انتخاب لباس برای افراد چاق باید چگونه باشد

انتخاب لباس برای افراد چاق باید چگونه باشد

امروزه روند زندگی به سمتی پیش می‌رود که چاقی و بزرگ شدن شکم افزایش یافته است. اغلب خانم‌ها و آقایان به دلایل متفاوتی مانند داشتن مشغله‌های فراوان یا شاغل بودن، به صورت مکرر از غذاهای فست‌فود یا شیرینی‌ها استفاده می‌کنند. همین عوامل سبب شده است که تعداد افراد چاق در کشورهایی مانند امریکا بیش از اندازه افزایش پیدا کند! برخی از این افراد تصمیم به رژیم و کاهش وزن می‌گیرند. اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند همچنان شکم خود را دوست داشته باشند و با آن سازگاری پیدا کنند. ما این مقاله را برای افراد دسته دوم نوشتیم. آنهایی که از چاقی خود راضی هستند. این افراد نیز می‌توانند با رعایت یک سری نکات، شکم خود را از دیدها پنهان کنند. برای آنکه شکمشان خیلی به چشم نیاید می‌توانند با استفاده از ترفندهای خاصی لباس‌های مخصوصی را انتخاب کنند. رعایت نکاتی در انتخاب لباس افراد چاق، لازم و ضروری است. در ادامه مقاله قصد داریم به جزئیات بیشتری در این ارتباط بپردازیم. پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم از چاقی رنج می‌برید اما می‌خواهید استایل زیبایی داشته باشید و شکمتان در لباس‌هایی که می‌پوشید مخفی بماند، در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه شکم خود را در لباس مخفی کنیم

انتخاب لباس برای افراد چاق باید چگونه باشد

پوشیدن بالاتنه تنگ ممنوع

اگر دارای شکم هستید، هرگز نباید از تاپ، بلوز یا پیراهن‌هایی که در قسمت بالاتنه تنگ هستند استفاده کنید. لباس‌های تنگ و چسبان می‌توانند کوچک‌ترین حباب چربی را برجسته کرده و بزرگ نشان دهند. شاید یک تاپ تنگ از نظر شما خیلی زیبا به نظر برسد و یا طرح و رنگ آن شما را مجذوب خود کند. اما باید بدانید که اگر دارای شکم هستید این تاپ زیبا شکم شما را برجسته نشان می‌دهد و دیگر هیچ گونه زیبایی ندارد. یک لباس هنگامی زیبا به نظر می‌رسد که علاوه بر داشتن طرح، رنگ و مدل زیبا روی تن شما به درستی بنشیند و ایراد بدن شما را برجسته‌تر نشان ندهد. یک لباس خوب باید توانایی پوشاندن عیب‌وایرادهایی مانند شکم را داشته باشد!

انتخاب لباس برای افراد چاق باید چگونه باشد

از لباس‌های فصل بهار و تابستان حداکثر استفاده را ببرید

انتخاب لباس برای افراد چاق باید چگونه باشد

همان‌طور که می‌دانید در فصل‌هایی مانند بهار و تابستان می‌توانید از لباس‌های گشاد، کلوش، پیله دار و یا چین دار استفاده کنید. به طور مثال پوشیدن یک تاپ گشاد یا تونیک نخی گشاد می‌تواند شکم شما را تا حد زیادی مخفی کند. پوشیدن تونیک‌های خنک در فصل تابستان رایج می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم چند رنگ متفاوت از این تونیک‌ها را در فصل تابستان خریداری کرده و در کمدتان نگهداری کنید تا در صورت لزوم هر کدام از آنها را با نوع خاصی از شلوار یا دامن به کار ببرید. همچنین می‌توانید از تاپ‌های آستین‌حلقه‌ای که از قسمت یقه دارای چین‌های زیادی هستند استفاده نمایید. این تاپ‌ها نیز تا حد زیادی پهلو و شکم شما را می‌پوشانند.

از لباس‌های گره دار استفاده کنید

انتخاب لباس برای افراد چاق باید چگونه باشد

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید برخی از لباس‌ها در قسمت شکم دارای گره بوده و در چند لایه می‌شوند یا به طور برعکس برمی‌گردند! نوع خاص برش این لباس‌ها می‌تواند شکم را تا حد زیادی مخفی کند. پوشیدن لباس‌های گره‌دار، تمرکز را بر فرم لباس و گره افزایش می‌دهد. به همین دلیل بیننده خیلی متوجه وجود شکم بزرگ شما نخواهد شد! علاوه بر آن، این لباس‌ها در قسمت کمر، تنگ و چسبان نیستند. گشادی آنها تا اندازه‌ای است که می‌تواند شکم را در خود مخفی می‌کند.

شلوارهای کمربلند بپوشید

افرادی که شکم دارند باید پوشیدن شلوارهای فاق کوتاه را فراموش کنند. آنها باید شلوارهایی که دارای کمرهای بلندتر هستند یا شلوارهای گن‌دار را خریداری نمایند. این شلوارها تا حد زیادی شکم را کوچک‌تر می‌کنند. همچنین می‌توانید این شلوارها را برای پوشاندن چربی‌های ناحیه پهلو، باسن و ران نیز به کار ببرید. شلوارهای کمر بلند در رنگ‌های متفاوتی وجود دارند. پیشنهاد می‌کنیم اگر علاوه بر چاقی شکم در ناحیه پا نیز از چاقی برخوردارید، شلوارهای کمر بلند مشکی و کشی را انتخاب نمایید. رنگ مشکی این شلوارها و جنس کشی که دارند می‌تواند توده‌های چربی را مخفی نگه داشته و پاهای‌تان را لاغرتر نشان دهد. به عنوان یک جمع بندی برای این مطلب می‌توانیم بگوییم که پوشیدن شلوارهای فاق کوتاه که دکمه آنها در زیر شکم بسته می‌شود می‌توانند شکم را بزرگ‌تر نشان دهند و افراد دارای شکم بزرگ حتماً باید شلوارهای گن دار و فاق بلند را انتخاب نمایند.

انتخاب لباس برای افراد چاق باید چگونه باشد

شلوارهای قد نود و راسته را انتخاب نمایید

انتخاب لباس برای افراد چاق باید چگونه باشد

پوشیدن شلوارهای پارچه‌ای قد نود و راسته را فراموش نکنید. برخی از این شلوارها در قسمت مچ پا نیز پاکتی هستند و برای زیباتر شدن، لبه آنها کمی به سمت بالا برگردان می‌شود. شلوارهای پارچه‌ای قد ۹۰ معمولاً کمر بلندی دارند. آن‌ها می‌توانند شکمتان را بپوشانند و به دلیل زیبایی که دارند توجه را به سمت خود جلب کنند. می‌توانید این شلوارهای راسته را همراه با تونیک‌های نخی رنگی به کار ببرید. جنس شلوار راسته‌ای که انتخاب می‌کنید با اهمیت است. دقت کنید که این شلوارها حتماً باید کشی بوده و تقریباً ضخامت متوسطی داشته باشند. می‌توانید کفش‌های زیبا و صندل‌هایی را که بند آنها دور مچ پا بسته می‌شود همراه با این شلوارها مورد استفاده قرار دهید.

لباس‌های لایه‌ای را استفاده کنید

اگر نمی‌خواهی یک لباسی را که تمام چربی‌های شما را بپوشاند مورد استفاده قرار دهید، پیشنهاد می‌کنیم از چندین لباس لایه استفاده نمایید. لباس‌های لایه‌ای هر کدام می‌توانند وظیفه خاصی را انجام دهند و قسمتی که چاق است را بپوشانند. به طور مثال می‌توانید از یک سرهمی آستین حلقه‌ای همراه با سارافون روی آن بهره بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم شلوار لباس سرهمی که انتخاب می‌کنید حالتی گشاد داشته باشد. از آن جایی که شکم می‌تواند در لباس‌های یکسره مخفی شود، باید دقت کنید که کمر این لباس‌ها خیلی به شکم شما نچسبد تا بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد. می‌توانید روی لباس‌های سرهمی از ژاکت های آستین بلند استفاده کنید. این ژاکت‌ها اگر رنگ مشکی داشته باشند می‌توانند چاقی بازوهای شما را نیز بپوشانند.

لباس مناسب برای افراد چاق

بالاتنه راه‌راه با راه‌های عمودی بپوشید

بالاتنه را فراموش نکنید. به طور کلی بالاتنه‌ای که دارای راه‌های عمودی باشد می‌تواند شکم و پهلو شما را لاغرتر نشان دهد. خط‌های عمودی که روی لباس‌ها وجود دارد تمرکز را برای باریک بودن شما افزایش می‌دهند. بالاتنه‌هایی که دارای راه‌های عمودی هستند، خطای دید ایجاد کرده و می‌تواند شکم را تا حد زیادی مخفی کنند. می‌توانید از یک تاپ یا بلوز که دارای راه‌های عمودی است، استفاده کنید. همچنین برای پایین تنه نیز استفاده از شلوارهای راسته یا دامن‌های کلوش مناسب به نظر می‌رسد. اگر تصمیم گرفتید بالاتنه راه راه را انتخاب نمایید باید دقت کنید تا پایین تنه خیلی جذاب نباشد که همچنان تمرکز بر روی راه‌های عمودی بالاتنه باقی بماند!

از کمربند به درستی استفاده کنید

انتخاب لباس برای افراد چاق باید چگونه باشد

اگر دارای شکم هستید لازم نیست که استفاده از کمربند را فراموش کنید. بلکه تنها کافی است بدانید که کمربند باید در کدام قسمت بسته شود. به طور مثال اگر کمربند را زیر سینه و دقیقاً بالای شکم ببندید، شکم شما رل برآمده‌تر نشان می‌دهد. اگر یک کمربند پارچه‌ای را از ناحیه ناف روی شکم خود ببندید و یک گره زیبا به آن بزنید، این کمربند می‌تواند تا حد زیادی برآمدگی شکم شما را بپوشاند. به طور کلی افرادی که شکم دارند باید از کمربندهای پهن که روی شکمشان را می‌پوشاند، استفاده نمایند. در این مورد پیشنهاد می‌کنیم که کمربندهای رنگ تیره را انتخاب کنید. کمربندی که در بالاتنه استفاده می‌کنید نباید خیلی تنگ بسته شود. اگر کمربند خیلی تنگ باشد، قسمت بالا و پایین شکم شما از بالا و پایین کمربند بیرون زده و همچنان چاقی شما نمایان می‌شود. سعی کنید آن را در اندازه مناسب استفاده کرده و سپس به آن یک گره بزنید. همچنین اگر از شلوارهای دارای کمربند استفاده می‌کنید، حتماً باید این شلوارها دارای کمر گنی و بلندی باشند تا کمربند شلوار در بالای شکم شما یعنی ناحیه ناف یا چند سانت بالاتر بسته شود. این کار نیز می‌تواند شکم شما را مخفی نگه دارد.

لباس مناسب برای افرادچاق

لباس‌های دراپه را امتحان کنید

انتخاب لباس برای افراد چاق باید چگونه باشد

مطمئن شوید پیراهن‌هایی را انتخاب می‌کنید که در قسمت شکم چسبندگی ندارند. آنها باید در این قسمت یا گشاد باشند یا نامتقارن! پیراهن‌های نامتقارن نیز می‌توانند توجه را از سمت شکم دور کنند. پوشیدن لباس‌های دارای دراپه نیز کمک زیادی به شما می‌کند. به طور کلی این لباس‌ها یک خط عمودی ایجاد کرده و خطای دید به وجود می‌آورند. اگر تصمیم گرفتید از پیراهن‌های تنگ استفاده کنید، حتماً یک گردنبند پر زرق و برق و درشت را انتخاب نمایید. این گردنبند باید آن‌قدر جلب توجه کند که توجه را از قسمت شکم دور نماید.

لباس مناسب برای افراد چاق

تاپ و بلوز را داخل شلوار خود فرو نبرید

انتخاب لباس برای افراد چاق باید چگونه باشد

همان‌طور که می‌دانید در برخی از استایل‌ها تاپ و بلوز داخل شلوار فرومی‌رود و دکمه شلوار روی تاپ بسته خواهد شد. این سبک استایل می‌تواند شکم را به صورتی برآمده نشان دهد. شما باید هر بالاتنه‌ای که استفاده می‌کنید را روی شلوار قرار دهید و هرگز آن را به داخل دکمه شلوار فرو نبرید. اگر به این تصویر نگاه کنید یک تاپ و شلوار جین به درستی و چقدر ماهرانه به کار برده شده است تا جایی که شما هرگز شکم برآمده این فرد را مشاهده نخواهید کرد.

چین‌های زیر سینه را خیلی به کار نبرید

برخی از لباس‌ها از قسمت زیر سینه دارای چین‌های ریز و درشتی هستند. در صورتی که این لباس، پارچه فوق‌العاده گشاد و راحتی داشته باشد، شکم از میان چین‌ها نمایان نمی‌شود. اما اگر پارچه این لباس در اجناسی مانند ریون یا لمه دوخته شده باشد می‌تواند حالت چسبانی را در قسمت شکم به وجود آورده و شکم را برآمده نشان دهد. به طور کلی این سبک لباس‌ها را برای بانوان باردار به کار می‌برند. اگر شکم بزرگی دارید پیشنهاد می‌کنیم این سبک را فراموش کنید.

لباس مناسب برای افراد چاق

لباس‌هایی که در ناحیه شکم حجیم هستند را نپوشید

انتخاب لباس برای افراد چاق باید چگونه باشد

حتماً شما نمی‌خواهید لباس‌هایی که در ناحیه شکم دارای جیب‌های بزرگ و جذابی هستند را به کار ببرید؛ چرا که این جیب‌ها می‌توانند قسمت چربی‌های شکم را بزرگ‌تر از آن گونه که هست نشان دهند. به طور کلی پوشیدن لباس‌هایی که در ناحیه شکم، پهلو و کمر تنگ هستند برای افراد چاق اصلاً توصیه نمی‌شود. می‌توانید از جلیقه‌های چین داری که دارای چین‌های عمودی هستند برای روی لباس‌های خود استفاده کنید. این جلیقه‌ها به دلیل خطوط عمودی که دارند، شکم را مخفی نگه می‌دارند.

تیشرت‌های لانگ را فراموش نکنید

اخیراً استفاده از تیشرت‌هایی با نام تیشرت لانگ به شدت ترند شده است. این تیشرت از گشادی قابل قبولی برخوردار است. حتی سرشانه آنها نیز کمی افتاده‌تر به نظر می‌رسد. تیشرت‌های لانگ می‌توانند شکم را در گشادی خود مخفی نگه دارند. به طور کلی این تیشرت‌ها برای پوشاندن شکم یک گزینه عالی به نظر می‌رسند. می‌توانید آنها را همراه با ساپورت یا شلوارک به کار ببرید.

لباس مناسب برای افراد چاق

هودی بپوشید

در فصل زمستان پوشیدن هودی رایج می‌شود. هودی، گشاد و راحت بوده و می‌تواند چربی‌های پهلو، شکم و کمر را در خود مخفی نگه دارد. افراد چاقی که دارای شکم‌های بزرگ هستند چندین رنگ هودی را در فصل زمستان در کمد خود نگهداری می‌کنند. شما نیز هودی را فراموش نکنید. برای مخفی کردن شکم در فصل زمستان، هودی یک انتخاب ایده‌آل به نظر می‌رسد. می‌توانید آن را همراه با یک شلوار جین در فصل زمستان به کار ببرید.

از تاپ‌های طرح دار استفاده کنید

انتخاب لباس برای افراد چاق باید چگونه باشد

تاپ و بلوزهای طرح‌دار در پنهان کردن شکم بسیار ماهر هستند. طرح‌های متفاوتی که روی این لباس‌ها وجود دارند می‌توانند خطای دید فوق‌العاده‌ای را در پنهان کردن شکم ایجاد کنند. پیشنهاد می‌کنیم چند مدل پیراهن، تاپ و لباس طرح دار را در کنار خود داشته باشید. البته استفاده از لباس طرح دار نیز برای پوشاندن شکم به مهارت خاصی نیاز دارد. به عبارت ساده‌تر نمی‌توانید لباس‌هایی که حاوی طرح‌ها یا لوگوهای بسیار درشت هستند را انتخاب نمایید. در این میان باید لباس‌هایی که از طرح‌های ریز یا متوسطی برخوردار هستند را بپوشید. لباس‌های گل درشت یا طرح درشت، چاقی شما و به طور کلی هیکل شما را درشت نشان می‌دهند. اما لباس‌های گل ریز به صورت ماهرانه شکمتان را مخفی می‌کنند.

دامن شلواری بپوشید

انتخاب لباس برای افراد چاق باید چگونه باشد

دامن شلواری یا دامن‌های گشاد نخی تا حد زیادی می‌توانند شکم و چاقی افراد را بپوشانند! اگر شکم دارید، می‌توانید از دامن‌شلواری‌های متفاوت استفاده کنید. این دامن شلواری‌ها در سبک‌های متفاوت بازاری، راحت، مجلسی و رسمی طراحی و تولید می‌شوند. بسته به هدف مورد استفاده می‌توانید نوع خاصی از این دامن شلواری‌ها را خریداری کرده و استفاده نمایید.

گن بپوشید

ساده‌ترین راه برای پوشاندن شکم افراد، پوشیدن گن است. این لباس، نوعی لباس زیر به حساب می‌آید که در انواع متفاوتی موجود بوده و می‌تواند چربی‌های اضافی را با فشار، مخفی نگه دارد. در واقع فشاری که پارچه‌های گن به سمت شکم وارد می‌کنند، می‌توانند آن را صاف کرده و کوچک‌تر نشان دهند. پوشیدن گن برای افرادی که دارای شکم هستند، واجب است. می‌توانید آنها را برای زیر لباس‌های مجلسی خود نیز به کار ببرید تا شکم شما کاملاً مخفی نگه داشته شود. گن‌ها انواع متفاوتی دارند. برخی از آنها سرتاسری بوده و تا زیر یا بالای سینه می‌رسند. برخی دیگر تنها قسمت شکم را پوشانده و برخی از آن‌ها قسمت ران‌ها را نیز می‌پوشانند.

لباس مناسب برای افراد چاق

از رنگ‌های تیره استفاده کنید

انتخاب لباس برای افراد چاق باید چگونه باشد

پوشیدن رنگ‌های تیره را فراموش نکنید. رنگ‌های تیره تا حد زیادی در پوشاندن حباب‌های چربی تأثیر گذارند. می‌توانید بالاتنه خود را در رنگ‌های مشکی، سرمه‌ای، قهوه‌ای تیره یا حتی زرشکی انتخاب نمایید. به طور کلی پوشیدن لباس‌های رنگ تیره به لاغرتر نشان دادن افراد کمک بسیاری می‌کند. این لباس‌ها در مخفی کردن شکم نیز تأثیر گذارند.

انتخاب لباس برای افراد چاق باید چگونه باشد

سخن آخر

سعی کردیم در این مقاله راه‌های متفاوت مخفی کردن شکم را برایتان شرح دهیم. با استفاده از این نکات و به کار بردن ترفندهای خاصی می‌توانید شکم و چربی‌های اضافه خود را مخفی نگه دارید. اما به طور کلی پیشنهاد می‌کنیم همواره رعایت رژیم غذایی و انجام ورزش را در کنار این ترفندها برای خود داشته باشید تا بتوانید بعد از مدتی، فرم هیکل خود را زیبا و جذاب کنید. در این حالت شکمتان نیز بعد از مدتی از بین می‌رود. اگر علاقه به ورزش کردن دارید، می‌توانید از ابزار آب کردن چربی‌های شکم مانند حلقه‌های لاغری نیز بهره بگیرید.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها