشته باشد. چیزی که در این میان اهمیت دارد احساس خوب نسبت به خودتان است، تا زمانی که حس خوبی به خودتان و ظاهر خودتان نداشته باشید نمی‌توانید به اعتماد به نفس کاملی دست پیدا کنید. اگر به نظر شما چهره طبیعی با وجود چین و چروک، زیباتر است پس دلیلی برای تزریق بوتاکس وجود ندارد اما اگر چروک‌ها مانع از اعتماد به نفس شما می‌شوند و تصور می‌کنید که با تزریق بوتاکس احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت چرا نباید برای آن اقدام کنید؟

پنج نکته‌ای که قبل از اقدام به تزریق بوتاکس باید از آن آگاه باشید

در کشورهای مختلف دیدگاه‌های متفاوتی در مورد پیری و زیبایی وجود دارد مثلا مردم فرانسه چروک صورت را به اندازه مردم آمریکا جدی نمی‌گیرند و به دنبال از بین بردن آن نیستند. در این کشور، پیر شدن یک اتفاق طبیعی است و این تزریق بوتاکس است که کاری غیرطبیعی و نه چندان لازم شمرده می‌شود. در هر صورت هر کسی دلایل خاص خود را برای تزریق بوتاکس دارد و اگر شما هم در فکر انجام این کار هستید قبل از اقدام عملی باید از این پنج نکته مهم آگاه باشید.

1- فلسفه و هدف خود را از تزریق بوتاکس مشخص کنید

تا جایی که می‌توانید تحقیق کنید. سایت شخصی و صفحه اینستاگرامی پزشکانی را که می‌شناسید بررسی کنید و تصاویر قبل و بعد از تزریق را در آن‌ها مشاهده کنید. آیا نتیجه کار آن‌ها با چیزی که شما انتظار دارید تطابق دارد؟ آیا نتیجه کار پزشک مورد نظر شما طبیعی از آب درمی‌آید یا بیش از حد مشخص است؟ این‌ها مواردی هستند که شما باید قبل از انتخاب پزشک به آن توجه کنید و آن را با هدف و فلسفه‌ای که از بوتاکس در ذهن خود دارید تطبیق دهید. با این تحقیقات و بررسی‌ها، نگرانی شما از نتیجه کار بسیار کمتر خواهد شد و با آرامش و اطمینان بیشتری، چهره خود را به دست پزشک خواهید سپرد. ناگفته نماند که فقط پزشکان متخصص می‌توانند این کار را انجام دهند و از مراجعه به افراد غیرمتخصص و نه چندان شناخته شده جدا خودداری کنید.

2- اطلاعات خود را در مورد فرآیند پیری کامل کنید

تا جایی که می‌توانید اطلاعات خود را در مورد پیری پوست و فرایند تشکیل چروک‌ها کامل کنید. مشخص کنید که هدف شما از تزریق بوتاکس چیست، آیا فقط می‌خواهید برای یک مهمانی خاص، زیبا و جوان برسید؟ آیا فقط برای پیشگیری از چروک این کار را انجام می‌دهید؟ آیا از ناهماهنگی مادرزادی یا چروک‌هایی که در صورتتان شکل گرفته ناراضی هستید و می‌خواهید آن‌ها را برطرف کنید؟ یک یا چند مورد از این موارد می‌توان هدف شما از تزریق بوتاکس باشد. مثلا ممکن است از پوستتان راضی نباشید و یا مثلا عدم تقارن در ابروها چیزی است که شما را آزار می‌دهد. بسیاری از این مشکلات را می‌توان با مراقبت صحیح از پوست و تغییر در برنامه آرایشی، اصلاح کرد بدون آن که نیازی به تزریق بوتاکس باشد. پس لازم است قبل از اقدام به تزریق، با پزشک خود مشورت کنید و در صورت لزوم از محصولات مراقبتی جدیدی استفاده کنید.

پنج نکته‌ای که قبل از اقدام به تزریق بوتاکس باید از آن آگاه باشید

3- اهداف و اولویت‌های خود را از درمان مشخص کنید

تصور کنید که قرار است یک روش درمانی را هر روز انجام دهید، کدام را انتخاب می‌کنید؟ این که ناگهان بخواهید چهره خود را دچار تغییرات اساسی کنید کار ساده‌ای نیست. به جای این کار، اولویت خود را مشخص کنید و روند درمانی خود را با آن شروع کنید. البته فراموش نکنید که مشورت با پزشک برای این منظور اهمیت بسیار زیادی دارد، پزشک متخصص نظر خود را بیان می‌کند و کارهایی را که می‌تواند برای بهبود پوست شما انجام دهد تشریح می‌کند. به طور مثال فردی ممکن است با چروک روی پیشانی خود مشکل داشته باشد و برای تزریق بوتاکس اقدام کند اما متخصص با بررسی شرایط وی خواهد گفت که او به این عضله پیشانی نیاز دارد و اگر این عضله فلج شود صورت او دچار افتادگی خواهد شد و چروک‌های سایر قسمت‌ها بدتر خواهند شد. شرایط سنی و بیولوژیکی هر شخص با دیگری متفاوت است و تنها پزشک متخصص است که می‌تواند بهترین اولویت‌ها را برای شما تشخیص دهد.

4- الگوی پیری پوست خود را بشناسید

هر کسی با توجه به ساختار و استخوان بندی صورت، ژنتیک و عادات رفتاری، الگوی متفاوتی برای پیری پوست دارد. مثلا در برخی افراد چروک‌های اطراف دهان زودتر از قسمت‌های دیگر ظاهر می‌شوند و در برخی دیگر، چروک‌های دور چشم مشهودتر هستند. برای آگاهی از این مورد به چهره مادر یا پدر یا مادربزرگ خود نگاه کنید و الگوی پیری را در صورت آن‌ها بخوانید. این کار اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید اولویت‌های خود را بر این اساس مشخص کنید. مثلا شما ممکن است به طور خانوادگی دچار تیرگی دور چشم باشید، این مساله به ژنتیک شما بستگی دارد و شما باید برای درمان این مشکل اقدام کنید و آن را در اولویت قرار دهید.

پنج نکته‌ای که قبل از اقدام به تزریق بوتاکس باید از آن آگاه باشید

5- واقع بین باشید و به روند درمان متعهد بمانید

و در نهایت حتما با متخصص پوست مشورت کنید و به توصیه‌های او عمل کنید. متخصص می‌تواند یک برنامه درمانی منظم برای شما تدارک ببیند و شما باید به این برنامه متعهد باشید. آگاه باشید که یک بار تزریق بوتاکس نمی‌تواند اثری دائمی روی پوست شما داشته باشد و شما باید روند درمانی خود را طبق برنامه ادامه دهید. این برنامه به ویژگی‌های فردی شما و انتظارات شما از درمان بستگی دارد. مثلا اگر می‌خواهید چهره شما کمی شاداب‌تر و جوان‌تر شود احتمالا دو تا سه جلسه درمانی تزریق بوتاکس در سال برای شما کافی خواهد بود. اما اگر می‌خواهید تغییری اساسی در صورت خود بدهید، زمان را به عقب برگردانید و چروک‌های ایجاد شده را از بین ببرید احتمالا به پنج تا شش جلسه درمانی در سال به همراه درمان‌های دیگر مثل تزریق فیلر و لیزر و میکرونیدلینگ هم نیاز خواهید داشت که تشخیص این موارد به هدف و انتظارات شما از درمان بستگی دارد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Byrdie
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.