چگونه با استفاده از آرایش پلک‌های افتاده را لیفت کنیم

چگونه با استفاده از آرایش پلک‌های افتاده را لیفت کنیم

همان‌طور که می‌دانید پلک‌ها در مدل‌های متنوعی موجود هستند. بسیاری از افراد، پلک‌های افتاده و پف کرده‌ای دارند. گاهی اوقات با استفاده از ترفندهای آرایشی می‌توان عیب و ایرادهای چشم را برطرف کرد. به طور مثال با استفاده از نوع خاصی سایه چشم می‌توان چشم‌ها را درشت‌تر از حالت معمول نشان داد. در ارتباط با پلک‌های افتاده نیز این قضیه صدق می‌کند. اگر مدل‌های خاصی از آرایش چشم را بدانید می‌توانید پف یا افتادگی پلک‌هایتان را بپوشانید. گریمی که برای پلک‌ها انجام می‌شود مستلزم داشتن مهارت، ابزار و مواد آرایشی است. افتادگی پلک یک روند طبیعی از پیری است. لازم نیست که حتماً هزینه‌های گزافی را بابت جراحی و یا لیفت پلک‌های خود بپردازید. بلکه تنها با استفاده از چند مدل سایه چشم می‌توانید افتادگی را تا حد زیادی پوشش دهید. در ادامه مقاله قصد داریم مدل‌های متنوع سایه چشم برای پلک‌های افتاده را برایتان شرح دهیم. اگر شما هم دارای پلک‌های پف کرده هستید یا می‌خواهید یک آرایشگر حرفه‌ای شوید پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید.

روی مژه‌های خود تمرکز کنید

چگونه با استفاده از آرایش پلک‌های افتاده را لیفت کنیم

اولین روش برای آنکه بتوانید پلک‌های افتاده را پوشش دهید تمرکز کردن روی مژه‌هایتان است. باید مژه‌های خود را با استفاده از مواد و ابزار آرایشی پر و بلند کنید. بلند شدن مژه‌ها می‌تواند افتادگی و پف پلک را تا حد زیادی بپوشاند. اگر تمایل به استفاده از ریمل ندارید می‌توانید مقداری وازلین را به مژه‌های خود زده و با استفاده از فرمژه آن را فر و بلند کنید. در استفاده از فرمژه نیز دقت لازم را به عمل بیاورید. باید آن را به انتهای مژه کمی جلوتر از پلک نزدیک کرده و عملیات فر کردن مژه‌هایتان را انجام دهید. در صورتی هم که تمایل به استفاده از ریمل داشتید برای آن که مژه‌های خود را بلندتر یا فر تر کنید چندلایه ریمل را روی مژه‌های خود پیاده نمایید. استفاده از ریمل می‌تواند قد مژه‌هایتان را بلند کند. ریمل زدن به مژه‌های پایین خود را نیز فراموش نکنید. این کار به درشتی نشان دادن چشم‌های شما و مخفی کردن پف پلک کمک بسیاری می‌کند.

اگر استفاده از ریمل و فرمژه را نیز ترجیح نمی‌دهید پیشنهاد می‌کنیم در صورت داشتن پلک‌های افتاده و یا پف پلک حتماً روش اکستنشن مژه را امتحان کنید. البته اکستنشن مژه به روش‌های گوناگون و مدل‌های متعددی انجام می‌شود. در صورتی که پلک‌های شما افتاده و فاصله بین ابرو چشم‌هایتان زیاد است می‌توانید مدل عروسکی یا سنجابی را انتخاب کنید. در این مدل، قد مژه‌ها بسیار بلند است تا حدی که افتادگی و پف پلک کاملاً پوشانده می‌شود.

قسمت‌های تیره دور چشم را با استفاده از کانسیلر بپوشانید

چگونه با استفاده از آرایش پلک‌های افتاده را لیفت کنیم

همان طور که می‌دانید اطراف چشم تیرگی‌هایی وجود دارد. به طور مثال ممکن است برخی از افراد زیر چشمشان دارای حلقه‌های تیره باشند. برخی دیگر نیز دور تا دور چشم، کناره‌های بینی و تا بالای پلک‌ها دارای تیرگی هستند. برای آنکه بتوانید پف پلک خود را بپوشانید و یک گریم اصولی را روی چشم‌هایتان پیاده کنید باید حتماً با استفاده از کانسیلر، تیرگی را پوشانده و سطح پوست دور چشم خود را یکنواخت کنید. کانسیلرها در انواع متفاوتی موجود هستند. می‌توانید مقداری کانسیلر مایع را با استفاده از اسفنج در این قسمت به کار ببرید. گاهی اوقات زیر چشم، چروک‌های پنجه کلاغی به وجود می‌آید. شما باید کانسیلری را انتخاب کنید که در چروک‌ها فرو نرود و آنها را برجسته‌تر نشان ندهد. کانسیلری که بتواند بافت و پوشش مخملی را اطراف چشم شما به وجود بیاورد یک کانسیلر ایده آل به حساب می‌آید.

از های‌لایتر استفاده کنید

چگونه با استفاده از آرایش پلک‌های افتاده را لیفت کنیم

استفاده از های‌لایتر را فراموش نکنید. قلم‌های های‌لایتر می‌توانند چشم و ابرو را کشیده‌تر نشان دهند. همان‌طور که می‌دانید های‌لایتر می‌تواند به لیفت کردن قسمت‌هایی از صورت کمک بسیاری کند. برخی از های‌لایترها به کشیده شدن ابرو نیز کمک بسیاری می‌کنند. برای ایجاد لیفت در قسمت پلک و پوشاندن پف و افتادگی آن می‌توانید بالای ابروی خود را مقداری های‌لایتر بکشید. همچنین نکته‌ای که در ارتباط با های‌لایتر وجود دارد این است که نباید روی قسمت افتاده یا پف کرده پلک‌هایتان از های‌لایتر استفاده کنید؛ چرا که وجود های‌لایتر در این قسمت می‌تواند پف و افتادگی پلک شما را بزرگ‌تر و حجیم‌تر از آن گونه که هست نشان دهد.

استفاده از ترفندهایی برای پلک بالایی

ترفندهای متفاوتی برای از بین بردن پف و افتادگی پلک بالایی وجود دارد. یکی از آنها نحوه کشیدن خط چشم است. کشیدن خط چشم‌ حائز اهمیت بوده و شما می‌توانید با کشیدن یک خط چشم درست و اصولی تا حد زیادی به زیباتر شدن چشم‌هایتان کمک کنید. پیشنهاد می‌کنیم اگر پشت پلک یا افتادگی پلک دارید خط چشم را از قسمت داخلی چشم‌ها به صورت ضخیم نکشید. تنها می‌توانید قسمت انحنای چشم‌ها را در گوشه با استفاده از خط چشم پررنگ کنید. یک خط چشم گوشه دار را روی پلک‌های خود پیاده کنید. کشیدن خط چشم‌های مایع بسیار بهتر از خط چشم‌های مدادی برای پلک‌های افتاده هستند. همچنین خط چشم مایع را نباید در پلک‌های پایینی بکشید؛ چرا که تمرکز روی چشم‌ها افزایش پیدا کرده و ممکن است افتادگی پلک را بیش از حد نشان دهد. تنها یک خط چشم ظریف را روی پلک بالایی خود بکشید. می‌توانید از خط چشم‌های رنگی نیز در این زمینه استفاده کنید. اگر تصمیم گرفتید به جای خط چشم، تنها مژه‌های خود را پر نشان دهید می‌توانید یک خط چشم مایع را روی مژه‌های پلک بالایی خود به صورتی ظریف بکشید. این کار حالت بن مژه داشته و می‌تواند مژه‌هایتان را پرتر از قبل نشان دهد.

چگونه با استفاده از آرایش پلک‌های افتاده را لیفت کنیمروش آرایش برای افراد مختلف متفاوت است. دقت کنید که در صورت تمایل می‌توانید با استفاده از یک مداد نوک تیز پلک پایینی خود را با خط چشم بکشید. استفاده از خط چشم‌های ضخیم را در این قسمت اصلاً توصیه نمی‌کنیم؛ چرا که با برجسته نشان دادن چشم‌هایتان به قالب شدن پف پلک کمک خواهید کرد. اما در صورتی که خط چشم ظریف در پایین پلک‌هایتان برای پرتر نشان دادن مژه‌ها با استفاده از مداد کشیده شود، تا حد زیادی چشم‌هایتان زیبا خواهد شد.

 

برخی از افراد تمایل دارند که با استفاده از سرمه یا مداد مشکی داخل چشم‌های خود را تیره کنند. این کار می‌تواند تا حد زیادی چشم‌های شما را درشت، نشان دهد. علاوه بر آن با برجسته کردن چشم‌ها به افزایش پف یا افتادگی پلک نیز کمک بسیاری خواهد کرد. پیشنهاد می‌کنیم اگر افتادگی پلک دارید هرگز داخل چشم‌های خود را سیاه نکنید.

گاهی اوقات ممکن است مدل خاصی از سایه چشم را انتخاب کنید که در این مدل، سایه‌های براق، اکلیلی و شاین دار به کار رفته است. پلک‌های افتاده و آنهایی که پف پلک دارند هرگز نباید سایه‌های براق را در انتهای چشم‌های خود بکشند. آنها تنها می‌توانند قسمت داخلی چشم را مقدار کمی سایه براق بزنند. هر چه که به انتهای چشم نزدیک‌تر شوید باید سایه شما تیره و مات باشد. هرگز از سایه‌های براق در قسمت افتاده پلک خود استفاده نکنید.

چگونه با استفاده از آرایش پلک‌های افتاده را لیفت کنیم

از قانون کمتر بیشتر استفاده کنید. این قانون می‌گوید که اگر شما دارای پلک افتاده هستید هرگز نباید چند رنگ سایه را برای چشم‌های خود به کار ببرید. استفاده از یک الی دو رنگ سایه کفایت می‌کند. استفاده از سایه‌های رنگ روشن را در این قسمت فراموش کنید؛ چرا که می‌تواند پف را بیش از حد نشان دهد. پیشنهاد می‌کنیم سایه‌های تیره رنگ و مات را انتخاب کنید. حتی می‌توانید با استفاده از پرایمر و یک سایه تیره رنگ، پف و افتادگی پلک خود را پوشانده و برای تمام طول روز سایه خود را به صورت ثابت نگهداری کنید.

استفاده از مژه مصنوعی را فراموش نکنید. اگر تمایلی به استفاده از کاشت و اکستنشن مژه ندارید می‌توانید موهای مصنوعی را با استفاده از ابزار به خصوصی روی مژه‌های خود بچسبانید. همچنین چسب‌های ماژیکی وجود دارند که استفاده از مژه مصنوعی را برای شما بسیار راحت خواهند کرد. در صورت تمایل می‌توانید از این چسب‌ها استفاده کنید. مژه‌های مصنوعی می‌توانند مژه‌های شما را برجسته کرده و تا حدی پف و افتادگی پلک را بپوشانند.

چگونه با استفاده از آرایش پلک‌های افتاده را لیفت کنیم

چندین مدل سایه متنوع برای پوشاندن پلک‌های افتاده وجود دارد. یکی از آسان‌ترین آن را برایتان شرح می‌دهیم. ابتدا باید یک سایه سه رنگ متشکل از قهوه‌ای پر رنگ، قهوه‌ای کم‌رنگ و کرم رنگ داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم هر سه رنگ این سایه مات باشند. در ابتدا باید رنگ کرم را به قسمت داخلی پلک بالایی بزنید. به اندازه نصف بند انگشت این قسمت را کرم رنگ کنید. هنگامی که به اواسط چشم رسیدید، پلک بالایی را از قهوه‌ای کم‌رنگ به قهوه‌ای پررنگ حرکت دهید. یعنی می‌توانید این دو رنگ را ابتدا کنار هم روی پلک بالا کشیده و سپس آنها را با استفاده از ابزار آرایشی مانند اسفنج یا قلم مویی فیکس کنید.

می‌توانید مرز بین این سه رنگ را با استفاده از انگشت اشاره خود مخفی کنید. پنهان کردن مرز آن‌ها به کامل شدن سایه کمک بسیاری می‌کند. در انتها باید گوشه چشم خود را یک خط چشم ظریف کشیده و این قسمت را با قهوه‌ای پررنگ کامل کنید. استفاده از این ترفند سایه برای پوشاندن پلک‌های افتاده و پف پلک بسیار تأثیرگذار است. می‌توانید رنگ‌های دیگری را به جای این سه رنگ استفاده کنید. به طور مثال استفاده از رنگ خاکستری، طوسی کم‌رنگ و سفید نیز تأثیر گذار است. تنها باید دقت کنید که سایه مورد استفاده برای این ناحیه اکلیل نداشته باشد. همچنین رنگ‌های روشن مانند قرمز، نارنجی، زرد و آبی را هرگز برای پلک‌های افتاده استفاده نکنید. قبل از انجام آرایش چشم، پرایمر سایه بزنید. بعد از آن هم از اسپری یا پودرهای فیکساتور برای ثابت ماندن سایه چشم خود بهره بگیرید.

چگونه با استفاده از آرایش پلک‌های افتاده را لیفت کنیم

سخن آخر

سعی کردیم در این مقاله نکات لازم و کافی را در ارتباط با پوشاندن پلک‌های افتاده برایتان ارائه دهیم. این نکات به شما کمک می‌کند تا پلک‌های خود را به صورتی زیبا کشیده و لیفت شده نشان دهید. تنها ایراد این کار، زمان بر بودن کشیدن سایه است. اگر تمایلی به جراحی ندارید می‌توانید با ترفندهایی مانند کشیدن نخ، افتادگی چشم خود را برای یک سال و نیم تا دو سال برطرف کنید. همچنین برخی از افراد با استفاده از بوتاکس مقداری ابروهای خود را بالا برده و تا حدی به پنهان شدن افتادگی پلک کمک می‌کنند. شما نیز می‌توانید علاوه بر آرایش از این ترفندها استفاده کنید.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها