آموزش بستن مینی اسکارف و هر نوع روسری

آموزش بستن مینی اسکارف و هر نوع روسری

بستن مینی اسکارف برای خانم‌ها ممکن است کمی چالش برانگیز به نظر برسد. این اکسسوری در استایل شما تأثیر بسیار زیادی دارد به همین دلیل هم این‌که بدانید چطور باید روسری خود را ببندید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پس همین حالا مینی اسکارف خود را آماده کنید تا مرحله به مرحله بستن این نوع روسری را امتحان کنیم.

1- بستن مینی اسکارف به روش کلاسیک

در قدم اول پیش از این‌که بخواهیم بستن مینی اسکارف را تمرین کنیم باید موهای خود را پایین دم اسبی ببندید. اگر موهای بلندی دارید، باید ابتدا آن‌ها را ببندید تا مزاحم انجام مراحل بعدی نشود. از یک گیره یا کش مو برای این‌که موهای خود را به پشت سر برده و به حالت دم اسبی ببندید.

آموزش بستن مینی اسکارف و هر نوع روسری 1

 • توجه داشته باشید که اگر موهایتان را خیلی بالا ببندید، بعد از گذاشتن روسری با ایجاد یک برآمدگی ظاهر ناخوشایندی ایجاد می‌کند؛ به همین دلیل هم تا جایی که امکان دارد موهای خود را پایین ببندید.
 • اگر موهایتان را در پشت سر، جمع نکنید از روسری بیرون می‌آید و ظاهر نامرتبی برایتان به وجود می‌آورد.

در قدم دوم باید مینی اسکارف را به شکل مثلث تا کنید. اگر روسری شما از جنس ابریشم بوده و مربع است، دو گوشه از آن را برای ایجاد یک مثلث بزرگ تا بزنید به شکلی که الگو کناری به سمت بیرون نگه داشته شوند.

آموزش بستن مینی اسکارف و هر نوع روسری 2

 • این روش را با هر نوع روسری می‌توان انجام داد.
 • مینی اسکارف، باندانا و هر نوع روسری دیگری را می‌توانید با این روش تا کنید.

در مرحله سوم باید ضلع طولانی‌تر مینی اسکارف یا روسری خود را کمی به سمت داخل تا بزنید. مطابق تصویر زیر طرف طولانی‌تر روسری را گرفته و کمی آن را به سمت داخل تا کنید تا کوچک‌تر شود. با این کار گره نهایی روسری تمیزتر زده می‌شود.

آموزش بستن مینی اسکارف و هر نوع روسری 3

 • نیازی به سنجاق نیست چراکه بعد از این‌که روسری را روی سرتان قرار دادید سر جایش باقی خواهد ماند.

در مرحله چهارم باید مینی اسکارف را به گونه‌ای روی سرتان قرار دهید که گوشه‌های آن نزدیک گردنتان قرار بگیرد. گوشه‌ها را به سمت پایین قرار داده، روسری را تا قسمت پیشانی بالا کشیده و قسمت لبه دار را روی پیشانی قرار بدهید. حتماً توجه کنید که دو طرف روسری یا باندانا روی سر هم اندازه باشند.

آموزش بستن مینی اسکارف و هر نوع روسری 5

قدم پنجم باید دو طرف مینی اسکارف را تا زیر چانه گره دوتایی بزنید. برای این کار دو طرف روسری که در کنار گردن شما آویزان هستند را گرفته و این دو قسمت را به هم گره بزنید. حالا یک بار دیگر هم گره بزنید تا مطمئن شوید که روسری روی سرتان بدون حرکت باقی می‌ماند.

آموزش بستن مینی اسکارف و هر نوع روسری 6

 • روسری یا بانداناهایی که جنس آن‌ها از ابریشم است به دلیل سر بودن باید حتماً دو تا گره زده شوند.
 • اگر روسری شما بلند است و دوست ندارید آن را گره بزنید می‌توانید دو طرف آویزان آن را گرفته و روی شانه‌هایتان به صورت ضربدری قرار دهید. در این حالت باید حواستان باشد که این دو قسمت از شانه‌هایتان نیفتد.

در آخر اگر گره‌ای که برای بستن مینی اسکارف زده‌اید خیلی محکم است می‌توانید انگشتانتان را بین گره و چانه قرار داده و گره را به سمت بیرون بکشید تا کمی برایتان فضا ایجاد شود. اگر دوست دارید روش‌های دیگری را برای بستن مینی اسکارف و شال استفاده کنید حتما از این مقاله هم دیدن کنید.

آموزش بستن مینی اسکارف و هر نوع روسری 7

2- استایل و ست تکمیلی با مینی اسکارف

در قدم اول می‌توانید برای تکمیل استایل خود از عینک آفتابی‌های بزرگ استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا استایل شیک‌تری داشته باشید. اگر دوست دارید جذابیت‌ بیشتری داشته و مثل یک سلبریتی به نظر برسید به هیچ عنوان از ترکیب عینک آفتابی با مینی اسکارف غافل نشوید!

آموزش بستن مینی اسکارف و هر نوع روسری 8

در قدم بعدی استفاده از یک رژ لب قرمز رنگ نیز می‌تواند به درخشش هرچه بیشتر ظاهر شما بیفزاید. توصیه می‌کنیم از طیف روشن رنگ قرمز برای رژ لب برای داشتن استایل کلاسیک دهه 50 استفاده کنید. ترکیب رژ لب قرمز با خط چشم بالدار مشکی ظاهرتان را کامل خواهد کرد.

آموزش بستن مینی اسکارف و هر نوع روسری 9

برای این‌که کمی از زیبایی موهایتان مشخص شود می‌توانید 6 تا 7 سانتی متر روسری را از پیشانی عقب بکشید. اگر موهای چتری دارید می‌توانید کمی به چتری‌هایتان پیچ و تاب داده و آن‌ها را فر کنید تا جذابیت ظاهر شما دو چندان شود.

آموزش بستن مینی اسکارف و هر نوع روسری 10

 • توجه داشته باشید که در این حالت باید حتماً گره مینی اسکارف را محکم کنید زیرا احتمال سر خوردن روسری بیشتر خواهد شد.

می‌توانید از یک هد با الگوی متفاوت با مینی اسکارف خود به صورت هم‌زمان استفاده کنید. اگر هد ندارید، یک روسری کوچک برداشته و آن را مثل یک روسری عادی ببندید. سپس روسری بزرگ‌ترتان را برداشته و روی آن قرار دهید، با این تفاوت که این بار لبه بزرگ روسری را باید وسط سر قرار دهید. روسری بزرگ‌تر را زیر چانه ببندید تا با این کار طرح روسری کوچک‌تر نیز مشخص باشد.

آموزش بستن مینی اسکارف و هر نوع روسری 11

 • استفاده از دو روسری علاوه بر زیبایی، در روزهای سرد زمستان باعث گرم نگه داشته شدن سر شما می‌شود.
 • سعی کنید طرح‌های مختلف مثل ترکیب راه‌راه و توپ‌توپی را با هم ست کنید تا استایل خاص‌تری خلق شود.

در آخر می‌توانید برای شیک‌تر شدن ظاهر مینی اسکارف، گره آن را به حالت پاپیون دربیاورید. برای این کار روسری‌تان را مثل همیشه روی سر قرار داده و سپس یک بار زیر چانه دو طرف آن را به هم گره بزنید. سپس به جای گره مجدد، دو طرف آن را به یک پاپیون بزرگ در زیر چانه تبدیل کنید.

آموزش بستن مینی اسکارف و هر نوع روسری 12

 

 • با این کار استایل و مینی اسکارف شما مرتب و شیک‌تر به نظر می‌رسد.

چه روش‌های دیگری را برای بستن شال، روسری و مینی می‌شناسید؟ با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *