ساعت مچی عقربه‌ای بهتر است یا دیجیتال

ساعت مچی عقربه‌ای بهتر است یا دیجیتال

ساعت مچی‌ها انواع متفاوتی دارند. حتماً می‌دانید که برخی از آنها به صورت عقربه‌ای و برخی دیگر به صورت دیجیتالی هستند. هر دوی آنها جذابیت خاص و منحصر به فردی دارند. اما گاهی اوقات این سؤال برای عده زیادی از افراد پیش می‌آید که کدام یک از این ساعت‌ها می‌توانند نیاز افراد را برای زیبایی و نشان دادن زمان برآورده کنند؟ برای آنکه بتوانید انتخاب درستی داشته باشید باید ساعت مچی عقربه‌ای و ساعت مچی دیجیتالی را به درستی بشناسید. ویژگی‌های آنها را بدانید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید. در ادامه مقاله راهنمایی‌های لازم را در ارتباط با انتخاب این ساعت‌ها برایتان آورده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

ساعت مچی دیجیتالی چگونه است

ساعت مچی دیجیتالی همان‌طور که از نام آن پیداست حالت دیجیتالی دارد. یعنی می‌تواند زمان و اطلاعات دیگر را به صورت دیجیتالی و اعداد نمایش دهد. معمولاً یک صفحه دیجیتالی روی این ساعت‌ها تعبیه شده است. زمان دقیق و گاهی اوقات تاریخ و تقویم را به شما نشان می‌دهد. ظاهر این ساعت‌ها تقریباً شبیه به برخی از ساعت‌های عقربه‌ای است. تنها با این تفاوت که صفحه، موتور و کارکرد آنها با ساعت‌های عقربه‌ای تفاوت‌های بسیاری دارد.

ساعت مچی عقربه‌ای بهتر است یا دیجیتال

ساعت‌های دیجیتالی امکانات بسیار بیشتری نسبت به ساعت‌های عقربه‌ای دارند. برخی از آنها دارای قدم شمار بوده و هنگام پیاده روی، راه رفتن یا دویدن تعداد قدم‌های شما یا میزان مسافتی که پیموده‌اید را نشان می‌دهند. البته این امکانات در مچ‌بندهای هوشمند یا ساعت‌های هوشمند بسیار پیشرفته‌تر می‌شود. یعنی علاوه بر میزان مسافتی که پیموده‌اید میزان کالری سوزانده شده در بدن شما نیز در این ساعت‌ها به نمایش در می‌آید. جالب است بدانید که مچ بند و ساعت‌های هوشمند علاوه بر کالری مصرف شده در راه رفتن، پیاده روی و دویدن، کالری سوزانده شده در بسیاری از ورزش‌های دیگر را نیز برای شما به نمایش درمی‌آورند. به طور مثال فرض کنید برای یک ساعت مسافت خاصی را دوچرخه سواری کرده‌اید. در این حالت، میزان کالری سوزانده شده بعد از یک ساعت دوچرخه سواری روی ساعت هوشمند برای شما به نمایش در می‌آید.

ساعت‌های دیجیتالی که از نوع هوشمند هستند، مانند یک دکتر عمل می‌کنند. آنها می‌توانند ضربان قلب، طبیعی و غیر طبیعی بودن قند خون و میزان اکسیژن موجود در خون شما را تا حد زیادی نشان دهند. به طور معمول افرادی که از ناراحتی قلبی برخوردار هستند، بهتر است یکی از این ساعت‌های هوشمند دیجیتالی را به کار ببرند. جالب است بدانید که این ساعت‌ها میزان کیفیت خواب شما را نیز رصد می‌کنند. آنها را در طول شب به دست خود ببندید. هنگامی که بیدار شدید ساعت، میزان کیفیت خواب و زمان آن را نشان می‌دهد.

ساعت مچی عقربه‌ای بهتر است یا دیجیتال

جالب است بدانید که ساعت‌های هوشمند از طریق امکاناتی به گوشی تلفن همراه شما با استفاده از بلوتوث متصل می‌شوند. می‌توانید هنگام ورزش کردن از طریق ساعت هوشمندی که به دست خود بسته‌‌اید، تماس تلفن همراه خود را رد کرده یا پاسخ ندهید. علاوه بر امکاناتی که در ارتباط با ساعت‌ها و مچ‌بندهای هوشمند برایتان توضیح دادیم امکانات متفاوت دیگری از جمله پخش کردن موسیقی و یا تعویض آهنگی که در حال گوش دادن به آن هستید، در این ساعت‌ها وجود دارد. شما بسته به نیاز خود می‌توانید نوع خاصی از آنها را انتخاب کرده و خریداری کنید.

در ارتباط با ساعت و مچ‌بندهای هوشمند دیجیتالی می‌توانیم بگوییم که طراحان، دست بازی در ارتباط با طراحی ظاهر آنها ندارند. تنها رنگ یا جنس بند و فریم آن‌ها ممکن است تغییر کند. برخی از آنها سیلیکونی بوده و در رنگ‌های متعددی در بازار موجود هستند. همچنین ساعت‌های دیجیتالی وجود دارند که دارای بندهای فلزی و استیل هستند. بسته به نوع استایل خود و برطرف شدن نیازتان می‌توانید نوع خاصی از آنها را خریداری کنید.

ساعت مچی عقربه‌ای بهتر است یا دیجیتال

به طور کلی می‌توانیم بگوییم که اگر می‌خواهید در سریع‌ترین زمان ممکن، دقیق‌ترین حالت ساعت، تاریخ و قدم شمار را ببینید می‌توانید از ساعت‌های دیجیتال استفاده کنید. همچنین برخی از ساعت‌های دیجیتالی مناسب غواصی هستند و مقاومت خوبی در برابر آب از خود نشان می‌دهند. می‌توانید این ساعت‌های دیجیتالی را برای ورزش‌هایی مانند شنا به کار ببرید. این در حالی است که بسیاری از ساعت‌های عقربه‌‌ای برای غواصی و استفاده در عمق‌های بسیار زیاد مناسب نیستند. امروزه برخی از ساعت‌ها یا مچ‌بندهای هوشمند تولید می‌شوند که ضد آب هستند و توانایی مقاومت در برابر آب را از خود نشان می‌دهند.

ساعت مچی عقربه‌ای چگونه است

ساعت مچی عقربه‌ای در انواع متفاوت مردانه، زنانه و سبک‌های متفاوت کلاسیک یا اسپرت موجود هستند. این ساعت‌ها اغلب برای کامل شدن استایل به کار می‌روند. به طور مثال هنگامی که تصمیم می‌گیرید کت و شلوار رسمی را به تن کنید، ترجیحاً یک ساعت عقربه‌‌ای سبک کلاسیک را انتخاب می‌نمایید. اما با این حال ساعت‌های مچی عقربه‌ای نیز می‌توانند نیاز افراد را در ارتباط با دانستن زمان و تقویم برطرف کنند. برندهای مشهوری به تولید این ساعت‌ها می‌پردازند. همچنین برخی از آنها جزو ۱۰ ساعت برتر گران‌قیمت جهان قرار می‌گیرند! به طور مثال برخی از ساعت‌های زنانه توسط برندهای مشهور با استفاده از جواهراتی مانند الماس و یا چرم‌هایی مانند پوست تمساح ساخته می‌شوند. این ساعت‌ها بسیار گران قیمت بوده و توسط افراد مشهور مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ساعت مچی عقربه‌ای بهتر است یا دیجیتال

اما قضیه ساعت‌های مچی عقربه‌ای تنها به اینجا ختم نمی‌شود! این ساعت‌ها علاوه بر انواع گران قیمت که برای قشر مرفه ساخته می‌شوند در انواع اقتصادی و ارزان‌قیمت نیز تولید می‌شوند. به طور کلی ساعت‌های عقربه‌ای زنانه تنوع بسیار بیشتری نسبت به ساعت‌های عقربه‌ای مردانه دارند. آنها در رنگ‌ها و تزئینات متفاوتی عرضه می‌شوند. برخی دارای بندهای چرم و برخی دیگر دارای بندهای فلزی هستند. قفلی که روی بندها قرار دارد، در ساعت‌های عقربه‌ای ممکن است متنوع‌تر باشد.

متریال ساعت‌های عقربه‌‌ای گاهی از فولاد ضد زنگ ساخته می‌شود. برخی از این ساعت‌ها در جنس‌های سرامیکی نیز موجود هستند. در هر صورت قیمت ساعت بسته به متریال به کار رفته در آن و جنس موتور متغیر است. ساعت‌های مچی عقربه‌ای که از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده‌اند ضد حساسیت بوده و کمتر به پوست آسیب می‌رسانند. فولاد ضد زنگ برخلاف فولاد معمولی نمی‌تواند تحت تأثیر تعریق و رطوبت قرار بگیرد.

ساعت‌های مچی عقربه‌‌ای ممکن است از نوع کوارتز و یا مکانیکی باشد. ساعت‌های کوارتز معمولاً دارای باتری هستند و با باتری کار می‌کنند. اما ساعت‌های مکانیکی از طریق حرکت خون در رگ‌های مچ دست به کار می‌افتند. هنگامی که این ساعت را برای چند روز به مچ دستان خود نبندید، ساعت از کار خواهد افتاد. مجدداً هنگام استفاده از ساعت و تماس پوست با آن عقربه‌های ساعت شروع به حرکت کرده و ساعت به کار می‌افتد.

ساعت مچی عقربه‌ای بهتر است یا دیجیتال

جالب است بدانید که برخی از این ساعت‌های عقربه‌ای روی صفحه نمایششان دارای اعداد با فونت‌های متفاوتی هستند. برخی دیگر نیز تنها از چهار عدد به جای کل اعداد استفاده می‌کنند. از جمله اعدادی که روی ساعت‌های عقربه‌ای به کار می‌رود می‌توانیم به اعداد رومی یا انگلیسی اشاره کنیم. برخی از ساعت‌ها حاوی اعداد ۱ تا ۱۲ روی صفحه خود هستند و برخی دیگر نیز تنها اعداد ۱۲،۳،۶ و ۹ را به نمایش می‌گذارند. به طور کلی ساعت‌های عقربه‌‌ای از طراحی متنوعی برخوردار هستند. اگر به صفحه برخی از آنها نگاه کنید متوجه شفافیت موتورهای ساعت خواهید شد. برخی از این ساعت‌ها صفحه شفافی دارند و حرکت موتورها را می‌توانید به راحتی از روی شیشه ساعت ببینید.

در ارتباط با تنظیم ساعت‌های عقربه‌ای نیز می‌توانیم بگوییم که یک دکمه کوچک در قسمت راست یا سمت چپ این ساعت‌ها قرار گرفته است. با چرخاندن این دکمه‌ها می‌توانید ساعت را روی عدد مناسب قرار داده و تقویم یا زمان را تنظیم کنید. به طور کلی تنظیم این ساعت‌ها کار ساده‌ای است.

ساعت مچی عقربه‌ای بهتر است یا دیجیتال

هنگامی که به صفحه یک ساعت عقربه‌ای نگاه می‌کنید ممکن است چند ثانیه زمان ببرد تا متوجه شوید که ساعت چند است. اما ساعت دیجیتالی خوانش زمان را برای شما انجام می‌دهد. در واقع این ساعت، زمان دقیق را به شما نشان خواهد داد و احتیاجی نیست که شما به عقربه‌ها و صفحه ساعت عقربه‌ای نگاه کنید تا متوجه شوید که ساعت، چند شده است.

ساعت مچی عقربه‌ای بهتر است یا دیجیتال

همان‌طور که در قبل نیز برای شما اشاره کردیم برخی از ساعت‌های عقربه‌ای بسیار مشهور هستند. آنها توسط فرد و طراح شناخته شده‌ای داخل کارگاه با دست ساخته می‌شوند. این ساعت‌ها نیز قیمت‌های فوق‌العاده بالایی دارند.

ساعت مچی عقربه‌ای را خریداری کنیم یا دیجیتال

با توجه به مطالبی که در بالا برایتان توضیح دادیم احتمالاً شناخت کاملی را از ساعت عقربه‌ای و ساعت‌های مچی دیجیتالی به دست آورده‌اید. به طور کلی می‌توانیم بگوییم که اگر ورزش می‌کنید و احتیاج به ساعتی دارید که همواره وضعیت سلامتی شما را رصد کند، بهتر است مچ بند یا ساعت‌های دیجیتال و هوشمند را انتخاب کنید. این ساعت‌ها به سرعت، زمان، کالری سوزانده شده، ضربان قلب و وضعیت تلفن همراه شما را نشان می‌دهند.

ساعت مچی عقربه‌ای بهتر است یا دیجیتال

اگر به دنبال چند ساعت متفاوت برای ست کردن با استایل خود هستید چند مدل ساعت مچی عقربه‌ای را خریداری کنید. این ساعت‌ها هر کدام در سبک خاصی ارائه می‌شوند. به طور مثال هنگامی که سبک کلاسیک را در نظر می‌گیرید می‌توانید ساعت‌های زنانه و مردانه‌ای که در طرح‌های کلاسیک تولید می‌شوند را انتخاب نمایید. در ارتباط با ساعت‌های مچی عقربه‌ای مردانه‌ای می‌توانیم به ساعت‌های بند چرمی اشاره کنیم. این ساعت‌ها ظاهر نیمه رسمی دارند و برای استایل‌های متفاوت به کار می‌روند. برخی از انواع ساعت‌های مچی عقربه‌ای نیز همه کاره بوده و در چندین استایل متنوع، قابل کاربرد هستند.

می‌توانیم بگوییم که هر دو ساعت مچی عقربه‌ای و دیجیتالی به صورت ثابت، زمان را به شما نشان می‌دهند. اما امکانات آنها ممکن است کم و زیاد باشد. به طور مثال برخی از ساعت‌های دیجیتالی علاوه بر نشان دادن زمان، تقویم و تاریخ را نیز نشان می‌دهند. در ارتباط با ساعت‌های مچی عقربه‌ای نیز این قضیه صدق می‌کند.

ساعت مچی عقربه‌ای بهتر است یا دیجیتال

می‌توانید به جای آنکه یک مدل ساعت گران قیمت را انتخاب کنید، دو مدل ساعت دیجیتالی و عقربه‌ای را در قیمت‌های اقتصادی انتخاب نمایید تا از هر دوی آنها بهره‌مند شوید. در انتخاب ساعت حتماً به فروشگاه معتبر مراجعه کنید تا بتوانید در قبال هزینه‌ای که پرداخت کردید محصولی با کیفیت و مرغوب را داشته باشید.

حتماً همگی می‌دانید که در انتخاب ساعت دیجیتالی و عقربه‌‌ای باید به اندازه صفحه و بند این ساعت‌ها توجه کنید. اگر به دنبال یک ساعت ظریف زنانه برای مچ دست کوچک خود می‌گردید پیشنهاد می‌کنیم ساعت‌های بزرگ را انتخاب نکنید؛ چرا که این گونه ساعت‌ها بیشتر برای دستان درشت انتخاب می‌شوند. قرار گرفتن آنها روی مچ دست کوچک، ظاهر زیبایی را به نمایش نمی‌گذارد.

ساعت مچی عقربه‌ای بهتر است یا دیجیتال

سخن آخر

حال که به انتهای مقاله رسیدیم احتمالاً به انتخاب خود نزدیک‌تر شده‌اید. می‌دانید که چه ساعتی می‌تواند بیشترین کارایی را برای شما داشته باشد. به طور کلی خرید ساعت مچی برای افرادی که خواهان اکسسوری‌های زیبا هستند، گاهی اوقات یک عادت به حساب می‌آید. برخی از افراد با هر رنگ و سبک لباس خود یک مدل، ساعت مچی را خریداری می‌کنند. آنها با مطالعه این مقاله می‌فهمند که ساعت مچی دیجیتالی بیشتر به دردشان می‌خورد یا ساعت مچی عقربه‌ای.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها