دنیای پوشیدنی و مد و فشن

اصول پایه شیک پوشی که همه آقایان باید بدانند

آیا از بدتیپ بودن خسته شده‌اید و می‌خواهید در ظاهر خود تغییری اساسی بدهید؟ برای این منظور شما باید با اصول پایه شیک پوشی آشنا باشید. آیا می‌خواهید همه شما را به عنوان فردی شیک پوش بشناسند؟ اگر تازه کار هستید احتمالا از وارد شدن به چنین مباحثی هراس دارید اما اصول پایه شیک پوشی پیچیدگی خاصی ندارند و هر کسی به سادگی می‌تواند آن‌ها را فرا بگیرد. فقط باید دقیقا بدانید که چه کاری انجام می‌دهید و هدف و انگیزه خود را مشخص کنید. در این مقاله از بپوش رو اصول پایه شیک پوشی را که همه آقایان باید با آن‌ها آشنایی داشته باشند و در زندگی روزمره خود به کار گیرند برای شما بیان خواهیم کرد.

از اشتباهات اصلی شیک پوشی اجتناب کنید

در گام اول شما باید از ارتکاب چند اشتباه اساسی و نابود کننده استایل دوری کنید، پس از آن است که می‌توانید خودتان را فردی خوش لباس و آشنا با اصول پایه شیک پوشی قلمداد کنید. این اشتباهات، ظاهر شما را خراب می‌کنند و هر کسی، حتی افرادی که به این اصول آشنایی ندارند می‌توانند بگویند که شما دچار اشتباه مد شده‌اید.

قبل از هرچیزی، مطمئن شوید که لباس‌هایی کاملا اندازه انتخاب کرده‌اید و این لباس‌ها با فرم اندام شما هماهنگی دارند. پس باید شناخت درستی از سایز خودتان و فرم اندامتان در اختیار داشته باشید تا بتوانید موفق عمل کنید. اگر لباسی که در حال حاضر در اختیار دارید اندازه شما نیست و قابل تغییر دادن هم نیست آن را از کمد لباس خود حذف کنید و لباس‌های جدید و اندازه بخرید. اگر پیدا کردن لباسی که دقیقا اندازه شما باشد غیرممکن است لباسی را در نزدیک‌ترین اندازه تهیه کنید و به خیاط بدهید تا آن را برای شما اندازه کند.

اصول پایه شیک پوشی که همه آقایان باید بدانند

همیشه موقعیت را برای لباس پوشیدن در نظر بگیرید، هیچ کس با تیشرت و شلوارک در محیط کار کاضر نمی‌شود، هیچ کس هم با پولوشرت و شلوار جین به یک عروسی مجلل نمی‌رود. پس شناخت موقعیتی که برای آن حاضر می‌شوید از مهم‌ترین اصول پایه شیک پوشی است. مثلا اگر کت و شلوار سرمه ساده‌ای دارید می‌توانید آن را در یک مهمانی دوستانه بپوشید اما اگر با دوستان خود صمیمی هستید بهتر است پیراهن غیررسمی و شلوار کتان را به جای کت و شلوار امتحان کنید.

سومین اشتباهی که نباید در انتخاب لباس مرتکب شوید نادیده گرفتن جنس و کیفیت لباس‌ها است. هرگز برای خرید تعداد زیادی لباس و کفش ارزان قیمت پول خود را هدر ندهید. چنین کاری شاید در ابتدا صرفه جویانه به نظر برسد اما در درازمدت به ضرر شما تمام خواهد شد. علاوه بر این، هیچ یک از لباس‌هایی که دارید مایه مباهات و شیک پوشی شما نخواهند بود.

مثل آینده موفق خودتان لباس بپوشید

حتما شنیده‌اید که می‌گویند: “لباس شغلی را بپوش که آرزویش را داری.” اما شما می‌توانید از این گفته هم فراتر بروید و لباس کسی را بپوشید که دوست دارید به آن تبدیل شوید. واقعیت این است که اعتماد به نفس، رمز موفقیت شما است. اگر با سرمشق قرار دادن این گفته، استایل خودتان را انتخاب کنید احتمالا با واکنش‌هایی منفی هم روبرو خواهید، مثلا افراد دیگر ممکن است به شیک پوشی شما حسادت کنند و تصور کنند که شما قصد دارید ادای افراد بالاتر از خود را در آورید. اجازه ندهید این واکنش‌های منفی روی شما اثر بگذارد، اگر اصول پایه شیک پوشی را رعایت کنید و با تحقیق و بررسی، کار خود را انجام دهید شیک به نظر خواهید رسید و نظر دیگران هم هیچ اهمیتی نخواهد داشت.

یونیفرم خود را طراحی و انتخاب کنید

هر شغلی یونیفرم خاص خود را دارد، مثلا طرز لباس پوشیدن یک وکیل با یک مهندس یا استاد دانشگاه متفاوت است. در واقع نوع لباس پوشیدن هر یک از این افراد پیامی را به دیگران منتقل می‌کند که نشان دهنده جایگاه اجتماعی آن‌ها است. این جایگاه اجتماعی می‌تواند شغل، سرگرمی‌ها، درآمد و … را شامل شود. شما باید مطابق با پیامی لباس بپوشید که دوست دارید آن را به مردم انتقال دهید مثلا اگر می‌خواهید فردی باهوش و اهل مطالعه به نظر برسید باید نشانه‌های این عادات در استایل شما نیز مشخص باشد. شناختن اصول پایه شیک پوشی برای هر موقعیت و شغلی، به تلاش و تجربه نیاز دارد اما شما به مرور زمان بیشتر با این اصول آشنا می‌شوید و کارتان ساده‌تر پیش خواهد رفت.

اصول پایه شیک پوشی که همه آقایان باید بدانند

به دنبال منبع الهام در میان مردان موفق و شیک پوش باشید

آیا شما قهرمانی برای شیک پوشی سراغ دارید؟ مردانی هستند که همه، آن‌ها را به عنوان الگوها و نمادهای استایل و شیک پوشی می‌شناسند، از ویتو کورلئونه در پدرخوانده گرفته تا جیمز باند و مردان پادشاه. البته این چهره‌ها، چهره‌هایی خیالی هستند اما می‌توانند الگوی شما برای شیک پوشی باشند همچنین می‌توانید از چهره‌های واقعی به عنوان الگوی شیک پوشی کمک بگیرید، افرادی مثل جرج کلونی، برد پیت و دیوید بکهام. شما باید وقت بگذارید و استایل و تیپ این افراد را در موقعیت‌های مختلف تحلیل کنید، به این ترتیب می‌توانید گام‌های شیک پوش شدن را سریع‌تر بردارید و به هدف خود برسید. اگر در انتخاب الگوی شیک پوشی خود مردد هستید بهتر است بگوییم که بی‌زمان بودن مهم‌ترین اصل برای این مورد است. به خاطر داشته باشید که استایل کلاسیک مردانه در یک قرن گذشته تغییر چندانی نداشته و هر قهرمان کلاسیک و شیک پوشی که از این دوره انتخاب کنید راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

اگر تازه کار هستید ترکیب‌های رنگی ساده را امتحان کنید

اگر هنوز در ترکیب و استایل لباس‌های خود تازه کار هستید بهتر است در انتخاب رنگ‌ها محتاطانه‌تر عمل کنید. یک ترفند موثر برای موفقیت در این گام، استفاده از لباس‌های ساده و بدون طرح است که رنگ‌های کلاسیکی دارند. با محدود کردن رنگ‌های لباس‌های خود به رنگ‌های خنثی مثل سرمه‌ای، مشکی، آبی آسمانی و سفید، زیبایی این رنگ‌ها بیشتر نمایان خواهد شد و شما بهتر می‌توانید این لباس‌ها را با هم هماهنگ کنید. پس از این که در این مرحله مهارت کافی پیدا کردید می‌توانید به تدریج سراغ اکسسوری‌های رنگی بروید مثل پوشت و یا لباس‌های ساده‌ای را در رنگ‌های غیرکلاسیک انتخاب کنید. در مرحله آخر هم می‌توانید سراغ لباس‌های رنگی و طرح‌دار بروید. فرقی نمی‌کند در کدام مرحله باشید و یا چه استایلی برای خودتان انتخاب کرده باشید، فراموش نکنید که همیشه باید از یک رنگ کلاسیک و خنثی به عنوان پایه استایل خود استفاده کنید، در غیر این صورت شیک پوش نخواهید شد.

سراغ یک استایلیست شخصی بروید و آموزش ببینید

شیک پوشی هم نوعی علم است که به آموزش نیاز دارد. هرچه اطلاعات شما در این مورد به روزتر و کامل‌تر باشد کار شما نیز برای شیک پوش شدن، ساده‌تر خواهد بود. همزمان که لباس‌های مورد نیاز را برای خود تهیه می‌کنید و به دنبال انتقال پیام و معنا در استایل خود هستید بهتر است در جستجوی دانش بیشتر برای شیک پوشی خود نیز باشید. برای این کار لازم است مطالعه کنید و به این مطالعه ادامه دهید. منابع مطالعه شما می‌توانند کتاب‌های راهنمای استایل یا وبلاگ‌ها و سایت‌های آموزشی باشند به شرطی که آن‌ها را درست و با تحقیق کامل انتخاب کرده باشید.

اما اگر دیدگاه شما به شیک پوشی، تخصصی‌تر است و می‌خواهید در این کار خبره شوید و استایلی بی‌نقص و فوق العاده داشته باشید بهتر است به فکر استخدام یک استایلیست باشید. شما همان طور که به یک خیاط و آرایشگر شخصی نیاز دارید به استایلیست هم احتیاج خواهید داشت. این استایلیست، هم اصول و ترفندهای شیک پوش شدن را به شما آموزش می‌دهد و هم بهترین استایل را برای شما انتخاب می‌کند. با استخدام یک استایلیست حرفه‌ای، او نکات و ایراداتی را که تمام مدت در تیپ شما مغفول مانده بود مورد توجه قرار داده و اصلاح خواهد کرد. البته استخدام استایلیست هزینه دارد اما در درازمدت می‌تواند یک سرمایه گذاری باارزش باشد.

منبع Real Men Real Style
مطالب مرتبط
به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.