ست مانتو با انواع شلوار گشاد، جین و پارچه‌ای

ست مانتو با انواع شلوار گشاد، جین و پارچه‌ای

مانتو یکی از لباس‌های رایجی است که اغلب بانوان در کشورهای گوناگون با هدف‌های متفاوت از آن استفاده می‌کنند. در کشور ما استفاده از مانتو همراه با شلوارهای پارچه‌ای یا جین رایج است. همچنین همراه با مانتو از سربندهایی مانند شال یا روسری نیز استفاده می‌کنند. در بسیاری از کشورهای دیگر، مانتو پوششی ضخیم است که برای فصل‌های سرد سال به کار می‌رود. بانوان در کشورهای دیگر، هنگام استفاده از مانتو حتماً شال گردن را با آن به کار می‌برند تا استایل ویژه و متفاوتی را به نمایش بگذارند. در کشور ما استایل‌های متفاوتی با استفاده از مانتو و شلوار وجود دارد. این استایل‌ها آن‌قدر متنوع هستند که گاهی اوقات انتخاب از میان آنها سخت می‌شود. در ادامه مقاله قصد داریم چند مدل از این استایل‌ها را به شما معرفی کنیم تا با الهام گرفتن از آنها ظاهر فوق‌العاده‌ای را از خود به نمایش بگذارید.

مانتو با شلوار گشاد

ست مانتو با انواع شلوار گشاد، جین و پارچه‌ای

یکی از فصل‌هایی که دوستی عجیبی با لباس‌های گشاد دارد، تابستان است. تابستان، رفاقت دیرینه خود را به لباس‌های خنک ثابت کرده است. اغلب بانوان ایرانی در فصل تابستان به علت گرمای هوا ترجیح می‌دهند استایل مانتو و شلوار گشاد را انتخاب کنند. از آنجایی که شلوارهای گشاد در جنس‌های متفاوت جین، نخی، کتان، لینن و یا ابر و بادی موجود هستند لازم است بدانید که هر کدام از این شلوارها را با چه مانتویی باید استفاده کنید. با ما همراه باشید تا چند استایل ویژه را از این سبک به شما معرفی کنیم.

مانتو نخی با شلوار تمام بگ نخی

ست مانتو با انواع شلوار گشاد، جین و پارچه‌ای

شلوارهای تمام بگ به شلوارهایی می‌گویند که از بالا تا پایین گشاد هستند. در فصل تابستان این شلوارها مانند سوزن در انبار کاه می‌شوند. از آنجایی که استفاده از این مدل شلوار در فصل تابستان رواج بسیار زیادی پیدا می‌کند، اغلب بانوان ترجیح می‌دهند چند رنگ از آن را در کمد خود داشته باشند.

شلوارهای تمام بگ نخی به علت نحوه تاروپود پارچه، فضای خنکی را برای فرد استفاده کننده به وجود می‌آورند و همچنین مانع از سایش پاها به یکدیگر می‌شوند. این شلوارها اغلب فری سایز بوده یعنی دور کمر آنها را کش تشکیل می‌دهد و سایزهای متفاوت ۳۶ تا ۴۸ و ۵۰ می‌توانند از یک شلوار استفاده کنند. اغلب مانتوهایی که با این شلوارها به کار برده می‌شود، قد کوتاهی دارند. پایین مانتوها حداکثر تا خط زیر باسن می‌رسد. استفاده از صندل‌های تخت تابستانی و کفش‌های کالج همراه با این شلوارها می‌تواند شما را فوق‌العاده کند. لازم است بدانید که امسال استفاده از شلوار تمام بگ همراه با مانتوهای نخی، ‌ترند شده است.

مانتو جین با شلوار جین دامنی

ست مانتو با انواع شلوار گشاد، جین و پارچه‌ای

از جمله استایل‌های پرطرف‌دار در فصل بهار و تابستان مانتو و شلوار جین است. یکی از شلوار جین‌هایی که در این فصل، طرف‌داران بسیاری پیدا می‌کند شلوار جین‌های دامنی هستند. این شلوارها از پارچه جین نازکی تهیه شده و امکان تعریق یا گرما را کاهش می‌دهند. از آنجایی که به طور کلی شلوار جین ظاهری اسپرت دارد، می‌توانید از مانتوهای کوتاه جین برای هماهنگی با آن بهره ببرید.

اگر برایتان سؤال ایجاد شده که چرا به شلوار جین‌های گشاد، شلوار دامنی می‌گویند؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که این شلوارها آن‌قدر گشاد هستند که از پایین ظاهری شبیه به دامن را ایجاد می‌کنند. گاهی اوقات تشخیص شلوار و دامن بودن آنها در استایل، کمی سخت به نظر می‌رسد. برخی از افراد فکر می‌کنند که فرد استفاده کننده دامن به پا کرده است. برخی از این شلوار جین‌های دامنی با کمربندهای کشی یا قزن دار نیز به کار می‌روند. استفاده از کفش‌های کتانی ورزشی نیز همراه با این مانتو و شلوار، انرژی فوق‌العاده‌ای را در ظاهر شما نمایان می‌کند. همراه با این استایل می‌توانید از شال‌های بلند نخی در رنگ‌های روشن و کیف‌های اسپرت کمری نیز استفاده کنید.

مانتو شلوار سندبادی

ست مانتو با انواع شلوار گشاد، جین و پارچه‌ای

مانتو شلوار سندبادی برای افرادی که در فصل تابستان تمایل به استفاده از لباس‌های راحت دارند، یک گزینه فوق‌العاده به نظر می‌رسد. این شلوارها حالت بامزه‌ای دارند. شکل آنها شبیه دونیمه لوزی است. برخی از شلوارهای سندبادی در قسمت مچ پا دارای کش هستند. شلوارهای سندبادی اغلب از پارچه‌های کتان، ابروباد و پارچه‌های نخی تشکیل می‌شوند. این شلوارها در قسمت کمر دارای پیلی یا چین هستند و گشادی بیش از اندازه‌ای را در قسمت کمر و باسن به وجود می‌آورند. به همین علت، افرادی که در قسمت پایین تنه مشکلاتی مانند چاقی و اضافه وزن دارند، ترجیح می‌دهند در فصل تابستان شلوارهای سندبادی را به پا کنند.

این شلوارها به خوبی می‌توانند اضافه وزن افراد را پنهان کرده و فرم هیکل را زیبا کنند. شلوارهای سندبادی اغلب با مانتوهای کوتاه و خنک به کار می‌روند. این استایل، یک استایل سنتی تابستانی و راحت به حساب می‌آید. فرض کنید یک مانتو نخی را همراه با یک شلوار سندبادی به رنگ خاکی به کار برده‌اید، با استفاده از این لباس می‌توانید به یک کویر گردی جذاب رفته و عکس‌های به یاد ماندنی از خود بگیرید. حتماً می‌دانید که چه کفش‌هایی با این استایل ست می‌شود.

کالج‌های پارچه‌ای، صندل‌های انگشتی و هر کفش تابستانی که کمتر پا را می‌پوشاند با این استایل هماهنگی فوق‌العاده‌ای دارد. همان‌طور که می‌دانید یکی از کیف‌های دوشی مورد استفاده برای بانوان، کیف‌های سنتی و پارچه‌ای هستند. این کیف‌ها، طرح‌های متفاوت و یا نوشته‌هایی که با خط شکسته تزیین شده است را به نمایش می‌گذارند. می‌توانید این کیف‌ها را در استایل مانتو و شلوار سندبادی برای زیبایی بیشتر خود به کار ببرید.

مانتو نخی با شلوار پیله‌ای

ست مانتو با انواع شلوار گشاد، جین و پارچه‌ای

شلوارهای گشاد پیله‌ای ظاهری شبیه به دامن‌های پیله‌ای نخی دارند. این شلوارها در رنگ‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند. در فصل تابستان استفاده از مانتوهای نخی همراه با این شلوارهای پیله‌ای بسیار رایج می‌شود. شلوارهای پیله‌ای نسبت به شلوارهای گشاد دامنی نخی، ظاهر رسمی‌تر و مجلسی‌تری دارند. همچنین اغلب پارچه‌های مورد استفاده برای تهیه این شلوارها جنس مرغوبی دارند و به همین علت، قیمت آنها نیز بالاتر از شلوارهای ساده و نخی است.

شلوارهای پیله‌ای ممکن است با پارچه‌های ساده شاین دار یا حریر موجود باشند. در کنار این شلوارهای پیلی می‌توانید از مانتوهای کوتاه یا بلند استفاده کنید. البته مانتو مورد استفاده برای این استایل باید حتماً جلوباز باشد. استفاده از مانتوهای تنگ همراه با این شلوارها اصلاً توصیه نمی‌شود. بهتر است مانتوهای گشاد و راحت را برای تطابق بیشتر با شلوارهای پیله‌ای به کار ببرید. یکی از شلوارهایی که می‌توانید کفش‌های متفاوت را با آن ست کنید، شلوارهای پیله‌ای نخی هستند. از صندل‌های پاشنه بلند مجلسی گرفته تا کفش‌های تخت، همگی را می‌توانید در کنار این شلوار پیله‌ای استفاده کنید.

مانتو با شلوار جین

ست مانتو با انواع شلوار گشاد، جین و پارچه‌ای

دومین استایلی این گروه که از مجموعه‌های کوچک‌تری تشکیل می‌شود مانتو و شلوار جین است. مانتوهای متفاوت را با شلوار جین‌های گوناگون به کار می‌برند. همان‌طور که می‌دانید شلوار جین‌ها بسیار گسترده و متنوع هستند. شلوار جین تمام بگ و گشاد را در بالا برایتان همراه با مانتو معرفی کردیم. در ادامه چند مدل شلوار جین دیگر را همراه با مانتو متناسب با آن برایتان شرح می‌دهیم تا بدانید که شلوار جین‌های متفاوت را باید با چه مانتویی به کار ببرید.

مانتو و شلوار جین لوله

ست مانتو با انواع شلوار گشاد، جین و پارچه‌ای

به جز برخی از مانتوهای مجلسی زنانه که برای سن‌های بالای چهل سال طراحی و تولید می‌شوند، بقیه مانتوها را می‌توانید با شلوار جین لوله به کار ببرید. از مانتوهای نخی و جلوباز یا گشاد گرفته تا مانتوهای تنگ و پشمی همگی با شلوار جین ست می‌شوند. استفاده از این مانتوها همراه با شلوار جین لوله‌ای باید با تناسب رنگ، صورت بگیرد. همان‌طور که می‌دانید شلوار جین‌های لوله در تناژ متفاوت رنگ‌های آبی تولید می‌شوند. مانتویی که همراه با شلوار جین لوله به کار می‌ببرید باید دارای رنگ متناسب با رنگ آبی باشد.

به طور مثال استفاده از مانتو نخی قرمز رنگ همراه با شلوار جین لوله‌ای که به رنگ آبی روشن است، بسیار فوق‌العاده به نظر می‌رسد. برای تطابق رنگ مانتو و شلوار جین لوله می‌توانید از طیف رنگ‌های مکمل نیز استفاده کنید. شلوار جین‌های لوله در انواع متفاوت بلند یا قد ۹۰ و قد ۸۵ موجود هستند. بسته به نوع استایل خود می‌توانید یک مدل از این شلوار جین‌های لوله را انتخاب کنید. استفاده از کفش‌های پاشنه بلند تابستانی همراه با شلوار جین‌های لوله، قد ۹۰ و ۸۵ استایل شما را فوق‌العاده می‌کند.

مانتو و شلوار جین مام فیت

ست مانتو با انواع شلوار گشاد، جین و پارچه‌ای

شلوار جین مام فیت یکی از شلوارهایی است که اغلب بانوان با فرم‌های بدنی متفاوت ترجیح می‌دهند حداقل یک رنگ از آن را در کمد خود نگهداری کنند. اگر نمی‌دانید که شلوار مام فیت به چه شلواری می‌گویند، باید بدانید که شلوار جین‌های فاق بلند که دکمه آن در بالای ناف بسته می‌شود مام فیت نام دارند. از آنجایی که بسیاری از بانوان در فصل زمستان تمایلی به استفاده از شلوارهای فاق کوتاه و یا تنگ و چسبان ندارند، استفاده از شلوار جین مام فیت و مانتو در روزهای گرم تابستان رایج می‌شود. شلوار جین مام فیت اغلب با مانتوهای جلوباز در فصل تابستان به کار می‌روند.

البته می‌توانید آن را با مانتوهای جلوبسته دکمه دار و گشاد نیز به کار ببرید. شلوار جین مام فیت در رنگ‌های متفاوتی موجود است. حتی پارچه جین طوسی را برای تهیه شلوار مام فیت به کار می‌برند. بسته به رنگ مانتو خود می‌توانید شلوار جین مام فیت متناسب با آن را ست کنید. در ارتباط با کفش مورد استفاده برای این شلوارها نیز می‌توانیم بگوییم از آنجایی که سبک این شلوارها اسپرت است، می‌توانید کفش‌های ورزشی و کتانی را با این شلوارها به کار ببرید. همچنین کفش‌های کالج پارچه‌ای نیز با این شلوارها قابل استفاده هستند. کیف‌های اسپرت دوشی کمری و کوله‌پشتی همراه با این استایل‌ها فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

مانتو و شلوار جین راسته

ست مانتو با انواع شلوار گشاد، جین و پارچه‌ای

شلوار جین راسته نیز از جمله شلوارهایی است که در فصل تابستان همراه با مانتوهای متفاوت به کار برده می‌شود. همان‌طور که می‌دانید بانوان در فصل زمستان از بوت یا نیم بوت استفاده می‌کنند. شلوارهای راسته تطابق زیادی با کفش‌هایی مانند بوت یا نیم بوت ندارند. به همین علت این شلوار را در روزهای گرم سال که استفاده از بوت و چکمه رایج نیست، به کار می‌برند. استفاده از مانتوهای نخی و جلوبسته با شلوار جین راسته رایج است اما برای آن که ظاهر هیجان‌انگیزی را با این شلوار ایجاد کنید، می‌توانید از مانتوهای جلوباز کوتاه یا بلند همراه با شلوار جین‌های راسته استفاده نمایید. شلوار جین راسته در جنس‌های متفاوت وجود دارد. برندهای تولید شلوار جین هرساله شلوار جین‌های راسته را طراحی و تولید می‌کنند.

مانتو و شلوار جین مچ‌دار

ست مانتو با انواع شلوار گشاد، جین و پارچه‌ای

یکی دیگر از شلوارهای جین، شلوارهای مچ دار هستند. این شلوارها کمی راسته یا گشاد بوده و در قسمت مچ پا تنگ می‌شوند. ممکن است این قسمت را کفش، پوشانده باشد. به طور کلی شلوار جین‌های مچ دار ظاهر فوق‌العاده اسپرتی دارند و حتماً با مانتوهای اسپرت به کار برده می‌شوند. استفاده از کفش‌های ورزشی جزو الزامات این استایل به حساب می‌آید. می‌توانید کوله پشتی و کیف‌های اسپرت را نیز در کنار این لباس به کار ببرید. شلوار جین‌های مچ دار از آنجایی که جذب و چسبان نیستند، افراد دارای اضافه وزن نیز برای پوشاندن چاقی پاهای خود می‌توانند از آنها استفاده کنند.

مانتو و شلوار پارچه‌ای

ست مانتو با انواع شلوار گشاد، جین و پارچه‌ای

مانتو و شلوار پارچه‌ای نیز انواع متفاوتی دارد. مانتو و شلوار پارچه‌ای اداری، مانتو و شلوار پارچه‌ای ست و یا مانتو با شلوارهای پارچه‌ای متفاوت. مانتو و شلوار پارچه‌ای اداری از جمله ست‌های مانتو شلواری به حساب می‌آیند که اغلب با پارچه‌های گران قیمت و مرغوب همراه با برش‌های زیبا طراحی و تولید می‌شوند. این مانتوها فرم خاصی داشته و هیکل بانوان را زیباتر از آن طور که هست، نشان می‌دهند.

علاوه بر این مورد، مانتو و شلوار پارچه‌ای نیز وجود دارد که هر دو از یک رنگ و یک مدل پارچه تهیه می‌شوند. اما ممکن است ظاهر اسپرت و کلاسیکی داشته باشند. استفاده از انواع آنها در فصول مختلف سال رایج است. از آنجایی که مانتو و شلوارها در این استایل از یک رنگ و یک جنس برخوردارند، نظم خاصی را در ظاهر افراد به وجود می‌آورند. با دیدن آنها آرامش در ذهن شما پرسه میزند.

گاهی اوقات نیز برخی از بانوان ترجیح می‌دهند مانتوهای خود را با شلوارهای پارچه‌ای یا کتان به کار ببرند. شلوارهای پارچه‌ای در جنس‌های متفاوت مانند کتان، نخی، لینن و غیره موجود هستند. بسته به بافت تاروپود پارچه‌ای که در این شلوارها به کار رفته است، نام آنها تغییر می‌کند. شلوارهای پارچه‌ای در انواع متفاوت راسته، گشاد و یا قد ۹۰ با برش‌های زیبا موجود هستند و بسته به نوع شلوار پارچه‌ای می‌توانید مانتو متناسب با آن را ست کنید. به طور مثال استفاده از شلوارهای کتانی راسته در کنار مانتوهای کتانی جلو بسته دکمه دار و اسپرت برای فصل پاییز بسیار کارا است. گاهی اوقات از مانتوهای کلاه دار نیز همراه با این شلوارها استفاده می‌شود.

سخن آخر

اگر بخواهیم به یک جمع بندی جامع و کامل در ارتباط با این مقاله برسیم باید بگوییم که مانتو شلوارها انواع متفاوتی دارند. می‌توانید هر کدام از مانتوها را با نوعی شلوار به کار ببرید. فقط باید به تناسب بین دو لباس دقت کنید تا بتوانید انتخاب مناسب و متعادلی داشته باشید. در انتخاب کیف و کفش متناسب با این مانتو و شلوارها نیز دقت کنید.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها