دنیای پوشیدنی و مد و فشن

راهنمای انتخاب پولوشرت برای مردان

تی‌شرت پولو یا پیراهن یقه‌دار دکمه‌ای یکی از لباس‌های اساسی و ضروری روز‌های گرم تابستان برای مردان است. این لباس به طور سنتی توسط بازیکنان تنیس پوشیده می‌شود و در عصر کلاسیک یکی از شناخته شده‌ترین پیراهن‌هایی است که هر مردی می‌تواند آن را بپوشد. حال اگر این سوال برای شما پیش آمده که چطور می‌توان تی‌شرت یقه‌دار را در سبک خود استفاده کنید، راهنمای زیر این اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهد. با بپوش رو همراه باشید.

پیراهن‌های یقه‌دار در اصل در بازی تنیس استفاده می‌شد، اما از آن زمان به بعد نه تنها در بازی با راکت بلکه در خیابان‌ها نیز توسط مردان پوشیده می‌شود. با این حال انتخاب تی‌شرت یقه‌دار پولو برای همه‌ی مردان مناسب است و بهتر است در کمد لباس شما نیز وجود داشته باشد. انواع مختلف یقه‌ها، اتصالات، دکمه‌ها و جنس پارچه در این لباس وجود دارد که تنوع را برای انتخاب بیشتر خواهد کرد. بعد از این انتخاب باید به جزئیات بیشتر دقت کرد و همیشه آن را با شلوار یا شلوارک مناسب ست نمود. با همه‌ی این اوصاف پالت رنگی مناسب برای این پیراهن می‌تواند یک سبک شیک و منحصر به فرد را به وجود آورد.

این تی‌شرت یکی از لباس‌های مناسب و چند منظوره است که می‌توان آن را با یک شلوار جین یا شلوارک و کفش ورزشی پوشید. علاوه بر این نه تنها برای تابستان بلکه در روز‌های نسبتا گرم زمستانی نیز قابل استفاده خواهد بود.

انواع پیراهن پولو مردانه

پیراهن‌هایی که دارای یقه انگلیسی کوتاه هستند و سه دکمه در پایین‌تر از یقه‌ی آن‌ها وجود دارد را پیراهن پولو می‌نامند. این پیراهن در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شود که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

پیراهن پولو آستین بلند

یکی از لباس‌های کمتر شناخته شده تی‌شرت آستین بلند پولو است. این لباس برای آب و هوای دو پهلو مناسب است زیرا شما دقیقا مطمئن نیستید که یک دقیقه بعد هوا آفتابی است یا ابری و سرد و این باعث می‌شود تا ترجیح دهید این پیراهن را تجربه کنید. این لباس در کمد شما می‌تواند برای کار‌های روزمره استفاده شود. هوشمندانه است که پیراهن پولو آستین بلند را به جای یک پیراهن معمولی سنتی استفاده کنید و تغییری در سبک لباس پوشیدن خود بدهید.

پیراهن پولو آستین کوتاه

استفاده از این پیراهن برای یک سالن بدنسازی مناسب است. در واقع زمانی که آستین پیراهن پولو کوتاه باشد شما احساس راحتی بیشتری می‌کنید. طول آستین می‌تواند متفاوت باشد به طوریکه شما قادر خواهید بود هر نوع پیراهن پولو را با اندازه آستین متفاوت انتخاب کنید.

پیراهن پولو تنگ

اگر شما فردی لاغر هستید و اندامی باریک دارید، می‌بایست یک تی‌شرت باریک بپوشید. در ورزش دوچرخه سواری تنگ بودن تی‌شرت مورد تاکید قرار می‌گیرد و این مدل از پیراهن پولو می‌تواند ظاهری مناسب‌تر را در این مواقع پدید آورد. نمایش عضلات بدن و از جمله بازو در این پیراهن بیشتر است اما بیش از اندازه نیز تنگ نیست که نتوانید در آن احساس راحتی کنید یا نفس بکشید.

پیراهن پولو مناسب برای ورزش

بازیکنان حرفه‌ای تنیس و گلف بازان طرفداران بزرگ این مدل از پیراهن هستند. تناسب اندام و سبک بودن این پیراهن سبب شده تا این عده از ورزشکاران خواستار استفاده از پولو باشند. زمانی که ورزشکاران در حال انتخاب پیراهن هستند، نیاز‌های فیزیکی خود را در حین ورزش در ذهن خود دارند. تنفس راحت و حرکت، در بالاترین اولویت این انتخاب قرار دارد و سبک نیز جزو آن‌ها است.

یک تفاوت بزرگ بین پیراهن استاندارد پولو و یک پیراهن گلف یا تنیس وجود دارد و آن هم مواد به کار رفته در این پیراهن است. پیراهن‌های پولو حرفه‌ای برای مردان طراحی شده‌اند تا بتوانند حرکاتی آزاد داشته باشند. همچنین با وجود دکمه‌های قرار گرفته در بالای این پیراهن هنگامی که ورزشکاران گرم می‌شوند، تنفس مناسب‌تری صورت می‌گیرد. اما یک پیراهن پولو معمولی از ترکیب الیاف مصنوعی از مواد ساخته شده است و برای یک زندگی فعال طراحی مناسبی دارد.

پولوشرت را با چی بپوشیم؟

شلوار جین و کفش آکسفورد

یکی از راه‌های ایده آل برای پوشیدن پیراهن پولو استفاده از جین و کفش آکسفورد است. این انتخاب یکی از گزینه‌های امن است که می‌توانید برای سبک روزمره استفاده کنید. شما در این انتخاب می‌توانید از رنگ‌های مختلفی استفاده کنید و از میان لباس‌های ساده یا با الگو انتخاب نمایید. با این حال توصیه ما این است که رنگ‌های خنثی را انتخاب کنید و نه لباس‌هایی با رنگ‌های تند و روشن، تا ایده آل‌تر به نظر برسید. اگر یک پیراهن پولو رنگی پوشیدید با انتخاب یک شلوار آبی یا تیره مناسب و با کفش متناسب با آن می‌توانید سبک خود را تکمیل کنید.

این انتخاب با ظاهری طراحی شده و دقیق، می‌تواند به شما در همه‌ی موارد برای منحصر به فرد بودن کمک کند. لباس‌هایی با این الگو دارای اشکال و سبک‌های مختلفی هستند و بنابراین شما مطمئنا آن چیزی را پیدا خواهید کرد که با کفش و شلوار شما ارتباط برقرار کند و در نتیجه مناسب باشد.

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم باید اطمینان حاصل کنید که پیراهن پولو شما به خوبی در اطراف سینه‌ها، قفسه سینه و شانه تنگ است. برای انتخاب کفش نیز سعی کنید تضاد مناسب را حفظ کنید زیرا استفاده از یک کفش مناسب می‌تواند به تکمیل سبک شما کمک کند.

شوارک و کفش کلاسیک

برای آب و هوای گرم یک لباس ایده آل و شیک می‌تواند تی‌شرت پولو با شلوارک باشد و تعطیلات تابستانی مفرحی را برای شما رقم بزند. این ترکیبی است که هر مردی می‌تواند آن را خارج از عرف و در کنار سواحل دریا یا تعطیلات تابستانی خود استفاده کند. در این ترکیب شما باید مطمئن گردید که پیراهن پولو برایتان مناسب است و در گرما با این لباس احساس راحتی می‌کنید.

نباید پیراهنی بیش از حد تنگ را در این موارد انتخاب کنید و رنگ‌های تیره باعث جذب گرمای بیشتر می‌شود. بهتر است رنگ سفید و سایر رنگ‌های سبک را برای شلوارک و پولو استفاده کنید. برای کفش نیز بهتر است از کفش‌های مدرن و کلاسیکی استفاده کنید که به راحتی می‌توان آن را پوشید و برای راه رفتن در روی ساحل مناسب خواهند بود.

پیراهن پولو با کت و شلوار

همانطور که همه ما می‌دانیم یک کت و شلوار بهترین همراه برای پیراهن آکسفورد با یقه انگلیسی است. بنابراین نیازی به فکر ندارد که کت و شلوار حتما باید با این نوع پیراهن پوشیده شود. اما شاید لباس‌هایی که انتخاب می‌کنید در همراهی با آن بتواند شگفت انگیز عمل کند. پیراهن پولو با یک کت و شلوار به رنگ روشن و سبک، بیش از اندازه یک انتخاب هوشمند است که می‌تواند سبک شما را تغییر دهد. از آنجا که پولوشرت‌ها برای تابستان طراحی شده‌اند باید کت و شلوار نیز از رنگ‌های روشن یا خنثی انتخاب شود. رنگ خاکستری یا آبی روشن به خصوص با یک پولوشرت سفید رنگ ایده آل است. حتی می‌توان کت با این رنگ به همراه شلوار با رنگ دریایی یا آبی تیره به همراه پولوشرت انتخاب کرد و شاید فوق العاده‌ترین سبک برای یک عروسی تابستانی باشد.

شلوار گرم مناسب و کفش آکسفورد

اگر می‌خواهید نگاهی هوشمندانه و جسورانه با لباس‌های خود داشته باشید بهتر است برای انتخاب لباس گرم به سراغ پولوشرت آستین بلند بروید. پولوشرت را باید با شلوار و کفش مناسب پوشید. شما می‌توانید با توجه به رنگ و الگوی شلوار خود این پیراهن را به ترکیب لباس خود اضافه کنید. بهتر است پولوشرت همرنگ شلوار باشد یا اگر می‌خواهید یک سبک ساده داشته باشید یک پیراهن سفید را انتخاب کنید. این لباس می‌تواند با یک جفت کفش چرم، کفش آکسفورد و یا کفش‌های براق سازگار باشد. تا زمانی که کفش‌های شما مناسب باشد، این سبک برای هر مراسمی مناسب است.

پیراهن پولو روزمره

برای انتخاب سبک روزمره‌، شما باید پولوشرت خود را با یک شلوار جین ست کنید. اگر شما می‌خواهید همه چیز را متناسب با روز خود انتخاب نمایید، گزینه پولوشرت‌های تنگ برای نشان دادن تناسب اندام‌تان مناسب خواهد بود.

باید برای یک لباس روزمره شلوار جین مورد علاقه و راحت را انتخاب کرد که رنگ‌های سیاه، آبی و سورمه‌ای مناسب هستند. کفش‌های اسپرت در این ترکیب می‌تواند تعطیلات آخر هفته شما را رقم بزند. استفاده از کفش ورزشی نیز برای یک تفریح جذاب و مهیج مناسب است. البته برای موارد رسمی نیز می‌توان تنها با تغییر کفش، این سبک را مناسب کرد.

چگونه یک پیراهن پولو را انتخاب کنیم؟

این موارد زمانی مهم است که شما در فکر خرید لباس جدید هستید و لذا می‌توانید پولوشرت‌های متفاوت و خاص را انتخاب کنید. در این لباس تنوع زیادی وجود دارد که در انتخاب شما دخیل خواهد بود. ابتدا باید تعیین کنید که چه چیزی می‌خواهید بپوشید؟ انتخاب یک لباس با پارچه ضخیم یا ارزان و نازک؟

اگر شما به دنبال یک تی‌شرت ارزان قیمت هستید، بهتر است از پارچه‌های ترکیبی استفاده کنید که مخلوطی از نخ طبیعی و مصنوعی هستند. این ترکیب بهترین ویژگی‌های یک لباس با پنبه طبیعی و خالص را با قیمت ارزان به شما هدیه می‌دهد. اگر قصد دارید پول کمتری را برای آن‌ها بپردازید بهتر است مراقب باشید که لباس شما بیش از حد نازک نباشد و از طرفی دوام کافی را نیز داشته باشد.

پیراهن متناسب اندام، بهتر از پیراهن تنگ است. در حالت ایده آل یک پولوشرت باید طراحی باریک و متناسب با اندام شما داشته باشد و آستین‌های آن تا نیمه شانه و آرنج بلند باشد. باید از انتخاب پیراهن پولو بیش از حد سفت و محکم اجتناب کرد زیرا اساس طراحی این لباس با نرمی و انعطاف پذیری آن عجین شده است.

یقه مخصوصی که روی پولوشرت قرار دارد دارای تنوع است. برخی از پولوشرت‌های تولیدی دارای یک درز بسیار بزرگ هستند که با دکمه پوشانده می‌شود. اگر می‌خواهید طرح‌های پس زمینه‌ی کمتری در لباس شما دیده شود، پولوشرت، انتخابی مناسب خواهد بود. دکمه‌ها تا وسط قفسه سینه افراد کشیده می‌شود و نباید تمام آن‌ها را باز گذاشت.

اگر شما یک ورزشکار حرفه‌ای هستید، احتمالا به مولفه‌ی عملکردی این پیراهن بیشتر توجه می‌کنید. پارچه‌هایی با الیاف مصنوعی اغلب سبک‌تر تولید می‌شود و از عرق کردن بیش از حد نیز جلوگیری می‌کنند. همچنین این مدل از لباس بدن را از تابش اشعه یو وی خورشید محافظت می‌کند. پولوشرت‌ها با قیمت متفاوت و نام تجاری معینی عرضه می‌شوند. به همین خاطر است که انتخاب یک پولوشرت برای بازی گلف، تنیس و یا سایر ورزش‌ها به سلیقه شما و عملکرد آن بستگی دارد.

با پولوشرت چی نپوشیم؟

باید با این واقعیت شروع کرد که پوشیدن پولوشرت همیشه ایده آل نیست و لذا یک پیراهن با پالتو‌های سنتی با پشت بلند و جلوی کوتاه مناسب است. باید مطمئن شد که آستین لباس در پولوشرت مناسب است و چندان تنگ نیست و از طرفی نباید بیش از حد گشاد باشد. این آستین‌ها باید کاملا بازوی شما را بپوشاند.

زیرپوش یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که یک مرد می‌تواند در زیر پیراهن پولو بپوشد. پولوشرت یکی از انواع لباس‎های عادی و روزمره است و هرگز نباید با زیرپوش همراه شود. به ویژه زمانی که پولوشرت آستین کوتاه انتخاب می‌کنید نباید از این قطعه در زیر لباس خود بپوشید و از طرفی کاملا در زیر تی‌شرت مشخص است و به هیچ وجه مناسب نیست.

همچنین شما مجبور نیستید که تمام دکمه را ببندید. شاید یکی از موارد مهمی که شما پیراهن پولو را انتخاب می‌کنید به خاطر دکمه آن باشد. دکمه‌ها براساس طراحی و برند لباس تعداد متفاوتی دارند. برخی از این پیراهن‌ها ممکن است سه دکمه و برخی چهار دکمه داشته باشند.

بسته به تعداد و مکان قرار گیری آن‌ها می‌تواند در روی سینه یا بالاتر ، یقه پیراهن باز شود. اگر دکمه‌ها به قفسه سینه می‌رسند هرگز نباید همه‌ی آن را باز نگه دارید و بهتر است از بالا به پایین و برای راحتی یک یا دو دکمه را باز کنید.

تاریخچه طراحی پولوشرت‌

منشا دقیق پیراهن پولو ناشناخته است با این حال گفته شده است که این سبک برای اولین بار در اواخر قرن نوزدهم در مانیپور هندوستان ظاهر شد.

در دهه‌ی 1920 ژان رنه لاکوست تنیسور مشهور فرانسوی که پیراهن پولو را در آن زمان نداشت، بسیار ناراحت بود. به همین دلیل وی تصمیم به طراحی یک سبک جایگزین گرفت تا برای بازی بیشتر متناسب اندام او باشد و نیاز‌هایش را برآورده کند. او از موقعیت جهانی خود بهره گرفت و طیف وسیعی از پولوشرت‌ها را تولید کرد. پیراهن‌های جدید برای راحتی حرکت دست به صورت آستین کوتاه طراحی شد و از طرفی دکمه‌های روی قفسه سینه اجازه تنفس بهتر را به ورزشکار می‌داد. این ویژگی همان چیزی است که پولوشرت را تا به امروز محبوب عوام نموده است.

در دهه 1950 نیز پیراهن پولو در امریکا محبوب شد و اغلب بچه‌ها این پیراهن را می‌پوشیدند. آن‌ها پولوشرت را با یک ژاکت ورزشی ست می‌کردند. بعد از آن، محبوبیت این لباس در میان بازیکنان گلف نیز دیده شد. این محبوبیت تا دهه 1960 نیز ادامه یافت. درست زمانی که مردان به سبک‌های پیچیده و کلاسیک روی آوردند، پولوشرت نیز بخشی از انتخاب‌های مردان بود.

در دهه 1970 زمانی که رالف لورن یک شرکت جدید از لباس‌های مد روز و روزمره با دید اسپرت و ورزشی شیک تاسیس کرد، تحولی بزرگ در پیراهن پولو پدید آمد. این رهبر نقش کلیدی در عرضه لباس‌های اسپرت و ورزشی و مجموعه‌ای بی‌نظیر و متنوع از تی‌شرت‌های اسپرت داشته و بدیهی است که پولوشرت به دلیل طیف گسترده‌ای از پالت‌های رنگی در آن مجموعه قرار داشت.

دهه 80 را دوران طلایی این لباس می‌دانند زیرا که یک چالش دائمی میان مارک‌ها برای تولید این پیراهن پدید آمد. بخش اعظمی از تولیدات این لباس توسط رالف لورن به دست آمد زیرا مواد باکیفیت‌تری در ساخت آن استفاده می‌شد. در این زمان پولوشرت Ralph Lauren یکی از برند‌های مشهور آمریکایی به حساب می‌آمد.

از دهه 1990 تا کنون پولوشرت به بخشی از یک لباس معمولی و غیر رسمی تبدیل شده است و به طور منظم می‌توان از آن استفاده کرد. اغلب برند‌های تجاری این مدل از پیراهن را به نام پولو به رسمیت می‌شناسند و آن را با این نام می‌خوانند.

دنیل کریگ که در نقش جیمز باند به یک اسطوره تبدیل شد، دوباره پیراهن پولو را معرفی نمود و از آن به عنوان نشانه‌ای از ظرافت سخن گفت. امروزه پولو یکی از محبوب‌ترین قطعات در لباس مردانه به حساب می‌آید و شایسته است هر فردی آن را در کمد لباس خود داشته باشد.

خلاصه‌ای از نحوه انتخاب پولوشرت از نگاه کارشناسان

  • قبل از انتخاب و خرید پولوشرت ابتدا باید آناتومی و شکل بدن را به درستی شناخت و سپس بر اساس آن انتخاب کرد. آستین این لباس باید تا نیمه‌های بازو کشیده شود و در روی سینه نباید بیش از حد تنگ باشد.
  • هر سبک از پیراهن پولو دارای ویژگی‌های برجسته‌ای است. پولوشرت می‌تواند به صورت آستین بلند یا کوتاه باشد و این کاملا به شما و سلیقه‌‌تان بستگی دارد.
  • وقتی تعداد زیادی پیراهن برای انتخاب پیش رو دارید بهتر است پولوشرت را برای روز‌های گرم تابستانی انتخاب کنید. این لباس با شلوار‌های مختلفی هماهنگ می‌شود و لذا یک نگاه هوشمندانه برای انتخاب سبک غیر رسمی خواهد بود.
  • پولو در اصل برای تنیس و گلف طراحی شده که تنفس و حرکت در آن راحت است اما برای سایر ورزش‌ها نیز انتخاب عالی خواهد بود.

پیراهن پولو یکی از موارد کلاسیک در کمد لباس مردان به شمار می‌رود. این لباس بسیار هوشمند و ظریف طراحی شده و برای مراسم و موارد مختلفی مناسب است. شما می‌توانید برای سبک‌های مختلفی از این لباس استفاده کنید. زمانی که شما به بازی تنیس می‌روید و یا به یک کافی شاپ دعوت شده‌اید، پولوشرت یک همراه و انتخاب خوب خواهد بود. شما می‌توانید رنگ‌ها و سبک‌های مختلفی از این لباس را تست کنید و متناسب با سبک شخصی خودتان یکی از انواع آن را انتخاب نمایید. با استفاده از پولو می‌توان اطمینان بیشتری به ایجاد یک سبک منحصر به فرد داشت و شاید بهترین گزینه برای افراد در موارد غیر رسمی و کلاسیک باشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع theidleman.com

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.