چگونه دراماتیک بپوشیم

چگونه دراماتیک بپوشیم

دراماتیک تنها یک سبک لباس پوشیدن نیست. بلکه نوعی ویژگی برای افراد خاص نیز به حساب می‌آید. معمولاً برخی از خانم‌های دراماتیک به علت داشتن زاویه‌های مردانه تلاش می‌کنند تا دراماتیک بودن خود را با لباس بپوشانند. دراماتیک بودن ترکیبی از یک استایل نمایشی و درام است. در واقع شما باید به نحوی لباس بپوشید که علاوه بر نمایشی بودن، حس درام را نیز به دیگران القا کنید. اگر بدنی زاویه دار و دراماتیک دارید برای پوشاندن بدن خود تنها لازم است که لباس‌های عاشقانه را بپوشید. عده بسیاری از افراد سلبریتی و مشهور نیز فرم بدنی و یا حتی استایل دراماتیک دارند. در ادامه این مقاله قصد داریم توضیحات بیشتری در ارتباط با دراماتیک بودن برایتان شرح دهیم. اگر شما هم تا اینجای مقاله به این استایل علاقه‌مند شدید پیشنهاد می‌کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

چه چیزی یک بدن دراماتیک را مشخص می‌کند

چگونه دراماتیک بپوشیممعمولاً ساختار استخوانی دراماتیک‌ها زاویه دار است. آنها شانه‌های مربعی شکل، قد بلند و دست و پای بسیار باریک دارند. در ارتباط با صورت آنها نیز می‌توانیم بگوییم که استخوان‌های بینی، فک و استخوان گونه کاملاً زاویه دار به نظر می‌رسد. اگر از یک زاویه مناسب به صورت افراد نگاه کنید متوجه وجود خطوط صاف و براق روی صورت آنها خواهید شد. چشم‌های آنها کاملاً بادامی شکل است. در ارتباط با لب‌هایشان نیز می‌توانیم بگوییم که لب‌های باریک با لبه‌های تیز در صورت آنها جای گرفته است. پوست آنها کاملاً سفت به نظر می‌رسد. به خصوص در اطراف گونه‌ها و فک، این سفتی کاملاً قابل مشاهده است. به طور کلی می‌توانیم در ارتباط با ماهیچه‌ها و دست و پای آنها بگوییم که شکل بدنی راست و زاویه داری دارند. اگر سطح پوست حیواناتی مانند ببر را دیده باشید در ارتباط با این پوست می‌توانیم بگوییم که کاملاً دراماتیک است. چرا که اشکال روی آن زاویه دار، باریک و بلند به نظر می‌رسند.

 

چگونه استایل دراماتیکی داشته باشیم

هنگام پوشیدن تیپ بدنی دراماتیک خود باید لباس را به خطوط انتهای اندام خود بچسبانید. هیچ گونه جزئیات گرد، انحنای کاذب یا نرمی در این استایل قابل مشاهده نیست. در صورت نداشتن فرم بدنی دراماتیک باید این فرم بدنی را برای خود ایجاد کنید. مکمل‌های لازم را به وجود بیاورید. می‌توانید از لباس‌های زاویه دار استفاده کنید. لباس‌هایی که پارچه‌هایی تیز، براق و نازک دارند. برای عدم پیروی از دستورالعمل‌ها ممکن است راه‌هایی وجود داشته باشد که دراماتیک باشید. اما جهتی کاملاً متفاوت با سایر دراماتیک‌ها داشته باشید. البته برای خرید لباس در استایل دراماتیک باید دقت کافی را به عمل بیاورید. انتخاب‌های اشتباه ممکن است شما را محدود کند.

چگونه دراماتیک بپوشیماولین نکته‌ای که در انتخاب لباس‌های دراماتیک باید در نظر داشته باشید خرید لباس‌هایی است که شما را قدبلندتر، لاغر و زاویه دار نشان دهد. هرچه لباسی استایل شما را مردانه‌تر کند یعنی به دراماتیک بیشتر نزدیک شده‌اید. در این مورد می‌توانید کت و شلوارهای مردانه را انتخاب کنید. خطوط عمودی تمیز و طولانی به طور معمول در استایل دراماتیک‌ها وجود دارد.

لازم نیست که برای ایجاد استایل‌های زاویه دار، کت و شلوار بپوشید. بلکه می‌توانید یک کت را همراه با جوراب شلواری یا ساق شلواری تنگ همراه کنید. استفاده از شلوار و دامن نیز در این استایل‌ها می‌تواند به قد بلند شدن شما کمک کند. برای آنکه بر خطوط عمودی خود تأکید کنید می‌توانید سیلوئت خود را تمیز، صاف و مستقیم نگه دارید. پیشنهاد می‌کنیم لباس‌هایی را مورد استفاده قرار دهید که حداقل تزیینات را دارند. در ارتباط با انتخاب رنگ نیز شما در استایل دراماتیک محدود می‌شوید. باید تک رنگ‌ها را استفاده کنید. سعی کنید تا حد امکان رنگ‌دانه را در استایل خود جای ندهید. وجود رنگدانه‌های متعدد در استایل دراماتیک جایی ندارد. پالت‌های تک رنگ را در انتخاب لباس خود در نظر بگیرید.

لباس شما باید شکلی شبیه به مثلث، مستطیل و یا اشکال زاویه دار داشته باشد. از پوشیدن لباس‌های دارای انحنا و زاویه‌های کج نیز بپرهیزید. زاویه‌های تیز در استایل دراماتیک جایگاه ثابتی دارند. در انتها چیزی که حجاری شده و براق باشد باید استایل شما را تشکیل دهد.

چگونه دراماتیک بپوشیم

مواد تشکیل دهنده پارچه لباس شما باید بسیار ضخیم و سفت باشد. یعنی باید بتواند زاویه را در لباس به وجود بیاورد. لباس‌هایی را انتخاب نکنید که بعد از چند ساعت استفاده زاویه‌های تیز خود را از دست داده و انحنا دار شود. به مواد تشکیل دهنده پارچه استایل دراماتیک دقت کنید.

باید به دنبال لباس‌های مناسب باشید. احتیاج نیست مجسمه سازی قسمت کمر و یا باسن را به وجود بیاورید. شاید تا اینجای مقاله با خود فکر کنید که انتخاب لباس مناسب برای استایل دراماتیک کمی سخت به نظر می‌رسد. در حالی که این طرز فکر کاملاً اشتباه است. برای استایل غیر رسمی می‌توان یک شلوار جین را با کت و یا دامن با یک تاپ ساده را انتخاب کنید. این استایل غیر رسمی کاملاً دراماتیک است و می‌تواند همراه با اکسسوری‌های دراماتیک شما را بسیار جذاب و منحصر به فرد کند!

انتخاب اکسسوری نیز در استایل دراماتیک اهمیت ویژه‌ای دارد. شما باید کیف، کفش و یا حتی جواهرات خود را به صورتی قد بلند و زاویه‌دار انتخاب کنید. به طور مثال برای انتخاب گردنبند باید گردنبندهایی را که به اشکال مربع، مستطیل، مثلث و اشکال زاویه دار هستند را انتخاب نمایید. می‌توانید گردنبندهای سنتی را که با سنگ‌های رنگی تزیین شده‌اند در استایل دراماتیک خود جای دهید. اغلب سنگ‌های تزئینی، زاویه دار هستند و به صورت‌های نوک تیز در جواهرات جای می‌گیرند. انتخاب آنها در استایل‌های دراماتیک بسیار مناسب به نظر می‌رسد. در انتخاب انگشتر و گوشواره نیز این نکته را مد نظر قرار دهید.

چگونه دراماتیک بپوشیمدر انتخاب کیف و کفش خود باید به استایل دراماتیک دقت کنید. کیف و کفش شما باید کاملاً زاویه دار باشد. می‌توانید کفش‌های نوک تیز و پاشنه بلند را که از ساقه کوتاه ویا بلندی برخوردار هستند انتخاب کنید. در ارتباط با کیف نیز کیف‌هایی که به اشکال مستطیل یا مربع هستند گزینه‌های ایده عالی به نظر می‌رسند. کیف‌های دایره‌ای‌شکل را در استایل دراماتیک جای ندهید. در این صورت استایل شما ناقص به نظر می‌رسد.

در انتخاب استایل رسمی پیشنهاد می‌کنیم مانتو را انتخاب کنید. مانتو شلوارهای اداری معمولاً جزو استایل‌های دراماتیک قرار می‌گیرند. لباس‌های مجلسی نیز کاملاً دراماتیک هستند. می‌توانید یک کت و شلوار رسمی را انتخاب کنید. کمربندهای پهن و هندسی را برای تأکید بر قسمت کمر انتخاب نمایید. کمربندها بسیار متنوع و گسترده هستند. می‌توانید یک پالتو زاویه دار را همراه با یک کمربند پهن در فصل زمستان به کار ببرید. در این صورت پوتین‌های بسیار بلند و چرمی نوک تیز کاملاً شما را دراماتیک خواهد کرد.

چگونه کلاسیک دراماتیک باشیم

دراماتیک گاهی اوقات کلاسیک می‌شود. لباس‌هایی که ظاهر شما را مثلثی کنند می‌توانند کلاسیک دراماتیک باشند. لباس با فرم مثلث که بزرگ‌ترین خط را در شانه‌ها و لبه‌های تنگ در این قسمت به وجود می‌آورد یک کلاسیک دراماتیک است. این‌گونه لباس‌ها باید متقارن، حجاری شده و کاملاً متناسب با استایل کلاسیک دراماتیک باشند. فرم‌های ناهموار یا فرم‌هایی که بیش از حد جعبه‌ای هستند برای استایل کلاسیک دراماتیک مناسب به نظر نمی‌رسن. باید از آنها دوری کنید تا بتوانید یک کلاسیک دراماتیک کامل را به وجود بیاورید.

چگونه دراماتیک بپوشیم

ویژگی افراد دراماتیک پوش

در ارتباط با ظاهر این افراد می‌توانیم بگوییم که خطر و شدت در ظاهر آنها کاملاً قابل مشاهده است. می‌توانیم بگوییم که ظاهر یک دراماتیک در مقایسه با دیگران شدیدتر است. آنها برون گرا هستند و طبیعتی بسیار بیانگر از آنها قابل مشاهده است. آنها نگرش سرکشی دارند و ممکن است به سمت مد و لباس‌های افراطی کشیده شوند. افراد دراماتیک پوش کاملاً جسور هستند. با مشاهده استایل آنها می‌توانید ویژگی جسور بودن را از آنها دریافت کنید.

دراماتیک پوش‌ها معمولاً ظاهری خلاقانه و غیرمتعارف دارند. در جایی که پوشیدن چنین لباس‌هایی دلقک بازی به نظر می‌رسد در استایل دراماتیک متانت و عزت نفس را به نمایش می‌گذارد! می‌توانیم بگوییم که قوانین استایل دراماتیک کاملاً مخالف با قوانین استایل‌های دیگر است.

به طور معمول افراد دراماتیک پوش فرم بدنی نامتقارنی دارند و ویژگی نامتقارن بودن در برخی از جاهای بدن آنها کاملاً مشهود است. به همین دلیل ترجیح می‌دهند استایل خود را نیز به شکل نامتقارن اما جذاب انتخاب کنند. می‌توانیم بگوییم که نامتقارن بودن در استایل دراماتیک‌ها کاملاً عادی به نظر می‌رسد.

چگونه دراماتیک بپوشیم

از آنجایی که ماهیت سبک دراماتیک، جسورانه است به همین دلیل تلاش می‌کنند تا اشکال بزرگ را در استایل خود به نمایش بگذارند. دراماتیک‌ها تحت تأثیر اشکال بسیار بزرگ قرار نمی‌گیرند. اما شلختگی در استایل آنها به شکل جذابی وجود دارد. به طور مثال اگر بالاتنه ساده باشد پایین تنه را شکل دار و طرح دار انتخاب می‌کنند و یا برعکس.

دراماتیک‌ها طرح‌های ظریف را انتخاب نمی‌کنند. آنها حتی در انتخاب اکسسوری سعی می‌کنند اشکال بزرگ را در نظر بگیرند. پوشیدن گردنبند یا گوشواره‌های ظریف را در دراماتیک‌ها نخواهید یافت. دراماتیک‌ها معتقد هستند هر اندازه که برجسته‌تر باشند جذاب‌تر خواهند شد. به همین دلیل ترجیح می‌دهند نکات جذاب و برجسته را در استایل خود رعایت کنند. ممکن است یک دراماتیک را با آستین فوق‌العاده بزرگ و زاویه‌دار مشاهده کنید. اما فرم آستین آن‌قدر توجه‌ها را به سمت خود جلب کرده است که سایز بزرگ آن کاملاً فراموش شده به نظر می‌رسد!

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که دراماتیک پوش‌ها دارند این است که چاپ حیوانات را روی لباس‌های خود پیاده کنند. در واقع لباس‌هایی را انتخاب می‌کنند که مانند پوست گربه سانان در جنگل‌ها باشد. طرح‌ها و زاویه‌های پررنگ در لباس آنها کاملاً قابل مشاهده است. لباس یک پلنگ را به تن کرده‌اند.

چگونه دراماتیک بپوشیم

مورد بعدی وجود الگوها یا چاپ‌هایی با مقیاس بزرگ روی لباس دراماتیک‌ها است. می‌توانید طرح‌های بزرگ را روی لباس آنها مشاهده کنید. به طور مثال مثلث و مربع‌های بزرگ روی مانتو و روپوش آنها کاملاً مشهود است. علاوه بر آن، دراماتیک‌ها سعی می‌کنند پررنگ باشند. یعنی لباس‌های پررنگ را انتخاب کنند. آنها به رنگ‌های پاستلی کم‌رنگ و یا روشن خیلی تمایلی ندارند.

سخن آخر

سعی کردیم در این مقاله صفر تا صد دراماتیک بودن را برایتان شرح دهیم. کاملاً متوجه شدید که افراد دراماتیک چه ویژگی‌هایی دارند و یا ترجیح می‌دهند چه لباس‌هایی را انتخاب کنند. حال اگر شما هم تصمیم گرفته‌اید دراماتیک باشید سری به کمد لباس‌های خود بزنید. لباس‌های زاویه دار را جدا کنید و یک استایل دراماتیک را به نمایش بگذارید. همچنین می‌توانید دیگران را نیز برای دراماتیک بودن راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *