اندام‌های مناسب برای پوشیدن انواع سرهمی

اندام‌های مناسب برای پوشیدن انواع سرهمی

همان‌طور که می‌دانید هنگام انتخاب لباس، افراد متفاوت باید فرم بدن خود را در نظر بگیرند. یعنی برخی از لباس‌ها با برخی از فرم‌های بدنی همخوانی بیشتری داشته و می‌توانند هیکل را زیباتر جلوه دهند. لباس‌های سرهمی نیز از این قضیه مستثنی نیستند. سرهمی‌ها در انواع متفاوتی تولید می‌شوند. برخی از آنها برای مهمانی و برخی دیگر برای داخل خانه و یا سواحل نیز مناسب به نظر می‌رسند. سرهمی‌ها از انواع پارچه‌های متفاوت به وجود می‌آیند. به طور مثال، سرهمی ساحلی اغلب از پارچه‌های نخی دوخته می‌شود. برای آنکه بتوانید سرهمی مناسب با فرم بدن خود را انتخاب کنید باید نکات ویژه‌ای را مد نظر قرار دهید. همچنین لازم است انواع متفاوت سرهمی را بشناسید. در ادامه مقاله قصد داریم این نکات را به‌صورت جزئی‌تر برایتان بیان کنیم. توصیه می‌کنیم چند دقیقه از وقت خود را صرف مطالعه مقاله زیر کنید.

سرهمی چیست

اندام‌های مناسب برای پوشیدن انواع سرهمی

به طور کلی به لباس‌های یک تکه و سراسری سرهمی می‌گویند. سرهمی‌ها بسیار متنوع هستند. اخیراً این لباس‌های یک سره جایگاهی محوری در صنعت مد پیدا کرده‌اند. با بیشتر شدن لباس‌های سرهمی و متنوع شدن آنها، زنان چاره‌ای نداشتند جز اینکه با تنوع بیشتر، خود را نوازش کنند. از جمله لباس‌های یکسره می‌توانیم به رامپرها، سرهمی‌های غربی، لباس‌های عروسکی و مایوهای تک تکه اشاره کنیم.

انواع لباس‌های سرهمی

Jumpsuits (لباس سرپوشیده)

اندام‌های مناسب برای پوشیدن انواع سرهمی

به دلیل عملکرد راحت، ظاهر شیک و منحصر به فردی که این لباس‌ها دارند، برای همیشه از زمان گذشته تا هم اکنون جزو لیست لباس‌های سرهمی ترند قرار گرفته‌اند. آن‌ها همیشه مد روز بودند. این لباس‌ها محدود به یک طرح نمی‌شوند. بلکه در طرح‌ها، جنس‌ها و پارچه‌های متفاوت موجود هستند. لباس‌های سرهمی سرپوشیده مورد تحسین افراد مشهور نیز قرار گرفته‌اند. از کامرون دیاز محبوب گرفته تا دیپیکا پادوکن و پریانکا چوپرا، به نظر می‌رسد که این لباس‌ها تقریباً همه نوع هیکل‌ها و تیپ‌های بدنی را زیبا می‌کنند.

با توجه به اینکه لباس‌های یکسره، بالاتنه و پایین تنه را به یکدیگر متصل می‌کنند. می‌توانید برای آن از کمربندهای متفاوت چرمی و پارچه‌ای استفاده کنید. لباس‌های سرپوشیده ممکن است در انواع متفاوت مجلسی نیز تولید شوند. لباس‌های سرپوشیده یا همان سرهمی‌های مجلسی ممکن است برش‌های جذابی داشته باشند. به طور مثال برخی از آنها دارای آستین‌های پفی هستند که در قسمت مچ تنگ می‌شود و یا پشت لباس در قسمت بالا تنه باز بوده و با استفاده از بند به یکدیگر متصل می‌شوند.

اندام‌های مناسب برای پوشیدن انواع سرهمی

لباس‌های سرهمی مجلسی ممکن است دارای کمربندهای تزئین شده باشند. همراه با این لباس‌ها می‌توانید از کفش‌های پاشنه بلند با مدل‌های متفاوت استفاده کنید. همچنین اگر قد شما بلند است از آنجایی که سرهمی‌ها می‌توانند قد شما را بلندتر از آنچه که هست نشان دهند، بهتر است همراه با این لباس‌ها از کفش‌های تخت استفاده نمایید. لباس‌های سرپوشیده ممکن است در قسمت بالا تنه دارای تاپ‌های دوبنده باشند و اغلب برای تفریح و یا پوشش‌های خیابانی یا خرید به کار می‌روند. در کنار این لباس سرهمی می‌توانید از یک کت بلیزر نیز استفاده کنید. این کت به برجسته نشان دادن شخصیت شما کمک بسیاری می‌کند.

اگر تصمیم گرفتید بلیزر را برای این سرهمی‌ها به کار ببرید، ترجیحاً سرهمی‌هایی با رنگ خنثی را انتخاب کرده و رنگ کت را کاملا متضاد با آن انتخاب کنید. در این مورد، استفاده از رنگ سفید مشکی و مشکی قرمز بسیار جذاب به نظر می‌رسد. دقت کنید که کت بلیزر برای سرهمی‌های بدون آستین که بالاتنه‌ای تاپ مانند و باز دارند به کار می‌رود. در این استایل می‌توانید یک کیف کوچک دوشی را همراه با کفش متناسب با آن ست کنید.

وستر

اندام‌های مناسب برای پوشیدن انواع سرهمی

 

اگر می‌خواهید خود را با لباس‌های نامحدود نوازش کنید و استایل هیجان انگیزی را برای خود به وجود بیاورید، به سراغ سرهمی‌های غربی یا وسترن بروید. طیف وسیعی از این مدل لباس‌های سرهمی در دست هستند. از جمله آنها می‌توانیم به سرهمی‌های تیشرت‌دار و پیلوم ماکسی کافتان اشاره کنیم. اغلب این لباس‌های سرهمی را برای مهمانی و مجالس مهم به کار می‌برند. در این میان، لباس‌های یکسره پیراهنی زنانه نیز هستند که در انواع متفاوت کوتاه، بلند و در جنس‌های گوناگون طراحی و تولید می‌شوند.

برای آشنایی بهتر با این لباس‌های سرهمی می‌توانیم بگوییم که آنها از یک رنگ و یک مدل پارچه به صورت یکسره دوخته می‌شوند. افراد معروفی مانند کیم کارداشیان از این دست لباس‌های یکسره استفاده می‌کنند. این لباس‌ها در عین سادگی بسیار شیک و باکلاس هستند. می‌توانید آنها را تنها با کفش‌های پاشنه بلند همراه کنید تا ظاهر ویژه‌ای را به نمایش بگذارید.

اندام‌های مناسب برای پوشیدن انواع سرهمی

اگر می‌خواهید به یک آواتار پرطرفدار تبدیل شوید، می‌توانید این مدل سرهمی‌ها را برای دوران بارداری خود استفاده کنید. یکی از مزیت‌‌های قابل توجه برای این سرهمی‌ها این است که هر کدام از آنها می‌توانند به نوعی شخصیت و نگرش شما را به نمایش بگذارند.

در استفاده از این سرهمی‌ها حتی اگر لوازم جانبی و اکسسوری را استفاده نکنید، خود لباس آنقدر جذاب است که می‌تواند استایل فوق‌العاده‌ای را برای شما به وجود بیاورد. با این حال اگر تصمیم گرفتید در کنار آنها از اکسسوری استفاده کنید، می‌توانید مینیمال‌هایی را مانند ساعت، گوشواره‌های آویز و پابندها را انتخاب کنید. استفاده از گردنبند جواهرات پر زرق و برق نیز می‌تواند جلوه‌ی این لباس ها را افزون کند.

رامپر

اندام‌های مناسب برای پوشیدن انواع سرهمی

تقریباً همگی ما با لباس‌های رامپر آشنایی داریم. رامپرها علاوه بر بزرگسالان برای کودکان نیز قابل استفاده هستند. طراحان علت آن را استفاده راحت‌ این لباس‌ها می‌دانند. رامپرها برای اولین بار در دهه ۱۹۰۰ در کشور امریکا رونمایی شدند. البته در آن زمان، رامپرها را برای کودکان به کار می‌بردند. از آنجایی که رامپرها سبب می‌شدند کودکان حرکت آزادانه و راحتی داشته باشند، بعد از رونمایی از این لباس به سرعت مورد توجه بسیاری از مادران قرار گرفتند.

با گذشت زمان به دلیل ظاهر زیبا و استفاده راحت و کاربردی بودن این لباس، استفاده از آن از کودکان به بزرگسالان منتقل شد. رامپر ها می‌توانند ظاهری جسور و بازیگوش را از خانم‌ها به نمایش بگذارند. به همین علت نیز در چند وقت اخیر اهمیت خود را در میان بانوان احیا کردند. پوشیدن این لباس‌ها به ایجاد ظاهری شیک بدون برجستگی بیش از اندازه کمک می‌کند.

اندام‌های مناسب برای پوشیدن انواع سرهمی

اگر می‌خواهید از این لباس برای استایل‌های مهمانی بهره بگیرید، بهتر است کمربندهای آن را با کفش‌های بنددار تابستانی ست کنید. همچنین می‌توانید از کت‌های متفاوت برای قسمت رویی این رامپرها بهره بگیرید. استفاده از رامپرهای تابستانی و پشت بلند نیز به زیباتر شدن استایل شما کمک می‌کند. در انتخاب کیف و کفش برای استفاده از این رامپرها مهارت و سلیقه خود را به کار بگیرید؛ چرا که استایل کلی استفاده از این لباس، کیف و کفش را برجسته می‌کند.

اندام‌های مناسب برای پوشیدن انواع سرهمی

رامپرها با پارچه‌های ساده و گل‌دار طراحی و تولید می‌شوند. اگر تصمیم گرفتید از رامپرهای گل‌دار استفاده کنید، بهتر است اکسسوری‌های ساده را در کنار آن قرار دهید. استفاده از رامپر گل‌دار در کنار اکسسوری‌های شلوغ و پر زرق و برق استایل شما را از زیبایی دور می‌کند. طراحان توصیه می‌کنند که در کنار این رامپر از کیف‌های بسیار بزرگ استفاده نکنید. قرار دادن کیف‌های کوچک دوشی یا کیف‌های دستی و کیف پول در استایل رامپرها ایده‌آل است.

یکسره‌های عروسکی

اندام‌های مناسب برای پوشیدن انواع سرهمی

 

لباس‌های یکسره که در ابتدا برای عروسک‌ها طراحی می‌شدند، ظاهری روان، یکنواخت، آزاد، گشاد و راحت را به نمایش می‌گذاشتند. این لباس‌های یکسره از یک رنگ و یک جنس پارچه تهیه می‌شوند. از آنجایی که پیراهن‌های یکسره عروسکی آزاد هستند، زنان باردار به‌خوبی می‌توانند استایل‌های متفاوتی را با این پیراهن‌ها به نمایش بگذارند. یکسره‌های عروسکی نیز مانند سرهمی‌های دیگر در انواع کوتاه و بسیار بلند تا ساق پا موجود هستند. لباس‌های یکسره عروسکی به طور کلی به لباس خواب نیز معروف هستند. اغلب لباس خواب‌ها جزو این خانواده‌های سرهمی قرار می‌گیرند.

نکته مهم دیگری که در استفاده از لباس‌های یکسره عروسکی باید مد نظر قرار دهید، استفاده حداقل از لوازم جانبی و اکسسوری است. یک گردنبند ساده و یک کیف کوچک دستی برای استفاده در این استایل بسیار مناسب به نظر می‌رسد. بیشتر از آن استفاده از اکسسوری جایز نیست. کفش‌های متناسب با این استایل‌ها نیز، کفش‌های پاشنه‌دار هستند.

لباس شنا

سرهمی‌های دیگر، لباس‌های یکسره شنا هستند که به اصطلاح به آن‌ها سرهمی می‌گویند. بسیاری از بانوان ترجیح می‌دهند استایل‌های استخر و شنا خود را در بهترین شکل ممکن انتخاب نمایند. لباس‌های یکسره شنا از پارچه‌های خاصی تهیه می‌شوند. این پارچه‌ها ممکن است ساده و یا شاین دار باشند. همچنین برخی از این لباس‌ها دارای دو بند روی شانه یا یک بند یکسره هستند که به دور گردن بسته می‌شود.

اندام‌های مناسب برای پوشیدن انواع سرهمی

این مدل سرهمی‌ها از جمله مشهورترین سرهمی‌های موجود در بازار هستند. این مدل از سرهمی‌ها از دهه ۱۹۹۰ طوفانی را در مد به پا کردند. از آن به بعد افراد مشهور حداقل چند مدل از این لباس‌های یکسره را در استایل‌های متفاوت به کار بردند. این لباس‌های یکسره اغلب دارای دو بندینک هستند. رایج‌ترین آنها سرهمی‌هایی هستند که از پارچه جین به دست می‌آیند. آنها شلوارهای راسته‌ای دارند و در قسمت کمر کاملاً تنگ می‌شوند. بندینک آنها از طریق‌ بست‌های فلزی به دکمه‌های روی سارافون بسته می‌شود.

همچنین بندی که روی این سارافون‌ها قرار دارد، قابل تنظیم است. می‌توانید آن را کوتاه یا بلندتر کنید. استفاده از کفش‌های پاشنه بلند، صندل‌های تابستانی و کفش‌های نوک تیز با استفاده از این سرهمی‌ها بسیار زیبا به نظر می‌رسد.

سرهمی‌های مناسب برای فرم هیکل‌های گوناگون

اندام‌های مناسب برای پوشیدن انواع سرهمی

تا اینجای مقاله انواع متفاوت لباس‌های یکسره و سرهمی را برایتان معرفی کردیم. همان‌طور که دیدید این لباس‌ها انواع متفاوتی داشتند و هر کدام از آنها نیز به مجموعه‌های ریزتری تقسیم بندی می‌شدند. برای انتخاب سرهمی لازم است شناخت درستی از فرم بدن خود داشته باشید تا بتوانید مناسب‌ترین آن‌ها انتخاب کنید.

به طور مثال سرهمی‌هایی که دارای بندینک و دکمه‌های فلزی هستند برای افراد قد کوتاه بسیار مناسب به نظر می‌رسند. به طور کلی سرهمی‌ها و یکسره‌ها از آنجایی که تنها از یک رنگ برخوردار هستند، می‌توانند فرم بدن را کشیده‌تر نشان دهند. همچنین آنها می‌توانند خطای دید ایجاد کرده و در قد بلند نشان دادن افراد تأثیر بسزایی داشته باشند.

سرهمی‌های بندینک دار را افراد چاق، لاغر، قد بلند و قد کوتاه می‌توانند استفاده کنند. البته به شرطی که تعادل را در استایل خود رعایت نمایند. به طور مثال افراد قد بلند می‌توانند از کت‌هایی با رنگ متضاد سرهمی در استایل استفاده از این لباس بهره بگیرند تا قد آنها متعادل نشان داده شود. افرادی که اندام سیبی شکل دارند می‌توانند از لباس‌های سرپوشیده استفاده کنند.

اندام‌های مناسب برای پوشیدن انواع سرهمی

این لباس‌ها در قسمت کمر، کمی تنگ شده و دارای کمربندهای متفاوت هستند. این کمربندها می‌توانند مقداری کمر را باریک‌تر نشان دهند و اندام را از حالت سیبی شکل خارج کند.

رامپرها برای افراد قد کوتاه بسیار مناسب به نظر می‌رسند. از آنجایی که رامپرها باعث می‌شوند بیشتر پاها نمایان شده و خود را نشان دهند، در قدبلند نشان دادن افراد کمک خواهند کرد. همان‌طور که در قبل نیز اشاره کردیم یکسره‌های عروسکی برای افراد باردار بسیار مناسب هستند. اما افرادی که از اضافه وزن یا شکم برخوردارند بهتر است این سرهمی‌ها را انتخاب نکنند؛ چرا که سرهمی‌های عروسکی شکم را تا حد زیادی نمایان خواهند کرد.

علت نمایان شدن شکم در این لباس‌ها، چینی است که در قسمت سینه لباس‌های عروسکی جای دارد. البته یکسره‌های عروسکی در انواع لباس خواب نیز موجود هستند. لباس خواب‌ها برای افراد متفاوت در حرکت‌های گوناگون و فرم‌های بدنی متفاوت طراحی می‌شود.

اندام‌های مناسب برای پوشیدن انواع سرهمی

افراد لاغر می‌توانند لباس خواب‌های عروسکی را در انواع متفاوت انتخاب کنند. اما افراد دارای اضافه وزن بهتر است این لباس خواب‌ها را همراه با پیراهن‌های آستین بلند که برای روی آنها طراحی می‌شود به کار ببرند. این پیراهن‌ها شل و گشاد بوده و می‌تواند قسمت اعظمی از چربی‌های بدن را مخفی کنند.

یکی از لباس‌های یکسره که در بالا برایتان معرفی کردیم، لباس‌های یکسره شنا هستند. اگر دارای چربی‌های اضافه در سرتاسر بدن خود هستید، بهتر است لباس‌های یکسره شنا را در انواع پوشیده‌تر انتخاب کنید تا پهلو و شکم شما تا حد زیادی پوشیده شود.

اندام‌های مناسب برای پوشیدن انواع سرهمی

سخن آخر

در ابتدای این مقاله سعی کردیم انواع متفاوت سرهمی را برای شما معرفی کنیم. با شناخت کامل از انواع سرهمی‌ها خواهید فهمید که چه لباسی با فرم هیکل شما تناسب زیادی دارد. اندام‌های متفاوت سیبی شکل، گلابی شکل، مثلثی و یا لوزی مانند می‌توانند بسته به فرم هیکل خود از سرهمی‌های متفاوت استفاده کنند. همچنین برخی از این لباس‌های یکسره قابلیت استفاده در انواع متفاوت فرم‌های بدنی را دارند. در استفاده از طرح‌های متفاوت به اکسسوری‌های مورد استفاده خود نیز توجه کنید تا بتوانید استایل شیک و منحصر به فردی را برای خود به وجود بیاورید.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها