انتخاب جوراب با توجه به نوع کفش

انتخاب جوراب با توجه به نوع کفش

همان‌طور که می‌دانید جوراب‌ها بسیار متنوع و گسترده هستند. از این میان دو دسته جداگانه به عنوان جوراب‌های زنانه و مردانه نیز وجود دارند. به طور کلی تنوع جوراب‌های زنانه بسیار بیشتر از تنوع جوراب‌های مردانه است. برخی از جوراب‌ها را داخل خانه برخی دیگر را برای داخل کفش و بیرون از منزل به کار می‌برند. اما اینکه چه نوع جورابی را برای چه کفشی استفاده کنیم گاهی اوقات برای عده زیادی از افراد سؤال می‌شود. حتماً می‌دانید که استفاده از جوراب‌های ضخیم برای کفش‌های کالج در فصل تابستان ظاهر خنده‌داری را برای پاهای شما به وجود می‌آورد. لازم است بدانید که متناسب با هر کفشی چه جورابی را انتخاب کنید تا پاهای شما علاوه بر ایجاد احساس تنفس‌پذیری، ظاهر زیبایی داشته باشد. در ادامه مقاله قصد داریم نکات بیشتری را در ارتباط با جوراب‌ها و کفش‌های مرتبط با آنها برایتان بیان کنیم. پیشنهاد می‌کنیم این نکات جالب را از دست ندهید.

چه عواملی در انتخاب جوراب برای کفش تأثیرگذار است

رنگ کفش

انتخاب جوراب با توجه به نوع کفش

یکی از عواملی که می‌تواند در انتخاب جوراب تأثیرگذار باشد رنگ کفش است. اگر شما کفش‌های ورزشی را انتخاب می‌کنید که ساقه آن‌ها کوتاه است و مقداری از جورابتان از بالای ساقه پیدا می‌شود بهتر است رنگ جوراب را متناسب با رنگ کفش انتخاب کنید. در این میان باید به نوع استایل خود نیز دقت نمایید تا متناسب‌ترین رنگ را هماهنگ با استایل خود انتخاب کنید. به طور مثال اگر کفش‌های ورزشی شما مشکی رنگ است، می‌توانید هر رنگ جورابی را که دوست دارید متناسب با پایین تنه یا بالاتنه خود انتخاب کنید.

اگر در فصل تابستان تصمیم گرفته‌اید کفش‌های ورزشی سفید را بپوشید می‌توانید برای پررنگ نشان دادن کفش‌های ورزشی خود از جوراب‌های رنگارنگ استفاده کنید. در این میان می‌توانید جوراب‌های تک رنگ را نیز انتخاب نمایید. پوشیدن کفش‌های ورزشی سفید همراه با جوراب‌های فسفری یا نارنجی، قرمز و یا زرد در فصل تابستان پای شما را جذاب‌تر خواهد کرد. گاهی اوقات جوراب‌های مشکی نیز با انواع متفاوت کفش‌ها هماهنگ می‌شوند. البته در این میان باید به نوع کفش و جوراب دقت کنید تا متناسب‌ترین‌ها را انتخاب نمایید.

هدف

لازم است بدانید به چه مکانی می‌روید تا بتوانید کفش و جوراب خود را متناسب با هدف و مقصد انتخاب کنید. به طور مثال اگر تصمیم گرفته‌اید به یک جلسه رسمی و کاری بروید و یک کفش مردانه رسمی را انتخاب کرده‌اید قطعاً پیشنهاد می‌کنیم از جوراب‌های سفید و نخی استفاده کنید. البته در این میان رنگ کفش‌های مجلسی همراه با برخی از جوراب‌های تیره نیز ست می‌شود. به طور مثال اگر کفش قهوه‌ای چرم را انتخاب کرده‌اید می‌توانید جوراب‌های قهوه‌ای یا کرم رنگ مجلسی را برای آن انتخاب کنید.

انتخاب جوراب با توجه به نوع کفش

برعکس اگر می‌خواهید با کفش‌های ورزشی به دوچرخه سواری بروید با توجه به هدف می‌توانید یک جوراب اسپرت رنگارنگ، سفید و یا نخی را انتخاب کنید. قطعاً جوراب‌های اسپرت و رنگارنگ را برای جلسات رسمی استفاده نخواهید کرد! فرض کنید در فصل تابستان تصمیم گرفته‌اید با یک دامن کوتاه یا پیراهن ساحلی و لباس تابستانه به تفریح بروید. در این صورت می‌توانید جوراب‌های فانتزی خود را بپوشید.

طول جوراب و طول کفش

دو عامل مهمی که در انتخاب جوراب برای کفش تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد توجه به طول جوراب و طول کفش است. اگر کفش‌های ورزشی شما ساقه‌های بلندی دارد قطعاً باید ساقه‌های جوراب شما نیز تا نزدیکی انتهای لبه کفش برسد. اگر می‌خواهید جوراب‌های شما از داخل کفش نمایان نشود می‌توانید جوراب‌های ساق کوتاه و مچی را انتخاب کنید. برخی از جوراب‌ها نیز زیرقوزکی هستند. بسته به نوع کفش می‌توانید طول متناسبی از جوراب را انتخاب نمایید.

چه جوراب‌هایی با کفش‌های کتانی ست می‌شوند

انتخاب جوراب با توجه به نوع کفش

جوراب کفی دار

جوراب‌های کفی دار اغلب از پنبه ساخته می‌شوند. پوشیدن آنها احساس فوق‌العاده راحت و قابلیت تنفس را برای پا به وجود می‌آورد. این جوراب‌ها گزینه بسیار ایده آلی برای پوشیدن با کفش‌های کتانی هستند. هنگامی که ورزش می‌کنید و پای شما عرق می‌کند این جوراب‌ها می‌تواند به خنک نگه داشتن پایتان کمک بسیاری کند. برخی از جوراب‌ها از الیاف مصنوعی یا همان الیاف پلاستیکی ساخته می‌شوند. هنگام پوشیدن این جوراب‌ها با کفش‌های کتانی ممکن است احساس خفگی به پای شما دست بدهد و یا تعریق بیش از اندازه، حرارت را در پای شما افزایش دهد. اگر از پوشیدن این جوراب‌ها خسته شده‌اید پیشنهاد می‌کنیم جوراب‌های کفی دار و پنبه‌ای را انتخاب کنید.

جوراب طول خدمه

حتماً همگی این جوراب‌ها را دیده‌اید و یا حداقل بیشتر شما یک دسته از آن را در کمد جوراب‌های خود نگهداری می‌کنید. جوراب‌های طول خدمه معمولاً از نخ و پنبه ساخته می‌شوند و اندازه آن‌ها تا وسط ساق پا می‌رسد. می‌توانید آنها را با کفش‌های ورزشی ساق کوتاه امتحان کنید. این جوراب‌ها در لباس فرم مدرسه بسیاری از دانش‌آموزان در کشورهای متفاوت نیز دیده می‌شود.

جوراب ساق کوتاه

انتخاب جوراب با توجه به نوع کفش

جوراب‌های ساق کوتاه قسمت کمی از پاهای شما را می‌پوشانند و تا زیر مچ پا می‌رسند. حتماً می‌دانید که در فصل تابستان به علت گرمای هوا بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند جورابی که استفاده می‌کنند کمتر پاهایشان را پوشش دهد. استفاده از جوراب ساق کوتاه زیر قوزکی یا مچی برای فصل تابستان بسیار مناسب به نظر می‌رسد. می‌توانید این دو را همراه با کفش‌های کتانی به کار ببرید. جوراب‌های ساق کوتاه در جنس‌های متنوع و رنگ‌های گوناگون موجود هستند. اگر می‌خواهید یک شلوارک را با کفش ورزشی به کار ببرید و جوراب اصلاً از پای شما مشخص نباشد پیشنهاد می‌کنیم جوراب‌های ساق کوتاه را امتحان کنید.

با کفش‌های کالج چه جورابی بپوشیم

یکی از کفش‌های پرکاربرد که در فصل تابستان یا بسیاری از مهمانی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند کفش‌های کالج هستند. کفش‌های کالج یا همان کفش‌های آکسفورد در انواع متفاوت زنانه، مردانه، بند دار یا بدون بند طراحی و تولید می‌شوند. این کفش‌ها اغلب ظاهر کلاسیک و نیمه‌رسمی دارند. بدین جورابی که به همراه آنها استفاده می‌کنید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر به دنبال کفش‌های کالج زنانه هستید پیشنهاد می‌کنیم جوراب‌های رنگ پا، جوراب‌های کالج مشکی و یا جوراب‌هایی که تا زیر قوزک پا می‌رسند را انتخاب نمایید.

انتخاب جوراب با توجه به نوع کفش

به طور کلی همراه با کفش‌های کالج باید جوراب‌هایی را استفاده کنید که کمترین میزان از پا را پوشش دهند. برخی از پاپوش‌ها که تنها انگشتان و پاشنه را می‌پوشانند نیز برای استفاده در کفش‌های کالج مناسب به نظر می‌رسند! نکته حائز اهمیت این است که هرگز نباید جوراب‌های ضخیم و پشمی را همراه با کفش‌های کالج به کار ببرید؛ چراکه تناسبی با این کفش‌ها نخواهد داشت. اگر تصمیم گرفتید از جوراب‌های زمستانه همراه با کفش‌های کالج استفاده کنید می‌توانید جوراب‌های نخی، مشکی و ساده را به کار ببرید. جوراب‌های شیشه‌ای نیز برای این کفش‌ها ایده آل هستند.

انتخاب جوراب با توجه به نوع کفش

با کفش‌های پاشنه بلند چه جورابی بپوشیم

همان‌طور که می‌دانید بسیاری از کفش‌های پاشنه بلند برای مجالس و مهمانی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. اغلب هنگام استفاده از این کفش‌ها یا هیچ‌گونه جورابی استفاده نمی‌شود و یا از جوراب شلواری‌های متنوع استفاده خواهد شد. جوراب شلواری‌ها در انواع متفاوت ضخیم، نازک، شیشه‌ای، رنگ پا، سفید، کرم، قهوه‌ای و رنگ‌های متنوع دیگر موجود هستند. به طور مثال گاهی برخی از افراد ترجیح می‌دهند جوراب شلواری‌های لانه زنبوری را همراه با این کفش‌های پاشنه بلند به کار ببرند. هرگز نمی‌توانید جوراب‌های ضخیم پشمی و یا پنبه‌ای را همراه با این کفش‌ها به کار ببرید. همان‌طور که گفتیم اغلب، این کفش‌ها را بدون جوراب و یا با پاپوش‌هایی که حداقل قسمت پا را پوشش می‌دهند به پا می‌کنند.

چه جوراب‌هایی را با کفش‌های مجلسی مردانه به کار ببریم

یکی از کفش‌هایی که مردان همراه با استایل‌های کت و شلواری رسمی و یا استایل‌های مناسب برای مجالس به کار می‌برند کفش‌های مجلسی هستند. کفش‌های مجلسی مردانه ممکن است در رنگ‌های متنوع موجود باشند. همچنین گاهی اوقات برخی از آنها براق و برخی دیگر به صورت مات هستند. جوراب‌هایی که با این کفش‌ها به کار برده می‌شوند بیشتر از جنس جوراب‌های ابریشمی هستند. جوراب‌های ابریشمی رنگ‌های متنوعی دارند و برای مجالس و میهمانی‌ها توسط مردان مورد استفاده قرار می‌گیرند. این جوراب‌ها اغلب قیمت بالایی داشته و از نخ‌های ابریشم ساخته می‌شوند. لطافت و نرمی این جوراب‌ها بسیار بالا بوده و ظاهر زیبای آن به ظاهر زیبای استایل شما می‌افزاید.

با کفش‌های چرم چه جورابی را به کار ببریم

انتخاب جوراب با توجه به نوع کفش

یکی از انواع متفاوت کفش‌ها که به صورت زنانه، مردانه، تابستانی یا زمستانی تولید می‌شوند کفش‌های چرم هستند. کفش‌های چرم مقداری حرارت را در قسمت پا افزایش می‌دهند. بدین ترتیب اگر می‌خواهید آنها را در فصل تابستان به کار ببرید باید قطعاً جوراب‌های تنفس‌پذیر را همراه با آنها بپوشید. در فصل زمستان نیز می‌توانید جوراب‌های پنبه یا پشمی را همراه با این کفش‌های چرمی به کار ببرید.

اگر بوی نامطبوعی در فصل تابستان برای جوراب شما هنگام استفاده از کفش‌های چرمی ایجاد شد می‌توانید شب تا صبح یک عدد چای کیسه‌ای را داخل کفش‌های چرمی خود قرار دهید تا بوی نامطبوع آن از بین برود. همچنین می‌توانید از بوگیرهای کفش نیز استفاده کنید. به طور کلی برای کفش‌های چرمی بهتر است جوراب‌هایی را به کار ببرید که از الیاف طبیعی و تنفس‌پذیر ساخته شده‌اند. استفاده از جوراب‌هایی با الیاف مصنوعی همراه با کفش‌های چرم بوی نامطبوع پا را افزایش خواهند داد.

سخن آخر

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید کفش‌های متنوع جوراب‌های متنوعی را می‌پسندند! این‌طور نیست که یک جفت جوراب را بتوانیم با چند مدل از کفش‌های خود به کار ببریم. هنگام استفاده از برخی کفش‌ها مانند صندل‌های تابستانی نیز استفاده از جوراب به طور کلی ممنوع است. از جمله آنها می‌توانیم به صندل‌های لا انگشتی اشاره کنیم. البته بماند که در گذشته در بسیاری از کشورها مانند چین و ژاپن این صندل‌های لاانگشتی را با جوراب‌های سفید و نخی به کار می‌بردند. اما امروزه استفاده از جوراب همراه با این صندل‌ها کار نازیبایی به نظر می‌رسد!

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها