دنیای پوشیدنی و مد و فشن

راهنمای انتخاب کت و شلوار مشکی

همانطور که می‌دانید استفاده از رنگ مشکی در هر سبکی به جذابیت استایل افراد اضافه می‌کند و به همین خاطر است که اغلب مردان از رنگ مشکی در سبک‌های مختلف خود استفاده می‌کنند. راهنمای زیر اطلاعات کاملی را در مورد انتخاب لباس‌های مشکی بیان می‌کند. در این راهنما نکات و ترفند‌های مختلفی که با رنگ مشکی در سبک ایجاد می‌شود، آورده شده که چگونگی ترکیب و مطابقت این رنگ را با پیراهن نشان می‌دهد.

مردان هیچ گاه از پوشیدن یک کت و شلوار مشکی خسته نمی‌شوند و در زمانی که آب و هوای بسیار گرم در منطقه‌ای وجود دارد باز هم این رنگ شگفت انگیز است. این در حالیست که گرمای زیاد با رنگ مشکی موجب عرق کردن افراد می‌شود اما بسیاری از مردان هرگز حاضر نیستند تا این رنگ جذاب را کنار بگذارند.

با این حال و با وجود جذابیت این رنگ در لباس‌ها برخی از ترکیبات با این رنگ نامناسب به نظر می‌رسد. بنابراین در این راهنما بر آن شدیم تا این سبک را به شکلی منحصر به فرد آموزش دهیم تا علاوه بر کاهش نقایص در ترکیب لباس‌ها بتوان به یک سبک ایده آل دست یافت.

گاهی اوقات خواهیم دید که آقایان در انتخاب بسیار سخت‌گیر و مشکل پسند هستند. سخت‌گیری بیش از حد منجر به تصمیم اشتباه و نامناسبی می‌شود که اغلب مردان را از یک استایل جذاب دور خواهد کرد. به استثنای این که شما هر روز لباس‌های معمولی به تن می‌کنید، تنها موارد خاصی را به پوشیدن کت و شلوار اختصاص داده‌اید و لذا این انتخاب شاید برای شما سخت‌تر جلوه کند. اگر حتی بیشتر از موارد خاص از کت و شلوار استفاده می‌کنید، دلیلی برای افزایش کارایی این سبک وجود دارد که به انتخاب شما دامن می‌زند.

لباس‌های تیره به طور معمول برای امور رسمی از جمله مصاحبه و جلسات کاری استفاده می‌شود و در برخی از رویداد‌ها از جمله مراسم تشییع جنازه نیز می‌توان از این لباس استفاده نمود. اگر طرفدار لباس‌های سورمه‌ای نیستید، بهتر است در مقابل رنگ مشکی کمی بیشتر وقت بگذارید زیرا انتخابی مناسب برای شما خواهد بود.

لباسی با رنگ مشکی ذغالی

گزینه‌های زیادی برای انتخاب رنگ مشکی وجود دارد و این چیزی است که باعث می‌شود تا پوشیدن کت و شلوار به این رنگ برای مردان بسیار هیجان انگیز باشد. به عنوان مثال بسیاری از رنگ‌های پیراهن با کت و شلواری با این رنگ همخوانی دارد. حتی می‌توان با استفاده از تغییرات جزئی در لوازم اکسسوری مناسب یک سبک متفاوت را با این لباس به وجود آورد که در نهایت ارمغان آن، یک نگاه منحصر به فرد و ایده آل برای شما خواهد بود.

ابعاد زیادی برای ترکیب و انتخاب کت و شلوار وجود دارد. به عنوان مثال می‌توان به طول این لباس افزود و یا پشت آن را بلند‌تر کرد. استفاده از یک جلیقه نیز می‌تواند این ترکیب را ایده آل نماید. در واقع اهمیت استفاده از کت و شلوار مشکی در سبک‌های مختلف نشان می‌دهد که ترکیب این لباس بسیار ساده است و از طرفی می‌توان در هر شرایطی با افزودن موارد جزئی بیشتر آن را برجسته نمود و این به معنی کارایی و کاربرد همه جانبه رنگ مشکی است.

به طور کلی رنگ ذغالی در امتداد نمودار رنگ وجود دارد و لذا به دلیل آنکه این رنگ از جمله رنگ‌های تیره است، لذا می‌تواند نسبت به کت و شلوار خاکستری رسمی‌تر جلوه دهد. در واقع با این رنگ می‌توان از صمیمیت فردی در انتخاب لباس کاست و به سمت لباس‌های رسمی روی آورد. این در حالیست که این رنگ نشان داده که به اندازه کافی رنگی آزاد به شمار می‌رود.

رنگ قهوه‌ای خاکستری

در یک کلام، لباس‌های به رنگ خاکستری قهوه‌ای باید در کمد لباس هر مردی وجود داشته باشد زیرا این رنگ کاملا بی‌طرف و خنثی است و ترکیب کردن آن با سایر لباس‌ها ساده‌تر خواهد بود. خاکستری یکی از رنگ‌هایی است که برای هر مراسم و برخوردی مناسب نیست و لذا ترکیب آن با قهوه‌ای می‌تواند ساده‌تر باشد. این کت و شلوار برای برخی از گزینه‌ها از جمله پیراهن روشن و کراوات نیز مناسب است.

این انتخاب بسیار سبک‌تر از یک کت و شلوار بسیار رسمی مشکی است و لذا می‌تواند برای مراسم‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. در واقع با کمی سایه روشن در این لباس و دور شدن از سیاهی مطلق انتخاب آن ایده آل‌تر شده است. همچنین گزینه‌های مختلفی برای ترکیب با کت و شلوار ذغالی وجود دارد که شما را در انتخاب آزاد‌تر می‌گذارد و بنابراین یکی از بهترین انتخاب‌ها به شمار می‌رود.

رنگ ذغالی با آبی

پیراهن آبی معمولا با یک کت و شلوار ذغالی هماهنگ می‌شود و یک نگاه تازه را به سبک ایجاد خواهد کرد. رنگ‌هایی مانند نور آبی و نور صورتی کاملا در این دسته بندی قرار می‌گیرند، به طوری که به نظر می‌رسد در بهترین حالت کم رنگ شده‌اند. به طور مثال ترکیب کراوات آبی با کت و شلوار مشکی جزو ایده آل‌ترین سبک‌ها به شمار می‌رود.

اگر شما در حال حاضر یک متخصص رنگ برای تشخیص پیراهن خوب سراغ دارید، می‌توانید از کت و شلوار بلند استفاده کنید که با رنگ ذغالی می‌تواند بهترین ایده و پاسخ برای شما باشد.

خاکستری تیره

سوالی که وجود دارد این است که رنگ خاکستری تیره با ذغالی چه تفاوتی دارد؟ پاسخ قطعی این سوال در دست طراحان رنگ است. رنگ ذغالی سایه‌ای تیره‌تر از خاکستری و سیاه دارد و به همین دلیل رنگ خاکستری را می‌توان روشن‌تر برشمرد. خاکستری تیره مقیاسی برای ایجاد تفاوت‌هایی میان ساده‌هاست. هر کدام از این دو رنگ می‌توانند در نوع خود بی‌نظیر باشند و لذا ترکیب آن‌ها چندان سخت نیست و هر دو سبک‌های فوق العاده را برای مردان به وجود می‌آورند و در ترکیب رنگ مشکی اثر گذار است.

کت و شلوار مشکی

اگر احساس می‌کنید که تمام آنچه در مورد رنگ ذغالی گفته شد، نمی‌تواند قوانین استایل شما را به خوبی پوشش دهد لذا بهتر است کت و شلوار مشکی را انتخاب کنید. این رنگ از لباس می‌تواند شما را تبدیل به شاهزاده و یک جنتلمن واقعی کند و ظاهری بی‌نظیر را در نظر دیگران برای شما پدید آورد. کت و شلوار مشکی با الیاف نخ پنبه‌ای یکی از ضروریات لباس‌های کمد شما است و نباید از آن غافل شد.

چمدان لباس‌های مشکی

رنگ مشکی چه کاربردی دارد؟ آیا این سبک، ایده آل است؟ بسیاری از سوالات فرضی و به ظاهر بی‌پاسخ وجود دارد که از مراحل ابتدایی تمدن مردم از آن رنج می‌برند. نظرات متفاوتی در مورد چگونگی پوشیدن کت و شلوار مشکی وجود دارد که همیشه مورد بحث قرار گرفته است. برخی از مردم اصرار دارند تا این رنگ را به روش خاص و تنها از یک راه امتحان کنند. این در واقع ترس افراد نیست بلکه آن‌ها خود نیز می‌دانند که هرگز نمی‌توان از رنگ مشکی گذشت اما شاید علم ترکیب آن را ندارند و بهتر است اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند.

برخی از آقایان، کت و شلوار مشکی را بیش از دیگر رنگ‌ها تماشایی می‌دانند و این اولین چیزی است که توسط کارشناسان تایید شده است و در واقع درست است. البته تایید یک کت و شلوار بستگی به تعداد زیادی عوامل مختلف دارد که از جمله‌ی آن می‌توان به کیفیت بافت و الیاف آن اشاره کرد. همچنین اندازه و سایز این لباس یکی دیگر از مواردی است که در این تاییدیه نقش اساسی دارد.

برای مردان با سایز و هیکلی بزرگ بهتر است صادق باشیم، زیرا انتخابی اشتباه می‌تواند نتایجی بالعکس ایجاد کند و این از نظر مردان غیر قابل تحمل است. در واقع اگر کت و شلوار بیش از حد تنگ باشد، احتمالا می‌تواند در نظر دیگران به یک کت و شلوار قرضی تبدیل شود و این امر نهایتا نتایج بسیار اشتباه و متاثر کننده‌ای را به دنبال خواهد داشت.

همه سبک‌های با رنگ مشکی

فرض کنید شما موفق به خرید یک کت و شلوار مشکی شده‌اید و حال زمان آن رسیده تا به دنبال انتخاب یک سبک مناسب و زیبا برای خود باشید. به همین خاطر باید تمام گزینه‌های مختلف برای پوشیدن این لباس را در نظر بگیرید. شما باید فرصت حضور در تمامی مراسم و جلسات را در نظر گرفته و سپس در مورد طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و سبک‌های لباس خود تصمیم بگیرید و این موضوع مهم و بسیار سخت است. اگر هنوز هم نمی‌توانید ترکیب رنگ کت و شلوار مشکی را با دیگر لباس‌های خود مشخص کنید بهتر است به بخش بعدی این مطلب توجه نمایید.

ترکیب کت و شلوار سیاه

ابتدا از ترکیبات رنگ شروع خواهیم کرد و سپس در مورد رایج‌ترین گزینه‌هایی که افراد برای ترکیب با کت و شلوار سیاه استفاده می‌کنند، صحبت خواهیم نمود. به یاد داشته باشید که لباس‌های سیاه و البته سفید از جمله رسمی‌ترین لباس‌هایی به شمار می‌رود که می‌توان به آن پرداخت. بنابراین آنچه را که از این طیف انتخاب می‌کنید باید با قصد رفتن به مراسم رسمی باشد.

به طور مثال کت و شلوار مشکی بهتر از گزینه پیراهن سبز روشن است که در مراسم تشییع جنازه استفاده می‌کنید و لذا باید با این سبک کنار بیایید.

کت و شلوار مشکی و کراوات مشکی

در آغاز بهتر است در مورد کراوات صحبت کنیم و برخی از این ترکیب رنگ‌ها را با کت و شلوار سیاه بشناسیم. اگرچه به نظر می‌رسد که کراوات تنها یک نوار نازک است که در لباس به کار می‌رود اما این برای زمانی است که به درستی انتخاب شده و بنابراین اهمیت چندانی ندارد. با استفاده از رنگ و جنس مناسب می‌توان ظاهری ایده آل را ایجاد کرد که کاملا معقول و شایسته مراسم خاص است.

یک کراوات راهی برای اضافه کردن رنگ با الگویی ایده آل به سبک شما است و می‌تواند اعتماد به نفش شما را افزایش دهد اما باید مراقب باشید که پیش از حد از رنگ و الگوی متضاد استفاده نکنید. الگو و رنگ‌های روشن برای یک مراسم جشن و فستیوال مناسب است اما برای موارد رسمی بهتر است این ترکیب ساده‌تر استفاده شود و البته رنگ خنثی در این موارد کاربرد بهتری خواهد داشت.

کت و شلوار مشکی و کراوات قرمز

بازگشت به ترکیب سیاه و قرمز یکی از مواردیست که می‌تواند در سبک‌های مختلف استفاده شود. در این مورد اصلا نگران نباشید زیرا رنگ قرمز می‌تواند شما را هیجان انگیز‌تر کند و از طرفی تاثیر زیادی در جلب نگاه افراد خواهد داشت.

اگر می‌خواهید یک سبک غافلگیرانه و جسورانه انتخاب کنید، کراوات قرمز راهی مناسب خواهد بود. در واقع استفاده از رنگ قرمز در یک کراوات به صورت الگو و یا رنگ پس زمینه و یا حتی رنگ جامد شگفتی‌های زیادی را به سبک شما اضافه می‌کند و شما را بیش از اندازه شیک و خوش استایل می‌کند. ترکیب کت و شلوار مشکی با رنگ قرمز از دیرباز یکی از ترکیبات فوق العاده زیبا بوده که هنوز هم در عصر کلاسیک از آن استفاد می‌شود.

انتخاب رنگ پیراهن در ترکیب با کت و شلوار مشکی

همانطور که قبلا نیز اشاه کرده‌ایم، رنگ‌های سبز، آبی و آهکی به احتمال زیاد نامزد‌های ترکیب با کت و شلوار مشکی هستند تا شما را به یک ستاره تبدیل کنند. مگر این که چهره شما به اندازه کامل و بی‌نقص باشد که همه افراد تنها مجذوب آن شوند و از این ترکیب رنگ‌ها جا بمانند. بهتر است محدودیت‌هایی که در چهره همه افراد وجود دارد را کنار بگذاریم و با یک ترکیب رنگ فوق العاده سبکی زیبا و مجذوب کننده را پدید آوریم.

این بدان معنا نیست که شما می‌توانید از هر ترکیبی برای این لباس استفاده کنید. بنابراین بهتر است به راهنمای زیر برای ترکیب لباس توجه نمایید.

پیراهن سفید با کت و شلوار مشکی

یکی از کلاسیک‌ترین انتخاب‌های یک مرد پیراهن سفید با رنگ لباس مشکی است. کت و شلوار مشکی با پیراهن سفید از سال‌ها پیش در میان انتخاب‌های آقایان وجود داشته و بنابراین بسیاری از سبک‌های جدید الهام گرفته از سبک‌های سنتی قبل بوده‌اند.

در واقع رنگ‌های سیاه و سفید هر دو برای مراسم بسیار رسمی مناسب است و رسالت این دو لباس پایداری است که باعث افزایش رسمی بودن آن می‌شود. در پایان نیز می‌توان از یک کراوات سیاه استفاده کرد که شخصیتی فوق العاده جدی می‌سازد. در هر صورت شما قادر به کاهش رسمیت این لباس با تغییر رنگ کراوات هستید و برای این کار تنها کافیست تا الگویی را در کراوات استفاده کنید و یا رنگ آن را کمی تغییر دهید.

پیراهن آبی با کت و شلوار سیاه

با این پیراهن می‌توان سبک کلاسیک و ترکیب سیاه و مشکی را شکست و از رسمیت آن کاست. استفاده از یک پیراهن با کیفیت و خوب و دوختی مناسب می‌توان یک ترکیب مدرن را با کت و شلوار مشکی ایجاد کند و همچنان شیک و خوش استایل به نظر آید.

در واقع یکی از جذاب‌ترین انتخاب‌ها، پیراهن آبی است که می‌تواند در ترکیب با کت و شلوار مشکی استفاده شود. این لباس برای سبک‌های غیر رسمی و نه چندان جدی مناسب است و بر کیفیت کت و شلوار مشکی نیز خواهد افزود.

در این ترکیب می‌توان از یک کراوات به رنگ آبی و یا سورمه‌ای با الگوی مناسب نیز بهره گرفت و آن را جذاب‌تر از قبل نمود.

پیراهن سبز با کت و شلوار مشکی

برخی در هنگام مواجهه با این ترکیب، این سوال را می‌پرسند که آیا شما دیوانه هستید؟ اما در واقعیت این امر بسیار جذاب است و تنها باید به ترکیب رنگ این لباس توجه کرد. این که سایه رنگ در پیراهن سبز شما تا چه اندازه است در این انتخاب تاثیر فراوانی دارد. در واقع افرادی که جسارت ترکیب رنگ‌های فوق‌العاده در لباس خود را دارند، می‌توانند از رنگ سبز برای ترکیب با کت و شلوار مشکی خود نیز استفاده کنند. یک پیراهن سبز لیمویی انتخابی فوق العاده و جذاب است که باعث می‌شود تا تن رنگ تیره کت و شلوار کمتر شود و درخشش بی‌نظیری را در یک مجلس به همراه داشته باشد. این در مورد همه رنگ‌های سبز روشن صدق می‌کند و شما را از سبک رسمی به سبکی غیر رسمی خواهد برد.

این امر در مورد سبز‌های تیره‌تر بر عکس است و از کیفیت سبک شما در ترکیب با لباس سیاه می‌کاهد. در واقع رنگ سبز تیره هیچگاه توصیه ما برای ترکیب با کت و شلوار مشکی نیست زیرا استایل و سبک شما را به خطر می‌اندازد. به ویژه اگر شما به یک مراسم جدی می‌روید، مهم است که از این لباس استفاده نکنید. رنگ سبز به راحتی می‌تواند با یک کت و شلوار مشکی ترکیب شود اما اگر رنگ سبز تیره‌تر انتخاب شود ممکن است شما را به عقب بازگرداند.

پیراهن قرمز و کت و شلوار مشکی

سبک‌های متمایز همچون مشکی و قرمز کم و بیش از جمله کلاسیک‌ترین ترکیبات به شمار می‌روند. مهم نیست که کدام با دیگری ترکیب می‌شود اما انتخاب این فرمول شما را در هر شرایطی برنده خواهد نمود.

این دو رنگ هر دو بسیار چشمگیر بوده و رنگ‌های قوی برای ایجاد تعادل در رنگ و سبک هستند.

جلیقه‌های سرخ نیز با یک کت و شلوار سیاه به خوبی ترکیب می‌شوند. بنابراین راه‌های مختلفی برای ترکیب و بازی با این دو رنگ وجود دارد که یک ترکیب رسمی و یا غیر رسمی را می‌سازد.

پیراهن مشکی با کت و شلوار مشکی

کت و شلوار مشکی و پیراهن مشکی همیشه زیبا و البته انتخابی پیچیده به شمار می‌رود. با این حال چیزی که ضروری است در این انتخاب در نظر گرفته شود، سایه‌های سیاه و سفید در این رنگ است. بعضی از سایه‌های رنگ مشکی با یکدیگر همخوانی ندارند و بنابراین باید مطمئن شوید که یکی از آن‌ها ترکیبی روشن‌تر دارد.

به دلیل نزدیکی این دو رنگ به یکدیگر توصیه می‌شود تا رنگ مشکی پیراهن را روشن‌تر در نظر گرفت و البته از کراوات با الگوی متفاوت نیز بهره‌مند شد. این انتخاب را اگرچه برخی از مردان نمی‌پسندند اما انتخابی جسورانه می‌دانند که منجر به ایجاد سبکی متفاوت می‌گردد.

روش کلی انتخاب سبک و ترکیب لباس با کت و شلوار مشکی

در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که یک کت و شلوار مناسب را خریداری نموده‌اید. این بخش مهم‌ترین مسئله است و نباید به آن بی‌توجهی کرد.

با استفاده از رنگ پیراهن‌های روشن می‌توانید ترکیبی جذاب را با یک کت و شلوار مشکی بسازید که هر نگاهی را جذب می‌کند.

برای مربع جیب و یا کراوات از رنگ‌های روشن‌تری استفاده کنید تا ترکیب شما فوق العاده گردد.

پالتو‌ها همچنین یک راه عالی برای افزودن رنگ به سبک شما هستند و نباید در فصل‌های سرد سال از آن غافل شد.

یک ترکیب جفتی از اکسسوری را انتخاب کنید. به عنوان مثال یک گیره کراوات و دستبند ترکیبی را استفاده کنید تا در سبک خود جذاب‌تر نشان داده شوید.

در نظر داشته باشید که رنگ کفش‌های شما می‌تواند به ارتقا یا کاهش رسمیت تیپ شما منجر شود و لذا انتخاب آن برای همه مردان ضروری خواهد بود.

آنچه که در این میان اهمیت دارد این است که حتما از ترکیب کت و شلوار مشکی با دیگر رنگ‌ها لذت ببرید. در واقع این انتخاب اصلا پیچیده نیست و با نکاتی که بیان شد می‌توان سبکی ایده آل و جذاب را ایجاد نمود. فقط به یاد داشته باشید و به این نکته توجه کنید که اساسا این ترکیب برای رفتن به چه مراسمی انتخاب می‌شود و در آن صورت خواهید توانست سطح انتظار خود را از لباس مشخص نمایید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع theidleman.com

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.