دنیای پوشیدنی و مد و فشن

راهنمای انتخاب لباس مردانه (بخش اول)

بسیاری از مردان هنگام پرو لباس‌های خود تعریف مشخصی از نحوه انتخاب لباس خود ندارند و بنابراین گاه اشتباهات فاحشی در این میان صورت می‌گیرد که نتیجه‌ی آن ایجاد استایل نامناسب است. اهمیت انتخاب لباس برای مردان سبب شده تا اغلب آن‌ها به دنبال راهنمایی برای این انتخاب باشند. در واقع از شکل کلی تا دکمه یک لباس در انتخاب اهمیت زیادی دارد و به همین خاطر مردان می‌بایست ابتدا اطلاعاتی در این باره به دست آورند.

راهنمای زیر استانداردها و اصول انتخاب لباس مردانه را بیان می‌کند تا آقایان پیش از انتخاب بتوانند با این اطلاعات آشنا شوند و در خرید از آن استفاده نمایند.

دنیای انتخاب لباس مناسب آقایان بسیار سخت و گیج کننده است و هرگز نمی‌توان به راحتی این کار را انجام داد. هنگامی که شما به یک فروشگاه می‌روید و به دنبال خرید یک کت و شلوار مناسب برای خود هستید، گزینه‌های مختلفی در دسترس است که باید به انتخاب شما باشد.

همه ما اولین روزی که برای خرید کت و شلوار به بازار رفته‌ایم را به یاد داریم، در این هنگام اغلب مادرمان تایید کننده نهایی بود و گاها سعی می‌کرد تا کت و شلوار را بزرگتر از حد طبیعی بدن ما انتخاب کند تا در نهایت با رشد سریع، مجبور به خرید مجدد نگردد. این موضوع اکنون چندان اهمیتی برای ما ندارد، اما بهترین تجربه خرید محسوب می‌شود.

در ابتدا باید به این فکر کنیم که هر مردی حداقل باید یک دست کت و شلوار در میان لباس‌های خود داشته باشد تا در زمان یک مراسم و یا مناسبت بتواند از آن استفاده نماید. بنابراین در این مطلب چندین نکته و ترفند بیان شده است که به شما کمک می‌کند تا در مسیر انتخاب کت و شلوار آن را به کار بگیرید. این روش بهترین راه برای تهیه کت و شلوار متناسب فرم بدن است و به کوچک‌ترین جزئیات برای رسیدن به یک انتخاب درست توجه شده است.

لباس‌های مناسب در کمد لباس آقایان

با این که چندین بار در این رابطه صحبت شده است اما بد نیست دوباره تاکید شود که انتخاب لباس مناسب برای مردان مهم‌ترین مقوله ایست که باید به آن توجه شود. شما اغلب می‌توانید یک لباس شیک و مناسب را پیدا کنید و به همین خاطر این کار به شما کمک می‌کند تا در بهترین شرایط، استایل و سبکی ایده آل را انتخاب نمایید. با همه این اوصاف انتخاب کت و شلوار به ترفندهایی نیاز دارد زیرا در سبک‌های مختلف این انتخاب دستخوش تغییر خواهد شد. بنابراین اغلب مردان در این انتخاب گیج می‌شوند و نمی‌دانند که کدام یک از آن‌ها مناسب است.

یکی از مهم‌ترین مسائل در این انتخاب آن است که باید تمامی خطوط بدن به خوبی در زیر کت و شلوار نمایان باشد. اما این به معنی تنگ بودن این لباس نیست و متناسب بودن اهمیت بیشتری دارد. کت و شلوار تنگ و یا گشاد نشان می‌دهد که این لباس اندازه اندام بدن یک مرد نیست و این همان چیزی است که ما در فکر دور شدن از آن هستیم.

بنابراین تا زمانی که شما بتوانید این ترفندها را پیاده نمایید، با ما همراه گردید. در ابتدا به موارد زیر برای انتخاب کت و شلوار باید توجه نمود.

قفسه سینه

قبل از این که شما برای خرید کت و شلوار مناسب برای کمد لباس خود اقدام کنید می‌بایست ابتدا سایز خودتان را اندازه بگیرید. در اینجا با قفسه سینه شروع می‌کنیم. این بدان معناست که می‌بایست عرض قفسه سینه را اندازه گرفت و همچنین تا دور کمر نیز باید اندازه گرفته شود. همانند اکثر لباس‌ها، اندازه‌ها به اینچ یا سانتی‌متر بیان می‌شود.

به طور مثال زمانی که اندازه دور سینه شما 40 اینچ باشد می‌بایست به دنبال کت‌هایی با ابعاد 40 یا 42 بگردید.

اگر مهارتی در اندازه گیری دور قفسه سینه خود ندارید و به آن اعتماد نمی‌کنید، شما می‌توانید به یک خیاطی بروید تا آن‌ها به شما در اندازه‌گیری درست کمک کنند. خطوط جدا کننده اندام‌های بدن نقاطی کلیدی هستند و به همین دلیل اگر کت شما به شکل کلمه X در آمده است، مشخص کننده‌ی کوچک بودن این لباس می‌باشد و باید یک سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنید.

بازو

زمانی که شما در حال انتخاب کت و شلوار مناسب خود هستید باید طول بازو را نیز در این لباس در نظر بگیرید. برخی ترفندی را  پیاده می‌کنند تا بتوانند کت و شلوار ایده‌آل خود را پیدا کنند، اما برخی تصور می‌کنند که در سایزهای مختلف، طول بازوها با یکدیگر تفاوتی ندارد. این در حالیست که همه ما می‌دانیم که هر یک از ما آناتومی بدن متفاوتی داریم و لذا شکل و اندازه بدن ما متفاوت از سایرین است. در واقع با این نگاه، انتخاب کت و شلوار اگرچه سخت‌تر می‌شود اما می‌توان لباسی درخور و شایسته را به تن کرد. گاها ممکن است یک کت و شلوار متناسب با همه‌ی اندام‌های بدن خود پیدا کنید اما طول آستین آن بیش از حد بلند است. در این صورت می‌توان با یک خیاط صحبت نمود تا آن را به فرمی ایده‌آل و تمیز برای شما برش دهد تا به اندازه بازوهای شما گردد.

همچنین طول آستین باید تا روی استخوان مچ دست باشد و پایین‌تر و بالاتر از این حد مقبول نخواهد بود. در این انتخاب باید شما قادر باشید تا بخشی از آستین پیراهن خود را از زیر کت به بیرون هدایت کنید و با این روش انتخاب طول آستین کت و شلوار ساده‌تر می گردد. همچنین لازم است تا طول آستین پیراهن نیز تا پایین‌تر از مچ دست کشیده شده باشد و پیراهن‌های با آستین بلندتر از جذابیت لباس خواهند کاست.

سرشانه

سرشانه یکی از عناصر دیگر برای انتخاب کت و شلوار افراد به شمار می رود که باید در انتخاب آن دقت نمود.

اگر شما یک کت و شلوار خریداری کنید که شانه‌های شما بیش از حد پهن و گسترده نشان دهد، در این صورت باعث می‌شود تا شما بزرگتر از حد طبیعی و اندام خود به نظر آیید. همچنین در صورتی که سرشانه بیش از حد باریک باشد احتمالا حرکات دست شما درون کت بسیار سخت خواهد بود و گویی حالت عرف در آن رعایت نشده است.

بنابراین برای رضایت کامل از طول سرشانه بهتر است ابتدا شروع آستین درست در روی انتهای شانه شما قرار گیرد و چروکیدگی روی سرشانه مشاهده نشود. اگر این حالت کوچک‌تر باشد، کت شما خیلی کوچک دیده می‌شود . همچنین ممکن است برای پوشیدن لباس در زیر آن با مشکل مواجه شوید. همچنین سرشانه بزرگ‌تر باعث کاهش کیفیت استایل و سبک شما می‌شود و لذا باید در این صورت به این جزء در هنگام انتخاب دقت نمود.

طول

یکی از مهم ترین مواردی که توجه به آن ضروری است، طول کت و شلوار شماست. در این مورد هیچ اشتباهی جایز نیست و به جای آنکه کت را بلند یا کوتاه‌تر از حد طبیعی نگه دارید، بهتر است به اصول بیان شده دقت کنید.

طول کت شما باید درست در زیر استخوان ران شما باشد و اگر در بالاتر یا پایین‌تر از آن قرار گیرد، طول کت مناسب نیست. توجه داشته باشید که ما در حال صحبت درباره کت و شلوارهای کلاسیک و ساده هستیم و در برخی از سبک‌ها ممکن است این موارد با تغییراتی همراه باشد.

آنچه اهمیت دارد لزوم و ضرورت داشتن یک دست کت و شلوار با ویژگی‌های بیان شده است تا در مراسم و مناسبت‌های مختلف بتوان از آن استفاده نمود.

شلوار کت و شوار باید مناسب انتخاب شود

احتمالا شما تصور می‌کنید که یک شلوار خوب باید دور کمر و طول مناسبی داشته باشد و این معیار را برای اندازه‌گیری دخیل می‌کنید. همانند شلوار جین شما باید اندازه دور کمر خود را داشته باشید و دور کمر شما می‌تواند مبنای انتخاب طول آن باشد. طول پا ممکن است در سه سایز مختلف، کوتاه، منظم و بلند باشد و پاهای شما احتمالا در این سه سایز طبقه‌بندی می‌شود. همه مردان اندازه متفاوتی با یکدیگر دارند و لذا اگر شما ما بین این تقسیم‌بندی هستید، باید طول بلندتر را انتخاب کنید و سپس به یک خیاط مراجعه نمایید.

شلوارهای خود را تا روی کفش خود قرار دهید چرا که این عمل یک عنصر کلیدی برای انتخاب شلوار شما به حساب می‌آید. اگر شلوار خیلی کوتاه است بهتر است آن را کنار بگذارید و همچنین شلوار خیلی بلند که روی کفش شما چین‌دار می‌شود اصلا مناسب نخواهد بود. برای اجتناب از این دو فرم باید شلوار شما کمی روی کفش بنشیند و در واقع یک شکستگی روی کفش به وجود آید. این حالت برای جلوی شلوار شما مناسب است و در پشت آن باید پشت شلوار کمی پایین‌تر از کفش شما قرار گیرد و این حالت ایده‌آل‌ترین حالت برای انتخاب شلوار به شمار می‌آید.

سبک‌های مختلف لباس

دنیای لباس‌ها بسیار وسیع و جالب است. شما احتمالا دیده‌اید که برای هر مناسبتی می‌توان به تعداد زیادی لباس دست یافت که همه در نوع خود بی‌نظیر هستند و هر کدام سبک متفاوتی دارند. بنابراین هنگامی که شما برای خرید یک کت و شلوار اقدام می‌کنید، ابتدا باید فکر کنید که چه می‌خواهید و سپس بر اساس آن انتخاب کنید. این که آیا می‌خواهید یک سبک کاملا متفاوت را استفاده کنید و یا یک انتخاب رسمی را ترجیح می‌دهید، بر اساس سلیقه و انتخاب شما تعیین می‌شود. در این حالت تنها باید مطمئن باشید که لباس انتخابی شما کاملا مناسب اندام شما خواهد بود.

لباس‌های رسمی

چندین نسخه مختلف از کت و شلوار رسمی وجود دارد که هر کدام انتخابی ایده‌آل خواهد بود. اما در این مطلب قصد داریم تا دو سبک اصلی از کت و شلوار رسمی را بیان کنیم که اغلب مردم روی آن تمرکز می‌کنند. این دو کت و شلوار با کراوات مشکی و سفید هستند اما تفاوت‌ها تنها در رنگ کراوات نیست بلکه استایل کاملا متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. این دو سبک نشان می‌دهد که چگونه می‌توان لباسی برای رویدادهای رسمی انتخاب کرد.

کراوات مشکی

این سبک از جمله رسمی‌ترین انتخاب‌های مردان به شمار می‌رود و شامل یک پیراهن به رنگ سفید، کت مشکی و شلوار مشکی به همان رنگ، یک کراوات مشکی پاپیونی سیاه و یک جفت کفش آکسفورد چرمی مشکی می‌باشد. این لباس مناسب هر رویداد رسمی خواهد بود که البته بسته به مناسبت آن می‌توان از کمربند‌های مختلفی در آن استفاده کرد. داشتن کمربند یک ضرورت نیست اما برخی آقایان آن را ترجیح داده و به آن نیاز دارند.

یقه لباس

در حال حاضر شما ممکن است سوال کنید که چه تفاوتی میان کت و شلوار معمولی و یک کت و شلوار رسمی وجود دارد. شاید مهم‌ترین موردی که در این تفاوت نقش دارد و می‌توان از آن صحبت نمود، یقه کت باشد. معمولا در این موارد برای یقه کت از یک ساتن استفاده می‌شود که شفاف‌تر و نرم‌تر از جنس کت و شلوار است و یک نگاه متفاوت و رسمی‌تر به لباس شما می‌دهد. با همه این اوصاف سه سبک متفاوت از یقه لاتکس وجود دارد که شما می‌توانید در کت خود از آن استفاده کنید و همه آن‌ها یک انتخاب هوشمندانه و متفاوت برای تمایز از لباس‌های معمولی به شمار می‌روند.

یقه دوبل انگلیسی

این یقه بر اساس تقلید از سبک سنتی آمریکایی طراحی شده است و انتهای یقه به سمت پایین می‌رسد. ساتن به کار رفته روی این یقه با جنس کت و شلوار معمولی متفاوت است و اغلب یقه انگلیسی به صورت دوبل به کار می‌رود.

یقه شکسته

این سبک کلاسیک‌تر از یقه تعریف شده قبلی است و بر خلاف آن شکستگی‌های ابتدای یقه به سمت بالا قرار دارند. همچنین گاها ممکن است این یقه به سمت شانه متمایل شده و در آن محل امتداد یابد.

یقه گرد

یکی از سبک‌های سنتی که در موارد رسمی کاربرد دارد، یقه گرد است. یقه از ابتدا گرد و اندکی پهن‌تر است و رفته رفته به سمت پایین باریک‌تر می‌شود. این سبک بسیار پیچیده‌تر از سایر سبک‌ها به شمار می‌رود.

شما می‌توانید این مدل از یقه‌ها را نیز با لباس‌های دیگر خود تجربه کنید. در واقع شما مجبور نیستید تا از رنگ‌های سنتی استفاده کنید و گاها بهتر است رنگ‌ها را با یکدیگر ترکیب نمایید. زمانی که تمام نگاه‌ها به سمت یقه است، بیشتر می‌توان روی تغییر نوع مواد درون آن با کت مانور دارد و از طرفی تغییر رنگ نیز یک انتخاب مناسب خواهد بود.

همچنین به سمت پارچه مخمل بروید و حتی رنگ‌های مشکی، آبی تیره، سبز تیره و گاهی قرمز را نیز برای یقه انتخاب کنید. این کار تنها یک نگاه متفاوت به سبک شما می‌دهد لذا می‌توان آن را تنها برای شکستن بعد رسمی آن استفاده نمود.

کراوات سفید

در حال حاضر کراوات سفید کمی متفاوت از رنگ مشکی است و سبکی بسیار رسمی‌تر را به تیپ و استایل افراد می‌دهد. اما همچنان پایه رنگ مشکی را می‌توان در این سبک پیدا کرد. هنگامی که شما به کت و شلوار با کراوات سفید نگاه می‌کنید، برخی از تفاوت‌ها را در آن متوجه خواهید شد. یکی از این تفاوت‌ها آن است که کراوات در واقع سفید انتخاب می‌شود، اما کت و شلوار کاملا رنگی متفاوت دارد و مشکی است. همچنین به علاوه این موارد شما یک جلیقه نیز باید به این سبک اضافه کنید.

کت یکی از تفاوت‌های اصلی است که شما در سبک کراوات سفید می‌توانید پیدا کنید. به طور معمول در این سبک از کت‌های دم ماهی استفاده می‌شود و اغلب با این نام نیز شناخته شده هستند. جلوی این کت به طور قابل توجهی کوتاه‌تر از بدن است و از کت و شلوار معمولی نیز کوتاه‌تر است. در بخش پشتی کت نیز به شکل دم ماهی می‌باشد. در واقع بخش جلویی کت و بخش عقبی آن کاملا از یکدیگر جدا شده است. کراوات سفید به طور معمول برای مراسم رسمی انتخاب می‌شود و بنابراین شما ممکن است موارد مناسبی را برای پوشیدن این لباس پیدا نکنید و لذا با تغییری ساده می‌توانید آن را برای سایر مراسم‌ها نیز انتخاب نمایید.

لباس‌های غیر رسمی

کت و شلوار غیر رسمی احتمالا همان چیزی است که شما همیشه در ابتدا به آن فکر می‌کنید. وقتی در مورد لباس‌های گاه به گاه صحبت می‌کنیم، در واقع درباره‌ی موارد کمتر رسمی و روزمره صحبت می‌شود که برای همه مردان جذاب است و باید در مورد آن بدانند.

این انتخاب می‌تواند شامل هر چیزی باشد از یک کت و شلوار برای کار گرفته تا یک کت و شلوار مناسب تابستان و یا لباسی در هنگام سفر که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

لباس مناسب

اگر در محیط دفتر کار می‌کنید دقیقا به همان چیزی بستگی دارید که ما درباره آن صحبت خواهیم کرد. در هر دفتر کار کت و سبک لباس متفاوتی وجود دارد که بر اساس عرف، اغلب مردان ملزم به رعایت آن هستند. برخی از آن‌ها بسیار معمولی هستند و برخی دیگر از لباس‌های بسیار رسمی استفاده می‌کنند. اما اگر در مورد انتخاب لباس مختار هستید، این انتخاب کمی پیچیده خواهد شد. همیشه انتخاب‌های کلاسیک ایده‌آل‌تر خواهد بود و بنابراین اغلب مردان به دنبال کت و شلوار مشکی خواهند رفت که در ترکیب با پیراهن سفید فوق‌العاده خواهد بود.

با اضافه کردن کمی رنگ و جزئیات بیشتر به این ترکیب می‌توان علاوه بر سادگی به سبکی شیک رسید که در دفتر کار از آن استفاده می‌شود. شما می‌توانید با یک پیراهن سفید آکسفورد در کنار یک جفت کفش رسمی مشکی و کت و شلوار با همین رنگ و کراوات در دفتر کار ظاهر شوید، بدون آنکه نگران ظاهر خود در این حین باشید.

لباس‌های تابستانی

استفاده از کت و شلوار در تابستان ممکن است کمی نیاز به سخت‌گیری داشته باشد. زیرا این لباس نباید از جنس مواد ضخیم و سنگین انتخاب شود و از طرفی محدودیت در انتخاب کراوات نیز وجود دارد و گاه بهتر است کراوات را حذف کرد. یک کت و شلوار تابستانی، روشی عالی برای انتخاب رنگ‌های سبک و روشن است که همه مردان به دنبال آن هستند.

در انتخاب کت و شلوار تابستانی باید دقت کرد که آب و هوای گرم‌تر موجب می‌شود تا از مواد سبک‌تر برای این کار انتخاب کرد. انتخاب یک پارچه از جنس پنبه سبک در رنگ‌های بژ و آبی برای جذب کمتر گرما موثر است و از طرفی با عرق کردن در زیر آن مطمئن خواهیم بود که روی لباس مشخص نخواهد شد و شوره و یا تغییر رنگ روی آن ایجاد نمی‌شود.

شلوارک کوتاه

سوال‌هایی وجود دارد مبنی بر این که آیا کت و شلوار کوتاه شیک است تا خیر؟ برای ماه‌های تابستان که خیلی هوا گرم می‌شود، انتخاب یک کت با شلوار کوتاه گزینه‌ای عالی است. تصور برخی بر این است که منظور از کت و شلوار کوتاه این است که کت را کوتاه‌تر از حد معمول انتخاب کرد و در واقع این موضوع مورد بحث نیست. شلوار کت و شلوار را می‌توان با یک شلوارک تعویض کرد و بنابراین علاوه بر نگه داشتن سبک خود، آن را در طول تابستان نیز استفاده نمود.

اغلب مردان این ایده را نمی‌پسندند و آن را دور از عرف می‌دانند، اما بهتر است شرایط را در نظر بگیرید و سپس این سبک را انتخاب کنید.

استفاده از کت و شلوار کوتاه یک روش عالی برای معرفی جزئیات در ظاهر شما به حساب می‌آید و همیشه می‌تواند چیزی متفاوت از سایرین باشد. اما گاها برخی آن را برای دفتر کار مناسب نمی‌دانند، اما بهتر است روی رویدادهای تابستانی گاه به گاه تمرکز کرد که این انتخابی هوشمندانه‌تر خواهد بود.

کدام الیاف برای لباس مناسب است؟

همانطور که می‌دانید امروزه الیاف‌های مختلفی در تهیه یک کت و شلوار به کار می‌رود که باعث شده تا عنصر دیگری نیز در انتخاب دخیل گردد. این انتخاب می‌تواند عنصری پیچیده در کت و شلوار باشد و باید موقعیت‌های مختلف در طول سال را در نظر گرفت.

به عنوان مثال شما احتمالا نمی‌خواهید یک کت و شلوار پشمی را در اوایل تابستان به تن کنید زیرا عملا داخل آن پخته خواهید شد. در این حالت کت و شلوار‌هایی که امکان تنفس را راحت‌تر می‌کند برای رویداد‌های تابستانی مناسب خواهد بود. همچنین این لباس برای زمستان چندان موثر نیست زیرا که اغلب افراد برای گرم کردن خود به دنبال لباسی گرم هستند و لذا انتخاب الیاف مناسب یک رکن اصلی و اساسی در هنگام خرید کت و شلوار محسوب می‌شود.

پنبه

از جمله شایع‌ترین موادی که شما می‌توانید برای لباس خود استفاده کنید، پنبه است. این الیاف دارای ویژگی‌هایی چون تنفس راحت‌تر، نرم و با دوام است و همان چیزی است که برای انتخاب کت و شلوار عالی به نظر می‌رسد.

ویژگی‌های کلیدی پنبه:

 • کاملا طبیعی
 • تنفس راحت‌تر
 • ماندگاری
 • قیمت ارزان
 • بسیار سنگین
 • مناسب برای ماه‌های سرد سال

پشم

کت و شلوار پشمی ممکن است چندان مورد علاقه شما نباشد اما کاملا اشتباه می‌کنید. پشم یک ماده طبیعی عالی برای روزهای سرد سال است. این الیاف به صورت بافت تهیه شده و برای لباس‌های گرم مناسب است و اغلب گرما را درون خود حفظ می‌کند.

ویژگی‌های کلیدی پشم:

 • کاملا طبیعی
 • بافت ضخیم
 • نگه‌دارنده گرما
 • تنفس کمتر از پنبه اما مناسب
 • مناسب برای ماه های سرد سال
 • قیمت گران‌تر برای خرید
 • امکان افزایش بافت و جزئیات را به کت و شلوار فراهم خواهد کرد

فلنج

هنگامی که شما به الیاف فلنج فکر می‌کنید احتمالا به یاد چاپ چهره‌ای در پیراهن‌های مختلف می‌افتید، اما بهتر است بدانید که این الیاف بیش از 100 سال عمر دارد. فلنج در دهه 30 و 40 محبوبیت بیشتری یافت، درست زمانی که مردان در آمریکا لباس خاکستری را برای کار می‌پوشیدند، نام این الیاف را به نام کارگران یقه سفید تبدیل نمود.

ویژگی‌های کلیدی فلنج:

 • کاملا طبیعی
 • گرم
 • ساخته شده از پنبه
 • تنفس ساده
 • نرم
 • قیمت گران

تود

تود یکی از انواع الیاف است که بسیاری از مردان از آن استفاده می‌کنند. Tweed در طی چند سال گذشته اندکی تغییر یافته و جزو اصلی‌ترین لباس‌های کمد مردان قرار گرفته است. بسیاری از مردان فکر می‌کنند که تود یک الیاف بسیار خشن است که کاملا خراشیده شده اما این ویژگی‌ها بسته به این امر دارد که چقدر می‌خواهید هزینه بابت آن پرداخت کنید. در واقع گاهی ممکن است این الیاف از نرم‌ترین مواد تهیه شده باشد و این کاملا به بودجه شما بستگی دارد.

ویژگی‌های کلیدی در تود

 • ضخیم
 • مواد سنگین
 • ساخته شده از پشم و پنبه
 • بسیار گران
 • بسته به قیمت دارای دو بافت سخت و نرم است.

کتان

کت و شلوار کتانی برای تعطیلات و حتی لباسی برای شام مناسب است. این کت و شلوار در طور چند سال گذشته تغییر یافته است و یکی از شیک‌ترین لباس‌ها برای مردان در طول ماه‌های گرم به حساب می‌آید. این الیاف کاملا مناسب برای استفاده در موارد اسپرت است.

ویژگی‌های کلیدی کتان:

 • مواد طبیعی
 • تنفس بسیار خوب
 • وزن سبک
 • گران قیمت
 • به راحتی خراشیده می‌شود
 • شست‌و‌شوی سخت

پلی استر

هنگامی که شما نام پلی استر را می‌شنوید احتمالا به ذهن شما لباس‌های بسیار ارزان و تند و زننده به نظر می‌آید که می‌توانید به راحتی آن را بپوشید و دور بیاندازید. با این حال خرید یک کت و شلوار پلی استر ارزان جایگزین مناسبی برای بسیاری از لباس‌های با الیاف و مواد طبیعی بسیار گران، خواهد بود.

ویژگی‌های کلیدی پلی استر

 • ارزان
 • دسترسی ساده
 • نرم
 • سنگین
 • ماندگاری بالا

پلی استر ترکیبی

کت و شلوار پلی استر ترکیبش کمی متفاوت از پلی استر است. در مواقع الیاف این پارچه ترکیبی از پلی استر با مواد دیگر همچون پنبه است. این ترکیب اجازه می‌دهد تا بافت لباس نرم‌تر شود و جایگزین کامل و ارزانی برای یک پارچه تمام پنبه‌ای باشد.

ویژگی‌های کلیدی پلی استر ترکیبی:

 • قیمت ارزان
 • نرم‌تر از پلی استر
 • ماندگاری بالا
 • دارای الیاف مختلف در ترکیب با پلی استر

کدام رنگ را باید بخریم؟

اگرچه رنگ کت و شلوار یک ترجیح شخصی به حساب می‌آید اما ممکن است بخواهید لباس کت و شلوار سبز نئونی را در دفتر کار خود بپوشید و این انتخاب با آنچه رئیس شما تصویب می‌کند متفاوت باشد. برخی مواقع نیز به نظر می‌رسد که به دنبال رنگ‌‌های کلاسیک از جمله مشکی، خاکستری و یا سورمه‌ای و آبی هستید. این رنگ‌ها انتخابی بی‌نظیر است زیرا شما می‌توانید در هر زمان که بخواهید از آن‌ها استفاده کنید. همه چیز بستگی به قالب سبک شما دارد اما انتخاب رنگ‌های کلاسیک معمولا در همه‌ی سبک‌ها وجود داشته و می‌تواند نتایج بی‌نظیری به دنبال داشته باشد.

البته اگر احساس می‌کنید که مناسبت و زمان آن درست است، می‌توانید رنگ‌های با الگو استفاده کنید. در حال حاضر اغلب مردان ترجیح می‌دهند که رنگ‌های کلاسیکی را که بارها و بارها در دنیای لباس‌ها نقش خود را اثبات نموده‌اند استفاده کنند. از این رو در ادامه یک نمایش کلاسیک متفاوت از ترکیب لباس و رنگ‌ها را بررسی کرده‌ایم که می‌تواند مبنای انتخاب مردان در مراسم و مناسبت‌های مختلف باشد.

مشکی

رنگ سیاه یا مشکی قطعا شایع‌ترین لباس کلاسیک است که به عنوان کت و شلوار می‌توان خریداری نمود. در هنگامی که تنها در خیابان راه می‌روید، خواهید دید که تعداد زیادی از مردان کت و شلوار سیاه پوشیده‌اند. رنگ مشکی به طور کلی در هر کمد لباسی وجود دارد و به دلیل بی‌طرفی آن و راحتی در پوشیدن باعث شده تا رنگ پایه بسیار خوبی برای ترکیب با سایر رنگ‌ها به شمار آید.

این رنگ همچنین به عنوان رنگی انتخابی برای افراد به حساب می آید و آنها را لاغر نشان خواهد داد.

ترکیب لباس مشکی

استفاده از کت و شلوار مشکی یک کار ساده است و تا زمانی که اصول زیر در آن رعایت گردد، ایده‌آل خواهد بود. هرگز نباید کت و شلوار مشکی خود را با پیراهنی همرنگ آن ترکیب کنید و این انتخابی اشتباه خواهد بود. استفاده از یک پیراهن سفید کلاسیک و جفت کردن آن با کت و شلوار مشکی ایده‌آل‌ترین انتخاب می‌باشد. این انتخاب شما را به سمت انتخابی ساده و کلاسیک می‌برد که کنش مناسبی را می‌توان از آن دریافت نمود.

جزئیاتی مانند اضافه کردن کراوات مشکی با الگو و یک جفت کفش رسمی مشکی ترکیبی ساده و اساسی را برای دفتر کار یا مراسم رسمی ایجاد خواهد نمود.

خاکستری

زمانی که شما به صورت مکرر از رنگ مشکی استفاده نمودید و ترجیح می‌دهید این رنگ را کنار بگذارید، خاکستری جایگزین مناسبی خواهد بود. خاکستری یکی دیگر از رنگ‌های پایه‌ای است که برای ترکیب شدن با بسیاری از رنگ‌ها و الگوهای خنثی عمل می‌کند. یکی از ویژگی‌های مهم در مورد رنگ خاکستری این است که در سایه رنگ‌های مختلفی وجود دارد و لذا کار ترکیب و انتخاب را ساده‌تر می‌کند.

بنابراین انتخاب در مورد ترکیب رنگ خاکستری تنوع گسترده‌ای دارد و می‌تواند مبنایی برای خریداران باشد که در نهایت با لباس‌های مختلفی نیز ترکیب می‌گردد.

ادامه در بخش دوم این مطلب آورده شده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.