دنیای پوشیدنی و مد و فشن

چطور رنگ لباس ها را با یکدیگر ست کنیم؟

برای هر فصل انتخاب ترکیب رنگ لباس اهمیت زیادی دارد و این راهنمای ساده به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توان ترکیب رنگ درست هر فصل را انتخاب نمایید. با بپوش‌رو همراه باشید.

زمانی که شما نمی‌دانید چگونه رنگ‌ها را به کار ببندید می‌توانید از دو روش استفاده کنید.

  • روش اول: رنگ‌های روشن را با هم ترکیب کنید که این روش سن شما را بسیار بالا خواهد برد.
  • روش دوم: لباس‌های ساده و خنثی را انتخاب کنید.

یک مرد مدرن و امروزی اغلب تمایل دارد تا رنگ‌های خنثی مثل سیاه، سفید و خاکستری را انتخاب کند اما این امر بسیار خسته کننده و گاه خشن و غیر عادی است. انتخاب رنگ از میان کمد لباس‌های شما کار بسیار سختی نیست و تنها یک ترفند است که باید با اصول اولیه آن آشنا بود.

بهترین ستون رنگ

کمد لباس خود را با اصول و رنگ‌های اصلی پر کنید و اطمینان حاصل کنید که رنگ‌های متنوعی هستند که به خوبی با هم ترکیب و هماهنگ می‌شوند. بهترین رنگ‌های اصلی در ستون رنگ، سیاه، قهوه‌ای، آبی و خردلی می‌باشد.

این بدان معنا نیست که کمد لباس خود را محدود به تنها همین چند رنگ کنید، بلکه می‌بایست تنها به درستی انتخاب نمایید. مسلما شما انتخاب‌های محدودتری نسبت به زنان دارید و بنابراین باید درباره‌ی چگونگی استفاده از هر رنگ بیشتر بدانید. با توجه به این موضوع گام بعدی آن است که از چرخ رنگ کمک بگیرید.

چرخ رنگ

چرخ رنگ در واقع کنار هم قرار گیری رنگ‌ها را نشان می‌دهد و مشخص می‌کند که کدام رنگ‌ها مناسب یکدیگر است. رنگ‌های متنوع روی چرخ مخالف یکدیگر هستند. یک مثال کامل از آن قرمز و سبز است. با گفتن این مثال می‌توان سایه‌های درخشان را در هر رنگ تشخیص داد و بنابراین رنگ مناسب هر فصل استفاده می‌شود.

آنچه شما در این میان می‌توانید انجام دهید این است که سایه‌ی رنگ‌ها را کمی تغییر دهید. به عنوان مثال رنگ‌های روشن‌تر و تیره‌تر را انتخاب کنید تا با سلیقه شما نیز هماهنگ گردد.

افزودن رنگ به لباس

اگر ترکیب رنگ‌ها را دوست دارید و به دنبال یک انتخاب هوشمندانه برای دفتر کار خود هستید، یک کت و شلوار آبی دریایی و یک پیراهن سفید یا آبی و کراوات زرد را امتحان کنید. زرد و آبی در چرخ رنگی نزدیک هم هستند و اگر شما یک سایه روشن از زرد انتخاب کنید، این ترکیب رنگ عالی خواهد بود.

حال اگر هنگام پوشیدن کت و شلوار راغب به استفاده از کراوات نیستید راه‌های دیگری نیز برای اضافه کردن این رنگ در لباس شما وجود دارد. برای مثال انتخاب کت و شلوار خنثی با یک کفش رنگ روشن راه ساده‌ای برای ایجاد تنوع و در عین حال متمایز بودن است.

رنگ‌های متضاد نیز در کنار یکدیگر روی چرخ رنگ قرار دارند. به عنوان نمونه رنگ آبی، بنفش و صورتی کنار یکدیگر قرار دارند و می‌توانند ترکیب رنگ فوق العاده‌ای با هم داشته باشند. با این حال برای انتخاب رنگ‌های مجلل سعی نکنید همه رنگ‌ها را با هم در سایه‌ی درخشان خود بپوشانید. این واضح‌ترین نشانه اشتباه انتخاب کردن رنگ می‌باشد. زمانی که نگاهی سریع به اطراف دفتر خود می‌کند طول می‌کشد تا دریابید که چه کسی پیراهن رنگی و یا کراوات استفاده کرده است و چه کسی آن را نداشته است زیرا ترکیب رنگ‌های متفاوت در میان افراد استفاده نشده است.

برخی از مردان انتخابی وحشتناک و بسیار ناهماهنگ در میان انواع پیراهن و سایر لباس‌های خود دارند، این در حالی است که درک و شناخت چرخ رنگ کار ساده‌ای است. در واقع مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید تا بدانید چه چیزی عالی خواهد بود. انتخاب لباسی مانند کت و شلوار آبی و پیراهن صورتی و کراوات دارای الگوی معمولی یک راهکار عالی برای هر مردی خواهد بود. اگر شما پنج روز در هفته دارید این روشی عالی برای داشتن یک سبک متفاوت در هر روز است و نیاز به هزینه‌ی اضافی نیز نخواهید داشت.

اگر هنوز کمی تردید دارید بهتر است پیراهن با تن رنگ سفید را انتخاب کنید که رابطه‌ی خوبی را با سایر رنگ‌ها برقرار می‌کند و تنها باید مطمئن شد که کت و شلوار نیز مناسب این رنگ است.

یک ترفند کوچک و اما جذاب برای لباس اداری آن است که جوراب خود را با کراوات تطبیق دهید. به عنوان مثال کراوات صورتی و جوراب‌های به همین رنگ یک نگاه تیز بینانه است.

بازگشت به چرخ رنگ

رنگ‌هایی که در چرخ رنگ به یکدیگر متصل هستند می‌بایست یکی از آن‌ها سایه سبک و روشن‌تری داشته باشد. و اگر رنگ‌ها در کنار یکدیگر باشند، با یکدیگر به خوبی تطبیق خواهند یافت.

هر ترکیب رنگ برای فصل خاصی مناسب است و از این نکته نباید غافل شد که استفاده از رنگ‌های متضاد با آب و هوا و فصل می‌تواند تاثیر شگرفی در راحتی و جذابیت مردان داشته باشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع theidleman.com
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.