دنیای پوشیدنی و مد و فشن

راهنمای گرفتن یک عکس حرفه‌ای مانند مدل ها

همه ما عکس‌هایی را در صفحات اینستاگرام خود منتشر می‌کنیم که در بالاترین و بهترین کیفیت گرفته شده باشند. اما گاه ممکن است هنگامی از همسر، دوست یا خانواده خود می‌خواهید از شما یک عکس بگیرد، دوربین در حالت مورد نظر شما قرار نگرفته و بنابراین عکس کیفیت لازم را نداشته باشد. گاها برخی نیز دوست دارند تا چهره‌ی بشاش، نگران و مضطرب خود را نیز در عکس نشان دهند اما آیا تنظیم لنز دوربین کار ساده‌ای خواهد بود؟

حال این سؤال پیش می‌آید که مدل‌ها چگونه این کار را انجام می‌دهند؟ چند بار در طول روز عکس می‌گیرند تا یکی از آن‌ها حرفه‌ای و جذاب باشد؟ در واقع ژنتیک عاملی مؤثر در گرفتن عکس حرفه‌ای و مناسب است و کسانی که چهره‌ای زیبا دارند عکس‌های زیباتری را می‌سازند. اما گرفتن عکس ترفندهایی دارد که در تجارت نیز به کار می‌رود.

حال اگر شما در نظر دارید تا یک عکس به شیوه‌ی حرفه‌ای بگیرید باید راهنمایی‌هایی از متخصصان دریافت نمایید. بنابراین بهتر است به جای تنها کلیک کردن روی دکمه‌ی دوربین، این ترفندها را بشناسید تا عکس‌های خوبی نسبت به قبل بگیرید.

کار هایی که باید قبل از عکس گرفتن انجام داد

از مهم‌ترین مواردی که باید در عکس گرفتن به آن توجه شود، مواردی قبل از عکسم ی‌باشد. زمانی که شما در یک مهمانی شرکت می‌کنید، احتمالاً می‌خواهید در دوربین‌ها بهتر نمایان شوید و این کار آسانی نیست. سام وی مدل، خواننده و ترانه سرا می‌گوید: بهترین عکس‌ها لحظات نابی است که باید شکار شود و بهترین لحظات افراد خواهد بود.
بنابراین اگر می‌خواهید یک عکس حرفه‌ای و خوب از شما به یادگار بماند، باید از قبل استراحت کنید، یک خواب خوب داشته باشید و غذای خوبی را شب قبل صرف نمایید. اگر می‌خواهید سر حال باشید می‌توانید یوگا یا مدیتیشن را نیز انجام دهید.

اندی بارامام یک عکاس سبک‌های مردانه بر این باور است که آماده شدن برای گرفتن عکس یک مرحله ضروری در عکس می‌باشد. در این مرحله چهار عامل اصلی و و مهم را باید در نظر گرفت. وضعیت قرار گرفتن، مو، پوست و لباس‌هایی که می‌پوشید. مهم نیست که چطور می‌خواهید عکس را بگیرید زیرا این موارد بسیار آسان است اما قبل از عکس باید به فکر آماده سازی بود که لحظه دشواری است.

بدون شک مدل موهای جدید و در عین حال ساده بیشتر در عکس‌ها نمایان می‌شود و لباسی که می‌پوشید یک فرصت طلایی را برای عکس گرفتن به شما می‌دهد.

جیمز جاناتان ترنر یک متخصص ساکن لندن درباره‌ی عکس‌های موجود دراینستاگرام این گونه می‌گوید: اکثر مردان بهترین نقش را در عکس خود برای انتشار انتخاب می‌کنند. معمولاً استفاده از کت‌های خاکستری و سایه‌ای از آن مناسب‌تر از سایر رنگ‌ها می‌باشد. همچنین در موارد رسمی پوشیدن پیراهن سفید رنگ علاوه بر رسمیت بخشیدن می‌تواند بهترین گزینه را در یک عکس فراهم کند.

همچنین بر این باور است که در تنظیمات عکس باید بیشتر دقت نمود. به خصوص اگر در تلاش برای ساخت مدل‌های مختلف عکس هستید می‌بایست به فضایی که در آن قرار گرفته‌اید، بیش از نوع لباس توجه کنید. تمرکز بیشتر بر جو یک تلنگر در عکس است که بهترین حالت گرفتن عکس را فراهم می‌کند و سبکی جدید به شمار رفته و سام وی به آن علاقه بیشتری دارد.

زمانی که در اینستاگرام کار می‌کنید باید بهترین کارهای خود را در پروفایل خود قرار دهید که هویت شما را نشان می‌دهد. در پروفایل  اینستاگرام ترنر عکس‌هایی از خیابان‌های مخروبه و آجری به چشم می‌خورد که با رنگ‌های مختلف مزین شده‌اند و مناسب سبک کلاسیک مردانه خواهد بود. همچنین از لحاظ زیبایی شناسی اگر شما در خیابان عکس را گرفته باشید، محیطی مدرن‌تر به شمارمی‌رود.

در نهایت در مورد دوربین مورد نظر خودتان بیشتر فکر کنید. بارنام می‌گوید در برخی از دوربین‌ها می‌توان طرحی مجزا و ویرایش شده را به عکس اضافه نمود. این کار یک تصویر بهتر را از چهره مردم نشان می‌دهد و در عین حال حرفه‌ای تر خواهد بود.

همچمنین برنامه‌های ویرایش در آیفون وجود دارد که بلافاصله می‌توان به صورت آنلاین آن را آپلود کرده و بهترین ویرایش را انجام داد. اما ارسال عکس دراینستاگرام بلافاصله پس از گرفتن آن ممکن است خوب نباشد و باید مراقب بود تاعکس‌های جذاب منتخب را برای انتشار استفاده نمود.

بنابراین هنگام  ارسال عکس‌های جذاب تنها در فیس بوک و اینستاگرام، زمان را باید در نظر گرفت و هنگامی که با دوربین عکس گرفته می‌شود، زمان مناسبی برای این کار نخواهد بود.

در مدل‌های مختلفی که عکس‌هایی در اینستاگرام منتشر می‌کنند، شما عروسک‌های عجیب و غریبی را مشاهده خواهید کرد که 100 عکس پشت این تصویر کامل وجود دارد. بنابراین برای انتخاب بهترین عکس‌ها باید عکس‌های زیادی را گرفت و ویرایش کرد. در واقع این کار شما یک تست است که شما در هر بار نگاهی به عکس انداخته و سعی می‌کنید تا چهره مورد نظرتان را که از دید شما بهترین شده است را ببینید.

یک مطالعه در سال 2012 در دانشگاه ویک جنگل انجام شده، نشان داد که با ارزیابی تصاویر چهره زنان و مردان، بیشترین تمایل آن‌ها به گرفتن عکس از سمت چپ صورت است. 37 دانشجوی دختر و پسر مورد بررسی قرار گرفتند که بیشتر از سمت چپ خود رضایت داشتند که به طور کلی در مباحث زیبایی شناختی نیزمورد توجه قرار می‌گیرد.

اما این قانون کلی نیست و هر کس چهره‌ی خود را از یک طرف می‌پسندد. ممکن است شما سمت راست چهره‌ی خود را در عکس زیباتر ببینید که تنها راه پیدا کردن این ادعا، انجام آزمون و خطا در عکس‌های گذشته است.

چه راه حلی برای عکس گرفتن وجود دارد؟

یکی از چیزهایی که ممکن است یک طرف از بدن، چهره و صورت دیگران را در عکس بهتر کند، پریشانی ناخواسته در طرف دیگر است. گاهی اوقات ویژگی‌هایواضح برای نشان دادن یا پنهان شدن در صورت وجود دارد که افراد برای عکس گرفتن از آن استفاده می‌کنند.

در عکس‌ها برای مخفی کردن چانه کشیده و یا چال تنها کافی است که چانه خود را فشار دهید و کمی آن را به سمت پایین بکشید. این باعث می‌شود که فک نیززاویه‌ی بیشتری داشته باشد و به عقب برگردد. این موضوع یکی از روش‌های گرد کردن چهره در عکس‌ها می‌باشند.

همچنین قرار دادن زاویه دوربین از بالا کمک خواهد کرد که چهره‌های کشیده کمتر به چشم بیایند. این در حالیست که این کار به ایجاد یک چهره خیره کننده تر کمک می‌کند و افراد را به نوعی جذاب‌تر نشان خواهد داد.

هنگامی که لبخند می‌زنید باید زبان را در پشت دندان و سقف دهان خود نگاهدارید. این کار سبب می‌شود تا لبخند کنترل شده‌ای در دوربین نمایان شود و ازلبخندهای زورکی جلوگیری می‌کند. همچنین این روش برای جلوگیری از سست شدن صورت در ناحیه زیر چانه جلوگیری کرده و یک راه برای ایجاد لبخند های کلیدی در مدل سازی به شمار می‌رود. این کار ساده‌ترین و زیباترین روش برای لبنخند زدن در دوربین به شمار می‌رود.

یکی دیگر از نکات کلیدی که باید در مورد آن فکر کرد، تقسیم بندی می‌باشد. اساساً ترکیبی بین چشم‌ها با یکدیگر باید وجود داشته باشد و نزدیک کردن آن‌ها در عکس کار جالبی به نظر نمی‌آید و کیفیت عکس را پایین خواهد آورد. برای این کار باید پلک پایین‌تر را بلندتر نشان دارد. همین امر باعث افتادن به پایین پلک بالایی می‌شود. این حرکت اغلب توسط مدل‌های مردانه استفاده شود و عکس افراد را تبدیل به یک عکس حرفه‌ای خواهد نمود. اما باید مراقب بود که بیش از حد لبخند نزد زیرا از یک حد بیشتر زیبایی افراد رو به افول خواهد رفت.

اگر هنگام عکس گرفتن چشم‌های شما می‌پرد و مدام بسته می‌شود باید قبل از عکس آن را ببندید و سپس آرام آن را باز کنید تا زمان بیشتری در طول عکس گرفتن چشم‌های شما باز بماند و کمتر پلک زده شود.

زمانی که دوربین از چهره افراد دور است بهترین حالت برای کوچک نمودن عکس می‌باشد. در واقع زمانی که لنز دوربین در فاصله‌ی یک فوتی از افراد قرار دارد حدود 30 درصد بینی را بزرگتر نشان می‌دهد نسبت به زمانی که لنز دوربین در فاصله دورتر 5 فوت قرار دارد.

اگر لنز دوربین شما قابلیت بزرگنمایی دارد بهتر است ابتدا عکس خود را در یک قاب قرار دهید و پس از آن شروع به گرفتن عکس کنید. در این حالت نه تنها لنز دوربین در فاصله‌ای دورتر قرار دارد، بلکه می‌تواند بینی شما را کوچک‌تر از حد طبیعی نشان دهد.

چگونه بدن خود را در جلوی لنز دوربین قرار دهیم؟

حال که نکاتی را درباره‌ی چهره خود آموختید بهتر است بدانید که چطور باید بدن را تغییر حالت دارد. وی می‌گوید اگر فک می‌کنید طرز قرار گیری بدن شما عجیب است پس حتماً هست و لذا باید تنها عادی باشید.

همانطور که قبلاً نیز بیان شد، حفظ وضعیت یکی از نکات مهم و کلیدی می‌باشد. سینه خود را رو به جلو نگاه دارید و شانه‌های خود را صاف کنید. این کار را نه تنها هنگام قرار گرفتن در لنز دوربین بلکه در طول روز نیز باید انجام داد. میلس می‌گوید که نگاه کردن از روی شانه به پشت خود یکی از روش‌های جذاب برای مدلینگ به شمار می‌رود. این روش خط و زاویه چهره را خوب نشان می‌دهد.

همچنین در مورد نحوه‌ی قرار گیری دستان خود نیز باید فکری نمود. هر چیزی که باعث ایجاد تغییراتی در عکس می‌شود، خوب است به طور مثال دستی که روی دیوار قرار می‌گیرد. بارنام می‌گوید معمولاً برای یک مدل تغییر زاویه و اشکال بدناز جمله بازوها و پاها نسبت به هم، ترکیبی را ایجاد می‌کند که بسیار جذاب خواهد بود. در واقع این کار را می‌توان به سادگی با قرار دادن یک دست در جیب و یا صاف کردن یک کراوات برای خم کردن آرنج انجام داد. استفاده از خطوط موازی همچون ایستادن مستقیم و قرار گرفتن دست‌ها در طرفین اندکی غریب به نظر می‌آید و جذابیتی را در عکس ایجاد نخواهد کرد.

ترکیب و نورپردازی

اگرچه افراد می‌توانند ترکیب عکس را نادیده بگیرند اما این امر لحظاتی نه چندان خوشایند را در عکس‌های اینستاگرام ایجاد می‌کند.

بارنام دو عامل مهم را در ترکیب یک عکس بررسی می‌کند: قانون سوم و فضای منفی

در قانون سوم، یک عکس به 9 قسمت مساوی تقسیم می‌شود و با تقاطع نقاط مختلف در کنار هم، چشم افراد به طور طبیعی به سمت عکس کشیده می‌شود. اگر افراد خود را در این نقاط قرار دهند احتمالاً در فتوشاپ جذاب‌تر خواهد بود. فضای منفی نیز یک فوکوس منفی را روی موضوع اصلی عکس نشان می‌دهد. یک فضای نسبتاً خالی در عکس فرصتی است تا چشم‌های شما استراحت کنند و مانع از ترکیب ناجور عکس‌ها با یکدیگر می‌شود. اساساً اگر می‌خواهید مرکز توجه در عکس خود باشید، خود را در مرکز عکس قرار ندهید.

گرفتن عکس با لنز دوربین

هنگامی حرف از روشنایی و نور به میان می‌آید تصور کنید که به چه اندازه روی تصویر افراد تأثیر می‌گذارد. هر چهره را نور متفاوتی بهتر می‌کند که برای افراد متغیر است. اما وجود یک نور کامل از جلو کمی بالاتر از چهره‌ی افراد یا کمی به سمت راست یک روش استاندارد برای نور پردازی به شمار می‌رود.

نوری که در صبح هنگام طلوع آفتاب زده می‌شود و نور یک ساعت قبل از تاریکی، ساعات جادویی و طلایی به شمار می‌رود. این نورهای طبیعی که در عکس وجود دارد، رنگ پوست را زیباتر خواهد نمود.

بارنام موافق است که نور طبیعی بهترین نور به شمار می‌رود اما با این حال نور روشن لزوماً بهترین نبوده و نوری که در روزهای بارانی به چهره‌ی افراد می‌خورد لزوماً بد نیست. نور یک روز آفتابی سایه‌های بسیار پر رنگ و قوی ایجاد می‌کند ویک روز بارانی سایه‌های محوتری تولید خواهد کرد. همچنین گاهی اوقات بارندگی در یک تصویر و چهره می‌تواند فوق العاده باشد.

مزیت یک نور ملایم‌تر این است که پوست تن افراد را متعادل‌تر می‌سازد و حتی می‌تواند چروک‌های مزاحم در روی پوست را پنهان کند. در حالی که شرایط روشنایی می‌تواند سایه‌های تاریک را ایجاد کند، مانند زمانی که یک چتر درمحوطه‌ی باغ نصب می‌شود. در این حالت لکه‌های تاریک نا خوشایندی روی پوست صورت ایجاد می‌کند و در زیر چشمان شما نمایان می‌شود.

بنابراین عکس برداری از افراد در تابستان برای یک عروسی جذابیت کمتری را ایجاد خواهد کرد و نورهای کم شاید برای این کار بهتر باشند.

گرفتن یک عکس حرفه‌ای توسط افراد معمولی اگرچه دشوار است اما با رعایت نکات بیان شده در بالا می‌توان بهترین عکس‌ها را پروفایل‌های شخصی منتشر نمود.

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.