میکاپ‌های جذاب برای تابستان

میکاپ‌های جذاب برای تابستان

میکاپ نیز مانند پوشاک بسته به نوع فصل تغییر می‌کند. برخی از میکاپ‌ها فقط در فصول خاصی از سال کاربرد دارند. همچنین گاهی اوقات یک میکاپ خاص بسته به رنگ سال، ترند می‌شود. در فصل تابستان، آب و هوا رو به گرمی و طاقت فرسایی می‌رود. حتی کرم‌های مورد استفاده در این فصل نیز تغییر می‌کنند. اغلب، کرم‌های ضد آب در این فصل به کار می‌رود تا تعریق باعث از بین رفتن و ماسیدن کرم نشود. در ادامه مقاله ویژگی‌های میکاپ تابستانه و چند مدل از پر طرف‌دارهای این عرصه را برایتان آورده‌ایم. ادامه مقاله را از دست ندهید.

عضوهای ثابت یک میکاپ تابستانه

کرم مرطوب کننده و آب‌رسان

این کرم علاوه بر فصل تابستان در فصول دیگر سال نیز قابل استفاده است. اما به علت افزایش تعریق و کمبود آب بدن در فصل تابستان استفاده از آنها برای جلوگیری از خشکی و از دست رفتن آب پوست ضروری است. این کرم‌ها چربی زیادی ندارند و به سرعت جذب پوست می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم حتماً یکی از آنها را در کیف آرایشی خود قرار دهید.

میکاپ‌های جذاب برای تابستان

کرم ضد آفتاب

استفاده از کرم ضد آفتاب در هر شرایطی لازم و ضروری است. حتی در هوای ابری هم پوست شما از آسیب پرتوهای خورشیدی ثابت نمی‌ماند. کرم‌های ضدآفتاب در انواع رنگی و بی رنگ موجود هستند. برای آن که کرم ضدآفتاب شما با نوع آرایشتان همخوانی داشته باشد پیشنهاد می‌کنیم از کرم ضدآفتاب بی رنگ استفاده کنید؛ چراکه کرم ضدآفتاب رنگی ممکن است با رنگ کرم پودر شما مطابقت نداشته باشد یا بافت آن زیر کرم پودر سبب ماسیده شدن آن شود. کرم‌های ضدآفتاب در spfهای متفاوت وجود دارند. دقت کنید که اگر در مناطق بسیار گرم زندگی می‌کنید باید اس پی اف ضدآفتاب شما بالای ۵۰ باشد. به طور کلی برندهای متفاوتی کرم‌های ضد آفتاب را تولید می‌کنند. در انتخاب برند کرم ضدآفتاب حتماً به نوع پوست خود دقت کنید. به طور مثال برخی از ضدآفتاب‌ها فاقد چربی هستند و برای پوست‌های چرب و جوش دار طراحی شده‌اند و یا برخی دیگر مناسب پوست‌های خشک هستند. اگر کرم ضد آفتاب خود را به درستی انتخاب کنید بعد از مدتی شاهد برطرف شدن عیب و ایرادهایی مانند لک یا چین و چروک از روی صورت خود نیز خواهید بود.

پودر فیکس

از آنجایی که احتمال تعریق در فصل تابستان زیاد می‌شود باید حتماً از پودر فیکس بعد از میکاپ‌های تابستانی استفاده کنید تا احتمال از بین رفتن آرایش کاهش پیدا کند. پودرهای فیکس انواع متفاوتی دارند. برخی از آنها بی رنگ و برخی در رنگ‌های متفاوتی مانند هلویی تولید می‌شوند. پودرهای فیکس معمولاً بعد از کرم پودر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پودرها می‌توانند ماندگاری کرم پودر را افزایش دهند. علاوه بر این پودر، فیکساتورهایی برای فیکس شدن آرایش چشم نیز وجود دارند که می‌توانید از آنها برای ماندگاری بیشتر سایه یا خط چشم استفاده کنید.

میکاپ‌های جذاب برای تابستان

چند میکاپ جذاب تابستانه

میکاپ ساحلی

اگر به یک مهمانی در ساحل دعوت شدید، لازم است میکاپ مناسب برای آن را انتخاب نمایید. در این میان اگر مهمانی در فصل تابستان برگزار شده باشد می‌تواند طالب نوعی از آرایش‌های شاد تابستانی باشد. برای این میکاپ ابتدا باید صورت خود را کاملاً بشویید. سپس می‌توانید از یک کرم آب‌رسان یا مرطوب کننده و در مرحله بعدی کرم ضدآفتاب و زیرساز آرایشی استفاده کنید. در این مرحله پرایمرهای گوناگون قابل استفاده هستند. در مرحله بعد می‌توانید سایه چشم را آغاز کنید. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید این سایه از رنگ‌های شاد و جذابی تشکیل شده است. سایه‌های متفاوتی مانند رنگ سبز کله غازی و رنگ مسی شاین دار در این آرایش دیده می‌شود. برای زدن سایه می‌توانید رنگ کله غازی را به قسمت داخلی پلک و رنگ مسی را در پشت سر آن تا انتهای پلک بیاورید. بعد از آن، کشیدن خط چشم را شروع کنید.

میکاپ‌های جذاب برای تابستان

در این آرایش استفاده از خط چشم مایع یا خط چشم‌های خمیری که با استفاده از براش مورد استفاده قرار می‌گیرند بلامانع است. کشیدن خط چشم نیز بسته به چشم‌های شما ممکن است متفاوت باشد. می‌توانید با یک قلم مقداری سایه شاین دار رنگ روشن را زیر پلک‌های خود بزنید. در مرحله بعد از ریمل استفاده کرده و سپس به دنبال ابرو بروید. برای کشیدن ابرو می‌توانید از یک سایه ابرو متناسب با رنگ ابروهای خودتان استفاده کنید. لیفت ابرو را فراموش نکنید. استفاده از صابون لیفت می‌تواند زیبایی ابروهای شما را دوچندان کند. بعد از اینکه آرایش چشم و ابرو را تمام کردید، می‌توانید کرم پودر متناسب با پوست صورتتان را انتخاب نمایید. اگر ترجیح می‌دهید از آرایش‌های برنزه استفاده کنید می‌توانید کرم پودر را یک یا دو درجه تیره‌تر از پوست صورتتان انتخاب نمایید. بعد از زدن کرم پودر حتماً پودر فیکس را به کار ببرید.

در این آرایش، رژ لب می‌تواند در رنگ‌های مات یا شاین‌دار باشد. اما از آنجایی که سایه این میکاپ جذابیت خاص خود را دارد می‌توانید از رژلب‌های رنگ روشن یا کم‌رنگ استفاده کنید. برای کشیدن رژ لب در این میکاپ می‌توانید یک خط لب قهوه‌ای را انتخاب کنید. سپس رژلب را دو درجه روشن‌تر روی لب‌هایتان بزنید. استفاده از های‌لایتر، کانسیلر و کانتور نیز در این آرایش می‌تواند آن را جذاب‌تر کند.

میکاپ مراسم‌های خاص

فرض کنید در فصل تابستان به یک مراسم خاص دعوت شده‌اید، همچنین می‌خواهید رنگ سایه‌تان را کمی جسورتر انتخاب نمایید. در این مورد پیشنهاد می‌کنیم این مدل میکاپ را امتحان کنید. این آرایش نیز مانند آرایش بالایی نیازمند استفاده از کرم ضدآفتاب، کرم آب‌رسان، کرم پودر، کانسیلر، کانتور و های‌لایتر است.

مراحل زدن این مواد آرایشی در تمام میکاپ‌ها تقریباً مشابه به نظر می‌رسد. برای این میکاپ در قسمت سایه چشم باید از رنگ‌های شاین دار و براق استفاده کنید. در این آرایش از رنگ‌های سفید، نقره‌ای و سایه‌های متفاوت رنگ آبی استفاده شده است. هر چه به انتهای چشم نزدیک‌تر می‌شوید رنگ آبی به سمت تیره شدن می‌رود و هر چه که به سمت داخلی پلک می‌آیید، رنگ سایه روشن‌تر خواهد شد.

میکاپ‌های جذاب برای تابستان

در ادامه تمام مراحلی که در قسمت بالای پلک انجام شود، در قسمت پایین پلک به صورت جزئی و کم انجام خواهد شد. در قسمت آرایش لب نیز از یک برق لب یا رژ لب کم‌رنگ استفاده شده است. بسته به سلیقه خود می‌توانید رژ لب‌های متفاوت کم‌رنگ را در این آرایش استفاده کنید. اگر رنگ لب‌های شما صورتی یا هلویی است، می‌توانید به جای استفاده از رژلب از یک برق لب یا حجم دهنده براق و شاین دار استفاده نمایید. برای برجسته شدن مژه‌های خود می‌توانید قبل از استفاده ریمل یک فرمژه را به کار بگیرید. مژه‌ها در این آرایش باید کمی حالت فر و بلند داشته باشند. این آرایش را می‌توانید برای یک جشن تولد در فصل تابستان به کار بگیرید.

آرایش مناسب طبیعت تابستان

در فصل تابستان استفاده از رنگ‌های روشن و خنک می‌تواند آرایش شما را بسیار زیبا و جذاب کند. اگر تصمیم گرفته‌اید یک روز بعد از ظهر به طبیعت بروید و یا در باغ یک دورهمی دوستانه را برگزار کنید، پیشنهاد می‌کنیم این آرایش را انتخاب نمایید. این سبک میکاپ بسیار ساده بوده و برای تمام افراد قابل استفاده است. پیشنهاد می‌کنیم رنگ سایه چشم خود را با رنگ بلوز، پیراهن و شومیزتان ست کنید تا زیبایی و جذابیت خود را چندین برابر نمایید. اگر از پوست صافی برخوردار هستید، می‌توانید یک ضدآفتاب بی‌رنگ را در این آرایش استفاده کرده و با استفاده از یک سایه تک رنگ، ریمل، رژلب و خط لب، میکاپ خود را به اتمام برسانید.

میکاپ‌های جذاب برای تابستان

آرایش تابستانی برای یک قرار دوستانه

اگر تصمیم گرفتید برای یک قرار دوستانه به رستوران بروید می‌توانید این آرایش تابستانی را انتخاب کنید. برای هماهنگی بیشتر این آرایش پیشنهاد می‌کنیم از لباس‌های ترکیبی مشکی سفید یا سفید استفاده نمایید. در این آرایش می‌توانید یک ضد آفتاب رنگی را به پوست صورت خود بزنید. سپس یک سایه کرم رنگ را انتخاب کنید. می‌توانید رنگ‌های متفاوت کرم و قهوه‌ای را در این سایه به کار ببرید. سایه را به صورت یکنواخت پشت پلک خود پخش کنید. از آنجایی که خط چشم در این میکاپ جذابیت خاصی دارد، پیشنهاد می‌کنیم خیلی روی سایه، زمان نگذارید. در واقع می‌توانیم بگوییم که این میکاپ آن‌قدر خط چشم برجسته‌ای دارد که سایر اجزای آن خیلی به چشم نمی‌آید. پس وقت گذاشتن روی آنها بی فایده به نظر می‌رسد.

میکاپ‌های جذاب برای تابستان

بعد از آن که سایه خود را به اتمام رساندید، از خط چشم مشکی و به دنبال آن یک خط چشم سفید استفاده کنید. استفاده از ریمل نیز در این میکاپ لازم و ضروری است. ابروهای خود را لیفت کرده و با استفاده از سایه ابرو مقداری آن را مرتب کنید. برای کشیدن رژ لب در این میکاپ خط لبی را که یک درجه از رژ لبتان تیره‌تر است انتخاب نمایید. کمی آن را بالاتر از خط لب‌های واقعی خود بکشید. سپس یک رژ لب گوشتی را برداشته و آن را به روی لب‌های خود بزنید. می‌توانید برای روی آن از براق کننده‌های لب نیز استفاده کنید. استفاده از رژگونه را در این مکان به صورت ماهرانه به کار ببرید. می‌توانید با استفاده از ترفندهای خاص، رژگونه را به نحوی اعمال کنید تا گونه شما را برجسته‌تر نشان دهد.

آرایش تابستانی برای مراسم عروسی

اگر به یک مراسم عروسی دعوت شده‌اید و این مراسم در یک سالن برگزار شده بود می‌توانید این آرایش تابستانی را انتخاب کنید. این آرایش لب‌های شما را برجسته‌تر از چشمانشان می‌کند؛ چرا که رنگ جیغ قرمز برای لب‌ها انتخاب شده است. کشیدن رژ لب در این آرایش بسیار ماهرانه صورت می‌گیرد. برای کشیدن این رژلب می‌توانید یک خط لب زرشکی را انتخاب کرده و بعد از کشیدن یک خط بالاتر از لب‌های خود، گوشه های لب و قسمت وسط لب بالایی را پر رنگ کنید.

میکاپ‌های جذاب برای تابستان

سپس رژلب قرمز را روی لب‌هایتان به صورت ماهرانه بکشید. در مرحله آخر استفاده از برق لب شاین دار را فراموش نکنید. پیشنهاد می‌کنیم از سایه‌های کمرنگ و خط چشم‌های ظریف در این آرایش استفاده کنید. سپس رنگ لباس خود می‌توانید مانند رنگ سایه چشم انتخاب کنید. ابتدا با استفاده از انگشت اشاره یا یک براش مناسب رنگ روشن و شاین دار سایه خود را به قسمت جلوی پلک بزنید. سپس یک رنگ تیره‌تر را به دنباله آن بکشید. استفاده از ریمل، سایه ابرو، استفاده درست کانسیلر و کانتور می‌تواند این آرایش را فوق‌العاده جذاب کند. با استفاده از کانسیلر و کانتور در این آرایش ایرادات بینی و چهره خود را برطرف کنید.

نکات مهم برای میکاپ تابستانی

برای اینکه یک میکاپ تابستانی را به درستی انجام دهید لازم است نکاتی را بدانید. از جمله این نکات می‌توانیم به استفاده از زیرساز مناسب اشاره کنیم. پرایمرها از زیرسازهایی هستند که می‌توانند ماندگاری آرایش را در فصل تابستان افزایش داده و از ماسیدن کرم به روی صورت جلوگیری کنند. همچنین آنها می‌توانند منافذ پوست صورت را پر کرده و سطح پوست را صاف‌تر از آن گونه که هست نشان دهند.

در فصل تابستان سعی کنید خیلی از سایه چشم جامد استفاده نکنید. این سایه‌ها ماندگاری کمی دارند و مقاومت آنها در برابر گرما بسیار کم است. پیشنهاد می‌کنیم برای ماندگاری بیشتر از سایه‌های مایع در این فصل استفاده کنید. سایه‌های مایع ماندگاری فوق‌العاده بالایی دارند.

میکاپ‌های جذاب برای تابستان

به طور کلی در هر فصل قبل استفاده از رژ لب باید مقداری بالم لب که دارای ویتامین‌های متفاوت است را به کار ببرید. بالم لب می‌تواند پوست‌های خشک روی لب شما را برطرف کرده و ظاهر رژ لب را جذاب‌تر کند. بالم لب‌ها انواع گوناگونی دارند. برخی از آنها شکلی شبیه به رژلب داشته و استفاده از آنها آسان است. در فصل تابستان نیز استفاده از آن‌ها برای ماندگاری بیشتر رژلب و جلوگیری از خشک شدن پوست لب توصیه می‌شود.

در فصل تابستان تناسب را در انتخاب کرم‌های متفاوت رعایت کنید. برخی از کرم‌ها مانند کرم‌های حاوی ویتامین e ظاهر چربی را برای پوست شما به وجود می‌آورند. در این صورت هنگام تابش نور خورشید به روی پوست چرب، کرم حاوی چربی سبب تعریف پوست شما می‌شود. هنگام پاک کردن تعریق با استفاده از دستمال، کرم پودر شما کاملاً پاک یا ماسیده می‌شود!

‏ چند مدل از میکاپ‌های پرطرف‌دار تابستانه را برایتان می‌آوریم با مشاهده این تصاویر قطعاً میکاپ‌های متفاوتی را فرا خواهید گرفت.

میکاپ‌های جذاب برای تابستان

میکاپ‌های جذاب برای تابستان میکاپ‌های جذاب برای تابستان

میکاپ‌های جذاب برای تابستان میکاپ‌های جذاب برای تابستان

سخن آخر

سعی کردیم در این مقاله نکات لازم برای ایجاد یک میکاپ زیبای تابستانی را برایتان بیان کنیم. با مطالعه این نکات و مشاهده تصاویری که در این مقاله برایتان آورده‌ایم قطعاً ایده‌های خوبی در ذهن شما نقش می‌بندد. با استفاده از این ایده‌ها می‌توانید میکاپ‌های متفاوتی را در روزهای گرم تابستان تجربه کنید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از فرا رسیدن فصل تابستان مواد آرایشی متناسب با این فصل را خریداری کنید تا بتوانید میکاپ‌های خود را به درستی و با رعایت اصول انجام دهید تا ماندگاری و کیفیت آرایش افزایش پیدا کند.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها