انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

آیا تابه‌حال به داستان جذاب سیندرلا فکر کرده‌اید؟ اشتباه نکنید؛ منظور ما نامادری و خواهرهای ناتنی بدجنس سیندرلا نیست. بلکه منظور ما از داستان سیندرلا توجه به کفش‌های فوق‌العاده جذاب است. آیا تابه‌حال با خود فکر کرده‌اید که چگونه یک جفت کفش توانست سرنوشت یک دختر را دگرگون کند؟ برای چند دقیقه به این جملات فکر کنید. احتمالا به این نتیجه رسیدید که پوشیدن کفش‌های مناسب می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای در اتفاقات روزمره شما و قضاوت دیگران داشته باشد. درست فکر کرده‌اید به طور کلی داشتن کفش‌های تمیز، مرتب و زیبا به نوعی شخصیت بالای شما را به نمایش می‌گذارد. همان‌طور که می‌دانید کفش‌های زنانه بسیار متنوع و گسترده هستند. تنوع کفش‌های زنانه حتی نسبت به کفش‌های مردانه نیز بسیار بیشتر است. برندهای متعددی به تولید کفش‌های متفاوت زنانه می‌پردازند. کفش‌های زنانه آن‌قدر متنوع هستند که اگر بخواهیم همگی آنها را معرفی کنیم باید برایتان یک کتاب بنویسیم. اما تصمیم گرفتیم در این مقاله برخی از معروف‌ترین کفش‌های زنانه و پرکاربردترین آنها را برایتان شرح دهیم.

کفش تخت

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

این کفش، بسیار باکلاس، راحت و مناسب برای استفاده روزمره است. طراحی کفش‌های تخت از دمپایی‌هایی که بالرین‌ها به پا می‌کردند ایده گرفته شده است. این کفش‌های زنانه، پاشنه ندارند یا در صورت داشتن پاشنه از پاشنه بسیار کوچکی برخوردار هستند. به طور معمول آنها لبه گردی دارند و فوق‌العاده راحت هستند. در کشور ما این کفش‌ها را به عنوان کفش‌های عروسکی می‌شناسند و اغلب دختران نوجوان و جوان تمایل زیادی به پوشیدن این کفش‌ها دارند.

کفش‌های تخت ممکن است در جنس‌های متفاوت و با تزیینات گوناگونی طراحی و تولید شوند. این کفش گاهی از چرم طبیعی، چرم مصنوعی، فوم یا مخمل ساخته می‌شود. تزیینات متفاوتی ممکن است روی این کفش‌ها وجود داشته باشد. گاهی اوقات نیز گل‌دوزی‌هایی روی آنها به چشم می‌خورد. این کفش‌ها برای خانم‌های قد بلندی که نمی‌خواهند از کفش‌های پاشنه بلند استفاده کنند بسیار ایده‌آل به نظر می‌رسد. کفش‌های تخت، کاربرد بسیار گسترده‌ای دارد.

صندل گلادیاتور

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

صندل‌های گلادیاتور در انواع متفاوت زنانه و مردانه طراحی می‌شوند. برای تولید صندل‌های گلادیاتور از جنگجویان رومیان و مصر باستان الهام گرفته شده‌ است. گلادیاتورهای رومی و یونانی این صندل‌ها را در طول نبرد به کار می‌بردند. صندل‌های گلادیاتور زنانه دارای بندهای متقاطع و متعددی هستند که این بندها از کفی صندل شروع شده و نزدیک زانو پیش می‌روند. در انتهای بندهای صندل‌های گلادیاتور شاهد ضخامت بیشتر این بندها هستیم. بند صندل‌های زنانه گلادیاتور ممکن است ساده، شاین دار و در رنگ‌های متنوع باشد. همچنین گاهی اوقات این بند از روبان‌های پارچه‌ای تشکیل شده است. جالب است بدانید اولین کفش‌های تولید شده در طول تاریخ، شباهت بسیاری به صندل‌های گلادیاتور داشتند. این صندل‌ها از ابتدا کاربرد بسیار گسترده‌ای داشته و برای مکان‌های متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. جالب است بدانید بانوان می‌توانند صندل‌های گلادیاتور را برای ساحل، پیاده روی و یا حتی میهمانی‌های تابستانه مورد استفاده قرار دهند. با خود فکر کنید در یک شب جنجالی یک میهمانی اطراف دریاچه در حال برگزاری است و شما نیز به آن مهمانی دعوت شده‌اید. می‌توانید یک پیراهن ساحلی را با صندل گلادیاتور برای ایجاد یک جذابیت خاص و فوق‌العاده به کار ببرید.

صندل فلیپ‌فلاپ (لا انگشتی)

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

همگی ما این صندل‌ها را به عنوان دمپایی‌های لا انگشتی ابری می‌شناسیم. شاید انواع ابتدایی صندل‌های فیلیپ فلاپ از نوع ابری بودند. این صندل‌ها دارای بند سه شاخه در قسمت روی پا هستند. این بند سه شاخه از دو طرف پا و بین انگشت شست و انگشت دوم عبور می‌کند. هر سه بند در قسمت پشت صندل دارای گره درشتی هستند. گاهی اوقات نیز در قسمت پشت صندل، بندها از طریق بست خاصی به کفی صندل متصل می‌شوند. صندل‌های لا انگشتی بسیار پرکاربرد بوده و تقریباً می‌توان گفت بیشتر بانوان یک جفت از این صندل‌ها را در جاکفشی خود نگهداری می‌کنند. اگر در خانه‌های ویلایی زندگی می‌کنید داشتن یکی از این صندل‌ها برای استفاده در حیاط بسیار لازم و ضروری است.

صندل دوبندی

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

اخیراً محبوبیت صندل‌های دوبندی بسیار زیاد شده است. همان‌طور که از نام این صندل پیداست دو بند عرضی پهن که به صورت افقی روی پا را می‌پوشانند در این صندل قرار گرفته است. صندل‌های دوبند بسیار متنوع هستند. ممکن است دوبندی که روی آن‌ها قرار می‌گیرد با یکدیگر متفاوت یا به همدیگر شبیه باشند. بندهای روی این صندل‌ها اغلب دارای تزئینات خاصی هستند. برخی از صندل‌های دوبنده آن‌قدر زیبا طراحی می‌شوند که برای میهمانی به عنوان صندل‌های روفرشی مجلسی نیز بسیار مناسب هستند. صندل‌های دوبندی اغلب یک کفی تخت دارند. برخی از آنها در قسمت مچ پا نیز مانند کفش، بسته می‌شوند.

صندل T BAR

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

این صندل‌ها از جمله صندل‌های کاربردی هستند که برای انجام کارهای روزمره، اغلب خانم‌ها در فصل زمستان مورد استفاده قرار می‌گیرند. نام‌گذاری این صندل‌ها بی ارتباط با فرم آنها نیست! در واقع یک بند T شکل جلوی این صندل‌ها را می‌پوشاند. جنس بند این صندل‌ها متفاوت است. گاهی اوقات این بندها را از پوست حیوانات می‌سازند. انتهای بند T شکل روی این صندل با استفاده از سگ به بند دور مچ پا متصل می‌شود. شاید برایتان جالب باشد بدانید که این صندل به طور رسمی در بریتانیا به عنوان صندل مدرسه شناخته می‌شود. این صندل‌ها هم اکنون در انواع متفاوتی در بازار به فروش می‌رسند. لازم است بدانید که کف این صندل‌ها کاملاً تخت بوده یا دارای پاشنه یک سانتی است.

مری جین

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

این کفش‌ها از جمله کفش‌های کلاسیک واقعی در دنیای زنانه به حساب می‌آیند. ظاهر آنها بسیار جذاب، دخترانه و چشم نواز است. این کفش مانند یک جفت T بار است با این تفاوت که در کفش‌های مری جین یک بند نازک روی کفش‌ها را می‌پوشاند. نام این کفش از یک شخصیت خیالی به همین نام از کمیک استریپ باستر براون گرفته شده است که این کفش‌ها را می‌پوشید و در حدود سال ۱۹۰۲ پوشیدن این کفش‌ها را در بین دختران کوچک رایج کرد. این صندل‌ها را اغلب به پای دختر بچه‌ها دیده‌اید. اما بسیاری از دختران جوان و یا زن‌ها نیز این کفش را برای مهمانی‌ها همراه با پیراهن کوتاه یا دامن‌های کلوش مورد استفاده قرار می‌دهند. این کفش‌ها در رنگ‌ها و جنس‌های متنوعی وجود دارند. اما ویژگی‌های مشترک در میان همه آنها ورنی و براق بودن این کفش‌ها است.

لغزنده‌ها

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

این صندل‌های صاف بدون پشت و نوک باز در چند سال اخیر توسط بانوان به شدت محبوب بوده‌اند و استفاده از آنها در چند سال گذشته بسیار رایج بوده است. همچنین انواع متفاوتی از این صندل‌ها را برندهای گوناگون روانه‌ی بازار کرده‌اند. این صندل‌ها تنها دارای یک بند پهن در قسمت روی کفش هستند. اسلایدرها از جمله دمپایی‌های بسیار راحت برای زنان در فصل تابستان به شمار می‌روند. بسیاری از بانوان، آنها را به جای کفش در روزهای گرم سال مورد استفاده قرار می‌دهند. پوشیدن آنها بسیار راحت بوده و اغلب افراد آن را بدون جوراب استفاده می‌کنند. می‌توانید لاک ناخن‌هایتان را همراه با روکش این صندل‌ها ست کنید تا جذاب‌تر باشید.

آکسفورد

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

کفش‌های زنانه که در امریکا به نام balmorals شناخته می‌شوند طرف‌داران بسیاری دارند. این کفش‌ها از ظاهر رسمی برخوردار هستند. همچنین بند بسته‌ای روی آنها قرار گرفته است. از جمله ویژگی‌های بارز این کفش می‌توانیم به زبانه‌های بسته آن در زیر ومپ اشاره کنیم. کفش‌های آکسفورد زنانه را می‌توانید در انواع متفاوت با متریال‌های گوناگون مشاهده کنید. اما قطعاً باکیفیت‌ترین کفش‌ها از جنس چرم طبیعی است. کفش‌های آکسفورد را می‌توانید با شلوار جین‌های کوتاه و تنگ به کار ببرید. استفاده از آنها در استایل کلاسیک و نیمه‌رسمی هر دو مناسب به نظر می‌رسد. در انتخاب رنگ این کفش‌ها و تناسب آن با رنگ شلوار و نوع استایل خود دقت کنید.

بروگ‌ها

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

هنگام خرید، این کفش‌ها را با آکسفورد اشتباه نگیرید. بروگ نامی است که برای برخی از کفش‌ها انتخاب می‌کنند. ممکن است حتی برخی از آکسفوردها نیز زیرمجموعه بروگ‌ها قرار بگیرند. به طور کلی بروگ نوعی تزیین یا ساختار خاص روی کفش‌ها به حساب می‌آید. این تزیین یا ساختار از طریق سوراخ‌های ریزی که روی کفش اعمال می‌شود به چشم می‌آید. در کفش‌های بروگ، دندانه‌هایی در انتهای لبه‌ها به چشم می‌خورد. بروگ‌ها ممکن است شامل چکمه، کفش کتانی یا حتی کفش‌های مجلسی شود. البته این در صورتی است که این کفش‌ها دارای الگوهای سوراخ دار باشند.

قاطرها

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

احتمالاً با شنیدن نام این کفش‌ها لبخند روی لب‌هایتان بنشیند. شاید با خود فکر کنید قاطر چه ربطی به کفش زنانه دارد! همچنین ممکن است با خود فکر کنید این نام را حتماً اشتباه تایپ کرده‌ایم. تایپ ما کاملاً درست بوده است. این نام را در زمان روم باستان برای این مدل صندل‌های نوک تیز و جلوبسته انتخاب کردند. در این صندل‌ها هیچ‌گونه پشت و محدودیتی در اطراف پاشنه وجود ندارد. سبک این صندل‌های زنانه لیز است. همچنین می‌توانند از مواد متفاوتی مانند بوم، مخمل یا چرم ارائه شوند. برخی از قاطرها دارای تزییناتی مانند منجوق دوزی، پولک دوزی و جواهردوزی در قسمت نوک صندل به روی پارچه مخمل هستند. همچنین ممکن است پاشنه آنها سبکی متفاوت با خود صندل داشته باشد. پوشیدن این صندل‌ها بسیار ساده است. می‌توانید آنها را در فصل تابستان برای راحتی مورد استفاده قرار دهید.

لوفرها

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

لوفرها در قسمت پنجه نزدیک می‌شوند و دارای پاشنه‌های بسیار کوتاه هستند. برخی از آنها اصلاً پاشنه ندارند. لوفرها جزو کفش‌های تخت به حساب می‌آیند. ممکن است یک کفش کتانی نیز با سبک لوفر طراحی و تولید شود. لوفر یک سبک محدود برای نوع خاصی از کفش نیست. بلکه یک نوع سبک کلی است. لوفرها متنوع هستند. از لوفرهای پنی گرفته تا لوفرهای پیش بند و لوفرهای گوچی، چندین زیرمجموعه برای این کفش‌ها وجود دارد. اغلب ما ایرانیان به این کفش‌ها، کالج می‌گوییم. کالج‌ها در دو نوع مردانه و زنانه تولید می‌شوند. همچنین برخی از این کالاها توسط برندهای مشهور ساخته شده و از قیمت فوق‌العاده بالایی برخوردار هستند. کالج‌ها یا همان لوفرها در استایل‌های متفاوت به کار می‌روند. می‌توانید آنها را همراه با شلوارهای پارچه‌ای، شلوارهای کتان یا شلوارهای جین به کار ببرید. این کفش‌ها اغلب دارای کفی‌های راحت هستند که در قسمت گودی پا برآمدگی دارد و احساس راحتی را برای فرد استفاده کننده به وجود می‌آورد. در هنگام خرید لوفرها به جنس پارچه و نوع کفی دقت کنید تا بهترین و راحت‌ترین کفش را خریداری نمایید.

موکاسین‌ها

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

این کفش‌ها به طور سنتی از پوست گوزن و چرم نرم ساخته می‌شوند. اغلب افرادی که در مناطق سردسیر زندگی می‌کنند این کفش‌ها را در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها مشاهده خواهند کرد. این کفش‌ها اغلب برای روزهای سرد سال مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ چرا که گرمای کافی را برای پا فراهم خواهند کرد. این کفش‌ها در ظاهر انگار که پاشنه ندارند! اما گاهی اوقات برخی از آنها دارای پاشنه‌های داخلی و مخفی هستند. انعطاف‌پذیری آنها زیاد است و افرادی که از آنها استفاده می‌کنند همواره از راحتی این کفش‌ها رضایت دارند. تفاوت‌ بین لوفر و موکاسین از جنس آن پیدا است.

کفش اسکله

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

کفش اسکله نیز در دنیای زنان و مردان موجود است. کفش‌های اسکله معمولاً زیره‌های مقاوم در برابر لغزش دارند. در ابتدا این کفش‌ها در کشور امریکا مشهور شدند. بسیاری از ماهیگیران این کفش‌ها را به پا می‌کردند تا در قایق هنگام ماهیگیری لیز نخورند. اگر به قسمت جلوی این کفش‌ها نگاه کنید شاهد دوخت دور آن خواهید بود. همچنین ممکن است آنها دارای بندهایی برای بسته شدن باشند. کفش‌های اسکله در جنس‌های متفاوتی ساخته می‌شوند اما نوع مرغوب آن‌ها از جنس چرم است.

اسپادریل

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

این صندل‌های تابستانی در قسمت پنجه نزدیک به کفی هستند. هنگام نگاه کردن به اسپادریل، رویه پارچه‌‌ای برزنتی یا نخی این کفش‌ها به چشم می‌خورد. روی آنها ممکن است در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوتی وجود داشته باشد. به طور کلی این کفش‌ها کمی سبک کفش‌های سنتی و استایل‌های هیپی را دارند. همچنین پوشیدن و استفاده کردن از این کفش‌ها کار بسیار ساده‌ای است. اغلب، خانم‌ها آن‌ها را در روزهای بهاری و تابستانی مورد استفاده قرار می‌دهند. این کفش‌ها شبیه به کفش‌های صنایع دستی هستند. دور آنها دست دوزی می‌شود. همچنین از طریق یک بند، دور مچ پا بسته می‌شوند. این بند در قسمت پشت مچ قرار می‌گیرد.

پاپوش

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

نوعی از کفش‌های زنانه که به طور کامل از چوب ساخته شدند پاپوش نام می‌گیرند. بهتر است بدانید به طور سنتی پاپوش‌های چوبی به عنوان محافظ در کشاورزی، معادن یا بسیاری از شهرها در گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اما امروزه به علت زیبایی خاصی که این کفش‌ها دارند، محبوبیت گسترده‌ای پیدا کردند و بسیاری از تولیدکنندگان نیز آنها را در انواع متفاوت تولید می‌کنند. برخی آن‌ها را با رویه چرمی و زیره چوبی طراحی می‌کنند. همچنین پشت آنها کاملاً باز است و حالتی شبیه صندل و دمپایی به خود می‌گیرد. البته این کفش‌ها را امروزه در مشاغل شیک مورد استفاده قرار می‌دهند. به طور مثال بانوان خیاط اغلب این کفش‌ها را به پا می‌کنند. این کفش‌ها معمولاً پاشنه کمی دارند. بسیاری از بانوان آنها را به عنوان صندل‌های روفرشی نیز مورد استفاده قرار می‌دهند.

دربی

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

کفش‌های دربی بسیار شبیه به کفش‌های آکسفورد هستند. البته تفاوت آنها با کفش‌های آکسفورد در مدل بند آنها است. دربی‌ها بند باز دارند. می‌توانید اطراف بند را از سوراخ‌های جلوی کفش بیرون آورده و آنها را به هر مدلی که می‌خواهید گره بزنید. می‌توانید یک پاپیون را با استفاده از این بند روی کفش خود به وجود بیاورید. این کفش‌ها نیز بالای ومپ دوخته می‌شوند. کفش‌های دربی ممکن است جنس‌های متعددی داشته باشند. اما نوع چرم و ورنی آنها در میان بانوان بسیار پرطرف‌دار است. این کفش‌ها را می‌توانید همراه با دامن‌های کلاسیک یا شلوارهای راسته به کار ببرید. استفاده از کفش‌های دربی به علت ظاهر رسمی که دارند در میان دانشجویان زن نیز رایج است.

کفش پاشنه بچه گربه

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

کفش‌هایی که دارای پاشنه بچه گربه‌ای هستند از سه و نیم تا پنج سانتی متر پاشنه ساخته شده‌اند. پاشنه آنها بسیار کوچک است. این پاشنه‌ها یک انحنای جزئی را در قسمت کفی کفش به نمایش می‌گذارند. اگر جزو بانوانی هستید که می‌خواهید کفش پاشنه بلند بپوشید اما به دلایلی نمی‌توانید، پیشنهاد می‌کنیم کفش‌های پاشنه بچه گربه‌ای را امتحان کنید. این کفش‌ها ظاهر کلاسیکی دارند و اغلب بانوان آن را در مجالس و مهمانی‌ها یا حتی برای استفاده روزمره مورد استفاده قرار می‌دهند. این کفش‌ها را می‌توانید همراه با دامن، پیراهن‌های کوتاه و تیشرت لانگ بپوشید. استفاده از جوراب همراه با این کفش‌ها اصلاً توصیه نمی‌شود.

کفش‌های پاشنه بلوک

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

اگر به دنبال کفش‌های زیبایی می‌گردید که علاوه بر به روز بودن بتوانند راحتی را برای شما فراهم کنند، کفش‌های پاشنه بلوک را انتخاب کنید. این پاشنه‌ها کاملاً به شکل بلوک هستند. آنها یک پایه وسیع دارند. این پاشنه‌ها برخلاف پاشنه‌های باریک می‌توانند وزن بدن را به صورت یکنواخت پخش کنند. به همین علت اغلب افرادی که کفش‌های پاشنه بلوک را انتخاب می‌کنند از راحتی فوق‌العاده این کفش‌ها راضی هستند. عرض این پاشنه‌ها ممکن است در سبک‌ها و فرم‌های متفاوت تغییر کند. بدین ترتیب گزینه‌های زیادی از این کفش‌ها وجود دارد که می‌توانید با توجه به سلیقه و نوع استایل خود یکی از آنها را انتخاب نمایید.

کفش‌های پلت فرم

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

اگر به دنبال یک روش ساده برای کفش‌های پلتفرم می‌گردید باید بگوییم که مشخصه ساده آنها پلاتوی بلند جلوی کفش است. علاوه بر پاشنه‌های معمولی که در این کفش جا گرفته است، شاهد یک زیره ضخیم با ارتفاع ۳ تا ۱۰ سانتیمتر نیز هستید. این زیره سبب خواهد شد که چند سانت بیشتر به ارتفاع کلی کفش اضافه شود. البته استفاده از این کفش مانند کفش‌های پاشنه بلند دیگر سخت به نظر نمی‌رسد؛ چرا که از بالشتک‌های راحت برای راحتی استفاده کنندگان در این کفش استفاده شده است. کفش‌های زیره‌دار برای بلندتر نشان دادن قد افراد مناسب است. کفش‌های پلتفرم در طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون موجود هستند. گاهی اوقات ممکن است زیره چند سانتیمتری این کفش‌ها متفاوت با جنس خود کفش و پاشنه‌های آن باشد.

کفش‌های جلوباز

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

ویژگی بارز این کفش‌ها باز بودن جلوی کفش است. گاهی اوقات از این قسمت ممکن است دو یا سه انگشت بیرون بزند! البته این مورد، یکی از زیبایی‌های کفش‌ جلوباز به حساب می‌آید؛ چرا که می‌توانید انگشتان پای خود را فرنچ کرده یا لاکی را همرنگ با کفش به آن بزنید. سپس بیرون آمدن انگشتان پا از جلوی کفش می‌تواند پای شما را زیباتر نشان دهد. کفش‌های جلوباز شامل انواع متفاوتی از کفش‌های تخت، کفش‌های پاشنه دار، کفش‌های اسپرت، کتانی و صندل‌ها نیز می‌شود. آنها بسیار گسترده و متنوع هستند.

کفش پاشنه دار مجلسی

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

یک بند نازک در این کفش‌ها جای گرفته است. این بندها ممکن است در عقب یا پشت مچ پا منقطع شوند. این بند به عقب متصل می‌شود و تقریباً نیمی از آن در پشت پاشنه‌های پا قرار می‌گیرد. کاربرد این بند علاوه بر زیبایی سبب محکم شدن پا در کفش و راه رفتن راحت‌تر همراه با کفش‌های پاشنه دار می‌شود. کفش‌های پاشنه دار مجلسی در انواع متفاوت و رنگ‌های گوناگون طراحی و تولید می‌شوند. برخی از آنها توسط برندهای مشهور تولید شده و از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند. برخی از این کفش‌های پاشنه بلند گران قیمت و مجلسی را پای سلبریتی‌های مشهور در فرش قرمز دیده‌اید.

گوه‌ها

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

اگر به دنبال کفش‌هایی با پاشنه‌های یکسره می‌گردید گوه‌ها بسیار مناسب هستند. اگر در تمام طول روز این کفش‌ها را به پا کنید هیچ نگرانی بابت شکستن پاشنه وجود ندارد؛ چرا که یک کفی یک تکه که شامل پاشنه و قسمت جلوی کفش می‌شود در زیر گوه تعبیه شده است. معمولاً پاشنه‌ای که برای این کفش‌ها طراحی می‌شود مثلث شکل است و هیچ‌گونه نقطه منقطعی بین پاشنه و قسمت جلوی کفش پیدا نخواهید کرد! در واقع قسمت جلو و عقب این کفش به یکدیگر متصل شده‌اند. این کفش‌ها در جنس‌های گوناگون طراحی و تولید می‌شوند. آنها معمولاً پاشنه بلندی دارند. جنس مخمل و رنگ‌های روشن آن در فصل تابستان استفاده بسیار گسترده‌ای پیدا می‌کنند. همچنین برخی از آنها با استفاده از حصیر یا نخ‌های کنفی تزیین می‌شوند. این کفش‌ها اغلب یک بند محکم دور مچ پا دارند تا احتمال پیچ خوردگی به دلیل وجود پاشنه مثلثی کاهش پیدا کند.

کفش‌های پمپی

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

کفش‌های پمپی دارای پنجه نزدیکی هستند. در قسمت جلو محل قرارگیری انگشتان، کوتاه‌تر از کفش‌های معمولی است. تفاوت بین کفش‌های پمپی و پاشنه رکابی در اندازه پاشنه است. این کفش نیز در انواع متفاوت قابل استفاده است. برای اینکه هنگام استفاده از این کفش‌ها احساس راحتی داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم قبل از استفاده ناخن‌های پای خود را به طور کامل بگیرید. همچنین بستن انگشت دوم و سوم نیز می‌تواند این کفش‌ها را برای شما راحت‌تر کند.

کفش‌های سنتی پاشنه قرقره‌ای

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

مهد کفش‌های پاشنه قرقره‌ای کشورهای اروپایی هستند. همان‌طور که از نام این کفش‌ها پیدا است، پاشنه‌ای دارند که در قسمت بالا و پایین پهن بوده و در قسمت وسط کمی باریک می‌شود، برای این کفش‌ها در نظر گرفته خواهد شد. کفش‌های پاشنه قرقره‌ای انواع متفاوتی دارند که یکی از پرطرف‌دارترین آنها کفش‌هایی است که طرح‌های سنتی روی آن قرار دارد. این کفش را می‌توانید با پیراهن‌های ساحلی و یا استایل‌های هیپی به کار ببرید.

کفش بندی

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

این کفش‌ها همان‌طور که از نامشان پیداست دارای یک بند باریک دور مچ پا هستند. کفش‌های بندی گاهی اوقات با استفاده از جواهرات متفاوت تزیین می‌شوند. برخی از کفش‌های عروس زیرمجموعه کفش‌های بندی به حساب می‌آیند. معمولاً سگک یا چسب محکمی بندها را در مچ پا به یکدیگر متصل نگه می‌دارد.

کفش‌های پاشنه مخروطی

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

کفش‌های پاشنه مخروطی سبک خاصی دارند. همان‌طور که از نامشان پیداست حاوی یک پاشنه مخروطی هستند. طراحی آنها کمی با طراحی کفش‌های دیگر متفاوت است. ممکن است بندهای روی این کفش‌ها به صورت غیر رسمی و در اشکال متفاوت قسمت رویی کفش را بپوشاند. اغلب در کفش‌های پاشنه مخروطی قسمت پاشنه و زیره کفش با قسمت رویی کفش از یک جنس و یک رنگ بوده، اما گاهی اوقات رنگ‌های متفاوت آنها نیز مشاهده می‌شود. کفش‌های پاشنه مخروطی اغلب راحت هستند. جالب است بدانید که گاهی اوقات چکمه یا پوتین‌های زمستانی نیز حاوی این نوع پاشنه‌ها هستند.

نیم بوت‌ها

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

این چکمه‌ها قد بسیار بلندی ندارد. آنها حداکثر تا قسمت بالای مچ پا را پوشش می‌دهند. نیم بوت‌ها اغلب برای افرادی که می‌خواهند در فصل زمستان استایل‌های خاصی را به کار ببرند مورد استفاده قرار می‌گیرند. نیم بوت‌ها یک زیپ لاین در ناحیه کناری یا در قسمت پشت کفش دارند. همچنین آنها ممکن است در انواع تخت و پاشنه دار همراه با پاشنه‌های متفاوت تولید شوند. به طور کلی نیم بوت‌ها ممکن است در جنس‌های متفاوتی عرضه شوند. همچنین برخی از آنها با سگک‌های فلزی یا طراحی‌های گوناگون تزیین می‌شوند. برخی از نیم بوت‌ها از پارچه‌های طرح دار به دست می‌آیند. به طور مثال نیم بوت‌های پوست گاوی و پوست پلنگی در بازار موجود هستند. می‌توانید آن‌ها را با استایل‌های متناسب به کار ببرید.

نیم بوت‌ها ممکن است در انواع متفاوت رسمی، کلاسیک و یا نیمه‌رسمی وجود داشته باشند. برخی از آنها را می‌توانید برای محل کار و استفاده روزمره به کار ببرید. همچنین برخی دیگر به علت داشتن تزیینات و طراحی خاص برای مجالس و میهمانی‌ها همراه با لباس‌های مجلسی نیز قابل استفاده هستند. از آنجایی که نیم بوت، بوت و برخی از چکمه‌ها با استفاده از زیپ بسته می‌شوند، هنگام خرید این کفش‌ها باید به کیفیت زیپ آنها نگاه کنید؛ چرا که اگر زیپ خراب شود ممکن است کفش غیر قابل استفاده شود. البته از این میان برخی از نیم بوت‌ها با استفاده از کش قسمت داخلی قوزک پا پوشیده می‌شوند. این کش سبب گشاد شدن و تنگ شدن نیم بوت شده و راحتی را برای پوشیدن استفاده کننده فراهم می‌کند. در فصل تابستان می‌توانید از نیم بوت‌های توری تابستانی نیز استفاده کنید. نیم بوت‌های توری اغلب از پارچه‌های گیپور یا پارچه‌های سوراخ داری تهیه می‌شوند که گرما را برای پا به وجود نیاورند.

چکمه بسیار بلند

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

برعکس نیم بوت‌ها که تا مچ پا می‌رسند برخی از چکمه‌ها وجود دارند که قد آنها تا اندازه بالای زانو است. چکمه‌های بسیار بلند در انواع متفاوت موجود هستند. برخی از آنها دارای پاشنه‌های مکعبی و برخی دیگر پاشنه‌های مدادی دارند. چکمه‌های بسیار بلند را می‌توانید همراه با دامن‌های کوتاه بدون جوراب شلواری به کار ببرید. در این صورت این چکمه‌ها با اندازه دامن متناسب شده و قسمتی از پاهای شما را نمایان می‌کنند. این لباس برای مهمانی فوق‌العاده به نظر می‌رسد. همچنین چکمه‌های بسیار بلندی وجود دارند که در زمستان‌های سخت برای محافظت از پا در برابر نفوذ سرما و برف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این چکمه‌ها ظاهر ساده‌تری نسبت به چکمه‌های بسیار بلند مجلسی دارند. همچنین پارچه به کار رفته در آن‌ها ضد آب بوده و مقاومت بسیار بالایی دارد. چکمه‌های بسیار بلند گاهی اوقات ممکن است دارای زیپ یا کش در اطراف پا باشند تا استفاده از آنها به راحتی صورت بگیرد.

بوت‌های دختر کابویی

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

علاوه بر چکمه‌های بسیار بلند و نیم بوت‌ها برخی از بوت‌ها وجود دارند که تا چندین سانت پایین‌تر از زیر زانو هستند. این بوت‌ها ممکن است در انواع متفاوت موجود باشند. در اینجا ما به معرفی بوت دختر کابویی پرداختیم. این بوت‌ها از ظاهر جذابی برای بسیاری از دختران برخوردار هستند. همچنین استفاده از آنها در استایل‌های خیابانی و یا هیپی مناسب به نظر می‌رسد. نوک بوت‌های دختر کابویی تیز بوده و انگشتان را بسیار به یکدیگر نزدیک می‌کند. همچنین آنها ممکن است دارای زیپ برای بسته شدن باشند. بوت‌های دختر کابویی از چرم ساخته می‌شوند. گاهی اوقات در روی آنها طرح‌های ویژه‌ای به وجود می‌آید تا زیبایی آن را چند برابر کند. پاشنه‌های پهن کوتاه و مقداری گل‌دوزی ممکن است روی این کفش‌ها وجود داشته باشد.

کفش ورزشی

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

از جمله کفش‌های پرکاربرد می‌توانیم به کفش‌های ورزشی اشاره کنیم. این کفش‌ها که به کفش‌های کتانی نیز معروف هستند، راحتی فوق‌العاده‌ای نسبت به کفش‌های دیگر زنانه دارند. کفی آنها کاملاً طبیعی بوده و قسمت‌های برآمده برای پوشاندن قسمت‌های فرورفته کف پا در آنها وجود دارد. کفش‌های ورزشی اغلب از زیره‌های عاج دار محکم و انعطاف‌پذیر تهیه می‌شوند. طراحی این کفش‌ها به صورتی است که اگر ساعت‌ها با آنها ورزش کنید یا به پیاده‌روی بروید هیچ‌گونه خستگی در کمر و پای شما به وجود نمی‌آورد. این کفش‌ها از استانداردهای روز دنیا برخوردار هستند. کفش‌های ورزشی توسط برندهای مشهوری مانند آدیداس یا نایک و بسیاری از این دست برندها طراحی و تولید می‌شوند. کفش‌های ورزشی ممکن است در انواع متفاوت بنددار یا چسبی دارای بند بسته و حتی بدون بند موجود باشند. اخیراً کفش‌های ورزشی جوراب دار نیز ترند شده‌اند. این کفش‌ها استفاده بسیار راحتی دارند و جنس رویه آن‌ها مانند جنس جوراب تا مچ پا ادامه پیدا می‌کند. هنگام استفاده از این کفش‌ها تنها پوشیدن یک پاپوش کوچک کفایت می‌کند. احتیاج به پوشیدن جوراب نخواهید داشت.

کفش‌های ورزشی ساق‌دار

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

شاید برایتان جالب باشد بدانید که علاوه بر کفش‌های ورزشی بدون ساق یا دارای نیم ساق، کفش‌های ورزشی وجود دارند که دارای ساقه‌های متناسبی هستند. اغلب بند این کفش‌ها تا نزدیکی انتهای ساقه پیش می‌رود. کفش ورزشی ساق‌دار در جنس‌های متفاوتی مانند چرم یا پارچه‌های برزنتی تولید می‌شوند. برخی از ورزش‌ها مانند بسکتبال خواهان استفاده از این مدل کفش‌ها هستند. از جمله برندهایی که احتمالاً شما هم کفش‌های ورزشی ساق‌دار آنها را دیده‌اید، برند آل استار است. کفش‌های ساق‌دار ورزشی این برند آن‌قدر مشهور شد که تا سال‌ها بعد توسط کمپانی‌های تقلبی نیز این کفش‌ها طراحی و تولید شدند.

جوتی

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

جوتی از ایالت پنجاب می‌آید. نوعی کفش سنتی که زنان متعلق به اقوام خاص از آن استفاده می‌کنند. احتمالاً این کفش را پای بانوان هندی یا پاکستانی نیز دیده باشید. البته جوتی‌ها کمی متفاوت‌تر هستند. آنها از یک کفی صاف و چرم اصل ساخته شده‌اند. گل‌دوزی‌های فلزی گسترده روی این کفش‌ها برای تزیین قرار می‌گیرد. همچنین گاهی اوقات ممکن است منجوق دوزی یا پولک دوزی نیز روی این کفش‌ها صورت بگیرد. این کفش‌ها زنانگی را تا جای ممکن به نمایش می‌گذارند. لازم است بدانید که جوتی‌های امروزه با طرح‌ها و تزئینات مدرن‌تری در بازار موجود هستند.

پادوکا

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

پادوکا یک کفش چوبی باستانی در هند بود که تنها از یک کفی و یک گیره بین انگشت شست پا و انگشت کناری تشکیل شده بود. از لحاظ تاریخی این کفش‌ها اهمیت مذهبی داشتند. این کفش‌ها را اغلب گوروهای هندی می‌پوشیدند. این مدل کفش برای هندی‌ها بسیار ارزشمند بود تا جایی که آن را به عنوان هدیه در جهیزیه عروس ارائه می‌کردند. بعد از گذر سال‌های طولانی هم اکنون پادوکاها نیز مورد توجه عده بسیاری از افراد در کشورهای متفاوت قرار گرفته‌اند. امروزه تغییرات منحصر به فردی در این کفش‌ها به وجود آمده است. اما همچنان سبک اصلی خود را حفظ کرده‌اند. پادوکاهای آینه کاری منگوله دار و آنهایی که از چرم دست ساز تهیه شده‌اند از جمله مرغوب‌ترین و پرطرف‌دارترین پادوکاها هستند.

کلهاپوری

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

این کفش‌ها عمدتاً از چرم دستی ساخته می‌شوند و سبکی از صندل‌های بندی دم باز هستند. آنها دارای یک بند T شکل منحصر به فرد هستند. این بند T شکل با یک دایره در اطراف انگشت شست پا شروع می‌شود و سپس با یک بند به سرتاسر انتهای پا انتقال پیدا می‌کند. این کفش تاریخچه دیرینه‌ای دارد و تاریخچه استفاده از آن به قوم خاصی در قرن دوازدهم باز می‌گردد. نسخه‌های مدرن این صندل‌ها شامل بندهای متفاوت و تزئینات گوناگون هستند. گاهی اوقات به علت راحتی استفاده از این صندل‌ها برخی از بانوان آن را در مناطق کویری که هوا بسیار گرم است مورد استفاده قرار می‌دهند. استفاده از این صندل‌ها همراه با جوراب امکان‌پذیر نیست.

چکمه‌های تیمبرلند

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

احتمالاً اغلب شما این چکمه‌ها را از نزدیک دیده باشید. کفش‌های تیمبرلند در انواع متفاوت زنانه و مردانه تولید می‌شوند. تفاوت بسیاری میان سبک‌های مردانه و زنانه آنها وجود ندارد. تنها می‌توانیم به سایز بزرگ‌تر کفش‌ها در ارتباط با انواع مردانه اشاره کنیم. این چکمه‌ها راحتی فوق‌العاده‌ای دارند. جنس پارچه زیره و بندهای آن‌ها بسیار مرغوب است. اگر به دنبال یک چکمه‌ای می‌گردید که برای چندین سال در مناطق کوهستانی از آن استفاده کنید چکمه‌های تیمبرلند را انتخاب نمایید تا آج‌هایی که در زیر کفی این کفش قرار گرفته است مانع از لیز خوردن شما هنگام بالا رفتن از کوه شود.

همچنین به دلیل راحتی فوق‌العاده این چکمه‌ها می‌توانید آنها را برای پیاده روی نیز استفاده کنید. فرض کنید می‌خواهید چند روز خود را در جنگل بگذرانید. در این صورت باید به دنبال چکمه‌ای باشید که بتواند پای شما را در برابر خار و خاشاک حفاظت کند. علاوه بر آن راحتی کافی را برایتان مهیا نماید. چکمه‌های تیمبرلند در این حالت انتخاب فوق‌العاده‌ای هستند. این کفش‌های بادوام و ضد آب برای راه رفتن در انواع متفاوت زمین‌ها مناسب به نظر می‌رسند.

اوگس

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

احتمالاً در چند سال اخیر در فصل زمستان این کفش‌ها را در فروشگاه‌ها دیده باشید. این کفش‌های زمستانه توسط شرکت تولید کننده آنها ugg ساخته شده است. بعد از ساخت این کفش‌ها طرف‌داران بسیاری برای آن پیدا شدند. شرکت تولیدکننده آنها توانست به سرعت به پیشرفت‌های چشمگیری دست پیدا کند. فروش این کفش‌ها به سرعت زیاد شد و برای چندین سال در فصل زمستان فروش همچنان بالا باقی می‌ماند. از ویژگی‌های بارز این کفش می‌توانیم به راحتی فوق‌العاده و امکان فرو بردن شلوار به داخل آن اشاره کنیم! همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید گشادی ساق این کفش‌ها به قدری است که می‌توانید به راحتی شلوار خود را همراه با یک جوراب پشمی در این کفش فرو ببرید.

چکمه‌های ولینگتون

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

شاید به یاد داشته باشید چکمه‌هایی که همگی ما در کودکی در فصل باران به پا می‌کردیم چکمه‌های ولینگتون بودند. این چکمه‌ها امروز توسط برندهای گوناگون با همان جنس قدیم اما با کیفیت بالا طراحی و تولید می‌شوند. همچنین انواع متفاوت چکمه‌ها برای دختر بچه‌ها نیز تولید می‌شوند. گاهی اوقات طرح‌های متفاوتی یا شخصیت‌های کارتونی روی چکمه‌های ولینگتون بچه‌گانه قابل دیدن است. این چکمه‌ها پاهای شما را در برابر گل‌ولای یا آب محافظت می‌کنند. با استفاده از این چکمه‌ها خیالتان بابت خیس شدن شلوار یا جوراب راحت می‌شود؛ چرا که احتمال آن بسیار کم است. این کفش‌ها محافظ خوبی در فصول سرد سال هستند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که طرح این کفش‌ها از چکمه‌های بزرگ بلندای که سربازان آلمانی پوشیدند اقتباس شده است. ماده اصلی تشکیل دهنده آنها لاستیک، پلاستیک‌های مرغوب و مقاوم است. همچنین اندازه آنها تا بالای زانو می‌رسد. امروزه شاهد استفاده از این چکمه‌ها در مزارع کاشت برنج توسط بسیاری از کشاورزان نیز هستیم.

کفش‌های رقص باله

این کفش‌ها را به طور مخصوص برای رقص باله می‌پوشند. احتمالاً این کفش‌ها را از نزدیک دیده باشید. کفش‌های رقص باله به گونه‌ای طراحی می‌شوند که بالرین‌ها بتوانند پنجه پاهای خود را روی زمین قرار داده و بچرخانند. در قسمت جلوی این کفش‌ها یک بست مستطیل شکل یا مربع شکل برای محکم شدن انگشت پا قرار دارد. از آنجایی که این کفش‌ها رویه کوچکی دارند، بندهای بلندی به آنها متصل شده است. بالرین‌ها معمولاً این بندها را دور پاهای خود می‌پیچند تا احتمال درآمدن کفش به صفر برسد.

دمپایی حوله‌ای

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

دمپایی‌های حوله‌ای مخصوص بیرون آمدن از حمام هستند. هنگامی که دوش می‌گیرید و پاهای شما خیس می‌شود، حوله ممکن است قسمت پایین پای شما را خشک نکند. دمپایی‌های حوله بدین منظور ساخته شدند تا بتوانند پایین پای شما را خشک نمایند و آب پایین پا را به راحتی بگیرند. بعد از دوش گرفتن هنگام بیرون آمدن از حمام می‌توانید این دمپایی‌های حوله‌ای را پای خود کنید. دمپایی‌های حوله‌ای زنانه و دخترانه در طرح‌های متفاوت و فانتزی تولید می‌شوند. گاهی برخی از آنها دارای طرح‌های عروسکی نیز هستند. دمپایی‌های حوله‌ای در انواع مردانه هم وجود دارند. به طور معمول داخل آنها از حوله‌های پرز بلند آبگیر تشکیل می‌شود.

کفش‌های مخصوص دویدن

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

حتماً می‌دانید که در هنگام دویدن، احتمال زمین خوردن افزایش پیدا می‌کند. بنابراین کفشی که هنگام دویدن مورد استفاده قرار می‌دهید باید کیفیت بالاتری نسبت به کفش‌های پیاده روی داشته باشد! کفش‌های مخصوص دویدن نیز در انواع متفاوت مردانه و زنانه موجود هستند. اما نوع زنانه آنها دارای تزئینات بیشتری بوده و در سایز‌های کوچک‌تری موجود است. به طور کلی این کفش‌ها ضد لغزش هستند و بالشتک‌های زیادی را برای حمایت و محافظت از پا در خود جای ‌داده‌اند. زیره این کفش‌ها دارای عاج‌هایی برای جلوگیری از زمین خوردن است.

روش‌های محافظت از کفش‌های زنانه

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

همان طور که می‌دانید برخی از کفش‌ها قیمت بسیار بالایی دارند. به همین دلیل حفاظت از آنها حائز اهمیت است. حتماً نمی‌خواهد کفش‌های چرم گران قیمتی را که با سرمایه اندک خود خریداری کرده‌اید با مراقبت اشتباه از دست بدهید. برای جلوگیری از این اتفاق راه‌هایی وجود دارد که باید به آنها عمل کنید تا کفش‌هایتان همواره سالم و تمیز باقی بماند و همچنین با استفاده از این روش‌ها عمر کفش‌هایتان زیاد می‌شود. در روش اول باید کفش‌های خود را در برابر آب مقاوم کنید. اگر کفش‌هایتان ضدآب نیستند می‌توانید آنها را با استفاده از یک شمع یا موم زنبور عسل و مقداری واکسن ضد آب کنید. در این صورت باید یک مقدار موم زنبورعسل یا پارافین شمع بدون بو را برداشته و داخل واکس فرو ببرید. سپس آن را روی کفش‌های خود بزنید. این کار، کفشتان را ضد آب می‌کند. حتی اگر خواستید آن را در فصل سرد سال و روزهای بارانی به کار ببرید، آب به داخل کفش نفوذ نخواهد کرد و در این صورت عمر آن طولانی‌تر می‌شود.

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

 

لازم است بدانید که کفش‌های چرم احتیاج به مراقبت بیشتری نسبت به کفش‌های معمولی دارند. باید کفش‌های چرم را دو الی سه مرتبه در هفته واکس بزنید. بهتر است واکس مخصوص جنس چرم کفشتان را از فروشنده بخواهید. استفاده از واکس‌های مخصوص نوع چرم، سطح کفش را ضخیم کرده و مانع از آسیب دیدن آن می‌شود. بهتر است قبل از آنکه واکس را روی کفش‌های خود بزنید با یک دستمال کوچک و نمدار آلودگی و خاک‌های روی آن را پاک کرده و سپس با استفاده از اسفنج و واکس کفشتان را واکس بزنید.

هنگام خرید واکس نیز به رنگ کفش خود توجه کنید. حتماً می‌دانید که استفاده از یک واکس قهوه‌ای برای کفش مشکی خنده‌دار به نظر می‌رسد. همچنین برخی از واکس‌های بی رنگ نیز در بازار موجود هستند که می‌توانید آن را برای کفش‌های خود در رنگ‌های متفاوت مشکی، قهوه‌ای یا رنگ‌های دیگر به کار ببرید. واکس باید برای کفش‌های چرم به کار برده شود. اگر کفش‌هایتان از چرم طبیعی ساخته نشده است و چرم مصنوعی یا فوم روی کفش‌هایتان را پوشانده، می‌توانید از برخی براق‌کننده‌های کفش نیز استفاده کنید.

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

راه دیگری که برای حفاظت از کفش‌ها باید آن را انجام دهید تمیز کردن آنها بعد از هر بار استفاده است. همان‌طور که می‌دانید کفش‌ها در آلوده‌ترین محیط قرار می‌گیرند. شما پایتان را ممکن است در هر جایی از خیابان بگذارید و انواع متفاوت میکروب‌، باکتری‌ها یا آلودگی‌ها و گل و لای به کف کفشتان بچسبد! بعد از هر بار استفاده باید کفش‌های خود را با استفاده از مواد تمیز کننده، ضدعفونی کننده و یک دستمال نخی تمیز کنید.

استفاده از اسفنج نیز برای تمیز کردن کفش رایج است. اگر بعد از چندین مرتبه استفاده، کفش‌هایتان را تمیز نکنید بعد از چند هفته خواهید دید که کفش‌های شما به سرعت تبدیل به یک کفش کهنه و بلا استفاده شده است. در این صورت اگر کفش، غیر قابل شستشو باشد دیگر امکان استفاده کردن از آن وجود نخواهد داشت و تمیز کردن نیز در این حالت فایده‌ای ندارد.

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

مکان نگهداری از کفش‌ها بسیار اهمیت دارد. کفش‌های خود را داخل یک کمد روی همدیگر تلمبار نکنید! برای هر جفت کفش مکان اختصاصی را در نظر بگیرید. بهتر است بعد از هر بار استفاده آنها را در جاکفشی و کمد کیف و کفش خود قرار دهید. همچنین می‌توانید هنگام خرید کفش، جعبه آن را نگه دارید و کفش خود را داخل آن بگذارید.

اگر کفش‌های شما ورنی است باید حتماً آن را در برابر خط و خش محافظت کنید. یک شئ تیز می‌تواند خط قابل توجهی را روی کفش ورنی بیندازد! مراقب باشید که با کفش‌های ورنی پای خود را کجا می‌گذارید. همچنین باید محل استفاده از کفش را بدانید. کفش‌های مهمانی خود را برای مکان‌هایی مانند خیابان یا استفاده روزمره به کار نبرید؛ چراکه این کفش‌ها مختص میهمانی بوده و در صورت استفاده طولانی مدت یا استفاده در مکان‌های ناهموار آسیب می‌بینند.

اگر یک جفت کتانی سفید را خریداری کرده‌اید و احتمال کثیف شدن آن بسیار زیاد است، می‌توانید قبل از استفاده یک اسپری ضد لک را خریداری کنید. کارکرد این اسپری‌ها به صورتی است که آن را روی کتانی‌های سفید خود اسپری کرده تا یک لایه مهروموم روی کفش به وجود بیاورد. این لایه ضد آب بوده و احتمال ایجاد لکه روی کفش را کاهش می‌دهد.

انواع کفش‌های زنانه و کاربرد هرکدام

سخن آخر

مقاله مفصلی در ارتباط با معرفی انواع متفاوت کفش‌های زنانه و تا حدودی کاربرد آنها برایتان نوشتیم. امیدواریم که این مقاله نکات به درد بخوری را به شما ارائه داده باشد. بعد از مطالعه‌ها این مطالب، قطعاً انواع متفاوت کفش‌های زنانه را می‌شناسید. هنگام دیدن این کفش‌ها پشت ویترین مغازه نام آن در ذهن شما نقش می‌بندد و می‌توانید به درستی انتخاب خود را به فروشنده بفهمانید. با توجه به ویژگی کفش‌های متفاوتی که در این مقاله برایتان ذکر کردیم، حال دیگر می‌دانید که برای چه هدفی چه نوع کفشی را می‌توانید خریداری کنید و اینکه با توجه به استایل شما چه کفشی مناسبتان است. به طور کلی کفش‌های زنانه بسیار گسترده‌تر از مواردی هستند که در این مقاله برایتان جای دادیم. اما سعی کردیم شناخت کاملی را در شما از کفش‌های زنانه ایجاد کنیم. می‌توانید این شناخت را با دیگران به اشتراک بگذارید.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها