دنیای پوشیدنی و مد و فشن

راهنمای انتخاب دستکش برای هر فصل و سلیقه‌ای

امروزه اکسسوری‌هایی مانند دستکش، از تنوع کاربرد و مدل مختلفی برخوردار هستند و شما می‌توانند با توجه به فعالیت‌هایی که در طول روز به آن می‌پردازید نظیر، رانندگی، دوچرخه سواری، باغبانی، اسکی، بوکس، انجام جراحی‌های پزشکی و یا حتی به عنوان آیتم مد برای کامل کردن استایلتان استفاده کنید. استفاده از اکسسوری‌ای نظیر دستکش استایل شما را بیشتر مورد توجه قرار می‌دهد همچنین با استفاده از آن شما قادرید استایل خود را تا حد ممکن شخصی‌سازی کنید. دستکش‌ها از جمله اکسسوری‌هایی هستند که اگر به درستی انتخاب شوند، می‌توانید در تمامی مراسم‌ها و مناسبت‌ها به عنوان یک آیتم ویژه و خاص از آن‌هاه برای تکمیل ظاهرتان استفاده کنید.

هر سال شاهد محبوبیت بیشتر این اکسسوری در میان مردم هستیم، از این رو برندهای مختلف در این زمینه بیشتر فعالیت دارند و طراحان صنعت مد در هر فصل به دنبال طراحی مدل‌های خاص و جدیدی از دستکش‌ها هستند تا افراد بتوانند با توجه به شرایط، نوع فعالیت و مناسبت مورد نظر، دستکش‌های مناسب استایل و ظاهر خود را انتخاب و خریداری کنند. در این میان، تنوع انتخاب به قدری زیاد شده است که علاوه بر معیارهایی نظیر گرم‌نگه داشتن دستان در تمامی روزهای سرد سال و شرایط آب و هوایی متفاوت، باید به جنبه‌های دیگری نظیر نوع کاربرد هم توجه داشته باشیم تا بدون هدر دادن هزینه و وقت، بهترین انتخاب ممکن را برای کمد لباسمان داشته باشیم. در مقاله‌های قبلی بپوش‌رو سعی در معرفی جدیدترین و محبوب‌ترین مدل‌های دستکش داشته، با مراجعه به آن می‌توانید با ترندهای جدید دستکش آشنا شوید، اما بلافاصله بعد از نگاه کردن به این لیست متوجه تنوع زیاد آن خواهید شد، در نتیجه اولین سئوالی که در این میان مطرح می‌شود این است که چطور دستکش مورد نظر را متناسب با نوع کاربرد و سبک استایل خود انتخاب کنیم؟

در این مقاله با بپوش‌رو همراه باشید تا شما را با راهنمای گام به گام برای انتخاب دستکش مورد نیازتان همراهی کنیم.

در هنگام خرید دستکش‌هایی متناسب با نوع نیاز و استایلتان لازم است سئوالات زیر را از خودتان بپرسید:

کجا قرار است از این دستکش‌ها استفاده کنید؟

فعالیت‌هایی که به طور عمده در طول روز انجام می‌دهید، چه هستند؟

از دستکش مورد نظرتان، تا چه حد انتظار دارید تا دستانتان را گرم نگه دارد؟

پاسخ به این سئوالات در تمام خانم‌ها یکی نیست، برخی از خانم‌ها در نواحی سردتری زندگی می‌کنند در نتیجه گرمایی که از دستکش مورد نظرشان توقع دارند نیز به همان نسبت بیشتر خواهد شد. برخی دیگر نیز ممکن است به دلیل انجام سرگرمی‌های متفرقه نظیر کوهنوردی، اسکی، تمرینات ورزشی، بوکس و … به دستکش‌های سخت‌تر برای محافظت از دستانشان نیاز داشته باشند.

دسته‌بندی اصلی دستکش‌ها: دستکش‌های پنج انگشتی یا دستکش‌های دو قسمتی؟

ممکن است در ابتدا بگویید که خیلی برایتان فرق نمی‌کند، اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که دست‌کش های پنج انگشتی یا همان Glove به طور جداگانه، هر کدام از انگشتان دستان را پوشش می‌دهند اما هدفت از طراحی دستکش‌های دو قسمتی یا به اصطلاح Mitten تنها پوشش دادن کل دستتان می‌باشد، در تصویر زیر به طور واضح متوجه تفاوت عمده‌ی این دستکش‌ها خواهید شد.

دستکش‌ها در مواقع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند، برخی از افراد تنها برای تکمیل استایل خود از این آیتم استفاده می‌کنند، برخی دیگر ممکن است تمایل داشته باشند حتی در خانه‌ هم از این سبک دستکش‌ها به دست کنند و یا برخی هم تنها برای محافظت دستشان از سرما دستکش تهیه می‌کنند.

شایان ذکر است که انتخاب دستکش مورد نظر با توجه به شرایط آب و هوایی، شرایط محیطی، فعالیت‌ها و سلیقه شخصی کاملا متفاوت است. اگر شما یک ماجراجو و یا یک کوهنورد هستید، بهتر است دستکش‌های پنج انگشتی را انتخاب کنید این در حالی است که اگر از دستکش تنها به عنوان یک آیتم برای جذاب‌تر کردن استایل روزانه‌ی خود استفاده می‌کنید، محدودیتی در انتخاب ندارید و با توجه به استایلتان می‌توانید نزدیک‌ترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه قصد داریم تا شما را با طبقه بندی اصلی دستکش‌ها آشنا کنیم.

  1. مدل‌ کژوال

این مدل دستکش‌ها به گونه‌ای طراحی و ساخت می‌شوند تا بیشترین گرما و راحتی را برای شما به ارمغان بیاورند و البته در کنار این گرما و راحتی، طراح‌های بسیار جذابی نیز دارند. بیشتر این سبک دستکش‌ها از پشم گوسفند، پلی‌استر، اسپندکس و پشم ساخته می‌شوند. اگر شما جزء افرادی هستید که در مناطق سردسیری زندگی می‌کنند توصیه‌ی ما به شما این است که دو دستکش را روی هم بپوشید تا گرمای بیشتری عایدتان شود. اگر در ناحیه‌ی سردسیری زندگی می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم لایه‌ی اول از دستکش‌های عایق استفاده کرده و لایه‌ی دوم را دستکش ضد آب بپوشید، این کار باعث می‌شود که دستانتان در برابر آب و هوای سرد حفاظت شود. راه دیگری که می‌توانید برای راحتی بیشتر امتحان کنید این است که دستکش اولتان را از مدل پنچ انگشتی و دستکش دوم را از مدل دو قسمتی انتخاب کنید. مزیت اصلی که دستکش‌ها پنج انگشتی نسبت به مدل دو تکه‌ای دارند این است که اگر شما در طول روز فعالیت خاصی انجام می‌دهید، این دستکش آزادی عمل بیشتری به شما خواهد داد از طرف دیگر، دستکش‌های دو تکه‌ای گرمای بیشتری به دستان شما می‌دهند.

در نهایت در هنگام خرید دستکش به نکات زیر حتما توجه داشته باشید:

  • به طول دستکش توجه کنید، مطمئن شوید که طول دستکش به اندازه‌ای هست که در هنگام استفاده کل ناحیه‌‌ی مچ دست شما را پوشش دهد و بین آستین پالتو و مچ دستکش فضای خالی وجود ندارد.
  • در صورت امکان قبل از خرید، دستکش را بپوشید. اگر مچ دستکش به سبب داشتن بند الاستکی برای مچ دستتان تنگ است، به دنبال دستکش راحت‌تر بگردید در غیر این صورت ممکن است روی رسیدن جریان خون به دستانتان تاثیر بگذارد.
  • اکثر دستکش‌های موجود در مغازه‌ها، با صفحه‌های لمسی سازگار نیستند. اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که در هنگام پوشیدن دستکش، از صفحه‌ی لمسی تلفن همراه خود استفاده می‌کنند توصیه‌ی ما به شما این است که حتما به دنیال دستکش‌هایی باشید که با صفحه‌های لمسی سازگاری دارند.
  1. دستکش‌های لاینر یا همان آستردوزی شده (Liner Gloves)

این دستکش‌ها معمولا خیلی گرم نیستند اما برای استفاده‌ی عادی و روزانه انتخاب بسیار مناسبی می‌باشند. اگر در طول روز به گرمای بیشتری احتیاج دارید می‌توانید چند لایه از این مدل دستکش‌ها را به دست کنید اما در صورتیکه روزانه فعالیت زیادی با دستانتان انجام می‌دهید توصیه‌ی ما به شما این است که سعی کنید تنها یک ست دستکش لاینر بپوشید تا به راحتی بتوانید به فعالیت‌های عادی و روزمره‌ی خود بپردازید. نکته‌ی حائز اهمیت در مورد این سبک دستکش‌ها این است که قیمت پایینی دارند و به دلیل به کار رفته شدن متریال کم، نازک‌تر از دستکش‌های دیگر هستند بنابراین شما می‌توانید تمام روز از آن‌ها استفاده کنید.

  1. Dress Gloves

اگر از دستکش به عنوان آیتم کامل کننده‌ی استایل خود استفاده می‌کنید، Dress Gloves بهترین انتخاب ممکن است. شما می‌توانید برای مناسبت‌های خاص نظیر عروسی، مهمانی و تولد با استفاده از این سبک دستکش، استایل خودتان را بیشتر در معرض توجه قرار دهید. جنس Dress Glove معمولا از کشمیر، پشم و یا چرم می‌باشد.

  1. دستکش برای فعالیت‌های جانبی

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که به انجام فعالیت‌هایی نظیر پیاده‌روی، صخره‌نوردی، اسکی و … علاقه‌مندند، پس باید از دستکش‌هایی با عملکرد بالا استفاده کنید. انجام فعالیت‌های فوق نیازمند تجهیزات خاص است که فرد بتواند در نهایت راحتی به آن بپردازد. همچنین نکته‌ای که در مورد این سبک دستکش‌ها وجود دارد این است که هرگز نباید شرایط آب و هوایی که در آن قصد به انجام فعالیت‌ دارید را نادید بگیرید. پس دو نکته‌ی مهم در انتخاب دستکش برای انجام فعالیت‌های خارج از منزل، میزان گرم نگه داشتن دستکش و نوع فعالیت مورد نظرتان است. در مورد تنوع رنگ و مدل هم باید بگوییم می‌توانید به راحتی از میان صدها سبک و رنگ مختلف به راحتی، مدل مورد علاقه‌اتان را انتخاب کرده و به راحتی استایل خودتان را تکمیل کنید.

همچنین توجه داشته باشید در هنگام خرید این دستکش‌ها، از میان مدل‌هایی که در برابر آب مقاوم هستند، انتخاب کنید، همچنین متریالی که برای ساخت دستکش مورد نظرتان به کار رفته است باید دارای کیفیت بالایی باشد تا در برابر شرایط سخت نیز دوام آورده و کارایی خود را حفظ کند.

چگونه سایز درستی برای دستکش‌هایمان انتخاب کنیم؟

سایز دستکش‌ها معمولا در فرمت XXXL, XXL, XL, Large, Medium, Small, XS در مغازه‌ها وجود دارد، اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که از سایز دستتان آگاهی ندارید، توصیه‌ی ما به شما این است که قبل از هر چیزی طول و عرض دستتان را اندازه بگیرید و سپس به راحتی آن را به سایزهای موجود دستکش تبدیل کنید. در ادامه جدول سایزبندی دستکش را مشاهده می‌کنید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع productexpert
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.