رنگ‌های پاستلی چگونه هستند و چه رنگ‌هایی را با آن‌ها ست کنیم

رنگ‌های پاستلی چگونه هستند و چه رنگ‌هایی را با آن‌ها ست کنیم

حتماً شما هم رنگ‌های کیوت و جذاب پاستلی را تابه‌حال دیده‌اید. این رنگ‌ها از جمله رنگ‌های خاصی به حساب می‌آیند که نظر بانوان را برای انتخاب لباس و اکسسوری همواره به خود جلب می‌کنند. رنگ‌های پاستلی ظاهر دخترانه‌ای دارند. استفاده از آنها می‌تواند سن شما را تا حد زیادی پایین‌تر نشان دهد! اغلب دختران نوجوان ترجیح می‌دهند لباس‌های انتخابیشان از مجموعه این رنگ‌ها باشد. اما از آنجایی که رنگ‌های پاستلی ظاهر خاصی دارند و هر کدام از آنها با تعداد محدودی از رنگ‌های دیگر قابلیت ست شدن دارد لازم است بدانید که آنها را چگونه در استایل خود به کار ببرید. در ادامه مقاله قصد داریم توضیحات بیشتری را در ارتباط با معرفی رنگ‌های پاستلی و قابلیت ست شدن آنها در استایل برای زنان بیان کنیم. اگر شما هم جزو علاقه‌مندان به این رنگ‌های شاد و جذاب هستید در ادامه با ما همراه باشید.

به چه رنگ‌هایی پاستلی می‌گویند

رنگ‌های پاستلی چگونه هستند و چه رنگ‌هایی را با آن‌ها ست کنیم

لازم است بدانید که رنگ‌های پاستلی معمولاً نسخه‌ روشن یا خاموش رنگ‌های اصلی و ثانویه چرخه رنگ هستند. در ارتباط با نام‌گذاری این رنگ‌ها نیز می‌توانیم بگوییم که باعث می‌شوند شما احساساتی مانند ظرافت و نرمی را تجربه کنید. این احساسات کاملاً شبیه به احساسات رایج در ارتباط با ویژگی‌های پاستل هستند. به همین دلیل به آنها رنگ‌های پاستلی می‌گویند. این رنگ‌های رؤیایی با تغییر رنگ‌ها به سمت بالا یا پایین به وجود می‌آیند. رنگ‌های پاستلی با جایگزینی غلظت متراکم و ترکیب با رنگ سفید کم‌رنگ می‌شوند. می‌توانیم بگوییم که رنگ‌های پاستلی نسخه‌های کم رنگ، ملایم و رؤیایی رنگ‌های اصلی به حساب می‌آیند. از جمله رنگ‌های پر طرف‌دار پاستلی می‌توانیم به نعنایی، هلویی، ارغوانی، صورتی و آبی اشاره کنیم. همان‌طوو که می‌بینید با خواندن نام این رنگ‌ها نیز احساسات لطیفی در شما به وجود می‌آید و می‌بینید که به کار بردن آنها در استایل چقدر می‌تواند لطافت زنانه شما را افزایش دهد.

به دلیل واکنش احساسی آرامی که این رنگ‌ها برمی‌انگیزند، آن‌ها را اغلب با مضامین بهار و تازگی مرتبط می‌دانند. جالب است بدانید که این رنگ‌های شسته شده در عمل بسیار پیچیده هستند. به‌عنوان‌مثال طراحان می‌توانند با طرح‌های رنگی مناسب و پلت‌های رنگی پاستلی مقداری چاشنی احساسی را به کار خود اضافه کنند. به طور سنتی رنگ‌های پاستلی با رنگ‌های نوزادی و زنانه همراه هستند تا بتوانند احساس نرمی و لطافت را تا حد زیادی منتقل کنند. احساس آرامش و شیرینی خاصی در این رنگ‌ها نهفته است.

رنگ‌های پاستلی را با چه رنگ‌هایی به کار ببریم

رنگ‌های پاستلی چگونه هستند و چه رنگ‌هایی را با آن‌ها ست کنیم

ترکیباتی وجود دارند که برای ما هماهنگ و دلپذیر هستند. به‌عنوان‌مثال می‌توانید رنگ‌های پاستلی متضاد را با یکدیگر به کار ببرید که از جمله آنها می‌توانیم به ترکیب آبی پاستلی و نارنجی پاستیلی اشاره کنیم. این ترکیب رنگ‌های متضاد، ظاهر فوق‌العاده جذاب و منحصر به فردی را به وجود می‌آورد. همچنین ترکیب آبی پاستیلی با رنگ آبی دریایی و زرد نیز کاملاً جذاب به نظر می‌رسد. اگر رنگ‌های برهنه را نیز به استایل خود اضافه کنید، یک استایل تابستانی را به نمایش خواهید گذاشت. استفاده از رنگ‌های پاستلی در روزهای گرم تابستان می‌تواند احساس خنکی را برای شما و اطرافیانتان به نمایش بگذارد.

سبز پاستیلی را با رنگ متضاد آن یعنی صورتی پاستیلی ترکیب کنید. همان‌طور که می‌بینید رنگ‌های پاستلی را با رنگ‌های پاستلی ترکیب می‌کنند. بهتر است یک رنگ غیر پاستلی را با رنگ پاستلی در استایل خود به کار نبرید. مگر آنکه آن رنگ جزو و خانواده رنگ‌های خنثی به حساب بیاید. اگر می خواهید پالت رنگی خود را غنی تر کنید می‌توانید از سایه‌های متفاوت سبز و صورتی در کنار یکدیگر بهره ببرید. البته رنگ‌های خاکی یا بژ همراهان خوبی برای سبز پاستلی به حساب می‌آیند.

رنگ‌های پاستلی چگونه هستند و چه رنگ‌هایی را با آن‌ها ست کنیم

صورتی پاستلی با یاسی آنالوگ هماهنگی زیادی دارد. در واقع این طیف را می‌توانید یکی از همه کاره‌ترین طیف‌ها به حساب بیاورید. اگر رنگ‌های پاستلی در کمد خود نداشتید این طیف را می‌توانید با سایر رنگ‌های ملایم در استایل خود به کار ببرید.

همان‌طور که در قدیم اشاره کردیم رنگ‌های پاستلی با رنگ‌های خنثی می‌توانند استایل شما را بسیار متعادل و سرشار از احساسات ملایم کنند. سفید و خاکستری از جمله رنگ‌های خنثی هستند که در ترکیب با رنگ‌های پاستلی به درستی عمل خواهند کرد. اگر هدف شما این است که رنگ پاستلی یا لباستان به رنگ پاستلی در استایل قالب باشد، می‌توانید رنگ‌های پاستلی را در استایل خود به صورت پایه و رنگ‌های خنثی را به صورت مکمل در استایل به کار ببرید!

رنگ‌های پاستلی چگونه هستند و چه رنگ‌هایی را با آن‌ها ست کنیم

به طور مثال اگر یک لباس سرهمی به رنگ نعنایی دارید که با استفاده از یک کت به کار می‌رود. اما کت کاملاً رنگ و رو رفته ولی به رنگ خنثی است. تبریک می‌گوییم شما برنده شده‌اید؛ چرا که با به‌کارگیری لباستان به رنگ پاستلی به عنوان یک لباس پایه، تمرکزها را از سمت کت به رنگ خنثی دور خواهید کرد. در ارتباط با سایر لباس‌ها نیز این قضیه صدق می‌کند. می‌توانید یک کت و شلوار به رنگ صورتی پاستلی انتخاب کرده و از یک تاپ خاکستری برای زیر آن بهره بگیرید. همان‌طور که می‌دانید رنگ خاکستری و صورتی تناسب و تعادل خوبی را با یکدیگر به نمایش می‌گذارند. می‌توانیم ازدواج موفقیت‌آمیزی را برای رنگ صورتی پاستلی و خاکستری ایجاد کنیم. این دو رنگ را در استایل خود به کار ببرید تا تعادل و جذابیت شما افزون شود.

یکی از انتخاب‌های خوب و بدون ریسک رنگ‌های پاستلی، انتخاب پالت‌های تک رنگ است. اگر ست شدن رنگ‌های پاستلی برایتان سخت به نظر می‌رسد، می‌توانید پالت‌های تک رنگ آن را انتخاب کنید. در انتخاب این رنگ‌ها برای استایل به تناژ رنگ پوست خود دقت کرده تا بهترین رنگ پاستلی را در استایل خود به نمایش بگذارید.

رنگ‌های پاستلی چگونه هستند و چه رنگ‌هایی را با آن‌ها ست کنیم

همچنین می‌توانید با بازی در شدت رنگ‌ها تضادهایی را به این پالت اضافه کنید. با ادامه دادن به این روند در نهایت به زیبایی بسیار دلپذیری در ظاهر خود دست خواهید یافت.

می‌توانید روی رنگ غالب تمرکز کنید. لازم نیست که قطعاً تنوع رنگی را به دلیل سخت بودن انتخاب نوع آنها کنار بگذارید. اگر می‌خواهید از رنگ‌های پاستلی بسیار متفاوت استفاده کنید، اما دنبال یک ترفند برای راحتی به کار بردن آنها می‌گردید می‌توانید به سادگی روی یکی از آنها شرط بندی کنید. رنگ انتخابی شما باید یک نخ مشترک باشد و باید از آن به عنوان رنگ پایه برای ایجاد منطق و انسجام به طرح استفاده کنید. با این ترفند، تطبیق سایه‌های پاستلی مختلف برای شما هیچ مشکلی به وجود نخواهد آورد و به راحتی خواهید دید که رنگ‌های متناسب را با یکدیگر در استایلتان به کار برده‌اید.

رنگ‌های پاستلی چگونه هستند و چه رنگ‌هایی را با آن‌ها ست کنیم

از دنیای سینما بهره بگیرید! در دنیای سینما رنگ، یکی از مهم‌ترین اجزای صحنه فیلم‌برداری به حساب می‌آید. در صحنه‌های متفاوت، رنگ‌های متناسب با یکدیگر به کار برده می‌شوند. اگر نمی‌دانید که چطور باید رنگ‌های پاستلی را در کنار یکدیگر ست کنید می‌توانید از صحنه‌های سینمایی ایده بگیرید. در دنیای سینما، پالت رنگ‌ها یکی از محتاطانه‌ترین جنبه‌ها در صحنه است.

جالب است بدانید فیلم‌هایی هستند که جدا از موضوع و اتفاقاتی که در آن می‌افتد به لطف رنگ پردازی درست در صحنه‌ها بسیار برجسته می‌شوند! رنگ پردازی در صحنه می‌تواند احساسات را به درستی به مخاطب منتقل کند. برنامه تلویزیونی شباهت زیادی به استایل دارد .از آنجا که قضاوت از روی ظاهر و استایل افراد صورت می‌گیرد اگر که رنگ‌ها را به درستی در استایل خود به کار ببرید می‌توانید در قضاوت تأثیر بسزایی بگذارید.

علاوه بر فیلم‌ها می‌توانید به دنبال الهام از طبیعت و عکاسی باشید. همان‌طور که می‌دانید استایل‌ها تا حد زیادی در انتخاب رنگ و نوع مدل به طبیعت، نوع فصل و میزان آب و هوا وابسته هستند. شما نیز می‌توانید از این قضیه به نفع خودتان استفاده کنید. از آنجایی که رنگ‌های پاستلی رفاقت دیرینه‌ای با رنگ‌های موجود در طبیعت دارند، پس می‌توانید از آن برای ایجاد یک استایل متناسب، جذاب و زیبا بهره بگیرید. طبیعت یک منبع پایان‌ناپذیر الهام و ایده به حساب می‌آید. اگر نمی‌دانید از کدام قسمت طبیعت بهره بگیرید، می‌توانیم بگوییم که ساحل، غروب آفتاب، رنگ‌های رنگین کمان و بسیاری از صحنه‌های دیگر در طبیعت وجود دارند که شامل رنگ‌های پاستلی می‌شوند و شما به راحتی با مشاهده آن‌ها می‌توانید ایده خود را کسب کرده و استایل جذاب خود را به وجود بیاورید.

رنگ‌های پاستلی چگونه هستند و چه رنگ‌هایی را با آن‌ها ست کنیم

رنگ‌های پاستلی

آیا رنگ‌های پاستلی مختص بانوان هستند

این سؤالی است که بسیاری از افراد گاهی اوقات از خود می‌پرسند. کمتر مردی را پیدا می‌کنید که علاقه زیادی به رنگ‌های پاستلی داشته باشد و طیف متنوع آن را در کمد خود نگهداری کند. اغلب آقایان رنگ‌های پاستلی را به دلیل ایجاد احساس ظرافت نمی‌پسندند. نرمی و ظرافتی که در رنگ‌های پاستلی مشاهده می‌شود می‌تواند به جلوه احساسات زنانه کمک بسیاری کند. با این حال گاهی اوقات، مردان رنگ‌های پاستلی را به صورت ترکیب با رنگ‌های خنثی در استایل خود به کار می‌برند. احتمالاً در فصل تابستان دیده باشید که آقایان از یک تیشرت نعنایی یا زرد پاستیلی همراه با شلوار مشکی یا سفید استفاده کرده‌اند. همچنین گاهی اوقات در انتخاب لباس‌های راحتی و یا لباس‌های مناسب برای ساحل و تفریحی نیز آقایان ترجیح می‌دهند رنگ‌های پاستلی و ملایم را انتخاب کنند.

رنگ‌های پاستلی چگونه هستند و چه رنگ‌هایی را با آن‌ها ست کنیم

سخن آخر

همان‌طور که از مطالعه این مقاله متوجه شده‌اید رنگ‌های پاستلی از جذابیت خاصی برخوردار هستند. به طور مثال اگر طیف وسیعی از کیف‌های دستی زنانه را جلوی دختران نوجوان قرار دهید که در آنها تعدادی رنگ‌های پاستلی به چشم بخورد، آنها ترجیح می‌دهند کیف‌هایی به رنگ پاستلی را انتخاب کنند. این رنگ‌ها از جذابیت و مزیت‌های بسیار بیشتری نسبت به سایر رنگ‌ها برخوردار هستند. به همین دلیل بدون فکر کردن بسیاری از بانوان ترجیح می‌دهند که این رنگ‌ها را برای لباس‌های خود انتخاب کنند. پیشنهاد می‌کنیم این رنگ‌ها را در لباس‌های بهاری و تابستانی خود بگنجانید.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها