معرفی انواع کت‌های تابستانی و روش ست کردن آنها

معرفی انواع کت‌های تابستانی و روش ست کردن آنها

کت یکی از آن لباس‌های پر کاربردی است که در ضخامت‌های متفاوت و مدل‌های گوناگون تولید می‌شود. ضخامت‌های متفاوت کت در فصل‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کت‌های خنک در فصل تابستان فروش خوبی پیدا می‌کنند. کت‌های تابستانی در طرح‌های گوناگون و جذابی تولید می‌شوند. برخی از آنها مردانه و برخی دیگر زنانه هستند. اگر تابه‌حال در فصل تابستان از کت استفاده نکرده‌اید و نمی‌دانید که باید آنها را در این فصل گرم چگونه و با چه لباس‌های دیگری به کار ببرید پیشنهاد می‌کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

کت نخی زنانه

معرفی انواع کت‌های تابستانی و روش ست کردن آنها

حتماً می‌دانید که کت‌های زنانه در انواع متفاوتی موجود هستند. برخی از انواع کت‌های زنانه از پارچه‌های نخی به دست آمده و هیچ‌گونه آستری یا ضخامت زیادی ندارند. به طور معمول این کت‌ها را برای استفاده در روزهای گرم سال به فروش می‌رسانند. کت‌های تابستانی زنانه قد بلندی داشته و ظاهری شبیه به مانتو دارند. ممکن است دارای یقه انگلیسی، یقه ایستاده و یقه‌های ساده باشند. اغلب این کت‌ها دکمه ندارند و به صورت جلوباز مورد استفاده قرار می‌گیرند. کت‌های نخی زنانه تابستانی می‌توانند تحمل تابش نور خورشید را برای شما آسان‌تر کنند. علاوه بر آن اگر از آن که پوستتان در برابر نور خورشید قرار گرفته و حالت سوخته پیدا کند نگرانید، پیشنهاد می‌کنیم این کت‌ها را امتحان کنید؛ چرا که محافظی برای پوست شما هستند.

معمولاً کت‌های نخی زنانه می‌توانند استایل‌ها را کامل کنند. این کت‌ها را می‌توانید با بلوز و دامن، بلوز و شلوار، تاپ و شلوار و یا شلوار جین و تیشرت به کار ببرید. از آنجایی که سبک کت‌های نخی زنانه اغلب اسپرت است و ظاهر نیمه رسمی یا غیررسمی را به وجود می‌آورند می‌توانید آن را با لباس‌های مناسب تفریح یا حتی خرید و بازار نیز به کار ببرید. این کت‌ها رنگ‌های متنوعی دارند و به دلیل داشتن پارچه نخی قابلیت تنفس را به خوبی برای پوست فراهم می‌کنند. با پوشیدن این کت‌ها احساس تعریق کاهش پیدا می‌کند. حتی ممکن است مقداری احساس خنکی کنید. سبک این کت‌ها کاملاً تابستانه است. معمولاً کت‌های نخی زنانه دارای آستین‌های شلوغ و گشادی هستند. همچنین ممکن است آستین آنها به صورت کیمونو و یا ساده باشد. انواع متفاوت آستین بلند آنها نیز موجود است. اما بلندی آستین آنها به اندازه بلندی آستین کت‌های ترنچ نیست.

کت ترنچ

معرفی انواع کت‌های تابستانی و روش ست کردن آنها

استفاده از کت ترنچ تنها به روزهای سرد سال اختصاص ندارد. بلکه در روزهای گرم تابستان که خورشید، گرما و تابش بیش از اندازه‌ای را از خود به نمایش می‌گذارد نیز کت ترنچ قابل استفاده است. کت‌های ترنچی که معمولاً برای فصل تابستان طراحی می‌شوند آستر ندارند. آنها ممکن است دارای دو الی سه دکمه درشت باشند. اغلب این کت‌ها گشادتر از حالت معمول هستند. می‌توانید از آن‌ها برای پوشاندن خود استفاده کنید. فرض کنید در فصل تابستان تصمیم گرفتید به یک جشن تولد بروید. پوشیدن یک دامن کوتاه و تاپ مجلسی را انتخاب می‌کنید. از آنجایی که این لباس فوق‌العاده زیبا است اما دلتان نمی‌خواهد با این لباس‌ها در مسیرهای عادی ظاهر شوید می‌توانید کت ترنچ را برای پوشاندن خود در این استایل استفاده کنید.

کت‌های ترنچی که در فصل تابستان به فروش می‌رسند معمولاً یا رنگی خنثی دارند یا در رنگ‌های پاستلی و شاد تولید می‌شوند. از آنجایی که رنگ‌های روشن و شاد می‌توانند تابش نور خورشید را منعکس کرده و سبب ایجاد احساس خنکی شوند اغلب کت‌های ترنچ را در فصل تابستان در این رنگ‌ها تولید می‌کنند. می‌توانید یک کت ترنچ تابستانی سفید را همراه با پوتین‌های تابستانی توری، یک شلوارک جین و تاپ سفید به کار ببرید تا استایل خاص، جذاب و زیبایی را به نمایش بگذارید. پوشیدن این کت‌ها ظاهر خاص و منحصر به فردی را از شما به نمایش می‌گذارند. با خلاقیت خودتان می‌توانید کت ترنچ را در یک استایل تابستانی جای دهید.

کت جین تابستانه

معرفی انواع کت‌های تابستانی و روش ست کردن آنها

پارچه‌های جین انواع متفاوتی دارند. برخی از آنها ضخیم‌تر هستند و برای ایجاد گرما در فصل‌های سرد سال برای دوخت لباس‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در میان انواع متفاوت کت‌های تابستانه کت جین خودنمایی می‌کند. انگار که این کت یک سروگردن از بقیه کت‌های تابستانی بالاتر است. همان طور که می‌دانید کت‌های جین همه کاره هستند. کت جین تابستانه از پارچه نازکی تولید شده و می‌تواند استایل اسپرت خنکی را برای شما به وجود بیاورد. کت‌های جین تابستانه ممکن است کوتاه یا بلند باشند. همچنین گاهی اوقات حالت گشادی داشته و از چندین دکمه برخوردار هستند.

دکمه‌های فلزی روی این کت‌ها وجود دارند. معمولاً این دکمه‌ها برای هماهنگی بیشتر گاهی اوقات با استفاده از مقدار کمی پارچه جین پرس می‌شوند. دکمه‌های پرس شده مقاومت بیشتری نسبت به سایر دکمه‌ها دارند. می‌توانید کت جین تابستانه را همراه با یک تاپ یقه ایستاده و شورت جین به کار ببرید. همچنین پوشیدن یک کفش ورزشی یا کتانی که دارای ساقه است و بندهای سفید آن خودنمایی می‌کنند این استایل را کامل خواهد کرد. برای زیباتر شدن و هماهنگی بیشتر، کلاه لبه دار جین را نیز در این استایل جای دهید تا اشعه‌های گرمابخش خورشید در روزهای تابستانی کمترین آزار را برای شما داشته باشد. جالب است بدانید که کت‌های جین تابستانه نیز مانند کت ترنچ در انواع متفاوت زنانه و مردانه موجود هستند.

البته سبک این کت‌ها اسپرت است و چندان تفاوتی در ظاهر کت‌های جین زنانه و مردانه قابل مشاهده نیست. اما به طور کلی می‌توانیم بگوییم که قواره کت جین تابستانه زنانه کوچک‌تر بوده و شاید دارای تزییناتی مانند سنگ دوزی و پولک دوزی باشند. همچنین گاهی اوقات کت جین تابستانه در رنگ‌های متنوعی تولید می‌شود. از جمله رنگ‌های رایج این کت در فصل تابستان می‌توانیم به صورتی، سفید و بنفش اشاره کنیم. این رنگ‌ها به تحمل گرمای تابستان نیز کمک بسیاری می‌کنند. لازم است بدانید که کت‌های جین تابستانه در اندازه‌های متفاوت موجود هستند. برخی از آنها آن‌قدر بلند بوده که می‌توانید آن را به جای مانتو در فصل تابستان نیز به کار ببرید. در صورتی که کت‌های جین بلند تابستانه را به تن خود کردید می‌توانید از دامن شلواری و یا شلوار جین‌های لوله‌ای برای زیباتر شدن استایل خود بهره بگیرید.

کت پارکا

معرفی انواع کت‌های تابستانی و روش ست کردن آنها

شاید در ظاهر اول به نظر برسد که این کت‌ها مختص استفاده در روزهای بارانی و روزهای پاییزی و سرد هستند. اما جالب است بدانید که کت پارکا در فصل تابستان نیز در استایل‌های اسپرت به کار برده می‌شود. این کت بسیار کاربردی، سبک وزن است. به همین دلیل در دهه ۹۰ طرف‌داران بسیاری داشته است. البته هم اکنون نیز طرف‌داران مخصوص به خود را دارد. می‌توانید یک کت پارکا سبز رنگ را انتخاب کنید. برای زیر آن یک شلوار جین ذغالی راسته و یک تیشرت پلنگی را همراه با کمربند پارچه‌ای نارنجی انتخاب نمایید. این استایل اسپرت برای ماه‌های آخر فصل تابستان مناسب به نظر می‌رسد. همان‌طور که می‌دانید در انتهای فصل تابستان گاهی اوقات بارش ناگهانی باران صورت می‌گیرد. برای حفاظت از خود در برابر این بارش‌ها می‌توانید این کت را در روزهای آخر فصل تابستان بپوشید. این کت‌ها معمولاً ضد آب هستند و کلاه یا جیب‌های متعددی برای آنها طراحی می‌شود.

کت بلیزر

معرفی انواع کت‌های تابستانی و روش ست کردن آنها

بالاخره به قسمت جالب ماجرا رسیدیم! بله کت بلیزر. این کت به طرز شگفت آوری همه کاره به نظر می‌رسد. یعنی می‌توانید آن را برای یک کت محافظ یا استایل‌های متفاوت در مهمانی به کار ببرید. این سبک از کت ممکن است ظاهر رسمی، نیمه رسمی یا غیررسمی را برای شما به وجود بیاورد. بستگی به نوع برش و طرح کت دارد. کت بلیزر یک انتخاب فوق‌العاده ایده آل برای روزهای گرم تابستانی است. می‌توانید در فصل تابستان رنگ‌های شاد و یا حتی طرح‌های متفاوت این کت را به کار ببرید. کت بلیزر در سایزها و اندازه‌های متفاوتی دوخته می‌شود. ممکن است قد آن بسیار کوتاه و تا بالای کمر باشد.

گاهی اوقات نیز قد کت، آن‌قدر بلند است که بانوان سرزمین ما از آن به عنوان مانتو استفاده می‌کنند. در فصل تابستان در کشور ما استفاده از کت‌های بلیزر بلند که شلوار ست مخصوص به خود را دارند رایج می‌شود. این کت‌ها معمولاً در برش‌های آزاد و راحت موجود هستند. همچنین پارچه‌های تنفس‌پذیر و خنکی را برای آنها به کار می‌برند. می‌توانید کت‌های بلیزر را همراه با دامن شلواری نیز به کار ببرید.

معرفی انواع کت‌های تابستانی و روش ست کردن آنها

اگر پارچه خشکی دارد می‌توانید کمی آستین آن را تا بزنید تا ظاهر شما نیمه‌رسمی و جذاب شود. همچنین اگر تصمیم گرفتید کت بلیزر را برای ساحل انتخاب کنید می‌توانید یک مدل آن را همراه با شورتک جین یا کتان بپوشید. همان‌طور که گفتیم کت بلیزر در سبک‌های رسمی نیز موجود است. کت و شلوار رسمی آن را می‌توانید برای اداره و محل کار در روزهای گرم تابستان به کار ببرید.

تونیک

معرفی انواع کت‌های تابستانی و روش ست کردن آنها

جالب است بدانید که برخی از کت‌ها ظاهری شبیه به تونیک دارند. می‌توانید آن‌ها را برای خنک شدن در فصل تابستان به جای مانتو نیز به کار ببرید. پیشنهاد می‌کنیم اگر تونیک یا کت خود را در مدل‌های گشاد انتخاب کردید از یک دامن شلواری برای هماهنگی بیشتر با کت در فصل تابستان نیز استفاده کنید. پوشیدن صندل‌های تابستانه همراه با این استایل شما را فوق‌العاده خواهد کرد.

به طور کلی کت‌ها انواع متفاوتی دارند. اگر یک کت ظاهر تقریباً آزادی داشته باشد و پارچه آن از انواع پارچه‌های خنک باشد می‌توانید آن را در روزهای تابستانی به کار ببرید. کت‌ها یکی از همه کاره‌ترین لباس‌هایی هستند که در چندین مدل متنوع تولید می‌شوند. هنگام تغییر فصل و جابه‌جایی لباس‌هایتان در کمد برخی از کت‌های خنک را برای روزهای گرم تابستان جدا کنید.

نکات مهم برای خرید کت‌های تابستانی

نکات مهمی برای خرید کت‌های تابستانی وجود دارد. اگر به صورت حضوری اقدام به خرید کت می‌کنید حتماً کت را بپوشید و آن را در آینه کاملاً ببینید. اگر با فرم هیکل شما تناسب داشت آن را خریداری نمایید. در خرید کت باید حتماً قد خود را در نظر بگیرید. اگر قد کوتاهی دارید و می‌خواهید که قد شما بلندتر نشان داده شود کت‌های بلند را انتخاب کنید. در این صورت خطای ‏ دید ایجاد خواهید کرد. اگر می‌خواهید قدتان کوتاه‌تر دیده شود می‌توانید از یک کت کوتاه به همراه شلوار بلند استفاده کنید.

معرفی انواع کت‌های تابستانی و روش ست کردن آنها

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که دارای اضافه وزن بوده و می‌خواهند با لباس پوشیدن، اضافه وزن خود را مخفی کنند، کت‌های رنگ تیره و ساده را انتخاب کنید. قطعاً پوشیدن یک کت چهارخانه و رنگ روشن شما را چاق‌تر نشان خواهد داد.

اگر تصمیم به خرید آنلاین کت گرفتید، اندازه‌های خود را در نظر بگیرید تا خریدی مطمئن را تجربه کنید. هنگام خرید کت به صورت آنلاین تصاویر آن را کاملاً مشاهده کرده و از بخش راهنمای اندازه گیری استفاده کنید.

معرفی انواع کت‌های تابستانی و روش ست کردن آنها

سخن آخر

در این مقاله چندین مدل کت تابستانی را برایتان معرفی کردیم. برای خرید این کت‌ها می‌توانید به صورت حضوری به برخی از فروشگاه‌ها رفته و سایز یا طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید. اما اگر در روزهای گرم تابستان توانایی رفتن به بازار یا خرید را نداشتید می‌توانید خریدهای اینترنتی و آنلاین را امتحان کنید. برای صرفه جویی در هزینه خرید کت می‌توانید کت‌های ضخیم را در فصل تابستان و کت‌های نازک را در فصل زمستان در حراج فصلی سایت‌ها نیز خریداری کنید.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها