دنیای پوشیدنی و مد و فشن

درس‌های شیک پوشی مردانه از شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت

بازی تاج و تخت یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین سریال‌های تلویزیونی در سال‌های اخیر بوده است که تاثیر عمیقی بر فرهنگ عامه داشته است. یک درام تخیلی و تاریخی با درون مایه تاریک و جذاب که فرهنگ یک دهه را تحت نفوذ خود داشته است قطعا روی مد و فشن نیز اثر خواهد داشت کما این که بسیاری از طراحان از برندهای مختلف در طراحی‌های خود از سبک‌ها و نشانه‌های بازی تاج و تخت وام گرفته‌اند. هر یک از شخصیت‌های این سریال ویژگی‌های خاصی دارند که می‌تواند برای بینندگان آموزنده باشد و حتی به آن‌ها درس شیک پوشی بدهد. در این مقاله از بپوش‌رو درس‌های شیک پوشی و جذابیت مردانه را که می‌توانید از شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت فرا بگیرید در قالبی طنزگونه برای شما بازگو خواهیم کرد.

جیمی لنیستر، رنگ و اکسسوری برای آقایان

درس‌های شیک پوشی مردانه از شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت

جیمی لنیستر پسر بزرگ تاوین لنیستر وارث خاندان رو به اضمحلالی است که ثروتمندترین خاندان در وستروس به شمار می‌روند. پرچم خاندان لنیستر به رنگ قرمز و طلایی است و این رنگ‌ها را می‌توان در لباس‌های جیمی مشاهده کرد، لباس‌هایی در طیف تیره قرمز که با زره‌ها و زیورآلات طلایی تزئین شده‌اند. البته در فصل‌های نخستین سریال بازی تاج و تخت او رنگ‌های روشن‌تری در لباس‌های خود داشت و اکنون در فصل پایانی سریال بنا به تغییرات داستان و شرایط آب و هوایی لباس‌های او تیره‌تر و کدرتر شده است. از این لباس‌ها و سبک و استایل جیمی لنیستر می‌توان نتیجه گرفت که اکسسوری‌ها اهمیت خاصی در استایل مردانه دارند و می‌توانند استایل شما را شخصی‌تر کرده و هویت شما را نشان دهند. البته نباید در استفاده از اکسسوری‌ها زیاده روی کرد، همه ما می‌دانیم در اواخر فصل اول چه بلایی بر سر ویسریس تارگرین آمد.

بران بلک واتر، شکستن قوانین مد

درس‌های شیک پوشی مردانه از شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت

هواداران سریال بازی تاج و تخت معتقدند که اگر بران در انتهای سریال قلعه مورد انتظار خود را به دست نیاورد تماشای این سریال هیچ ارزشی نداشته است. بران یک جنگجوی مزدور است که می‌تواند یک نوزاد را هم بکشد به شرطی که پول کافی دریافت کند. او اگرچه جنگاوری را به خوبی می‌داند اما به قوانین هیچ اهمیتی نمی‌دهد و تقریبا هرگز زره به تن نمی‌کند اما در شرایطی که بیشتر شخصیت‌های قوی و مهم سریال نجات پیدا نکرده‌اند او راه خود را یافته و به پیشرفت ادامه داده است. از استایل بران بلک واتر می‌توان نتیجه گرفت که برخی قوانین دست و پاگیر هستند و مانع پیشرفت شما می‌شوند پس می‌توانید آن‌ها را کنار بزنید و روش مخصوص خودتان را داشته باشید.

سر داووس، ادب و قدرت سخنوری

درس‌های شیک پوشی مردانه از شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت

قاچاقچی سابق که به خاطر خدمت به استنیس باراتیون به رتبه و مقام بالا رسید جزو شخصیت‌های محبوب سریال بازی تاج و تخت است که با وجود سن بالا توانسته است از مهلکه‌های زیادی جان سالم به در ببرد. او شخصیتی مورد احترام و درستکار است که پس از مرگ استنیس اکنون به جان اسنو خدمت می‌کند و مشاور قابل اعتماد اوست. شاید تیپ و ظاهر در مورد این شخصیت اهمیت چندانی نداشته باشد، چیزی که اهمیت دارد رفتار و منش اوست. سر داووس مردی سخنور است که بسیار مودب و قاطعانه صحبت می‌کند و کاری را انجام می‌دهد که به نظر او درست و اخلاقی است. همین رفتار باعث جذابیت و موفقیت این شخصیت در داستان شده است.

تیریون لنیستر، شوخ طبعی و ذکاوت

درس‌های شیک پوشی مردانه از شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت

تیریون لنیستر، کوتوله زیرک سریال شاید در میان وستروسی‌ها محبوب نباشد اما شاید به جرات محبوب‌ترین شخصیت سریال در میان هواداران باشد. او به خاطر ظاهر متفاوت خود همیشه مورد نقد و توهین قرار می‌گیرد اما به گفته خود از این توهین‌ها زرهی ساخته است که هرگز به او آسیب وارد نمی‌کند. تیریون مرد هوشمندی است که به مطالعه علاقه دارد او معتقد است ذهن به مطالعه نیاز دارد همان طور که شمشیر به تیز کردن نیاز دارد. یک مرد جذاب نیز باید اهل مطالعه باشد و اطلاعات و دانش کافی داشته باشد تا بتواند یک مکالمه را به بهترین شکل پیش ببرد. حس شوخ طبعی نیز در این موارد بسیار کمک کننده است به شرطی که مرز توهین و شوخی را به دقت بشناسید.

جورا مورمونت، اهمیت رسیدگی به پوست

جورا مورمونت نجیب زاده‌ای از جزایر خرس بود که به دلیل داشتن همسری پرخرج مجبور شد به برده داری بپردازد و به خاطر این جرم از وستروس فراری شد. او هنگام عبور از ویرانه‌های والریا دچار بیماری لاعلاجی شد که به بیماری خاکستری معروف است و کسانی که به آن دچار می‌شوند در نهایت به مردان سنگی تبدیل شده و از دنیا می‌روند. این مورد را می‌توان با اهمیت مراقبت از پوست مرتبط داشت. جذابیت و شیک بودن شما تنها در گرو لباس‌ها نیست بلکه اگر به پوست خود اهمیت ندهید و از آن مراقبت نکنید خیلی زود نشانه‌های پیری و حتی بیماری پوستی به سراغ شما خواهد آمد پس آن را جدی بگیرید و از مرطوب کننده و ضدآفتاب استفاده کنید.

لیتل فینگر، استایل به عنوان نشانه موقعیت اجتماعی

درس‌های شیک پوشی مردانه از شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت

لیتل فینگر یا همان پیتر بیلیش جزو شخصیت‌های محبوب داستان نبود و سرنوشت او نیز به تیرگی رقم خورد. او شخصیتی بسیار مرموز، حیله گر و سیاس بود که توانسته بود خود را از پست‌ترین مراتب به بالاترین جایگاه در قصر برساند. البته او اهداف بزرگ‌تری هم داشت و در پشت پرده به کنترل کردن ذهن و تصمیم شخصیت‌ها می‌پرداخت. او به طور قطع یکی از قدرتمند‌ترین افراد در وستروس بود و همیشه بهترین لباس‌ها را با تن خوری عالی به تن می‌کرد. شاید نتوان نکته خاصی از استایل لیتل فینگر استخراج کرد اما اگر می‌خواهید مثل او بانفوذ باشید و جایگاه اجتماعی خود را بالا نشان دهید بهتر است لباس‌هایی اندازه با تن خوری مناسب برای خودتان تهیه کنید.

سندور کلیگن، پذیرفتن عیوب و نقص‌ها

درس‌های شیک پوشی مردانه از شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت

سندور کلیگن معروف به هاوند از خاندان کلیگن است که جزو وفاداران به لنیسترها به شمار می‌رفت اما به دلایل شخصی از صحنه نبرد فرار کرد و در نهایت به رستگاری رسید. او به شدت از آتش وحشت دارد چون در کودکی برادر بزرگ‌تر و قوی‌تر او یعنی مانتن صورت او را با آتش سوزانده است و نشانه این اتفاق را می‌توان در چهره‌اش مشاهده کرد. او از زخم چهره خود آگاه است و آن را به عنوان یک تفاوت می‌پذیرد. تفاوتی که باعث ترسناک‌تر شدن و قوی‌تر دیده شدن او می‌شود. از این مورد هم می‌توان یک درس مهم گرفت، عیب‌های خود را بپذیرید و با یک جوش یا جای زخم کوچک احساس حقارت نکنید فقط به  هاوند فکر کنید!

جان اسنو (اگان تارگرین)، قدرت رنگ مشکی

درس‌های شیک پوشی مردانه از شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت

جان اسنو زندگی پر فراز و نشیبی داشته است، او به عنوان یک حرامزاده مطرود در خاندان استارک کار خود را در میان نگهبانان دیوار آغاز کرد و لباس سیاه آنان را به تن کرد که در نهایت به عنوان فرمانده این نگهبانان انتخاب شد. البته کار به همین جا ختم نشد و او به عنوان پادشاهی در شمال رسید. البته اوضاع برای جان اسنو همچنان بحرانی است اما ما قرار نیست فقط پایانی را برای شما لو بدهیم. رنگ سیاه در لباس‌های جان اسنو جایگاه ویژه ای دارد. سیاه رنگی است که به همه می‌آید و نماد قدرت و مرموز بودن است. حتی اگر به رنگ مشکی علاقه ندارید باز هم حتما تعداد زیادی لباس مشکی در کمد لباس‌های شما یافت می‌شود. همچنین می‌توانید از رنگ‌های مشابه مشکی مثل ذغالی، دودی، خاکستری تیره، قهوه‌ای تیره و سرمه‌ای برای جذاب‌تر شدن و جان اسنو شدن استفاده کنید

منبع Real Men Real Style
به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.