معرفی استایل‌های مردانه بر اساس فرم بدن

معرفی استایل‌های مردانه بر اساس فرم بدن

همان‌طور که می‌دانید آقایان در فصل‌های گوناگون استایل‌های متفاوتی را انتخاب می‌کنند. همچنین با توجه به مکان هدف نیز گاهی اوقات طرح‌های متفاوت رسمی، غیر رسمی و نیمه‌رسمی را به کار می‌برند. اما به نظر شما آیا آقایان قبل از انتخاب نوع استایل، فرم بدن خود را در نظر می‌گیرند؟ برخی از لباس‌ها با برخی از فرم‌های بدنی همخوانی ندارد و یا پوشیدن برخی از لباس‌ها می‌تواند برآمدگی‌ها و چربی‌های اضافی بدن را بیشتر از آن گونه که هست نشان دهد. برای آنکه استایل زیبایی را به نمایش بگذارید باید ابتدا فرم بدنی خود را به صورت کامل بشناسید و لباس‌های متناسب با فرم بدنتان را انتخاب کنید. در ادامه مقاله قصد داریم چند استایل مردانه را متناسب با فرم‌های بدنی متفاوت برایتان معرفی کنیم. اگر تابه‌حال بدون توجه به فرم بدن خودتان لباس می‌خریدید در ادامه مقاله نکات مفیدی برای شما بیان شده است. پیشنهاد می‌کنیم آنها را از دست ندهید.

انواع فرم بدن آقایان

ذوزنقه

از جمله آقایان مشهور که فرم بدن آنها ذوزنقه است می‌توانیم به دیوید بکهام اشاره کنیم! یکی از زیباترین فرم‌های بدنی برای آقایان ذوزنقه است. در هیکل ذوزنقه‌ای شانه‌ها و سینه‌ها کاملاً پهن هستند. همچنین بازوها نیز بسیار بزرگ و ورزیده نمایان می‌کنند. در قسمت کمر، فرم بدن آنها باریک می‌شود یا به صورت خودمانی‌تر بگوییم فرم بدن آنها کمر باریک است. در فرم‌های بدنی ذوزنقه‌ای تمام کار را برای پوشیدن لباس، فرم بدن انجام می‌دهد. آسان‌ترین فرم بدنی برای انتخاب لباس همین فرم ذوزنقه‌ای است. اغلب آقایان این فرم بدن را تحسین می‌کنند. آنهایی که این چنین هیکلی ندارند با روش‌هایی مانند ورزش‌های بدنسازی تلاش می‌کنند تا فرم بدن آنها ذوزنقه شود.

معرفی استایل‌های مردانه بر اساس فرم بدن

افرادی که این فرم بدن را دارند باید از پوشیدن لباس‌های گشاد خودداری کنند. آنها می‌توانند لباس‌هایی با اندازه‌های متناسب را انتخاب نمایند. همچنین نباید شانه‌های خود را در کت‌های کت شلوار پنهان کنند. این حالت می‌تواند ظاهر شما را مخدوش کرده و به طور نا متناسبی شما را سنگین کند. انتخاب یک تیشرت نخی با شلوارهای راسته در جنس‌های متفاوت جین یا کتان برای این استایل شما را فوق‌العاده خواهد کرد.

مستطیل

فرم بدن آقایان مشهوری مانند جیمز بی مستطیل است. آقایانی که فرم بدن آنها مستطیل است کمر باریک نیستند. یعنی کمر شکم و سینه آن‌ها در یک زاویه قرار می‌گیرد. برای ایجاد تعادل مجدد در این فرم‌های بدنی سعی کنید عرض را به شانه‌ها اضافه نمایید. در حالی که باید در قسمت کمر نوعی باریکی را ایجاد کنید. متخصصان و طراحان لباس می‌گویند لایه بندی تاکتیکی بالاتنه ساده‌ترین و مؤثرترین راه برای ایجاد تعادل در فرم‌های بدنی مستطیل شکل است.

از جمله لباس‌هایی که برای این فرم‌های بدنی ساخته شده است می‌توانیم به شلوار جین اسکینی اشاره کنیم. با ایجاد یک بالاتنه متعادل همراه با این شلوار جین می‌توانید فرم بدن را جذاب کنید. اگر تصمیم گرفتید با فرم بدن مستطیل شکل استایل‌های رسمی کت و شلواری را انتخاب کنید می‌توانید کت‌هایی را که با استفاده از اسفنج در قسمت شانه بالاتنه را زیباتر می‌کنند انتخاب نمایید. البته باید دقت کنید که برش کت به نحوی باشد که قسمت کمر را کمی باریک‌تر نشان دهد. در این پوشش با استفاده از اپل، شانه‌ها پهن شده و در قسمت کمر نیز کت کمی تنگ‌تر می‌شود. بر این اساس استفاده از کاپشن‌های بهاری که در قسمت پایین یک کش پهن دارند و در قسمت شانه‌ها گشاد هستند همراه با شلوار جین نیز مناسب به نظر می‌رسد.

معرفی استایل‌های مردانه بر اساس فرم بدن

مثلث وارونه

دواین جانسون از جمله آقایان مشهوری به حساب می‌آید که فرم بدن آن به صورت مثلث وارونه است. معمولاً شکل بدن ورزشکاران سنگین بدنسازی به صورت مثلث وارونه است. مثلث وارونه را می‌توانید همان ذوزنقه اما شدیدتر بدانید. افراد با این فرم بدنی برای چند سال ورزش‌های متفاوت و سنگین را انجام داده‌اند. اگر با مهارت کافی برای این فرم بدنی لباسی تهیه نشود ممکن است استایل آن به صورتی سنگین نمایش داده شود. افراد با فرم بدنی مثلث وارونه در قسمت شانه‌ها بسیار پهن و در قسمت کمر فوق‌العاده باریک هستند.

به طور کلی هدف ایجاد تعادل است. برای ایجاد تعادل در استایل مثلث وارونه می‌توانید شلوار جین روشن را بپوشید. شلوار جین روشن می‌تواند در پایین تنه توهم بزرگ بودن را به وجود بیاورد. لباس‌های رنگ تیره را نیز می‌توانید برای بالاتنه انتخاب کنید. البته در انتخاب بالاتنه باید دقت کنید که نباید لباس‌های خیلی تنگ را بپوشید. همچنین لباس‌هایی که در قسمت بالاتنه دارای طرح یا لوگوهای درشت و جذاب هستند نباید برای افراد دارای فرم بدنی مثلث وارونه مورد استفاده قرار بگیرند! برای ایجاد تعادل بیشتر می‌توانید یک تیشرت با راه‌راه‌های عمودی انتخاب کنید.

برای ایجاد استایل در فرم‌های بدنی مثلث وارونه لازم است که از برخی لباس‌ها اجتناب شود. به طور مثال این افراد نباید تیشرت‌های دارای یقه هفت یا همان V شکل را بپوشند. همچنین باید از اسفنج یا همان اپل‌هایی که در قسمت شانه برای لباس‌های مانند کت گذاشته می‌شود اجتناب نمایند. استفاده از این اسفنج‌ها می‌تواند شانه آنها را پهن‌تر از آن گونه که هست نشان دهد. در این صورت است که از حالت متعادل خارج می‌شود. در ارتباط با پایین‌تنه پوشیدن شلوارهای لوله یا فوق‌العاده تنگ را اصلاً توصیه نمی‌کنیم.

بیضی

معرفی استایل‌های مردانه بر اساس فرم بدن

جیمز کوردن و ست روگن از جمله آقایان مشهوری هستند که فرم بدن آنها بیضی است. این فرم بدنی، بیشتر برای آقایان مسن به وجود می‌آید. آنها دارای شکم‌ و بازوهای بزرگ هستند. شکم گرد این آقایان باعث می‌شود که پاهایشان باریک‌تر به نظر برسد. به همین دلیل فرم بدن آنها بیضی نامیده می‌شود. برای این استایل باید بالاتنه کشیده‌تر شود تا از حالت گرد خود فاصله بگیرد.

این افراد باید بلوز و پیراهن‌هایی که راه‌های عمودی دارند را انتخاب نمایند. این راه‌ها خطای دید ایجاد کرده و بالاتنه را از حالت گرد بودن در حالت کشیده‌تر بودن تغییر می‌دهد. همچنین پوشیدن تیشرت و بلوزهایی که دارای یقه‌ هفت هستند برای این افراد بسیار مناسب به نظر می‌رسد. باید از چاپ‌های شلوغ در بالاتنه اجتناب کنید یا پیراهن‌هایی که دارای لوگو یا طرح‌های رنگی‌رنگی است را انتخاب ننمایید. علاوه بر آن پوشیدن پیراهن و شلوارهایی با رنگ متضاد که در قسمت بالا تنه رنگ روشن یا سفید دارد را باید فراموش کنید. نمی‌توانید یک پیراهن سفید با شلوار مشکی به کار ببرید. این استایل برای افراد با فرم بدنی بیضی اصلاً مناسب به نظر نمی‌رسد!

می‌توانید کت و شلوارهایی را با پارچه‌های سبک انتخاب کنید. از میان کت و شلوارهای متفاوت پوشیدن کت و شلوارهای کتانی را برای افراد دارای فرم بدن بیضی پیشنهاد می‌کنیم. به طور کلی پوشیدن بالاتنه تیره رنگ برای این افراد مناسب است. رنگ‌های تیره می‌تواند شکم و بازوی آنها را تا حدی بپوشاند. این افراد باید از پوشیدن بالاتنه‌های تنگ که به شکم و بازویشان می‌چسبد اجتناب کنند. در انتخاب سایز لباس باید اندازه‌های متناسب را انتخاب نمایند. لباس‌های تنگ و چسبان می‌تواند شکم آنها را کاملاً برآمده نشان دهد. شلوارهای راسته را در جنس‌های متفاوت انتخاب کنید. پوشیدن شلوارهای گشاد نیز تا حدی به متعادل شدن بالاتنه و پایین تنه در فرم بدن این افراد کمک می‌کند. شلوارهای رنگ روشن را در استایل‌های خود به کار ببرید.

مثلث

برخی از افراد مشهور مانند ریکی جرویس داروی فرم بدنی مثلثی شکل هستند. در این فرم بدنی سینه و شانه‌ها باریک‌تر از قسمت کمر و باسن است. این فرم بدنی کاملاً برعکس فرم بدنی مثلث معکوس است. می‌توانید یک خط باریک را در قسمت شانه‌ها تجسم کنید. متأسفانه در این افراد هنگام افزایش وزن قسمت میانی کمر و باسن به شدت پر حجم می‌شود. اما در قسمت شانه‌ها همچنان باریکی قابل مشاهده است. برای متعادل ساختن این فرم بدنی باید روی قسمت بالایی بدن تأکید کنید.

معرفی استایل‌های مردانه بر اساس فرم بدن

برای قسمت بالاتنه و شانه‌ها باید از رنگ‌های روشن استفاده کنید. می‌توانید از طرح‌های متفاوت نیز در لباس‌های خود استفاده نمایید. به طور مثال پوشیدن لباس‌هایی که دارای راه‌های افقی هستند بسیار مناسب به نظر می‌رسد. البته در انتخاب این لباس‌ها باید دقت کنید که اندازه آنها متناسب باشد. یعنی بلوزهای دارای راه‌های افقی نباید خیلی تنگ و نباید خیلی گشاد باشند. همچنین می‌توانید برای بهتر نشان دادن نشانه‌ها از اپل یا همان اسفنج داخل قسمت شانه لباس‌ها بهره بگیرید.

افراد با فرم بدنی مثلثی شکل همیشه باید اطمینان حاصل کنند که لباس آنها در قسمت باسن و کمر خیلی جلب توجه نمی‌کند. می‌توانید لباس‌هایی را انتخاب کنید که در این قسمت دارای رنگ تیره هستند. همچنین لباس‌هایی که در قسمت شکم، کمر یا پاها دارای طرح‌های جذاب و درشت هستند برای این افراد اصلاً مناسب به نظر نمی‌رسند. می‌توانید شلوارهای کمر بلند رنگ تیره را نیز انتخاب کنید.

در نهایت می‌توانیم بگوییم که فرم‌های بدنی متفاوت با استفاده از کمی مهارت و داشتن کمدی متنوع می‌توانند فرم هیکل خود را متعادل کنند. این کار از طریق انتخاب لباس‌های درست انجام می‌شود. گاهی اوقات ممکن است شیفته لباسی شوید که کاملاً زیبا است. اما برای فرم بدنی شما اصلاً متناسب به نظر نمی‌رسد. در این مورد پیشنهاد می‌کنیم این لباس را کنار گذاشته و لباسی را خریداری کنید که فرم بدنی شما را متعادل جلوه دهد. لباس‌ها علاوه بر زیبا بودن باید به فرم بدن افراد بیایند و آنها را جذاب‌تر کنند. به طور مثال ممکن است شما از اضافه وزن و چاقی برخوردار باشید. اما یک تیشرت فوق‌العاده تنگ نگاه شما را به خود جلب کند. در این صورت انتخاب این تیشرت اصلاً کار عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد؛ چرا که می‌تواند چربی‌های اضافه شما را کاملاً نمایان کند. پس لباس‌ها علاوه بر زیبا بودن باید تناسب کافی را با بدن شما داشته باشند.

معرفی استایل‌های مردانه بر اساس فرم بدن

سخن آخر

در این مقاله فرم‌های بدن آقایان متفاوت را برایتان شرح دادیم. قطعاً فرم بدن شما نیز از این مجموعه خارج نیست. حال دیگر با مطالعه این مقاله و نگاه کردن خود در داخل آینه متوجه می‌شوید که چه لباسی برای شما ایده‌آل به نظر می‌رسد و یا اینکه در استایل‌های متفاوت می‌توانید کدام بالاتنه و پایین تنه را برای خود انتخاب نمایید. احتمالاً بعد از مطالعه این مقاله سری به کمد لباس‌های خود بزنید و برخی از آنها را دور انداخته و یا در سایت‌های فروش لباس دست دوم بفروشید!

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها