دنیای پوشیدنی و مد و فشن

قوانین مهم پوشیدن کلاه برای زنان و مردان

آیا شما می‌خواهید یک کلاه خوب بپوشید و استایل خود را تغییر دهید؟ آیا هنوز هم از ترکیب کلاه با لباس خود مردد هستید؟ شما نیاز به یادگیری دارید و نحوه پوشیدن کلاه یکی از موضوعاتی است که به آموزش نیاز دارد. در ادامه به توضیحاتی درباره‌ی چگونگی انتخاب کلاه برای خانم‌ها و آقایان خواهیم پرداخت.

این روز‌ها به نظر می‌رسد دستور العمل‌های زیادی در مورد کلاه وجود دارد. مردم هر کجا دوست دارند و در هر زمان می‌توانند از انواع کلاه استفاده کنند. این یک ایده خوب است اما همانند ساعت، قوانینی نیز برای استفاده از یک کلاه خوب وجود دارد و پیروی از آن باعث افزایش توجهات به سبک افراد می‌گردد. اگر این روش را به کار نگیرید، مردم فورا در می‌یابند که شما عضوی برجسته در یک جامعه هستید که بر خلاف عرف و عادت عمل نموده‌اید. بنابراین وقت آن است تا این قوانین برای پوشیدن کلاه بیان شود.

مواردی که پوشیدن کلاه ضروری است

به طور کلی وقتی که در خارج از خانه به سر می‌برید و یا در خیابان یا مناطق عمومی هستید، بدون توجه به اینکه شما مرد یا زن هستید می‌توانید از کلاه استفاده کنید. هرچند که برخی از مکان‌های عمومی سرپوشیده باشد، اما محدودیتی برای پوشیدن کلاه در این مکان‌ها هم وجود ندارد.

به عنوان مثال می‌توان در لابی هتل، فرودگاه، ایستگاه قطار و مترو، راهرو‌های بلند در فضای باز، آسانسور و خودرو‌های حمل و نقل عمومی از کلاه استفاده کنید.

خانم‌ها نیز می‌توانند کلاه را در همه مکان‌ها بپوشند و این قانون برای کلاه بیس بال راحت‌تر است. در خارج یا داخل منزل استفاده از کلاه بیس بال قوانین ساده‌ای دارد و حتی در برخی از مواقع هنگام صرف وعده‌های غذایی همچون ناهار یا شام نیز می‌توان بدون برداشتن کلاه از سر بود. با این حال اگر شما کلاه بیس بال را همانند مردان می‌پوشید، می‌بایست قوانینی که برای مردان در مورد این کلاه بیان می‌شود را رعایت نمایید.

مواردی که باید کلاه را از سر برداشت

کلاه‌هایی مانند فوردورا یا بیسبال اگرچه محبوبیت بسیاری در میان خانم‌ها دارند اما نباید این کلاه‌ها را در خانه بپوشید. این پوشش برای برخی مناطق عمومی نیز درست است. به عنوان مثال استفاده از کلاه برای خانه، مدارس، رستوران، کافه، کلیسا، تئاتر و برخی از کسب و کار‌ها غیر منطقی است.

این نکته اصلی را فراموش نکنید که اگر شما در منطقه‌ای در حضور یک خانم هستید، می‌بایست کلاه خود را از سر بردارید. همچنین برداشتن کلاه در طی صرف غذا، فیلم‌ها، در هنگام سرود ملی، مراسم عروسی و تشییع جنازه و یا هنگام گرفتن عکس یا زمانی که به کسی معرفی می‌شوید، ضروری خواهند بود.

اما خانم‌ها تنها زمانی باید کلاه خود را از سر بردارند که کلاه باعث شود چهره‌شان مشخص نباشد و یا باعث مزاحمت دیگران شود. بنابراین شما می‌توانید کلاه خود را در یک سالن تئاتر و یا در حین کار کردن بپوشید. لازم به ذکر است برای خانم‌ها گذاشتن کلاه بر سر در طی خواندن سرود ملی، در طول صرف غذا و هنگامی که به کسی معرفی می‌شوند، اشکالی ندارد. اما این موارد برای کلاه بیس بال اندکی متفاوت است و باید قوانینی که برای مردان بیان شد را در مورد این کلاه به کار ببندید.

قوانین دیگری که باید در مورد کلاه بدانید

بزرگ‌ترین و مهم‌ترین چیز‌هایی که شما باید در مورد کلاه بدانید این است که در چه مکان‌هایی باید کلاه بر سر داشته باشید و در چه مکان‌هایی برداشتن آن از سر ضروری است. اما قوانین دیگری نیز وجود دارد که به حفظ استایل و پرستیژ شما کمک خواهد نمود. موارد زیر را در ذهن داشته باشید.

هنگامی که کلاه خود را از سر برداشتید، آن را به گونه‌ای در دست خود نگه دارید تا پوشش داخلی آن دیده نشود.

زمانی که خودتان را معرفی می‌کنید و یا سلام می‌کنید یک حرکت ساده با کلاه شما که روی سرتان قرار دارد، در یک لحظه انجام دهید. همچنین همراه با این کار لبخند به همراه داشته باشید.

به طور خلاصه می‌توانید با گرفتن لبه کلاه و به پایین کشیدن آن این کار را انجام دهید.

حتما تاکنون غربی‌ها و کابوی‌ها را دیده‌اید که لبه کلاه خود را برای سلام و یا عرض ادب به پایین می‌کشند، این کار اگرچه یک روش قدیمی است اما هنوز هم ژستی مودبانه محسوب می‌شود.

اگر کلاه شما دارای تزئیناتی همچون پر، دکمه و غیره است می‌بایست این قانون را در نظر بگیرید. مردان همیشه باید این تزئینات در سمت چپ کلاه باشد و برای زنان این تزئینات در سمت راست کلاه قرار گیرد.

استفاده از روش‌هایی که بیان شد می‌تواند پرستیژ شما را هنگام پوشیدن کلاه حفظ کند و این قوانین اگرچه ساده به نظر می‌رسد اما ضروری است و باید رعایت شود.

اهمیت داشتن کلاه، در مکان‌های مختلف در طول سال‌های اخیر در میان افراد جامعه افزایش یافته است و بسیاری از ایرانیان به دنبال استفاده از کلاه‌های شیک و کاربردی هستند. رعایت قوانین پوشیدن کلاه می‌تواند علاوه بر حفظ استایل افراد به بهتر دیده شدن آن‌ها در جامعه کمک نماید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع lifehacker.com

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.