قوانین استایل آقایان

قوانین استایل آقایان

در فضای مجازی یا در کتاب‌های مد، توصیه‌های بسیار زیادی در باره نحوه لباس پوشیدن آقایان وجود دارد. ما می‌خواهیم در این مقاله به طرز لباس پوشیدن مردان در سنین مختلف بپردازیم. پس با ما همراه باشید تا آگاهی‌های لازم را در این مورد به شما بدهیم.

لباس پوشیدن با افزایش سن در آقایان

پوشیدن لباس مناسب با افزایش سن در آقایان ممکن است کمی پیچیده به نظر بیاید. چون بدن در حال تغییر است و ممکن است در این مورد کمی سردرگمی ایجاد کند. شاید شما دوست داشته باشید در این مرحله کمی جوان‌تر به نظر بیایید و به همین منظور دست به پوشیدن تیشرت‌هایی با چاپ‌های شعاری و شلوار جین که کمی تنگ باشد بزنید و این موارد شمارا در پوشیدن لباس مناسب، گیج و دچار سردرگمی می‌کند.

قوانین استایل آقایان

سعی ما در این مقاله این است که راهکارهایی را ارائه دهیم که شما با اطمینان کامل از کمد خود لباسی انتخاب کنید که خوش رنگ، مناسب و راحت باشد. همچنین با سن وسال کنونی شما و حتی دهه‌های آینده منطبق باشد.

تاثیر لباس در خوش استایلی یک مرد از ۴۰ سالگی به بالا

معمولاً بسیاری از مردان میانسال سعی می‌کنند لباس‌هایی را بپوشند که راحت به نظر بیاید. به همین منظور لباس‌هایی که می‌پوشند بزرگتر از سایز خودشان است.

ما در اینجا چند نکته را به شما یادآور می‌شویم:

• لباس‌هایی که متناسب شما هستند به معنای ناراحت کردن شما نیستند.

• با افزایش سن، شکل و تناسب اندام شما تغییر می‌کند و برای اینکه ظاهر و احساس خوبی داشته باشید باید لباسی بپوشید که مناسب و مکمل این تغییرات باشد. شما در دهه ۴۰ سالگی حالت متفاوتی نسبت به ۳۰ سالگی خودتان خواهید داشت. در دهه قبل زندگی‌تان سینه، پشت پهن، کمری باریک و متوسط داشتید اما اکنون در دهه ۴۰ سالگی زندگی خود آنقدر عضلانی نیستید و کمی شکم دارید. پس توجه داشته باشید که لباس‌هایی که در دهه قبل به خوبی به تن شما می‌آمدند اکنون مناسب و راحت نیستند. شاید شما وقتی جوانتر بودید اگر اضافه وزن داشتید ورزش می‌کردید، در کنار آن رژیم می‌گرفتید و اندام لاغر متناسب خود را حفظ کرده بودید. اما حالا پیراهن و شلوار دهه قبل خود را کوچکتر از سایز فعلی می‌بینید.

چه لاغر باشید چه اضافه وزن داشته باشید باید لباسی بخرید که متناسب با استایل بدنی فعلی شما باشد.

قوانین استایل آقایان

شما دقیقا چگونه لباس مناسب خود را پیدا می‌کنید

به یک مرکز خرید لباس مردانه بروید. پیشنهاد می‌کنیم که در صورت لزوم، همسر یا دوست نزدیک خود را به همراه ببرید و لباسی را بردارید که فکر می‌کنید اندازه شما است. می‌توانید یک سایز بالاتر و یک سایز پایین تر را انتخاب و امتحان کنید. در نهایت جلو آینه و احساس خود را از پوشیدن آن لباس با دوست ویا همسر خود در میان بگذارید. لباس باید این امکان را به شما بدهد که بدون سختی راه بروید و این به معنای یک انتخاب درست و یک تعادل است.

لباس راحت یا کلاسیک و به دور از روند مد

اگر شما در دهه‌های ۴۰ سالگی و بالاتر هستید به نظر می‌آید چیز خنده داری باشد که مثلاً یک شلوار جین را با یک تیشرت شعاری بپوشید.

اگر یک جوان ۲۲ ساله این لباس را بپوشد شیک پوش و مد روز به نظر می‌آید. اما اگر یک مرد ۴۴ ساله آنها را بپوشد مناسب او نیست. به خصوص اگر لباس تنگ باشد. شما هرگز با یک شلوار جین تنگ، راحت نیستید.

قوانین استایل آقایان

آیا می خواهید یک سبک غیر رسمی عالی داشته باشید

در این سن شما می‌توانید یک سبک غیر رسمی عالی داشته باشید. تیشرت‌های دارای اشکال و نوشته‌های شعار، ی مناسب سن شما نیستند. بنابراین پوشیدن یک تیشرت ساده با رنگی مناسب مثلاً بنا بر ذائقه و رنگ پوست شما تیره یا روشن باشد بپوشید. توصیه می‌کنیم از رنگ‌های سیر مثلا خاکستری، زغالی وسورمه ای یا رنگ‌های روشن مانند آبی، آبی روشن، سبز یشمی و سبز زیتونی بپوشید و شلوار جین بسته به سایز و تناسب شما که ران آن‌ها کمی گشاد وقد آن خیلی بلند نباشد را بپوشید. از کفش‌های کتانی راحت استفاده کنید. کفش کتانی چرمی بدون مارک آشکار و بدون عناصر طراحی که با رنگ سن شما مطابقت داشته باشد را انتخاب کنید. می‌توانید سفید یا از رنگ‌های خنثی استفاده کنید.

سبک پوشیدن لباس در استایل‌های رسمی

اگر می‌خواهید ظاهری آراسته داشته باشید این امکان به شما دست خواهد داد که از لباس‌های رسمی خود استفاده کنید. لباس‌های مجلسی شما ظاهری شیک تر وجذاب تررا نشان می‌دهند. خوب و درست لباس پوشیدن به معنای احترام به خود ، عزت نفس و افتخار به خود به شیوه‌ای مناسب والقا کردن به اطرافیانتان است وهمین موضوع باعث ایجاد حس خوب در شما می‌شود.

قوانین استایل آقایان

شما با پوشیدن یک لباس زیبا احساس اعتماد به نفس بیشتری می‌کنید. به هر حال برای داشتن یک استایل عالی نیازی به خرج کردن مقدار زیادی پول ندارید ، بلکه با یک انتخاب درست می‌توانید لباس رسمی خود را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید.

اگر محل کار شما یک محیط معمولی است، پوشیدن کت و شلوار بدون کراوات و پوشیدن یک شلوار خوش دوخت راسته با ژاکت، مناسب است. اگر به جلسه‌ای رسمی می‌روید پوشیدن شلوار راسته و پیراهن که معمولاً سفید است، کراوات یا پاپیون هم‌ رنگ یا تیره‌تر از کت و شلوار شما مناسبت دارد. همچنین می‌توانید به استایل مناسب خود و برای خوش پوش بودن یک شلوار خاکی با پیراهن سفید را امتحان کنید و کراوات سبز جنگلی و کفش مشکی بپوشید. ایده دیگری به شما پیشنهاد می‌کنیم که بیشتر حالت مد روز را دارد. شلوار ساق پا خاکی رنگ، با یک کت کتان مناسب و یک پیراهن سفید و کفش‌های کتانی شاه بلوطی مناسب است. لباس شما باید مرتب و معمولی و در عین حال نسبتاً غیر رسمی باشد.

کت و شلوار رسمی در بسیاری از موارد در تعاملات شما ضروری است. مثلاً اگر مدیر باشید یا کارمند رسمی بانک. در عروسی‌ها و مهمانی‌هایی که مقامات دولتی در آن حضور دارند. هم چنین در تشییع جنازه و اگر مراسم رسمی تر است حتما از یک کراوات مناسب و یک مربع جیبی استفاده نمایید. سعی کنید از کت و شلوار یک دست مشکی خودداری کنید.

در مراسمات رسمی‌تر یک کت و شلوار با انتخاب درست رنگ و یک پیراهن سفید با کراوات یا پاپیون و چهارگوش جیبی، ظاهری زیبا و آراسته به شما می‌دهد.

قوانین استایل آقایان

جلیقه

به طور سنتی یک جلیقه رسمی برای پنهان کردن بند آشکار شلوار و لبه پایین پیراهن ایده خوبی به نظر می‌رسد. جلیقه لباس شب دارای طرحی کوتاه است تا بتواند در حد امکان جلوه پیراهن رسمی شما را نشان دهد. جلیقه‌های کلاسیک در دو مدل طراحی می‌شود. قسمت پایین جلیقه بسته به سلیقه شما می تواند گرد یا زاویه دار باشد هر دو مدل خارج از مد نیست.

البته باید توجه داشت که در طراحی‌های مختلف جلیقه برای مردان جوان و مردان میانسال و مسن متفاوت است. گاهی یک برش خیاط می‌تواند با تفاوتی قابل ملاحظه مدل جلیقه را تغییر دهد.

قبلاً تصور می‌کردند که جلیقه را فقط باید پدر بزرگ‌ها بپوشند. اما حالا می‌بینیم که اینطور نیست. جلیقه به عنوان یک پوشش محبوب و جذاب بین جوانان هم مد شده است.

ویژگی‌های یک جلیقه مناسب برای آقایان

قوانین استایل آقایان

معمولاً یک جلیقه مردانه آنقدر بلند است که فاصله بین کمر شلوار و پایین پیراهن را می‌پوشاند. دو طرف جلیقه سمت پهلوها کوتاه‌تر و پشت جلیقه بلندتر است.

بسته به سلیقه شما جلیقه می‌تواند دو ردیف یا یک ردیف دکمه داشته باشد. بازهم بستگی به مدل جلیقه ممکن است سه دکمه یا شش دکمه باشد. جلیقه‌های سه دکمه اسپرت‌تر به نظر می‌رسند. اما جلیقه‌های شش دکمه‌ای هم مورد توجه بسیاری از آقایان است.

بهتر است جلیقه‌هایی را انتخاب کنید که معمولاً یک دکمه از کت شما بیشتر داشته باشند. در تیپ‌های غیر رسمی می‌توانید جلیقه را بدون کت یا ژاکت بپوشید. اگر جلیقه شما یک ردیف دکمه داشته باشد جذابتر به نظر می‌رسید.

جلیقه‌های شش دکمه‌ای که ممکن است به هشت دکمه هم برسند فقط در مواقع خاص استفاده می‌شوند و در تیپ‌های رسمی پوشیده می‌شوند. این نوع جلیقه را هرگز بدون کت استفاده نکنید. در روش‌های کلاسیک توجه داشته باشید که جلیقه و کت و شلوار یک رنگ باشد. در روش سنتی به این نوع کت و شلوار سه تیکه می‌گویند. این پوشش فقط مناسب موقعیت‌های خیلی رسمی است.

راهنمای پوشیدن جلیقه برای مردان با کنتراست

قوانین استایل آقایان

این در حالتی است که رنگ جلیقه شما متضاد با کت و شلوارتان است. در این حالت حتی نوع پارچه‌ای که جلیقه از آن تهیه شده است با نوع پارچه‌ای که کت شلوار از آن دوخته شده است متفاوت است.

اما در این کنتراست نباید زیاده روی کنید، چون ممکن است که مانند دلقک‌ها به نظر بیایید.

شما می‌توانید برای جشن‌ها و مراسم نامزدی، کت و شلوار آبی تیره با جلیقه خاکستری بپوشید. این نوع پوشش، شمارا مانند دامادها نشان می‌دهد.

کت و شلوار خاکستری تیره یا زغالی و جلیقه خاکستری روشن برای جلسات کاری و اداری شما مناسب است. کت و شلوار قهوه‌ای رنگ نیز در جلسات غیر رسمی پوشیده می‌شود.

فراموش نکنید دکمه آخر جلیقه باید باز بماند تا بتوانید انعطاف بیشتری داشته باشید و درحرکات غیر منتظره به راحتی عمل کنید. بعضی از جلیقه‌ها فاقد پشت هستند. فقط بند پشتی دارند که پوشش تنگی یا گشادی جلیقه را تنظیم می‌کند.

چگونه کراوات مناسب استایل خود را بپوشیم

توجه داشته باشید که کراوات نامناسب در مکان یا زمان نامناسب می‌تواند برای استایل شما مفید نباشد. برای مثال آیا می‌دانستید که عرض و پهنای شانه شما یقه و اندازه پهنای کراوات شما را تعیین می‌کند؟ پوشیدن اشتباه یک کراوات نامناسب ممکن است شما را شبیه دلقک‌ها کند. بنابراین باید در پوشیدن این لباس دقت کافی را به عمل آورد.

عرض و طول کراوات

هر فرد بزرگسال می‌داند که یکی از رازهای خوش پوش بودن مرد و استایل مناسب یک لباس خوب و متناسب است. اکثر مردم می‌دانند که باید کت و شلواری را انتخاب کنند که با سایز آنها تناسب داشته باشد. اما گاهی این قانون در مورد کراوات‌ها نادیده گرفته می‌شود. طراحان برجسته لباس در مورد کراوات می‌گویند. عرض کراوات‌های مختلف باید متناسب باشد. یک کراوات باید مکمل کت و شلوار شما باشد و لباس شما در یک استایل درست نگه دارد. این مورد می‌تواند با تطبیق عرض کراوات و درنتیجه گره کراوات با عرض یقه خود(باریک برای یقه باریک و پهن برای یقه پهن) که با سایز شما مطابقت داده شده است متناسب گردد.

قوانین استایل آقایان

کمپل گری مدیر خلاق مد درباره کراوات و تناسب آن با استایل گوید: یک مرد با شانه‌های پهن باید کراوات پهن در حدود ۳ اینچ را در نظر بگیرد تا با شانه‌های بزرگش همخوانی داشته باشد. کراوات‌های باریک معمولاً حدود ۲ اینچ به مردان لاغر تر می‌آیند. زیرا متناسب تیپ بدنی لاغر آنها است. فقط توجه داشته باشید که یقه پیراهن شما نیز نسبت به کراوات شما کوچک‌تر باشد.

طول کراوات

در مورد طول کراوات، شلوار شما بهترین راهنما است. کری می‌گوید: نوک کراوات همیشه باید به کمر شلوار برسد هرچه پایین تر باشد تناسب را به هم می‌زند و مانع به نظر می‌آید.

رنگ کراوات در استایل آقایان

مانند بسیاری از لباس‌هایی که در کمد لباس شما آویزان است. رنگ عامل اصلی در مورد کراوات‌های شما نیز هست.

اینکه چه رنگ کراواتی با لباس، کت و شلوار و همچنین رنگ پوست شما مطابقت دارد خیلی مهم است. چند گزینه کلاسیک را به شما پیشنهاد می‌کنیم که کار شما را در انتخاب رنگ آسان‌تر می‌کند. مدیر طراحی برند ریچارد جیمز در این مورد می‌گوید: کراوات‌ها نقطه تمرکز هستند و بلافاصله قابل توجه افراد قرار می‌گیرند و مردم اغلب شخصیت‌ها را بر اساس آنها قضاوت می‌کنند. من همیشه سایه‌های عمیق‌تر برای کراوات‌ها مانند شرابی را توصیه می‌کنم. شما در مورد پیراهن هر رنگی که بخواهید می‌توانید انتخاب کنید. اما همیشه نمی‌توانید یک پیراهن سفید بپوشید که هر رنگ کراواتی را می‌شود با آن منطبق کرد. پس اگر به دنبال ایجاد تنوع و یک کراوات ثابت هستید با رنگ‌های سرمه‌ای و خاکستری شروع کنید. می‌توانید این رنگ‌ها را با انتخاب رنگ پیراهن به راحتی کم‌رنگ‌تر یا پررنگ‌تر کنید.

قوانین استایل آقایان

سپس با ترکیب رنگ‌های اشباع شده مانند سبز و زرد از حالت عادی فراتر بروید و حتی می‌توانید قرمز را هم جزو انتخاب خود قرار دهید.

مناسبت

دانستن اینکه چه لباسی را در مناسبت‌های مختلف بپوشیم فقط یک قانون استایل نیست. بلکه یک دستور در مورد مطابقت دادن لباس در مناسبت است. در نظر گرفتن این موضوع در مورد کراوات هم مانند سایر لباس‌ها بسیار مهم وضروری به نظر می‌رسد .

آلیسون لوئیس مدیر عامل لباس‌های مکمل از جمله کراوات می‌گوید: کراوات‌های مختلف، مناسب مناسبت‌های مختلف هستند و کدهای لباس یکسانی دارند.

به عنوان یک قاعده کلی، کراوات‌های ابریشمی با رنگ‌های بلوکی رسمی‌ترین کراوات‌ها هستند. به همین دلیل اغلب در مراسم‌های رسمی و اتاق‌های هیئت مدیره اسپرت می‌شوند و خود را به جز کت و شلوار با لباس دیگری ست نمی‌کنند.

در سال‌های اخیر بعضی از آقایان به کراوات‌های بافتنی روی آورده‌اند. این مدل کراوات‌ها به دلیل طراحی باریک‌تر و انتهای مربعی‌شان، کمتر رسمی هستند.

به این نوع کراوات‌ها همه کاره می‌گویند.زیرا می‌توان آنها را زیر یک ژاکت کشباف یا پشمی یا حتی کت‌های چرمی پوشید.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم نکات مهمی را در ارتباط با استایل آقایان در سنین متفاوت برایتان بیان کنیم. قطعاً با مطالعه این مقاله انتخاب لباس و اکسسوری برایتان آسان‌تر شده و زیباتر به نظر خواهید رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *