دنیای پوشیدنی و مد و فشن

راهنمای نحوه انتخاب کت و شلوار آبی رنگ برای آقایان

اغلب مردان در کمد لباس خود حداقل یک دست کت و شلوار مشکی دارند که همواره از آن در جلسات کاری و یا مراسم‌های مختلف استفاده می‌کنند. اما آیا تنها همین رنگ را می‌توان به عنوان یک لباس رسمی برشمرد؟

در واقع این طور نیست و برای تغییر رنگ شاید آبی یا سورمه‌ای بسیار جذاب باشد. وقت آن رسیده است که دست از کت و شلوار کلاسیک و مشکی خود برداشته و رنگ‌های دیگری جایگزین آن کنید. سرمایه گذاری در تم‌های مختلف رنگ آبی بسیار جذاب است و می‌تواند باعث تمایز در یک جلسه کاری مهم باشد.

برای اضافه کردن یک رنگ جدید به کمد لباس خود در میان انواع کت و شلوار بهتر است کت و شلوار آبی رنگ را انتخاب کرد که در آب و هوای گرم یک گزینه‌ی عالی به شمار می‌رود. این رنگ همه کاره است و شما را تا ماه‌های زمستان نیز جذاب می‌کند. در واقع در مکان‌هایی می‌توان از کت و شلوار آبی رنگ استفاده کرد که نقطه مقابل رنگ‌های دیگر باشد. در واقع به دلیل آنکه زمستان فصلی سرد است رنگ آبی نیز جزو رنگ‌های سرد به شمار می‌رود و بنابراین بهتر است این رنگ را برای ماه‌های مختلف گرم سال انتخاب نمود.

در حالی که اغلب افراد لباس‌های آبی رنگ را همه در یک نگاه و دسته قرار می‌دهند اما به جد می‌توان گفت که این رنگ‌ها بسیار متفاوت خواهند بود. در هر صورت اگر مطمئن هستید که می‌خواهید از کت و شلوار سیاه دست بکشید بهتر است در این مطلب با ما همراه گردید تا بتوانید انتخابی درست داشته باشید.

خرید یک کت و شلوار یک فرآیند بسیار لذت بخش است به ویژه هنگامی شما پول خوبی را نیز بابت آن حاضرید پرداخت کنید. در واقع سرمایه گذاری روی یک کت و شلوار جذاب می‌تواند نقشی مهم در فرآیند سبک لباس شما داشته باشد. در این راهنما تلاش نموده‌ایم تا ترفند‌های مفیدی را برای خرید کت و شلوار بیان کنیم و همچنین نحوه انتخاب لباس‌های مناسب برای کت و شلوار آبی رنگ را نیز ارائه داده‌ایم.

چگونگی خرید کت و شلوار مناسب

دو راهکار برای خرید کت و شلوار وجود دارد که هر کدام نیاز به مشاوره خواهد داشت. روش اول آن است که یک کت و شلوار سفارشی تهیه کنید و روش دوم خریداری یک کت و شلوار مناسب با اندازه‌‌های اندام شماست. اما قبل از هر چیز باید بدانید که یک کت و شلوار مناسب برای شما چه ویژگی‌هایی دارد  و بنابراین بهتر است از یک خیاط برای اندازه گیری سایز اجزای مختلف بدنتان کمک بگیرید.

اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، خرید یک کت و شلوار از فروشگاه هیچ وقت کاملا مناسب نیست با این حال ساده‌ترین و گاه ارزان‌ترین گزینه برای انتخاب است. در هر صورت نگران نباشید زیرا توصیه‌هایی که در این بحث برای انتخاب کت و شلوار وجود دارد، این نگرانی را از شما دور خواهد نمود.

زمانی که به خرید یک کت و شلوار می‌روید طبیعی است چندین دست را امتحان کنید. به عنوان مثال انتخاب یک کت و شلوار هنگامی که ایستاده‌اید شروع خوبی خواهد بود. اگر در این هنگام احساس راحت و مناسبی ندارید و نمی‌توانید به سادگی با آن حرکت کنید بهتر است آن را کنار بگذارید. برای انتخاب یک کت و شلوار مناسب ابتدا بهتر است به نکات زیر دقت کنید.

شانه: اگر یک کت و شلوار مناسب خود در فروشگاه پیدا کردید باید از گردن تا ابتدای بازوی شما کاملا صاف و بدون چروکیدگی باشد و از طرفی طول آن دقیقا تا مچ کشیده شود. آویزان بودن یا پیچیدن در امتداد یقه اصلا مناسب نیست و بهتر است کت و شلوار را عوض کنید. البته هنگامی که این لباس را می‌پوشید ممکن است به درستی روی شانه شما قرار نگرفته باشد، بنابراین بهتر است آن را درست کنید و سپس برای انتخاب آن تصمیم بگیرید.

دکمه: یکی از مهم‌ترین نکات در انتخاب کت و شلوار، دکمه‌های قرار گرفته روی آن است. می‌بایست در حین خرید تلاش کنید تا دکمه‌ها را ببندید و سپس به دو طرف خم شوید و اگر بسیار تنگ و محسور کننده بود، باید آن را تغییر دهید.

طول آستین: قانون طلایی برای این که چه مقدار از پیراهن شما در زیر آستین کت نشان داده شود، حدود نیم اینچ است. اما این بخش را می‌توان بر اساس اولویت بندی شما نیز تغییر داد. به عنوان مثال اگر می‌خواهید پیراهن شما زیر کت قرار بگیرید، پس به اندازه‌ی نیم اینچ توجه نکنید.

طول کت و شلوار: کت شلوار مناسب همواره باید دور کمر را بپوشاند. پوشیدن کت و شلوار بلندتر از باسن چندان مناسب نیست اما اگر طول کت در هر نقطه از بالای انحنای باسن قرار گیرد، کت و شلواری مناسب خواهد بود.

پشت شلوار: مهم ترین ترفند در انتخاب شلوار مناسب این است که شلوار نباید بیش از حد تنگ باشد و از طرفی فاصله بین شلوار و لباس زیر باید به اندازه کافی باشد به طوری که بدون تغییر شکل شلوار بتوان به راحتی درون آن نشست.

طول شلوار: هیچ کس دوست ندارد مانند یک گانگستر نوجوان شلوار‌هایش تا اطراف مچ پا قرار گیرد به خصوص وقتی که کت و شلوار گران قیمتی به تن دارد. شلوار باید تا روی کفش کشیده شود اما نباید بیش از اندازه روی آن خودنمایی کند.

چگونه کت و شلوار آبی رنگ را انتخاب کنیم؟

رنگ آبی برای عروسی

اولین چیزی که هنگام انتخاب یک کت و شلوار سیاه به نظر افراد می‌رسد، مراسم تشییع جنازه است. در این مراسم معمولا افراد کت و شلوار سیاه را بر می‌گزینند. گه گاه ممکن است برای مراسم ازدواج نیز این انتخاب وجود داشته باشد اما بهتر است با آزمایش رنگ‌های مختلف، رنگ‌های بهتری را برای جشن عروسی انتخاب نمود.

برای داماد بیشترین تمرکز باید روی خود و عروس زیبایش وجود داشته باشد و تعادل رنگی حفظ شود. از این رو داشتن یک کت و شلوار آبی سلطنتی و یک جلیقه و کراوات قرمز رنگ ایده آل‌ترین انتخاب خواهد بود.

مهمانان این مراسم نیز که نمی‌خواهند به اندازه داماد در دید باشند، بهتر است از این رنگ استفاده کنند و کت و شلوار باید تنها رنگ متفاوت در لباس شما باشد. در این جا انتخاب پیراهن سفید و قهوه‌ای روشن انتخابی هوشمندانه خواهد بود.

آبی کاربنی برای دفتر کار

پوشیدن یک کت و شلوار مناسب برای دفتر کار موضوعی کاملا متفاوت است. برخی از شرکت‌ها روزانه از کت و شلوار، پیراهن و کفش‌های متفاوتی استفاده می‌کنند اما برخی از آن‌ها در محیطی با شلوار جین و تی شرت شاد هستند. بسیاری از مردم در هنگام انتخاب، ترکیبی متعادل از این دو را انتخاب نموده و ترجیح می‌دهند در دفاتر کار به صورت ترکیبی از لباس رسمی و اسپرت استفاده کنند.

اما چرا باید ترکیبی از هر دو سبک را امتحان کرد؟ بهترین مورد در این انتخاب تسلط هوشمندانه به لباس است به طوری که می‌توان یک پیراهن مناسب را انتخاب نمود که ترکیبی از رنگ سفید بوده و حتی کفش‌های اسپرت، یک سبک متفاوت را ایجاد می‌کند.

اما در نهایت جایگزین مناسب و فوق العاده خوب، ترکیبی از کت و شلوار‌هایی با رنگ آبی تیره است. اما باید مراقب بود که با این انتخاب شبیه ستاره‌های پاپ در دهه‌ی نود نشوید و بهتر است انتخابی درست در این خصوص داشته باشید. اما اگر جسور و شجاع هستید بهتر است یک کت و شلوار با رنگ آبی روشن بپوشید زیرا یک ترکیب تابستانی هوشمند و منحصر به فرد است. با این حال کت آبی با شلوار‌هایی به رنگ خاکستری نیز می‌تواند ترکیب گردد.

آبی مناسب برای فضای باز

همانطور که پیش‌تر نیز بیان شد، اگر شما در حال برنامه ریزی برای پوشیدن یک کت و شلوار در مکان‌های روباز و فضای بیرون هستید، بعید است بتوانید رنگ‌های کاربنی تیره را انتخاب کنید. در عوض در این انتخاب بهتر است یک کت و شلوار با رنگ آبی روشن و البته با الگوی مشخص را انتخاب کنید. در واقع محدودیتی که در فضای بیرون وجود دارد باعث شکل گیری این تفکر می‌شود. پیراهن و کفش نیز باید متناسب با این فضا انتخاب شود و توصیه‌های مورد نظر برای جلای لباس باید صورت پذیرد.

بهترین راه برای برجسته کردن سبک لباس افراد این است که یک کت و شلوار کاملا اندازه و مناسب بدن افراد باشد. این کار بسیار تاثیر گذار و گاه ارزان‌تر از زمانی است که تمرکز شما روی انتخاب یک کت و شلوار مخصوص است و یا با خرید لوازم اکسسوری جدید بخواهید تغییراتی را ایجاد کنید.

چه رنگی از پیراهن با کت و شلوار آبی بپوشیم؟

انتخاب لباس رنگ مناسب برای افراد نیمی از برد و موفقیت محسوب می‌شود. اما هنگامی که کت و شلوار آبی رنگ را انتخاب کردید باید یک رنگ مناسب جهت مطابقت بهتر، برای پیراهن نیز انتخاب کنید.

سفید کلاسیک: شما واقعا نمی‌توانید از یک پیراهن سفید زیر کت و شلوار آبی روشن یا تیره بگذرید. این انتخاب نه تنها جلوه‌ی بهتری را برای کت و شلوار شما به ارمغان می آورد بلکه جذابیت بیشتری از هر نوع لوازم جانبی که به تیپ خود اضافه می‌کنید را نشان خواهد داد. این انتخاب با یک کراوات قرمز و قهوه‌ای بسیار جذاب خواهد بود.

آبی روشن: شما نمی‌توانید همواره یک کت و شلوار با پیراهن یکسان را در هر موقعیتی بپوشید، مخصوصا اگر در دفتر کار خود هستید. بنابراین مهم است که یک کمد از پیراهن‌های مختلف داشته باشید تا همگی بتوانند با لباس شما هماهنگ شوند. انتخاب پیراهن آبی روشن گزینه‌ای قابل اعتماد است که توصیه می‌شود. بهتر است برای جذب نگاه‌ها دکمه‌ی اول پیراهن و یقه باز باشد.

صورتی روشن: یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای ساخت رنگ پاپ و کلاسیک، پیراهن صورتی روشن است. برای جذب مخاطبان خود بهتر است رنگ‌های کرم، خاکستری یا قهوه‌ای تیره را نیز اضافه کنید زیرا که کاملا متناسب با کت و شلوار آبی رنگ خواهند بود.

اگر به انتخاب پیراهن تسلط پیدا کردید بهتر است به دنبال کراوات و سایر لوازم اکسسوری بروید. حال برای این کار، وقت آن رسیده است که چرخ رنگ را به یاد آورید و با رنگ‌های مخالف یکدیگر کنار بیایید و نباید از مخلوط رنگ‌ها نگران باشید.

انتخاب رنگ‌های روشن با تن‌های مختلف می‌تواند کت و شلوار شما را مدرن‌تر نشان دهد و بنابراین باید سلیقه‌ی خود را در این انتخاب به کار بندید.

بیشتر بدانید: راهنمای انتخاب ترکیب رنگ لباس برای مردان

لوازم اکسسوری مناسب برای کت و شلوار آبی

یک راه عالی برای اتمام تیپ خود با کت و شلوار آبی انتخاب اکسسوری است. این که چرا شما روی کمربند، جوراب، مربع جیب یا چیزی ساده مانند کراوات خود تمرکز می‌کنید، سوالیست که در این اینجا به آن پاسخ داده شده است.

زمانی که شما در حال برنامه ریزی برای پوشیدن یک کراوات هستید می‌توانید رنگی متضاد با مربع جیب خود را انتخاب کنید. بافت هر کدام از این‌ها می‌تواند تاثیر مثبتی داشته باشد به خصوص اگر رنگ انتخابی شما در چرخ رنگ نیز تایید گردد. نکته کلیدی این است که نباید همه‌ی لوازم اکسسوری را با هم ترکیب کرد. به عنوان مثال هنگام انتخاب یک مربع جیب برای کت و شلوار ممکن است به جوراب‌های رنگی مخصوصی برسید و این کار تیپ شما را تکمیل نماید. در این انتخاب می‌توان یک کمربند قهوه‌ای را با کفش همرنگ آن انتخاب کرد.

جمع بندی نکات انتخاب کت و شلوار آبی رنگ

  • اطمینان حاصل کنید که کت و شلوار شما کاملا مناسب شما است.
  • کت و شلوار آبی رنگ یک انتخاب مناسب و ایده آل تابستانه خواهد بود.
  • لباس‌هایی به رنگ آبی تیره برای ظاهر‌های رسمی مناسب‌تر است.
  • برای کت و شلوار آبی رنگ، پیراهنی با رنگ‌های مختلف سفید، صورتی و حتی سیاه و آبی روشن را امتحان کنید. از الگو‌های روی هر پیراهن در این انتخاب غافل نشوید.
  • کت و شلوار خود را با کفش‌هایی با رنگ های مختلف و اکسسوری متناسب با آن ایده آل نمایید.

نکته آخر

منصفانه است که بگوییم انتخاب یک کت و شلوار آبی یک نگاه جذاب برای سبک و استایل مردان است. دانستن تفاوت میان انواع کت و شلوار آبی رنگ اهمیت زیادی دارد و لازم است تا از دید افراد و برای مناسبت‌های مختلف میان آن‌ها انتخاب شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع theidleman.com
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.