راهنمای انتخاب رنگ رژ لب با توجه به رنگ پوست

راهنمای انتخاب رنگ رژ لب با توجه به رنگ پوست

رژ لب یکی از آن مواد آرایشی است که همگی ما آن را می‌شناسیم. حتماً می‌دانید که رژ لب‌ها بسیار متنوع و گسترده هستند. همچنین علاوه بر تنوع بسیار زیاد رنگ‌های گوناگونی در دل آنها نهفته است. گاهی اوقات یک رژلب خوش‌رنگ را مشاهده می‌کنید و در همان نگاه اول عاشق رنگ آن رژ لب می‌شوید. اما هنگامی که این رژ را خریداری می‌کنید و آن را به لب‌های خود می‌زنید هیچ‌گونه احساس رضایتی در چهره شما نمایان نمی‌شود؛ چرا که رنگ رژلب با رنگ پوست شما همخوانی نداشته است. شاید با خود فکر کنید که خرید رژلب یک کار بسیار ساده است که به مهارت خاصی نیاز ندارد. اما گاهی اوقات همین کار ساده نیازمند به‌کارگیری مهارت و شناخت کامل از تناژ پوست خودتان است. در ادامه مقاله راهنمایی‌های لازم را در ارتباط با انتخاب رنگ رژلب متناسب با پوستتان ارائه می‌کنیم. اگر شما هم تابه‌حال رضایت کافی از خرید رژلب نداشتید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

چگونه تناژ پوست خود را تعیین کنیم

راهنمای انتخاب رنگ رژ لب با توجه به رنگ پوست

برای آنکه بتوانید رنگ رژ لب متناسب با پوستتان را انتخاب کنید باید ابتدا تناژ یا ته رنگ پوست خود را به طور کامل بشناسید. به طور کلی ته رنگ پوست به سه دسته گرم، سرد و خنثی تقسیم می‌شود. فرقی نمی‌کند که شما پوستی کاملاً برنزه یا بسیار روشن داشته باشید. گرمی و سردی پوست است که می‌تواند رنگ رژ لب متناسب با آن را تعیین کند. با نگاه کردن به رگ روی دستتان می‌توانید گرمی یا سردی رنگ پوست خود را تعیین کنید.
اگر تشخیص رنگ رگ برایتان سخت بود می‌توانید از تشخیص قرمز شدن پوست استفاده کنید. هنگام برنزه شدن و آفتاب گرفتن کسانی که ته رنگ پوست سرد دارند یا کاملاً برنزه می‌شوند و یا رو به قرمزی می‌روند. کسانی که پوست خنثی دارند، یا پوست آنها به شدت آفتاب سوخته می‌شود و یا برنزه خواهند شد. افراد با ته رنگ پوست گرم نیز ممکن است هنگام قرار گرفتن در آفتاب برنزه طلایی و یا کاراملی شوند. هنگامی که پوست خود را به طور کامل شناختید می‌توانید رژلب متناسب با رنگ پوستتان را انتخاب کنید.

چگونه رژلب را بر اساس ته رنگ پوست انتخاب کنیم

راهنمای انتخاب رنگ رژ لب با توجه به رنگ پوست

متأسفانه هیچ فرمول قطعی برای یافتن سایه مناسب ژل وجود ندارد. اما گاهی اوقات می‌توانید رژلب‌هایی را که تناسب بیشتری با پوستتان دارد انتخاب کنید. می‌توانید رنگ‌های متفاوت را با یکدیگر ترکیب کرده تا یک رنگ متناسب را به دست بیاورید. به طور کلی اگر پوست شما تناژ گرم دارد رنگ‌های ترکیبی قرمز نارنجی، قرمز آجری و سفالی برای رژلب شما بسیار مناسب است. افراد دارای پوست سرد باید رژ لب‌هایی را انتخاب کنند که رنگ‌های سردی دارد. رژ لب‌های آبی بنفش، قرمز گیلاسی، بادمجانی یا رنگ کرن‌بری برای این افراد ایده‌آل است. اگر پوست خنثی دارید یا نمی‌دانید که ته رنگ پوست شما چیست. برای پوست‌های متوسط رنگ ارغوانی، پوست روشن رنگ صورتی و برای پوست تیره از سایه‌های توتی استفاده کنید.

نحوه انتخاب رژ لب تیره

لازم است بدانید که رژ لب‌های تیره به خانم‌های رنگین‌پوست بهتر می‌آید. برای انتخاب رژلب تیره باید به رنگ پوست و رنگ لب‌های خود دقت کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. لازم است بدانید که رژلب‌های تیره سن شما را بیشتر از آن گونه که هست نشان می‌دهند. برای انتخاب رژ تیره عجله نکنید. هنگامی که به میان‌سالی رسیده‌اید می‌توانید رژلب‌های قهوه‌ای و تم مشکی را انتخاب کنید.

نحوه انتخاب رژ لب روشن

رژلب‌های روشن بسیار متنوع و گسترده هستند. از رژ لب‌های هلویی گرفته تا رژلب‌های کالباسی همگی در تناژ روشن ارائه می‌شوند. در انتخاب رژلب روشن یک راهنمای جالب وجود دارد. می‌توانید به رنگ داخلی لب‌های خود دقت کنید. رژلب روشن باید یک الی دو درجه تیره‌تر از رنگ داخلی لب‌های شما باشد تا بتواند بیشترین تناسب را با چهره شما به نمایش بگذارد. البته این را نیز در نظر بگیرید که در انتخاب رژ لب روشن باید به تناژ رنگ پوست خود اهمیت بدهید. می‌توانید از بالم‌لب و براق کننده‌های طبیعی برای ایجاد چاشنی انرژی به لب‌های خود بهره بگیرید. استفاده از رژ لب‌های اکلیل دار و یا براق نیز در این مورد می‌تواند شما را فوق‌العاده کند. البته دقت کنید که در انتخاب رژلب روشن می‌توانید آرایش چشمان خود را کمی غلیظ‌تر انجام دهید. میزان انتخاب یک رژ لب با رنگ مات کفایت می‌کند.

مراحل زدن رژ لب

راهنمای انتخاب رنگ رژ لب با توجه به رنگ پوست

برای آنکه بتوانید رژلب زیبایی روی لب‌هایتان به نمایش بگذارید باید حتماً مراحل آن را به درستی انجام دهید. قطعاً زدن رژ لب روی لب‌های خشکیده و ترک برداشته اصلاً مناسب به نظر نمی‌رسد. شما باید از قبل، لایه برداری و نرم کردن را برای لب‌های خود انجام دهید. می‌توانید از ماسک‌ها یا اسکراب‌های خانگی برای نرم شدن پوست لب بهره بگیرید. استفاده از بالم‌ها نیز بسیار مناسب به نظر می‌رسد. بعد از لایه برداری می‌توانید از یک مرطوب کننده برای لب‌های خود استفاده کنید. تبریک می‌گوییم لب‌های شما برای زدن رژلب آماده شده است.
مرحله دوم، زیرسازی آرایش لب است. اگر لب‌های شما به صورت طبیعی رنگ تیره‌ای دارد و یا کمی به کبودی می‌زند می‌توانید کمی پودر فیکس یا حتی کرم پودر را روی لب‌های خود بزنید. این کار، زمینه را برای ایجاد رنگ‌های طبیعی روی لب افزایش می‌دهد. در واقع شما با این کار کمی چاشنی بی رنگی را به لب‌های خود اضافه می‌کنید.

راهنمای انتخاب رنگ رژ لب با توجه به رنگ پوست
مرحله بعدی کشیدن خط لب است. خط لب باید یک یا دو درجه تیره‌تر از رنگ رژ لب شما باشد. همچنین باید آن را حدود یک الی دو میلی متر بالاتر از خط لب‌های واقعی خود بکشید. اگر لب‌های نازکی دارید خط لبی که رنگ آن نزدیک به رنگ لب‌هایتان است را انتخاب نمایید. کشیدن خط لب کمی به مهارت طراحی نیاز دارد. به طور مثال اگر گوشه‌های لب خود را بیش از اندازه بکشید ظاهر شما کاملاً شبیه به ظاهر یک دلقک می‌شود! هنگامی که به گوشه‌های لب نزدیک می‌شوید خط لب را به سمت داخل لب فرو برده تا حالت گرد و قلوه‌ای را در لب‌های خود به وجود بیاورید. برای لب‌های نازک، کشیدن خط لب بالاتر از خط لب واقعی ایرادی ندارد. اما در صورتی که این فاصله خیلی زیاد نباشد.
بعد از زدن خط لب می‌توانید کشیدن رژ لب را آغاز نمایید. برای کشیدن رژ ابتدا آن را در مرکز لب‌های خود قرار داده و سپس رژلب را به سمت کناره‌های لب حرکت دهید. می‌توانید یک لبخند مصنوعی را در این مرحله روی لب‌هایتان بنشانید تا متوجه شوید که رژ لب را چقدر با مهارت کشیده‌اید. در کشیدن رژ لب می‌توانید یک کانسیلر را کنار دست خود قرار دهید تا اگر رژلب و خط لب را از مسیر مستقیم منحرف کردید بتوانید با استفاده از کانسیلر، خطای طراحی خود را بپوشانید. خط لب و رژ لب شما باید حتماً دهانه تیزی داشته باشد تا بتواند بهترین طرح را روی لب‌هایتان به وجود بیاورد. حتماً خط لب مدادی خود را قبل از استفاده بتراشید. همچنین اگر از مداد یا رژلب‌های مدادی استفاده نمی‌کنید یا پالت رژلب را مورد استفاده قرار می‌دهید می‌توانید از قلم‌های مویی کوچک استفاده کنید. این قلم‌ها معمولاً بسیار باریک هستند و دهانه تیزی دارند. می‌توانید خط لب را با آن‌ها به صورت ماهرانه بکشید.
پیشنهاد می‌کنیم از برخی ترفندها برای زیباتر شدن رنگ رژ لب خود استفاده کنید. به طور مثال اگر می‌خواهید لب‌های شما رنگ جگری داشته باشد می‌توانید یک خط لب تیره‌تر از جگری را انتخاب کرده و علاوه بر کشیدن خط لب، قسمت‌های داخلی کناره لب را نیز رنگ کنید. این کار را در قسمت وسط لب بالا نیز انجام دهید. سپس رژلب جگری را روی لب‌های خود بکشید. در این صورت خواهید دید که حجم خوبی روی لب‌های شما نمایان می‌شود و رنگ رژلبتان بسیار بهتر از حالت عادی شده است.

راهنمای انتخاب رنگ رژ لب با توجه به رنگ پوست
هنگامی که کشیدن رژ لب را به اتمام رساندید با استفاده از یک دستمال که داخل لب‌های خود قرار داده‌اید چند مرتبه لب‌هایتان را به یکدیگر بزنید. در این صورت اضافه‌های رژ لب روی دستمال قرار گرفته و لب‌های شما حالت طبیعی تری پیدا می‌کند. در انتها می‌توانید برای ماندگاری بیشتر رژلب از مقداری اسپری فیکس یا فیکساتور روی رژلب خود استفاده کنید.

چه رژ لبی را انتخاب کنیم

راهنمای انتخاب رنگ رژ لب با توجه به رنگ پوست

همان‌طور که می‌دانید رژ لب‌ها ممکن است جامد، مایع و مدادی باشند. برخی از رژ لب‌های جامد ممکن است بافت سنگینی روی لب‌ها به وجود بیاورند. پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب رژلب دقت کنید. برندهای معتبر را انتخاب نمایید؛ چراکه انتخاب برند معتبر رژلب علاوه بر آنکه رنگ زیبایی را به شما ارائه می‌دهد هیچ گونه آسیبی به لب‌های شما نمی‌زند. اغلب رژ لب‌هایی که برندهای مشهور تولید می‌کنند علاوه بر رنگ‌دانه حاوی ویتامین‌های مورد نیاز برای حفظ سلامت لب هستند. پس هر رژ لب ارزان قیمت و نامرغوبی را برای لب‌هایتان استفاده نکنید.

سخن آخر

حال که این مقاله را مطالعه کردید با دقت و مهارت بیشتری می‌توانید رژلب خود را انتخاب کرده و بسیار زیباتر از قبل لب‌هایتان را طراحی کنید. پیشنهاد می‌کنیم چند رنگ متنوع رژلب را در کیف آرایشی خود نگهداری کنید. همچنین می‌توانید از پالت‌های چند رنگ نیز استفاده نمایید. رژلب‌های متفاوت می‌توانند چهره شما را گوناگون کنند. در آرایش‌های ملایم می‌توانید از رژلب‌های پررنگ و در آرایش‌های غلیظ از رژلب‌های کم‌رنگ بهره بگیرید. به طور کلی استفاده از رژلب تأثیر زیادی در پرانرژی نشان دادن چهره شما دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *