انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

اغلب مردم از ابتدای زندگی خود، اغلب صندل پوشیده‌اند. صندل از کفش‌های قدمت دار تاریخی است. لازم است بدانید که اولین کفش‌های تولید شده توسط رومیان باستان، ظاهری شبیه به صندل‌های امروزی داشت. اگر کتاب‌های تاریخی را مطالعه کنید، کاملاً متوجه خواهید شد که صندل در سرتاسر تاریخ وجود داشته است. همه افراد برای یک بار هم که شده در طول زندگی خود از صندل‌، استفاده کرده‌اند. از خانواده‌های سلطنتی گرفته تا مردم طبقه پایین جامعه همگی صندل پوشیده‌اند. این سابقه طولانی در دنیای مد، صندل‌ها را پیچیده‌تر کرده است. تا جایی که همواره کمپانی‌های تولید کننده این کفش‌ها طراحان ماهری را برای طراحی صندل‌ها استخدام کرده‌اند. آنها هر دفعه صندل‌های جدید و منحصر به فردی را تولید می‌کنند. صندل‌ها بسیار گسترده و متنوع هستند. برخی از آنها مردانه و برخی دیگر به صورت زنانه تولید می‌شوند. برخی از صندل‌ها برای داخل خانه و برخی دیگر برای بیرون از منازل کاربرد دارند. در ادامه مقاله توضیحات بیشتری را در ارتباط با صندل‌های تابستانی بانوان ارائه می‌دهیم.

صندل چیست

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

همان‌طور که در قبل نیز اشاره کردیم صندل‌ها برای مدت‌ طولانی وجود داشته‌اند. آنها در فرهنگ‌های متفاوت مورد استفاده قرار گرفته‌اند. مردم متفاوت برای هزاران سال این مدل کفش‌ها را تحسین کرده‌اند. انواع مختلفی از صندل‌ها وجود دارد. به طور کلی صندل به کفش‌هایی می‌گویند که بیشتر از بند و قسمت‌های باز تشکیل شده است. صندل‌ها بیشتر قسمت‌های پا را در معرض هوا قرار می‌دهند.

هر طراح کفشی سبک‌های صندل متمایز خود را ایجاد کرده است. در ظاهر اول شاید فکر کنید که صندل‌ها بر اساس طراحی ساده‌ای ایجاد شده‌اند. طراحی صندل‌ها بر اساس اصول و بر طبق استاندارد انجام می‌شود. اصولاً صندل‌ها زیره‌ای هستند که بندهایی برای محکم شدن به آنها متصل می‌شود. در این چهارچوب اساسی وقتی صحبت از ایجاد سبک‌های صندل می‌شود، همه چیز پیش خواهد رفت.

با توجه به طیف گسترده از مزایای عملکردی که صندل‌ها ارائه می‌دهند می‌توان آنها را نوعی اختراع به حساب آورد. تاریخ نشان می‌دهد که مصریان و یونانیان باستان، صندل‌های خود را از برگ شاخه درختان و الیاف طبیعی می‌ساختند. هرودوت، مورخ یونان قدیم می‌گفت صندل‌ها جزو ضروریات لباس‌های یک کشیش بودند.

کفش یا صندل‌های یونانی از پوست گاو تولید شدند. رومیان باستان، صندل‌های مردانه و زنانه را در طرح‌های فوق‌العاده جذاب تراش می‌دادند. لازم است بدانید که چرم آن‌ها نیز در رنگ‌های متفاوت موجود بود. کفش‌های زنانه به ویژه صندل‌ها بسیار متنوع و گسترده هستند. در ادامه مقاله قصد داریم انواع متفاوت صندل‌های زنانه و مردانه را برایتان معرفی کنیم.

انواع صندل

Slides

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

در دنیای مد بین طراحان اختلاف است که اسلایدها نوعی دمپایی به حساب می‌آیند یا صندل. اما در واقع می‌توانید آنها را نوعی صندل به حساب بیاورید. اسلایدها از بندهایی به صورت افقی تشکیل شدند که به کفی صندل متصل می‌شود. آنها رنگ‌های متنوعی دارند. برخی از آنها را با استفاده از چرم و پوست حیوانات می‌سازند. برخی دیگر نیز دارای کفه‌های طبی (برای افرادی که خار پاشنه دارند) هستند. این صندل‌ها را می‌توانید برای داخل خانه یا آشپزخانه استفاده کنید.

صندل‌های چوبی

 

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایانصندل‌های چوبی در کشور ژاپن به نام «گتا» شناخته می‌شوند. حتماً در فیلم‌های قدیمی ژاپنی استفاده از این صندل‌های چوبی را برای بانوان دیده‌اید. مواد اولیه مورد استفاده برای تهیه این صندل‌ها یکی از سخت‌ترین مواد موجود در بازار است. همان‌طور که می‌بینید چوب برای تهیه این صندل به کار برده شده است. صندل‌های چوبی، عمر بسیار طولانی دارند. آنها در برابر گردوغبار و آب بسیار مقاوم هستند. صندل‌های چوبی در انواع و سبک‌های متفاوت تولید می‌شوند. اغلب صندل‌های چوبی که ما با آنها آشنایی بسیاری داریم، از نوع چوبی و لا انگشتی هستند. اگر قصد ندارید تنها از صندل‌های چوبی یکسره استفاده کنید، می‌توانید صندل‌هایی را انتخاب کنید که پاشنه آنها و یا قسمتی از آنها تنها از چوب ساخته شده است و سایر قسمت‌ها را مواد مصنوعی پوشانده باشد.

صندل‌های چرمی

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

اگرچه صندل‌های چرمی بسیار گران‌تر از سایر صندل‌ها هستند. اما می‌توانیم به شما این اطمینان را بدهیم که هزینه کردن برای صندل‌های چرمی ارزش آن را دارد. در ادامه علت آن را برایتان شرح می‌دهیم. صندل‌های چرمی نسبت به سایر صندل‌ها از دوام بیشتری برخوردار هستند. دوم آنکه صندل‌های چرمی اغلب سبک وزن و بسیار انعطاف پذیرند. انعطاف پذیری باعث می‌شود ظاهر زیبایی را در پا به وجود بیاورد و همچنین عملکرد آن نیز گسترده‌تر می‌شود. یعنی برای مکان‌های متفاوت می‌توانید این صندل‌های چرمی را به پا کنید. صندل‌های چرمی از سبک‌ها، رنگ‌ها و مدل‌های متنوعی برخوردار هستند. می‌توانید آن را برای فصل‌های گرم سال همراه با استایل‌های تابستانی و بهاری به کار ببرید.

همچنین استفاده از آنها نیز برای داخل منازل به علت داشتن کفی راحت توصیه می‌شود. در مقایسه با صندل‌های چرمی مردانه صندل‌های چرمی زنانه از طرح‌های برجسته‌تری برخوردار هستند. به طور مثال می‌توانید روی صندل‌های چرمی زنانه شاهد تزییناتی مانند گل‌های چرمی نیز باشید. صندل‌های چرمی زنانه که از رنگ‌های روشن‌تری برخوردارند از لحاظ بصری زیباتر به نظر می‌رسند. هر صندل چرمی از فضای داخلی راحتی برخوردار است. می‌توانید با پوشیدن آن احساس راحتی و سبکی را برای پای خود به وجود بیاورید.

Heels

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

از میان صندل‌های زنانه جذاب‌ترین آنها متعلق به صندل‌های زنانه پاشنه بلند است. بانوان و دختران از سنین پایین ترجیح می‌دهند صندل‌های پاشنه بلند استفاده کنند. حتماً بعد خواندن این عبارت تصویر یک کودک خردسال را که کفش‌های پاشنه بلند مادرش را به پا کرده است در ذهن خود تصور می‌کنید. صندل‌های پاشنه بلند انواع بسیار گسترده‌ای دارند. در واقع گسترده‌ترین خانواده صندل‌ها متعلق به پاشنه بلندها است.

Wedge Sandals

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید این صندل‌ها از لژهای ضخیمی برخوردارند. افراد قد کوتاه با استفاده از این صندل‌ها می‌توانند قد خود را بلندتر از آنچه که هست نشان دهند. گاهی اوقات لژ یا پاشنه این صندل‌ها چندین سانت ارتفاع دارد. در این صندل‌ها پاشنه ممکن است کمی بالاتر از پشت پا باشد و شیب کمتری در نزدیکی انگشت پا ایجاد کند یا ممکن است ارتفاع ثابتی در سرتاسر صندل وجود داشته باشد. این صندل‌ها یک جایگزین ایده‌آل برای کفش‌های پاشنه سنتی در نظر گرفته می‌شوند. در حالی که هر دو مدل از این صندل‌ها ارتفاع را برای فرد استفاده کننده به وجود می‌آورند. اما سبک‌های آنها در ارائه ارتفاع متفاوت است. لژ ضخیمی که برای صندل‌ها طراحی می‌شود سبب ایجاد راحتی خواهد شد.

Peep Toes

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

این صندل‌ها دهانه کوچکی در قسمت پنجه پا دارند. در واقع در قسمت پنجه پا، صندل کمی باریک‌تر به نظر می‌رسد. همان‌طور که می‌دانید مهم‌ترین قسمت صندل‌های پاشنه بلند، پاشنه آنها است. هرچه پاشنه‌بلندتر باشد، صندل جذاب‌تر به نظر می‌رسد. در ارتباط با این صندل‌ها نکته حائز اهمیت مدل پاشنه آن‌ها است. اغلب این صندل‌ها را به پای زنان میان‌سال مشاهده کرده‌اید.

Slingbacks

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

اسلینگ بک نوعی صندل زنانه است که با بند مچ پا که مچ پا یا پاشنه را احاطه می‌کند، طراحی می‌شود. خانم‌هایی که می‌خواهند اعتماد به نفس زیاد خود را از طریق صندل‌های پاشنه بلند به نمایش بگذارند اما نگران به زمین خوردن هستند، استفاده از این صندل‌ها برایشان بسیار ایده‌آل به نظر می‌رسد. این صندل‌ها با استفاده از بندی که در پشت پاشنه پا قرار دارد مانع از زمین خوردن می‌شوند. همچنین فرم پاشنه آنها به نحوی طراحی می‌شود که امکان پیچ خوردن پا نیز به حداقل می‌رسد. این کفش‌ها برای استفاده روزانه یا استفاده در مهمانی‌ها بسیار مناسب هستند.

Stilettos

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

کفش‌های رکابی در سال ۱۹۰۶ توسط یک طراح معروف کفش فرانسوی طراحی و تولید شدند. این صندل‌ها با پاشنه نازک و بلندی که دارند شناخته می‌شوند. اغلب همگی ما آنها را با پاشنه‌های مدادی می‌شناسیم. برای ایجاد جذابیت و ظاهر جسور می‌توانید از صندل‌های پاشنه مدادی استفاده کنید. گرچه این کفش‌ها ظاهر ترسناکی را به نمایش می‌گذارند. اما در مجالس همراه با اغلب پیراهن‌های مجلسی به کار برده می‌شوند. ممکن است بسیاری از مردم این را ندانند اما کفش‌های پاشنه مدادی و نوک تیز سبب می‌شوند پاها کمی باریک‌تر نشان داده شوند و همچنین قد افراد نیز بلندتر از اندازه واقعی نشان داده شود. اگر می‌خواهید به همه اینها برسید یک جفت کفش‌های رکابی مد روز را برای خود تهیه کنید.

Block Heels

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

صندل‌هایی که پاشنه‌های ضخیم و کلفت دارند، احساس راحتی را برای فرد استفاده کننده به وجود می‌آورند. در واقع پاشنه کلفتی که زیر کفی این کفش‌ها قرار دارد تکیه گاه محکمی را ایجاد خواهد کرد. این صندل‌های پاشنه کلفت علاوه بر ایجاد احساس راحتی با انواع لباس‌های متفاوت نیز همخوانی دارند. استفاده از آنها در کنار بلوز و دامن یا یک کت و دامن اداری و یا پیراهن‌های خانگی ساحلی یا مجلسی نیز بسیار ایده‌آل است. فرقی نمی‌کند که این صندل‌ها را با چه لباسی به کار ببرید. آنها در هر لباسی جذابیت خود را به نمایش می‌گذارند. از مزیت‌های مهم این صندل‌ها می‌توانیم به قابلیت رقص راحت با استفاده از آنها اشاره کنیم. همچنین اگر این صندل‌های پاشنه کلفت را در زمین‌های گلی در آب و هوای بارانی یا چمن‌های نرم بپوشید، امکان فرو رفتن آنها در گل به حداقل می‌رسد.

Strappy Sandals

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

صندل‌های بنددار همان‌طور که از نام آن‌ها پیدا است، با بیشتر از یک بند تشکیل می‌شوند. در واقع می‌توانید کفی و پاشنه را برای زیر پا و بندهای متفاوت و سگک را در روی پا تصور کنید. آنها ترند محبوب دهه ۹۰ بودند. در سال ۲۰۱۹ این کفش‌ها محبوبیت بسیاری پیدا کردند. شکل خاص پاشنه و بندهایی که این کفش‌ها را تشکیل می‌دهد سبب ایجاد احساس راحتی و خنکی برای پا می‌شود. به همین علت، اغلب به عنوان صندل برای رهایی از گرما در فصل‌های تابستان و بهار از آن استفاده می‌کنند. این کفش با بندهای باریک، براق و جذاب خود می‌توانند کمد کفش‌های شما را به روز نگه دارند. این صندل‌ها با هر لباسی هماهنگ می‌شوند و به بلند نشان دادن پاها کمک می‌کنند. آنها در انواع پاشنه‌های کوتاه، پاشنه بلند، دو بند با فاصله زیاد، بند‌های بسته‌شده متعدد، بندهای رنگ برهنه، بند‌های تیره رنگ، سایه‌های پررنگ و پر جنب و جوش موجود هستند.

Kitten Heels

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

صندل‌های پاشنه کوتاه گزینه‌ای ایده‌آل برای افرادی هستند که از کفش‌های پاشنه بلند متنفرند یا افراد قد بلند که می‌خواهند کفش‌های پاشنه بلند را استفاده کنند اما نگران بلندتر نشان دادن قد خود هستند. افرادی که به کمر درد مبتلا هستند نیز می‌توانند این کفش‌ها را انتخاب کنند. استفاده از این صندل‌ها علاوه بر آن که ظاهر زیبایی دارد، کمی سخت به نظر می‌رسد. باید آن را با لباس کلاسیک و استایل‌های خاصی ست کنید تا جلوه خود را حفظ کند. ست کردن با یک استایل اشتباه می‌تواند ظاهر کلی شما را به هم بریزد.این مدل کفش همراه با شلوار جین تنگ و دامن مدادی بسیار فوق‌العاده به نظر می‌رسد. این صندل‌ها برای کار، استفاده روزمره یا میهمانی مناسب هستند.

Cut Out Heels

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

به جرئت می‌توان گفت جذاب‌ترین صندل‌های تابستانی زنانه متعلق به این خانواده است. این صندل‌ها به شکل‌های متنوعی مانند گل بریده شده‌اند. ظاهر آنها مانند پوتین است. اما پوتین‌های تابستانی و خنک. آنها در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت موجود هستند. برخی از این صندل‌ها را با استفاده از چرم‌های طبیعی یا مصنوعی نیز تولید می‌کنند. اغلب آن‌ها پاشنه بلند هستند و می‌توانند به بلندتر نشان دادن قد کمک نمایند. در چند سال اخیر این مدل صندل‌ها به طور فزاینده‌ای محبوب شدند.

Thong Sandals

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

این کفش‌های ساده و شیک چیزی میان دمپایی و صندل هستند. آنها استفاده بسیار راحتی دارند و ممکن است در انواع متفاوت با تزیینات گوناگون وجود داشته باشند. در سرتاسر جهان، اغلب بانوان حداقل یک جفت از این صندل‌ها را در کمد خود نگهداری می‌کنند. آنها دارای یک جفت بند معمولی، یک بند نازک تا ضخیم هستند که از سمت راست انگشت پا به سمت چپ می‌رود. به دلیل کیفیت بالا و پوشیدن آسان این کفش‌ها، صندل‌های لحظه آخری ایده آلی هستند. همان‌طور که در قبل نیز اشاره کردیم زنان قد بلند از پوشیدن کفش پاشنه بلند هراس دارند. آنها می‌گویند ممکن است استفاده از کفش‌های پاشنه بلند قد آنها را به طرز عجیبی بلندتر نشان دهد. این صندل‌های انگشتی برای زنان قد بلند فوق‌العاده ایده‌آل هستند.

Gladiator Sandals

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

صندل‌های گلادیاتور را همه شما دیده‌اید. این صندل‌ها از زمان روم باستان استفاده گسترده‌ای داشتند. در آن زمان، گلادیاتورها این صندل‌ها را برای میدان‌های نبرد استفاده می‌کردند. امروزه این صندل‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت با جنس‌های گوناگون تولید می‌شوند. همچنین امروزه بیشتر زنان، از صندل‌های گلادیاتور استفاده می‌کنند. این صندل‌ها با سبک تسمه بندی پیچیده‌ای که دارند از سایر صندل‌ها متمایز می‌شوند. تسمه بندی‌های پیچیده این صندل‌ها گاهی اوقات تا زانو نیز ادامه دارد. این بندها، پا را در آغوش می‌کشند تا زیبایی هرچه بیشتر را به نمایش بگذارند.
این صندل که در گذشته برای تحقق اهداف سودمند به وجود آمده بود، اکنون نمادی از مد به حساب می‌آید. علاوه بر گلادیاتورها که این صندل را در زمان نبرد به کار می‌بردند، رومیان باستانی که در طبقه مرفه قرار داشتند نیز این صندل‌ها را برای نشان دادن طبقه اجتماعی خود به کار می‌بردند. البته متریال به کار رفته در صندل‌های طبقات بالای اجتماع در روم کاملاً متفاوت با متریالی بود که در صندل‌های گلادیاتورها به کار می‌رفت.

صندل‌های گلادیاتورها استحکام بسیار زیادی داشت. صندل آنها باید به نحوی طراحی می‌شد که در طی نبرد هیچ‌گونه پارگی یا آسیبی پیدا نمی‌کردند. صندل‌های گلادیاتورهای میدان نبرد از چرم‌های بسیار محکم ساخته می‌شد. ضخیم‌ترین و محکم‌ترین مواد را برای تهیه صندل‌های گلادیاتورها به کار می‌بردند. متریال مرغوب سبب افزایش دوام این صندل‌ها می‌شد. امروزه صندل‌های گلادیاتور از پارچه‌هایی مانند جین نیز ساخته می‌شوند. همچنین بندهای آن‌ها از جنس پلاستیک، طناب، چرم طبیعی، چرم مصنوعی یا پارچه است.

Pumps

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

این مدل صندل‌های تخت و پرکاربرد تقریباً در کمد اغلب دختران وجود دارد. این صندل‌ها در جنس‌های متفاوت چرم‌های طبیعی، چرم مصنوعی و یا فوم ساخته می‌شوند. رنگ‌های روشن و فانتزی آنها اغلب برای دختران قابل استفاده است. می‌توانید آن را برای کاربردهای متعددی استفاده کنید. پوشیدن این صندل‌ها برای محل کار، قرارهای دوستانه، تفریح، گردش و خرید مناسب به نظر می‌رسد. این کفش‌های تابستانه بسیار نرم بوده و احساس راحتی را برای فرد استفاده‌کننده به وجود می‌آورند. همچنین به علت نداشتن پاشنه استفاده از آن برای افراد قد بلند توصیه می‌شود.

Platform Sandals

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

این صندل‌ها لژ بسیار ضخیمی دارند. علاوه بر لژ، یک پاشنه کلفت نیز برای این صندل‌ها طراحی می‌شود. روی صندل‌های این چنینی را بند و یا بست‌های فلزی می‌پوشاند. بندهای آن‌ها ممکن است دو عدد یا بیشتر باشد. ممکن است لژ ضخیم این صندل‌ها همرنگ با بند روی آن باشد. همچنین گاهی اوقات بندها به رنگ‌های خنثی بوده و لژ رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای دارد.

صندل عروس

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

شاید برایتان جالب باشد بدانید که گاهی اوقات عروس‌ها نیز ترجیح می‌دهند از صندل‌های تابستانی استفاده کنند. این صندل‌ها از تزئینات ویژه‌ای برخوردار هستند و احساس راحتی را برای فرد استفاده کننده به وجود می‌آورند. صندل‌های عروس با جنس‌های متنوعی تولید می‌شوند. برخی از آن‌ها چرمی و برخی پلاستیکی هستند. اغلب این صندل‌ها به رنگ سفید، نقره‌ای یا بژ هستند. عروس‌ها بسته به رنگ لباس خود رنگ خاصی از این صندل‌ها را انتخاب می‌کنند. از آن‌جا که صندل‌های عروس برای ساعت‌های طولانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، تولیدکنندگان آن‌ها تلاش می‌کنند تا کفه‌ای راحت را برای این صندل‌ها ایجاد کنند تا عروس بعد از استفاده طولانی مدت احساس خستگی نکند. همچنین از درد پا نیز مصون بماند. این صندل‌ها ظاهر جذاب و دل‌ربایی دارند. همچنین طراحان آن‌ها تلاش می‌کنند تا با تزئیناتی مانند جواهردوزی تطابق بسیاری بین صندل و لباس عروس ایجاد کنند.

LOAFERS

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

این کفش‌های کلاسیک را با نام صندل‌های پنی نیز می‌شناسند. دیگر تنها دانش‌آموزان یونیفرم پوش از این صندل‌ها استفاده نمی‌کنند. بلکه اخیراً این صندل‌ها در طرح‌های بسیار نفس‌گیر تولید شده‌اند و دل بسیاری از بانوان را بردند.
تاریخچه این کفش‌ها به دهه ۱۹۰۰ بازمی‌گردد. در آن زمان، دانش آموزانی که به اسکاندیناوی سفر می‌کردند ماهیگیرانی را می‌دیدند که نوع ساده‌تر این صندل‌ها را به پا داشتند. صندل‌های ماهیگیران به نوعی الهام بخش خانه مد در امریکای شمالی شد.

شاید به علت نداشتن پاشنه و برخورداری از ظاهری ساده، بسیاری از بانوان استفاده از این کفش‌ها را ترجیح ندهند. اما با این حال جذابیت این کفش‌ها در استایل‌های متناسب، بسیار عالی به نظر می‌رسد. می‌توانید آن را همراه با استایل‌های خیابانی، شلوار جین‌های تنگ، شلوارهای کتان، راسته و یا شلوارهای مام استایل به کار ببرید. استفاده از این صندل‌ها با جوراب‌های لانه زنبوری نیز فوق‌العاده به نظر می‌رسد. در این مورد بهتر است رنگ جوراب و کفش را با یکدیگر هماهنگ کنید.

Crocs

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

استفاده از این دمپایی‌های پلاستیکی در کشور ما برای سرویس‌های بهداشتی توصیه می‌شود. این دمپایی‌های جلوبسته از سوراخ‌هایی برای بیرون زدن آب برخوردارند. اغلب کودکانی که در ابتدای سال‌های زندگی خود استفاده از سرویس بهداشتی را یاد می‌گیرند، از این دمپایی‌ها استفاده می‌کنند. دمپایی‌های یا صندل‌های پلاستیکی در انواع متفاوت مرغوب و یا با کیفیت متوسط تولید می‌شوند. هرچه پلاستیک به کار رفته در آنها با کیفیت‌تر باشد، قیمت این صندل‌ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد. برخی از آنها در قسمت پشتی پا دارای بند هستند تا کودکان استفاده راحتی را از آنها داشته باشند و زمین نخورند. ظاهر این صندل‌ها به نحوی طراحی شده است که دل کودکان و بسیاری از دختران جوان را می‌رباید.

Ballerina Flats

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

این کفش‌ها با الهام از کفش‌هایی که رقصندگان باله به پا می کردند، طراحی شدند. با مشاهده ظاهر این کفش‌ها کاملاً متوجه احساس راحتی و سبکی هنگام پوشیدن آن‌ها خواهید شد. این کفش‌ها گزینه‌ای فوق‌العاده برای ایجاد ظاهری راحت هستند. می‌توانید آنها را با لباس‌های راحت برای یک تفریح یا پیک نیک انتخاب کنید. پوشیدن این مدل صندل همراه با شلوار جین‌های تنگ و قد ۹۰ بسیار ایده‌آل به نظر می‌رسد.

Boot Sandals

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

بوت‌های تابستانی با پاشنه‌های کوتاه و بلند اخیراً ترند شده‌اند. در حالی که آنها داغ‌ترین ترند هستند، همه نمی‌توانند آن‌ها را با موفقیت و راحتی به پا کنند. چکمه‌های کوتاه را می‌توانید با دامن‌های بلند و یا شلوار جین تنگ و بلند به کار ببرید. همچنین چکمه‌های تابستانی قد بلند نیز همراه با دامن‌های کوتاه و لباس‌های کابویی بسیار زیبا می‌شوند.

صندل‌های اسپورت

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

از میان صندل‌هایی که برایتان معرفی کردیم، برخی از صندل‌ها ظاهر اسپرتی دارند. اغلب بانوان ورزشکار به دلیل راحتی و سبکی، این صندل‌های تابستانه را ترجیح می‌دهند. آن‌ها در روزهای گرم سال، این صندل‌ها را به کار می‌برند. صندل‌های اسپرت ظاهر ساده و بدون زرق و برقی دارند. اغلب آنها از پارچه‌های برزنتی و یا حتی چرمی همراه با بندهای چسبی ساخته می‌شود.

کفش‌های ورزشی تابستانه

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

اخیراً استفاده از کفش‌های کتانی تابستانه رواج پیدا کرده است. این کفش‌ها همان کفش‌های ورزشی یا کتانی زمستانه هستند که با پارچه‌های تابستانه و توری طراحی و تولید می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید پوشیدن کفش‌های ورزشی در فصل تابستان می‌تواند شدت گرما را برای پاها افزایش داده و منجر به تعریق یا بوی نامطبوع در کفش شود. اما کفش‌های ورزشی تابستانه به علت استفاده از پارچه‌های توری امکان عبور و مرور هوا را برای پا فراهم می‌کند. در این حالت پا خنک شده و احتمال تعریق آن به حداقل می‌رسد. این کفش‌های ورزشی در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت موجود هستند. دختران نوجوان اغلب در فصل تابستان این کفش‌ها را با استفاده از شلوار جین لوله، مام فیت یا دما گشاد به کار می‌برند.

Flip Flop

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

همان‌طور که می‌دانید تابستان زمان مناسبی برای خداحافظی با جوراب و کفش است. این صندل‌ها که به صندل‌های بنددار نیز مشهور هستند ظاهری مردانه دارند. آقایان این صندل‌ها را به دلیل وزن سبک و استفاده راحت در روزهای گرم سال برای مواقع غیررسمی به کار می‌برند. از جمله کاربردهای این صندل می‌توانیم به قدم زدن در ساحل، رفتن به تفریح یا انجام کارهای سریع اشاره کنیم. پوشیدن این صندل‌ها زیر یک دقیقه زمان می‌برد و هیچ احتیاجی به بستن بند، چسب یا سگک ندارند. طراحی ساده و سبکی که برای این صندل‌های مردانه در نظر گرفته شده است، سبب می‌شود پوشنده علاوه بر راه رفتن هم‌زمان احساس استراحت را نیز داشته باشد. در این استایل، پاهای شما نسبت به صندل‌های دیگر، آزادی بیشتری برای تنفس دارند. با استفاده از این صندل‌ها قسمت بیشتری از پاها در معرض هوای آزاد قرار می‌گیرد. این صندل‌ها به صندل‌های آبی نیز مشهور هستند. می‌توانید آن‌ها در طبیعت و هنگام رد شدن از رودخانه به پا کنید. بعد از استفاده متوجه خواهید شد که این صندل‌ها بعد از چند دقیقه خشک می‌شوند.

Slide Sandal

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

این صندل‌ها را با نام صندل‌های لغزنده نیز می‌شناسند. قسمت پشت این صندل‌ها و قسمت جلویی کاملاً باز است. انگشت‌ها و پشت پا در این صندل کاملاً در معرض هوای آزاد قرار می‌گیرند. این صندل‌ها جایگزین بسیار مناسبی برای دمپایی‌ها هستند. صندل‌هایی که از کفه‌های چرمی و پلاستیک سخت‌ ساخته شده‌اند، از مقاومت بیشتری نسبت به بقیه برخوردارند. صندل‌های پلاستیکی را می‌توانید برای سرویس بهداشتی و حمام نیز به کار ببرید. شاید برایتان جالب باشد بدانید که بسیاری از رانندگان به دلیل راحتی این صندل‌ها هنگام رانندگی کفش خود را درآورده و این صندل‌ها را به پا می‌کنند.

این صندل‌های مردانه در رنگ‌ها و جنس‌های متفاوت تولید می‌شوند. هنگام خرید این صندل‌ها به زیره آنها دقت کنید. اگر صندل، پلاستیکی باشد و زیره آن عاج نداشته باشد، حتماً منجر به کله پا شدن شما می‌شود. زیره صندل‌های پلاستیکی احتمال لیز خوردن شما را افزایش می‌دهد.
اولین شکل این دمپایی‌ها را می‌توان به مصر و یونان باستان نسبت داد. احتمالاً برایتان جالب است بدانید که یونانیان و مصریان باستان از این دمپایی‌ها استفاده می‌کردند. البته مواد اولیه برای تهیه این دمپایی‌ها در آن زمان کاملاً متفاوت بود. در اواخر دهه ۱۹۶۰ بود که این صندل‌ها وارد بازار ایالات متحده شدند. هنگام ورود به بازار به سرعت توانستند عده بسیاری از آقایان راحت طلب را طرف‌دار خود کنند. برخی از برندهای آلمانی مشهور، بهترین این صندل‌ها را برای استفاده‌های استخری تولید می‌کنند.

Crocs

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

علاوه بر بانوان و کودکان، این دمپایی‌های پلاستیکی برای آقایان نیز تولید می‌شوند. تفاوت این مدل صندل‌های پلاستیکی آقایان با صندل بانوان این است که اغلب آقایان این صندل‌ها را برای مشاغلی مانند تعمیر کاری یا تأسیسات به کار می‌برند. پس صندل‌های جلوبسته مردانه از مقاومت بسیار بیشتری نسبت به صندل‌های جلوبسته پلاستیکی زنان یا بچه‌گانه برخوردار هستند. همچنین ظاهر آنها نیز ساده‌تر بوده و جلوه‌ای مردانه دارد. شباهت این صندل‌های مردانه نیز با صندل‌های زنانه جلوبسته و پلاستیکی، داشتن بند پشت در قسمت عقب و محرک بودن این بند است. در قسمت جلویی این صندل‌ها نیز مانند صندل‌های پلاستیکی زنانه، پوششی سوراخ‌دار وجود دارد.

پلاستیک بادوامی که برای این صندل‌ها به کار برده می‌شود، آنها را نرم، فوق‌العاده راحت و انعطاف‌پذیر می‌کند. پلیمر براق موجود در این دمپایی‌های مردانه مقاومت خوبی در برابر اشعه ماورا بنفش از خود نشان می‌دهند. اگر این صندل مردانه را روزها در جلو تابش نور خورشید قرار دهید، هیچ‌گونه آسیب دیدگی برای آن به وجود نمی‌آید. احتمالا متوجه بوی بد صندل‌های پلاستیکی شده‌اید. خبر خوش برای شما این است که این مدل از صندل‌های پلاستیکی مردانه هیچ‌گونه بوی نامطبوعی ندارند.

Loafers

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

این مدل صندل‌های مردانه همه کاره هستند و کاربرد بسیار گسترده‌ای دارند. می‌توانید آن را برای استفاده روزمره، محل کار، مراسم‌های رسمی و غیررسمی و یا حتی قدم زدن و خریدهای روزانه استفاده کنید. این کفش‌ها اگر توسط برندهای مشهور تولید شده باشند، قالب داخلی بسیار راحتی خواهند داشت. ظاهر این صندل تابستانی بسیار شیک است. به همین دلیل محبوبیت بسیاری در بین آقایان پیدا کرده و عده زیادی از جوانان و نوجوانان ترجیح می‌دهند حداقل یک جفت از آن را در کمد خود داشته باشند.

این صندل‌های مردانه در جنس‌های متفاوت فوم، چرم طبیعی یا چرم مصنوعی ساخته می‌شوند. لازم است بدانید که پاشنه‌های مردانه برای این صندل در نظر گرفته شده است. آقایان قد کوتاه که می‌خواهند قد بلندتر نشان داده شوند می‌توانند این کفش را استفاده کنند تا به صورت مخفی خطای دید ایجاد کرده و به بلندتر نشان دادن قد کمک نمایند.

Tassel Loafers

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

منگوله قرار گرفته روی این کفش جذابیت بسیاری را برای آن به وجود آورده است. اغلب ما ایرانیان این مدل کفش را با نام کالج می‌شناسیم. شاید برایتان جالب باشد بدانید که تاریخچه این صندل‌های تابستانی به دهه ۱۹۵۰ بازمی‌گردد. در آن زمان، صندل‌ها ظاهر متفاوت‌تری داشتند و به عنوان کفش‌های برش کامل توسط شرکت آلدن طراحی می‌شدند.

این صندل‌های منگوله‌دار را می‌توانید در فضاهای رسمی و غیررسمی همراه با شلوارهای کتان یا جین و یا حتی کت و شلوار و کت بلیزر به کار ببرید. رنگ متناسب با این کفش‌ها اغلب رنگ خاکی، قهوه‌ای، کرم و مشکی است. در انتخاب این کفش حتماً به نوع استایل خود دقت کنید تا بتوانید بهترین ظاهر را به نمایش بگذارید. این کفش تابستانی با تمامی استایل‌ها همخوانی ندارد و باید آن را در استایل‌های متفاوت امتحان کنید.

Penny Loafers

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

با دیدن این کفش تابستانی احتمالاً به یاد سریال شرلوک هلمز معروف بیفتید. این کفش احساس نوستالژیک را در فرد مصرف کننده به وجود می‌آورد. این صندل‌ها با یک نوار چرمی در سراسر زین و برش الماسی شکل در قسمت جلوی کفش طراحی و تولید می‌شوند. اغلب برای تولید این کفش‌ها از چرم‌های طبیعی و گران‌قیمت استفاده می‌شود.

Gucci Loafers

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

صندل‌های مردانه بسیار متنوع و گسترده هستند. از میان این صندل‌ها می‌توانیم به صندل مردانه گوچی اشاره کنیم. کفش‌های کالج مردانه گوچی یک میله فلزی برای تزیین در مرکز خود دارند. همین میله فلزی، کفش‌های کالج مردانه گوچی را نسبت به سایر کفش‌های کالج مردانه متمایز می‌کند. طراح مشهور ایتالیایی این کفش را در سال ۱۹۶۳ طراحی کرد. هدف طراحی این کفش، شباهت بسیار به ظاهر اسب بود. در واقع طراح ایتالیایی می‌خواست این کالج مردانه، ظاهری شبیه به ظاهر اسب داشته باشد. امروزه بسیاری از برندها این کفش‌های اصیل را در انواع متفاوت تولید می‌کنند.

Slipper Loafers

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

اغلب مردانی که برای بیرون آمدن از خانه از دمپایی استفاده می‌کردند، حال دیگر، یک جفت از این صندل‌ها را در خانه خود نگهداری می‌کنند. این صندل‌ها از یک کفی، پاشنه کوتاه و رویه مخملی لوکس یا جیر ساخته شده است. این صندل‌های مردانه بهترین گزینه برای استفاده در مجالس رسمی و نیمه‌رسمی هستند. استفاده از این کفش‌ها بسیار راحت بوده و قالب داخلی آنها نیز احساس راحتی و سبکی فوق‌العاده‌ای را برای پا به وجود می‌آورد. اغلب آقایان که اکثرا برای استایل‌های نیمه رسمی خود این صندل را به کار می‌برند، آنها را بدون جوراب یا با جوراب کالج مردانه می‌پوشند.

Espadrille Loafers

اسپادری‌ها کفش‌های تخت مردانه معمولی هستند که روکش پارچه‌ای دارند. اغلب از پارچه‌های نخی و نرم برای روکش این کفش‌ها استفاده می‌شود. این صندل‌ها به دلیل پارچه نرم و سبکی که دارند، نهایت احساس راحتی را برای استفاده کننده به وجود می‌آورند. یکی دیگر از ویژگی‌های بارزی که این کفش مردانه را نسبت به کفش‌های دیگر مردانه متمایز می‌کند، زیره این صندل است. زیره این صندل از نوع خاصی طناب ساخته می‌شود. این طناب «اسپارتو» نام دارد.

تاریخچه این صندل مردانه به سال ۱۳۲۲ در اروپا بازمی‌گردد. در آن زمان، صندل‌ها به کفش کارگران شهری تبدیل شدند و محبوبیت بسیاری به دست آوردند. به طور معمول، کف صندل‌های اسپایدری کاملاً صاف است. این کفش‌ها گاهی اوقات با پاشنه نیز طراحی می‌شوند. البته اسپادری‌های پاشنه‌دار مخصوص زنان و دختران است. اسپادری‌های مردانه را می‌توانید برای تفریح، پیاده‌روی، گردش‌های ساحلی یا روزهای گرم تابستان در جنگل به کار ببرید. این کفش‌ها در زمان کوتاهی رطوبت خود را از دست می‌دهند. پس اگر خواستید کمی از ساحل جلوتر بروید و پاهای خود را در آب دریا قرار دهید این کفش‌ها را می‌توانید به راحتی در آب فرو برده و سپس در کوتاه‌ترین زمان خشک کنید.

Gladiator Sandals

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

صندل‌های بنددار از ابتدای قرن بیستم شروع به تولید کردند. همان‌طور که در قبل نیز اشاره کردیم، صندل‌های گلادیاتور در انواع زنانه و مردانه موجود هستند. البته لازم است بدانید که سبک کامل صندل‌های گلادیاتور تا اواخر دهه ۱۹۶۰ ظاهر نشد. ظاهر منحصر به فرد برندهای تسمه‌ای روی کفش در آن زمان بسیار جسورانه به نظر می‌رسید؛ چرا که در آن زمان تسمه‌های کفش‌های گلادیاتور تا زانو کشیده می‌شد.

صندل‌های گلادیاتور مردانه محبوبیت بسیاری را در دهه ۱۹۷۰ کسب کردند. عده بسیاری از آقایان در آینده این صندل‌های تابستانی را در فصل گرم سال خریداری کرده و استفاده کردند. امروزه نیز استفاده از این صندل‌ها برای افراد ورزشکار که در فصل تابستان ترجیح می‌دهند کفش راحتی داشته باشند، بسیار رایج است. صندل‌های گلادیاتور مردانه نسبت به صندل‌های گلادیاتور زنانه ساده‌تر بوده و از رنگ‌های مردانه‌تری برخوردار هستند.

Sports Sandals

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

علاوه بر صندل‌های اسپرت زنانه صندل‌های اسپرتی نیز برای مردان تولید می‌شود. به علت راحتی فوق‌العاده‌ای که این صندل‌ها دارند، آنها را با نام صندل‌های توریستی ورزشی و پیاده‌روی نیز می‌شناسند. استفاده از این صندل‌ها می‌تواند ورزش را مد روزتر نشان دهد. بسیاری از افراد مشهور، سلبریتی‌ها و مدل‌ها از این صندل‌های تابستانی برای نمایش مد استفاده می‌کنند. کفه این صندل‌های ورزشی از نوعی قوس پشتیبانی می‌کند. قوس موجود در این کفش‌های ورزشی برای افرادی که دارای مشکلات پا هستند بسیار ایده‌آل است. همچنین در شرایطی که چندین ساعت این کفش را به پا داشته باشید، قوس سبب می‌شود که احساس خستگی یا درد در پا به وجود نیاید. علاوه بر کفش‌های راحت، زیره‌های لاستیکی نیز در این کفش‌ها وجود دارد که آنها را انعطاف‌پذیر می‌کند.

Boat Shoes

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

کفش‌های قایق که معمولاً به عنوان کفش‌های عرشه نیز شناخته می‌شوند، از چرم طبیعی با کفی‌های بدون علامت ساخته شده‌اند. کفش‌ها دقیقاً برای استفاده در قایق یا کشتی طراحی شده‌اند؛ چرا که کفی آن‌ها آن‌قدر چسبندگی دارد که در صورت خیس شدن عرشه کشتی، امکان لیز خوردن شما را به حداقل می‌رساند. این عامل، نتیجه ساختار چرم قدرتمندانه و دوخت ماهرانه است که هر دو سبب دفع موفقیت‌آمیز آب می‌شوند.

کفش‌های قایقی که به طور سنتی از گذشته بدون جوراب پوشیده می‌شدند، در سال ۱۹۳۵ توسط Paul A. Sperry از نیوهیون، کانکتیکات طراحی و تولید شدند. قایقرانان و ملوانان حرفه‌ای از این صندل‌های تابستانی استفاده می‌کردند. اگرچه هدف طراحی این صندل بسیار کاربردی بود، اما در دهه ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ این صندل‌ها به روندی در مد تبدیل شدند. در اوایل قرن بیستم آقایان این صندل‌ها را با جوراب‌های اسلخت می‌پوشیدند. البته پوشیدن شلوار جین لوله فرانسوی نیز همراه با این کفش‌ها بسیار رواج پیدا کرده بود.

سخن آخر

تا اینجای مقاله سعی کردیم انواع متفاوت صندل‌های تابستانی مردانه و زنانه را برایتان معرفی کنیم. مشاهده این صندل‌ها و آشنایی با نام و تاریخ و پیشینه آنها می‌تواند به ایجاد استایل درست کمک بسیاری کند. اگر تصمیم گرفتید هر کدام از این صندل‌ها را خریداری کنید، لازم است نام آنها را به درستی بدانید و از پیشینه آن اطلاعات درستی داشته باشید. همچنین مشاهده تصاویر این صندل‌ها می‌تواند به شما در الهام گرفتن برای استایل‌های تابستانی کمک کند.

انواع صندل‌های زیبای تابستانه برای بانوان و آقایان

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها