نحوه ست کردن شال با مانتوهای تیره

نحوه ست کردن شال با مانتوهای تیره

عده بسیاری از افراد به دلایل گوناگون ترجیح می‌دهند از مانتوهای رنگ تیره در مکان‌های متفاوت استفاده کنند. به طور مثال افراد پلاس سایز یا افرادی که لاغر نیستند اغلب ترجیح می‌دهند رنگ تیره را برای لباس‌های خود انتخاب کنند. گاهی اوقات لباس فرم اداره‌های متفاوت نیز مانتوهای رنگ تیره است. همان‌طور که می‌دانید پوشش ما ایرانیان اغلب به صورت شال یا روسری است. ست کردن شال و روسری با مانتو برای ما ایرانیان از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. با توجه به اهمیت این مطالب تصمیم گرفتیم مقاله‌ای را در ارتباط با ست کردن شال و مانتوهای تیره برایتان بنویسیم. اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن استایل‌های خاص و ویژه هستید می‌توانید در ادامه ما را همراهی کنید.

نکات مهم در ارتباط با تناسب شال و مانتو

نحوه ست کردن شال با مانتوهای تیره

در ارتباط با ست کردن شال و مانتو لازم است نکات مهمی را بدانید. از جمله آن نکات می‌توانیم به تناسب جنس مانتو و شال اشاره کنیم. همان‌طور که می‌دانید مانتوها در جنس‌ها و مدل‌های متنوعی تولید می‌شوند. مانتوهای رنگ تیره گاهی اوقات به صورت مجلسی تولید می‌شوند. اغلب این مانتوها را می‌توانید به تن زنان میان‌سال یا سن بالا مشاهده کنید. مانتوهای مجلسی بانوان اغلب به رنگ‌های مشکی و سرمه‌ای هستند. اگر بخواهید متناسب با جنس این مانتوها شالی را انتخاب کنید، بهتر است شال‌هایی که دارای تزیینات جواهر دوزی شده هستند را انتخاب نمایید.

همچنین استفاده از شال‌های حریر نیز برای این مانتوها بسیار مناسب به نظر می‌رسد. اگر تصمیم گرفتید رنگ شال را با مانتوهای مجلسی رنگ تیره مطابقت دهید، می‌توانید از رنگ‌های تیره و سنگین برای شال استفاده کنید. به طور مثال مانتوهای مجلسی که به رنگ‌های مشکی یا سرمه‌ای هستند، قابلیت این را دارند که با شال‌های مشکی، سرمه‌ای، قهوه‌ای، کرم، بادمجانی، آبی نفتی، زرد خردلی و یا زرشکی ست شوند. افراد متفاوت بسته به سن و نوع سلیقه خود می‌توانند رنگ شال متناسب با مانتو مجلسی خود را انتخاب نمایند.

نحوه ست کردن شال با مانتوهای تیرههمان‌طور که می‌دانید علاوه بر مانتوهای مجلسی، مانتوهای دیگر نیز ممکن است به رنگ تیره وجود داشته باشند. از جمله آنها می‌توانیم به مانتوهای چهارخانه تونیک مانند اشاره کنیم. این مانتوها اغلب جنس نخی داشته و در فصول گرم سال مورد استفاده قرار می‌گیرند. گاهی اوقات این مانتوها به صورت طرح‌دار هستند.

 

در هر صورت اگر تصمیم گرفتید که از این مدل مانتوها استفاده کنید بهتر است جنس شال مورد استفاده با آن را مد نظر قرار دهید. برای این مانتوهای نخی و رنگ تیره می‌توانید شال‌های نخی، حریر و یا کتان را انتخاب کنید. در ارتباط با رنگ نیز می‌توانیم بگوییم که تمامی رنگ‌ها قابلیت ست شدن با این مانتوهای خنک و تیره را دارند.

لباس‌های دیگری که در فصل بهار و پاییز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند، مانتوهای اسپرت کلاه‌دار هستند. این‌گونه مانتوها جنس ضخیم‌تری دارند تا بتوانند بدن را در برابر سرمای ملایم بهار یا پاییز محافظت کنند. مانتوهای اسپرت و کلاه دار را می‌توانید با شال یا روسری به کار ببرید. اگر رنگ این‌گونه مانتوها تیره بود بهتر است شال‌های رنگ روشن را در کنار آن استفاده کنید تا تضاد هیجان انگیزی را در استایل خود به وجود بیاورید.

نحوه ست کردن شال با مانتوهای تیره

جنس شال مورد استفاده با مانتوهای اسپرت کلاه دار نیز حائز اهمیت است. باید جنس این شال‌ها متناسب با آب و هوا و ضخامت لباس باشد. به طور مثال مانتو اسپرت کلاه دار مورد استفاده در فصل پاییز قطعاً ضخیم بوده و جنس کتانی، برزنتی و یا پشمی دارد. در این صورت می‌توانید از شال‌های بافت نیز برای ست شدن با این مانتوها کمک بگیرید.

بسیاری از دختران و بانوان جوان ترجیح می‌دهند از مانتوهای مجلسی دخترانه در مراسم‌ها استفاده کنند. این‌گونه مانتوها اغلب جلوباز بوده و دکمه یا قزن ندارند. مانتوهای جلوباز مجلسی در قدهای کوتاه و بلند وجود دارند. خانم‌های میان‌سال یا افرادی که از اضافه وزن رنج می‌برند ترجیح می‌دهند این مانتوها را در رنگ‌های تیره انتخاب کنند.

نحوه ست کردن شال با مانتوهای تیره

ازآنجایی‌که اغلب، تزیینات متفاوتی روی این مانتوهای مجلسی وجود دارد می‌توانید شال‌های مجلسی گوناگونی را با این مانتوها ست کنید. در انتخاب شال های متناسب با مانتوهای مجلسی به رنگ، طرح و مدل شال دقت کنید. گاهی اوقات برخی از برندهای اسلامی، هدشال‌هایی برای ست شدن با این مانتوهای مجلسی طراحی و تولید می‌کنند. این شال‌ها دارای تزئیناتی مانند پولک، جواهر دوزی و منجوق دوزی هستند. دختران جوانی که این مانتوهای جلوباز را به رنگ مشکی انتخاب می‌کنند، می‌توانند از شال سفید، نقره‌ای یا طلایی برای ست شدن با آن بهره بگیرند.

علاوه بر تطابق جنس شال و مانتو، نکته مهم دیگری که برای ست شدن با این دو لباس باید مد نظر قرار دهید تناسب رنگ شال با مانتو است. لازم است بدانید که چه رنگ‌هایی با رنگ‌های تیره به خوبی ست می‌شوند تا بتوانید بهترین استایل را با شال و مانتو برای خود ایجاد کنید. برخی از رنگ‌های تیره مانند مشکی جزو رنگ‌های خنثی به‌حساب می‌آید. اگر مانتویی با رنگ مشکی را انتخاب کردید لازم است بدانید که تمامی رنگ‌ها قابلیت ست شدن با آن را دارند.

نحوه ست کردن شال با مانتوهای تیره

یعنی شما می‌توانید با یک مانتو مشکی شال‌هایی به رنگ قرمز، صورتی، زرد، نارنجی، کرم، سبز کله غازی، یشمی، سرخابی و غیره را انتخاب نمایید. در این مورد می‌توانید به تطابق رنگ پوست خود با رنگ شال نیز اهمیت بدهید. لازم است بدانید که پوست‌های گرم و سرد با چه رنگ‌هایی زیباتر می‌شوند.

از آن‌جایی که شال، تماس مستقیمی با رنگ پوست صورت شما دارد در ارتباط با ست کردن شال و مانتو مشکی بهتر است بیشتر رنگ‌هایی را انتخاب کنید که با صورت شما همخوانی زیادی دارد. به زبان ساده‌تر می‌توانیم بگوییم که اگر مانتوهای مشکی را انتخاب کنید، دست شما برای انتخاب رنگ شال، باز است.

در ارتباط با ست کردن مانتوهای رنگ تیره با شال نیز می‌توانید مهارت و خلاقیت‌های خاصی را به کار ببرید. به طور مثال بستن شال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و امروزه بسیاری از افراد توربان‌هایی را با استفاده از شال‌های متفاوت ایجاد می‌کنند. با یک سرچ کوتاه در اینترنت می‌توانید روش‌های متفاوت بستن شال را آموزش ببینید. در این صورت اگر مانتو تیره شما ظاهر جذابی نداشت، استفاده از یک شال زیبا که به شکل توربان بسته شده است می‌تواند ظاهر مانتو را به حاشیه ببرد. توربان‌ها انواع متفاوتی دارند. گاهی اوقات می‌توانید آن‌ها را به شکل گل یا پاپیون در بیاورید. در هر صورت، بستن ماهرانه شال می‌تواند استایل شما را با مانتو تیره بسیار شیک کند.

نحوه ست کردن شال با مانتوهای تیره

چه رنگ شالی را با مانتوهای تیره به کار ببریم

رنگ‌های جیغ

نحوه ست کردن شال با مانتوهای تیره

از جمله رنگ‌هایی که استفاده از آن‌ها با مانتوهای تیره، استایل بسیار جذابی را به وجود می‌آورد، رنگ‌های جیغ هستند. می‌توانید شال‌هایی که رنگ جیغ دارند را با مانتو تیره به کار ببرید تا جذابیت چهره خود را افزایش دهید. رنگ‌های جیغ هنگامی که در کنار صورت به کار برده شوند، توجه و تمرکز را بر روی صورت افزایش می‌دهند.

می‌توانید از این نکته به نفع خود استفاده کنید. اگر مانتو رنگ تیره‌ای دارید که از مدل جذابی برخوردار نیست یا مقداری رنگ و رو رفته شده است، می‌توانید از شال‌های رنگ جیغ همراه با آن استفاده کنید. در این صورت توجه بینندگان آن‌قدر به رنگ شال و چهره شما معطوف می‌شود که مانتو شما کاملاً در حاشیه قرار می‌گیرد و شاید عده بسیاری از افراد اصلاً متوجه نقص‌های مانتو رنگ تیره شما نشوند. مانتوهای رنگ تیره را می‌توانید با شال‌هایی به رنگ قرمز آلبالویی، قرمز گوجه‌ای، آبی کاربنی، نارنجی جیغ، زرد پررنگ یا سرخابی به کار ببرید.

شال‌های طرح‌دار

نحوه ست کردن شال با مانتوهای تیره

از جمله شال‌هایی که به راحتی با مانتوهای رنگ تیره ست می‌شوند، شال‌های گل‌دار، طرح‌دار و یا آبرنگی هستند. می‌توانید شال‌هایی با زمینه روشن و گل‌های رنگارنگ را در کنار مانتو تیره به کار ببرید. این استایل، خمودگی و انرژی کم مانتو تیره را متعادل می‌کند. اگر تصمیم گرفتید در فصل بهار از مانتوهای رنگ تیره استفاده کنید، حتماً شال‌های گل‌دار یا آبرنگی را در کنار آن به کار ببرید تا جلوه‌ای از طبیعت در استایل شما نمایان شود.

همان‌طور که می‌دانید گاهی اوقات پوشیدن مانتوهای رنگ تیره، کمی استایل را دلگیر می‌کند. برای آنکه بتوانید استایل دلگیر را پرنشاط کنید و یا کمی چاشنی انرژی در کنار این استایل قرار دهید، بهتر است شال‌های گل‌دار، چهارخانه، طرح‌دار و رنگی‌رنگی را انتخاب نمایید.

شال‌های ساده و تک‌رنگ

از جمله شال‌هایی که کاربرد بسیار زیادی با مانتوهای رنگ تیره دارند، شال‌های ساده و تک رنگ هستند. اگر تصمیم گرفتید مانتویی را به رنگ سرمه‌ای تیره انتخاب کنید می‌توانید شالی را به رنگ آبی روشن در کنار آن به کار ببرید.

همچنین استفاده از شال‌هایی با رنگ زرد لیمویی، قرمز روشن، صورتی کم‌رنگ، سبز پسته‌ای، نارنجی روشن یا کرم در کنار مانتوهای تیره می‌تواند تناسب زیادی را در استایل شما به نمایش بگذارد. اگر تصمیم گرفتید شال‌های ساده و تک رنگ را همراه با مانتوهای رنگ تیره به کار ببرید، حتماً تناسب رنگ شال و رنگ پوست صورت خود را در نظر بگیرید.

هد شال

نحوه ست کردن شال با مانتوهای تیره

از جمله شال‌هایی که به تازگی استفاده از آن در بین مردم کشورهای اسلامی رواج پیدا کرده است، هد شال‌ها هستند. این‌گونه شال‌ها قسمتی مانند هدبند دارند. قسمت هدبندی می‌تواند موها را به خوبی بپوشاند.

علاوه بر آن، قسمت هدبند این‌گونه شال‌ها دارای تزییناتی مانند پولک دوزی یا جواهر دوزی است. هد شال‌ها در هر رنگی که باشند با مانتوهای تیره قابلیت ست شدن دارند. از آنجایی که جذابیت و زرق و برق این شال‌ها بسیار زیاد است، می‌توانید آن را با مانتوهایی به رنگ مشکی یا طوسی تیره به کار ببرید تا استایل خود را لاکچری کنید.

سخن آخر

تمام نکاتی که ممکن است در ارتباط با ست کردن شال با مانتو تیره به دردتان بخورد را در این مقاله برایتان آورده‌ایم. حال اگر مانتو مشکی، قهوه‌ای یا سرمه‌ای را در کمد خود دارید، می‌دانید که باید چه شال‌هایی را با آن ست کنید و یا چگونه با این مانتوها از شال استفاده نمایید تا ظاهر جذابی را برای خود به وجود بیاورید. نکته کلیدی که بعد از مطالعه این مقاله احتمالاً متوجه شده‌اید عدم محدودیت در انتخاب شال برای مانتو رنگ تیره است. به زبان ساده تر با مانتوهای تیره می‌توانید انواع و اقسام شال را به کار ببرید.

نحوه ست کردن شال با مانتوهای تیره

نحوه ست کردن شال با مانتوهای تیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.