هنگام انتخاب گوشواره و گردنبند باید به چه نکاتی توجه کنیم

هنگام انتخاب گوشواره و گردنبند باید به چه نکاتی توجه کنیم

آیا تابه‌حال برایتان پیش آمده که عاشق یک گردنبند یا گوشواره شده باشید اما بعد از خرید و استفاده کردن از آن متوجه شوید که آن گوشواره یا گردنبند اصلاً به شما نمی‌آید! این اتفاق برای عده زیادی از خانم‌ها پیش آمده است؛ چرا که آنها هنگام خرید گوشواره یا گردنبند به فرم گردن، صورت یا گوش‌های خود توجه نکرده‌اند. به طور کلی گوشواره و گردنبند از جمله اکسسوری‌های مورد علاقه خانم‌ها به حساب می‌آید. آن‌ها ترجیح می‌دهند در مجالس یا به صورت ثابت و همیشگی یک گردنبند و گوشواره را همراه خود داشته باشند. گاهی اوقات این گوشواره و گردنبند از جنس طلا بوده و گاهی اوقات از جنس فلزات دیگری مانند نقره یا استیل است. به طور کلی برای خرید این اکسسوری‌ها لازم است نکاتی را بدانید و فرم گردن و صورت خود را در نظر بگیرید. در ادامه این مقاله قصد داریم نکات بیشتری را در ارتباط با انتخاب مطمئن گوشواره و گردنبند برایتان بیان کنیم.

معرفی انواع صورت و گوشواره‌های متناسب با آن

صورت بیضی

هنگام انتخاب گوشواره و گردنبند باید به چه نکاتی توجه کنیم

یک پیشانی به پهنای استخوان گونه در زنان با صورت بیضی مشاهده می‌شود. می‌توانیم بگوییم که صورت‌های بیضی شکل از گونه‌ها تا چانه کاملاً باریک به نظر می‌رسند. می‌توانید یک شکل بیضی را روی صورت این افراد تصور کنید. اگر دارای یک صورت بیضی هستید می‌توانید خوشحال باشید؛ چرا که انواع متفاوت گوشواره‌ها با صورت شما همخوانی دارند. البته در این میان لازم است نکاتی را بدانید تا بتوانید زیباترین این اکسسوری‌ها را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. به طور معمول گوشواره‌های آویزان بیضی شکل ظاهر چشمگیری را ارائه می‌دهند. چنین گوشواره‌هایی توجه را به خود جلب کرده و تمرکز را از روی صورت دور می‌کنند. اگر هم زرق و برق این گوشواره‌ها زیادتر باشد که چه بهتر!

صورت گرد

می‌توانیم بگوییم بهترین نقطه در صورت گرد در استخوان گونه مشاهده می‌شود. می‌توانید یک دایره را در صورت این افراد به صورت فرضی مشاهده کنید. در ارتباط با گوشواره باید به صورت متضاد عمل کنید. یعنی اگر صورت گردی دارید باید گوشواره‌های بیضی و بسیار بلند را انتخاب کنید تا صورت گرد شما که به شکل دایره مانند است تا حد زیادی خنثی شود. می‌توانید از گوشواره‌های بخیه‌ای که در انتها آویزان می‌شوند و ریشه‌های بلندی دارند استفاده کنید. همچنین استفاده از گوشواره‌های کارتی نیز مناسب به نظر می‌رسد. افراد دارای صورت‌های گرد باید از پوشیدن گوشواره‌های کوچک و دایره مانند پرهیز کنند. بهتر است گوشواره‌های ظریف را نسبت به گوشواره‌های ضخیم ترجیح بدهید. استفاده از گوشواره‌های ظریف اما بلند برای صورت‌های گرد فوق‌العاده است. شاید گوشواره‌های قطره‌ای را دیده باشید. این گوشواره‌ها ظاهر متناسبی با صورت‌های گرد دارند.

صورت قلبی شکل

هنگام انتخاب گوشواره و گردنبند باید به چه نکاتی توجه کنیم

چنین چهره‌هایی پیشانی پهن‌تری دارند. همچنین گونه‌ها بیشتر به سمت چانه خم می‌شوند. گوشواره‌های بلند که دارای خطوط و منحنی‌های زیبا هستند به صورت قلبی شکل می‌آیند. این گوشواره‌ها می‌توانند شکل صورت را متعادل کرده و توجه را به سمت چشم، استخوان گونه و خط فک جلب خواهند کرد.

صورت مربع

قطعاً می‌توانید در چهره افراد دارای صورت مربعی، شکل فرضی مربع را در نظر بگیرید. صورت‌های مربعی شکل از استخوان گونه تا چانه یا از استخوان گونه تا پیشانی باریک نمی‌شوند! می‌توانید فاصله بین دو نقطه چپ و راست صورت در قسمت بالا و پایین چهره را در این صورت‌ها یکسان بدانید. گوشواره‌های آویزان حلقه‌ای با طرح‌های کشیده برای صورت‌های مربعی فوق‌العاده مناسب هستند. طرح‌های گرد باعث نرم شدن استخوان گونه و خط فک می‌شوند. حتماً گوشواره‌های حلقه‌‌ای سایز بزرگ را دیده‌اید. این گوشواره‌ها برای صورت‌های مربعی ساخته شده‌اند. می‌توانند صورت‌های مربعی را جذاب‌تر از قبل کند.

صورت باریک و مستطیل شکل

هنگام انتخاب گوشواره و گردنبند باید به چه نکاتی توجه کنیم

صورت‌های مستطیل شکل همان‌طور که از نامشان پیداست مانند مستطیل هستند. این گونه صورت‌ها باریکی بیشتری نسبت به صورت‌های مربعی دارند. با استفاده از گوشواره‌های آویزان بلند می‌توانید طول صورت‌های مستطیل شکل را به حداقل برسانید. در واقع گوشواره‌های آویزان بلند، گوشواره‌های قطره‌ای یا اشک مانند برای این صورت‌ها بسیار مناسب هستند. آنها توجه‌ها را به سمت خود گوشواره جلب کرده و تمرکز را از سمت صورت دور می‌کنند. گوشواره‌های آویزان می‌توانند استخوان گونه صورت‌های مستطیل شکل را کمی برآمده و لطیف جلوه دهند.

نکات مهم در انتخاب گوشواره

همان‌طور که می‌دانید رنگ موی خانم‌ها متنوع و متغیر است. اگر رنگ موهای خود را طلایی کرده‌اید بهتر است گوشواره‌های طلایی و رز گلد را انتخاب کنید. از آنجایی که این گوشواره در نزدیکی موها قرار می‌گیرد مهم است که با رنگ مو تناسب داشته باشد. باید تمام نکات را در انتخاب گوشواره رعایت کنید تا بتوانید یک گوشواره درست را در ظاهری زیبا به نمایش بگذارید. اگر رنگ موهایتان را قهوه‌ای، مشکی یا رنگ‌های تیره زده‌اید گوشواره‌های نقره‌ای را انتخاب کنید. در این میان انتخاب گوشواره‌های استیل و طلا سفید انتخابی ایده‌آلی به نظر می‌رسد. گوشواره‌های پلاتین نیز می‌توانند شما را فوق‌العاده کنند.

هنگام انتخاب گوشواره و گردنبند باید به چه نکاتی توجه کنیم

در واقع گوشواره‌های نقره‌ای با رنگ موی مشکی تضاد جالبی را به نمایش می‌گذارند. می‌توانید از این تضاد به نفع خود و برای زیباتر شدن هر چه بیشتر استفاده کنید. اگر موهایتان را شرابی کرده‌اید و یا دارای موهای قرمز هستید تنها گوشواره‌های رز گلد را انتخاب کنید. در ارتباط با انتخاب گوشواره باید به قد موهای خود نیز توجه کنید. اگر موهای کوتاهی دارید می‌توانید هر مدل گوشواره که دوست دارید را مورد استفاده قرار دهید. اما افراد دارای موهای بلند بهتر است گوشواره‌های بلند را انتخاب کنند تا درخشش چهره و استایل آنها بیشتر شود.

گوشواره را باید با توجه به سبک زندگی خود انتخاب کنید. اگر هدف شما محل کار است باید گوشواره‌های کلاسیک ساده و میخی را انتخاب کنید. گوشواره‌های حلقه‌ای نیز ایده آل به نظر می‌رسند. گوشواره‌ها را با توجه به هدف انتخاب نمایید. برای مجالس و عروسی می‌توانید گوشواره‌های نگین دار یا پر زرق و برق را انتخاب کنید.

برای انتخاب گوشواره باید به سبک خود و نوع استایل نیز دقت کنید. اگر سبک رمانتیک را ترجیح می‌دهید و از لباس‌های زنانه استفاده می‌کنید گوشواره‌هایی با جزئیات گرد و منحنی برای شما ایده آل هستند. همچنین برای استایل‌های دراماتیک یا شهری شیک گوشواره‌هایی با لبه‌های مستقیم یا اشکال هندسی مانند طرح‌های مربع، مثلث و مستطیل را انتخاب کنید تا به بهترین شکل ممکن به نمایش در بیاید.

هنگام انتخاب گوشواره و گردنبند باید به چه نکاتی توجه کنیم

برای انتخاب گوشواره باید رنگ پوست خود را نیز در نظر بگیرید. تطبیق رنگ پوست و گوشواره حائز اهمیت است؛ چراکه گوشواره در تماس و یا کنار پوست قرار می‌گیرد. اگر ته رنگ‌های گرم، زرد یا هلویی را در پوست خود دارید تبریک می‌گوییم؛ چرا که شما بهاری و پاییزی هستید. می‌توانید جواهرات مسی رنگ را انتخاب کنید. همچنین اگر ته رنگ صورتی و آبی را در پوست خود دارید یعنی شما زمستانی و تابستانی هستید. نقره‌ای می‌تواند شما را درخشان‌تر از قبل کند. گوشواره نقره‌ای را انتخاب کنید.

چگونه یک گردنبند مناسب انتخاب کنیم

گردنبند یکی از اکسسوری‌های حائز اهمیت برای بسیاری از زنان و یا برخی از مردان به حساب می‌آید. گردنبند مناسب می‌تواند هر لباسی را جمع و جور کرده و نقطه کانونی بدن یک زن باشد. اولین قدم این است که بدانید گردنبندهای متفاوت با طول‌های مختلف روی کدام قسمت از بدن قرار می‌گیرند. این به شما در انتخاب طول زنجیری که در نظر می‌گیرید کمک می‌کند.

راهنمای طول گردنبند استاندارد برای زنان

در ابتدا لازم است بدانید که گردنبندها معمولاً در طول یک اینچ به فروش می‌رسند. گردنبندهای ۱۴ اینچی مانند چوکر بسیار مناسب هستند و به دور گردن بسته می‌شوند. ما ایرانی‌ها معمولاً به این گردنبندها خفتی می‌گوییم.

هنگام انتخاب گوشواره و گردنبند باید به چه نکاتی توجه کنیم

گردنبندهای ۱۶ اینچ یا همان ۱۶ سانتی به دور گردن می‌افتد. اگر یک زن ریزه اندام این گردنبند را به دور گردن خود بیندازد ممکن است تا روی استخوان ترقوه او بیاید. اما برای افراد درشت هیکل، این گردنبندها ممکن است ظاهری شبیه به گردنبندهای چوکر یا خفتی را به نمایش بگذارند!

گردنبندهای ۱۸ اینچی معمولاً روی استخوان ترقوه می‌افتند. گردنبندهای ۲۰ اینچی نیز وجود دارند که کمی پایین‌تر از استخوان ترقوه قرار می‌گیرند. گردنبندهای ۲۲ اینچی درست بالای نیم تنه شما قرار می‌گیرند.

عوامل مؤثر در انتخاب گردنبند

سایز گردن

سایز گردن عامل بسیار مهمی در انتخاب گردنبند است. همان‌طور که می‌دانید سایز گردن در افراد مختلف فرق می‌کند. برای هر مدل گردنی یک نوع گردنبند ساخته شده است که زیبایی آن را بیشتر می‌کند. در صورت امکان قبل از خرید هر گردنبند برای اندازه گیری گردن خود وقت کافی را بگذارید. برای اندازه گیری گردن خود می‌توانید یک سانتیمتر نرم را بردارید و به دور گردن خود حلقه بزنید. سپس اندازه آن را بگیرید. دو سانت به آن اضافه کنید تا متوجه باشید که گردنبندهای خفتی شما باید چند اندازه‌ای داشته باشند.

هنگام انتخاب گوشواره و گردنبند باید به چه نکاتی توجه کنیم

همچنین می‌توانید ۴ سانتی متر یا ۴ اینچ به آن اضافه کنید تا طول گردنبند ۱۸ اینچی خود را به دست بیاورید. به طور کلی اگر به گردنبندهای خفتی علاقه دارید باید بگوییم که افراد گردن بلند می‌توانند با خیال راحت این گردنبندها را انتخاب کنند. اما افراد دارای گردن کوتاه بهتر است گردنبندهای بلندتر را که روی استخوان ترقوه و یا زیر آن می‌رسند را انتخاب نمایند. گردنبندهای خطی معمولاً از پارچه یا جواهرات نرمی ساخته می‌شوند که کاملاً به دور گردن پیچیده خواهند شد. اما گردنبندهای بلندتر ممکن است از فلزات محکم‌تری مانند طلا با ظاهر محکم‌تری ساخته شوند.

اندازه قد

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما اندازه قد شما یکی دیگر از فاکتورهایی است که برای خرید گردنبند باید آن را در نظر بگیرید. اگر قد کوتاهی دارید پیشنهاد می‌کنیم گردنبندهای ۱۴ اینچی خفتی یا گردنبندهای ۱۸ اینچی را انتخاب کنید. اگر جزو زنان قد متوسط هستید می‌توانید گردنبندی که دوست دارید را مورد استفاده قرار دهید. برای زنان قد بلند نیز گردنبند خفتی و یا گردنبندهای فوق‌العاده بلند استایل مناسبی را فراهم خواهد کرد. همچنین می‌تواند قد بلند آنها را جذاب‌تر جلوه دهد. افراد قد بلند می‌توانند از گردنبندهای رو مانتویی که از زنجیره بسیار بلندی ساخته شده و دارای آویزهای تزیینی هستند نیز استفاده کنند.

هنگام انتخاب گوشواره و گردنبند باید به چه نکاتی توجه کنیم

نوع بدن

در مورد افراد متفاوت باید در نظر بگیرید که چشم آنها در نقطه انتهای گردنبند شما متوقف می‌شود و یا در آن نقطه خیره می‌ماند. اگر نمی‌خواهید که افراد به قسمت خاصی از شما نگاه کنند می‌توانید به انتهای گردنبند دقت کنید و آنهایی را انتخاب نمایید که در نقاطی مانند ترقوه قرار می‌گیرند. این گردنبندها سایز متوسط داشته و در قسمت خاصی از بدن به انتها می‌رسند. در انتخاب گردنبند باید به نوع بدن و اندازه استخوان شانه‌ها نیز دقت کنید. برای خانم‌هایی که سینه‌های کوچکی دارند استفاده از گردنبندهایی با زنجیرهای باریک و بلند ایده آل به نظر می‌رسد. خانم‌های ورزشکار که فرم سینه آنها درشت‌تر است می‌توانند گردنبندهایی را انتخاب کنند که تا پایین استخوان ترقوه می‌رسد.

لازم است بدانید که گردنبندهای ۱۸ تا ۲۲ اینچی به خط کمر ختم می‌شوند و می‌توانند کمر را تا حد زیادی برجسته‌تر نشان دهند. اگر کمر باریک نیستید این گردنبندها را انتخاب نکنید. همان‌طور که می‌دانید انتهای برخی از گردنبندها به ناحیه شکم ختم می‌شود. اگر شکم برجسته و بزرگی دارید گردنبندهایی را که در این ناحیه به انتها می‌رسند انتخاب نکنید! همان‌طور که گفتیم چشم‌ها در انتهای گردنبند خیره می‌ماند و ممکن است شکم شما نمایان‌تر از قبل شود. می‌توانید گردنبندهایی را انتخاب کنید که تمرکز را از سمت شکم شما دور کنند. یعنی گردنبندهای درشت و پر زرق و برق که در قسمت بالا تنه یا استخوان ترقوه به انتها می‌رسند.

فرم صورت

هنگام انتخاب گوشواره و گردنبند باید به چه نکاتی توجه کنیم

بالاخره به مهم‌ترین فاکتور برای انتخاب گردنبند یعنی همان فرم صورت رسیده‌ایم. همان‌طور که می‌دانید صورت‌ها فرم‌های متفاوتی دارند و این مورد را در انتخاب گوشواره نیز برایتان شرح دادیم. یکی از اهداف مهم گردنبند این است که به قاب شدن صورت شما کمک کند. مانند تیپ بدنی، گردنبند می‌تواند کاری کند که شما قوی‌ترین ویژگی‌های صورت خود را به شکل برجسته نشان دهید. این مورد می‌تواند نحوه درک صورت شما را توسط دیگران تغییر دهد. همچنین سبب می‌شود دیگران دیدگاه متفاوتی نسبت به شکل صورت شما داشته باشند. همان‌طور که می‌بینید گردنبند فراتر از یک اکسسوری عمل می‌کند. زنانی که دارای صورت‌های گرد هستند باید از پوشیدن گردنبندهای خفتی یا همان جوکر اجتناب کنند؛ چرا که صورت دایره مانند آنها ظاهر گردتری پیدا می‌کند.

افراد دارای صورت‌های بیضی می‌توانند از هر مدل گردنبندی استفاده کنند. گردنبندهای کوتاه، بلند یا قد متوسط همگی برای این افراد مناسب به نظر می‌رسند. نوع خاصی از گردنبند برای آنها طراحی نشده است. بلکه طیف گسترده‌ای در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

افرادی که صورت بلندی دارند برای اینکه بلند بودن صورت خود را به تعادل برسانند و کمی پهنی صورت را چاشنی آن کنند می‌توانند گردنبندهای کوتاه چوکر و یا خفتی را انتخاب نمایند. گردنبندهای کوتاه و گرد از افزایش طول صورت جلوگیری می‌کنند. این افراد می‌توانند گردنبندهای ۱۶ اینچی یا ۱۸ اینچی را انتخاب نمایند.

افراد دارای صورت‌های قلبی باید گردنبندی را مورد استفاده قرار دهند که صورت آنها را متعادل‌تر نشان دهد. پیشنهاد می‌کنیم این افراد نیز گردنبندهای چوکر یا خفتی را انتخاب کنند تا اندازه چانه‌شان در حالت متعادل قرار بگیرد. این گردنبندها می‌توانند تا حد زیادی چانه باریک را متعادل کنند.

هنگام انتخاب گوشواره و گردنبند باید به چه نکاتی توجه کنیم

سخن آخر

در این مقاله نکات مفیدی را در ارتباط با انتخاب گردنبند و گوشواره برایتان شرح دادیم. با توجه به این نکات حال دیگر می‌دانید که چگونه باید بهترین گردنبند و گوشواره‌ها را متناسب با فرم صورت، گردن، رنگ پوست و رنگ موی خود خریداری کنید. این اکسسوری‌ها متنوع و گسترده هستند. ممکن است آنها از جواهرات یا فلزات مصنوعی ساخته شده باشند. هر فردی با توجه به بودجه در نظر گرفته شده برای این اکسسوری‌ها نوع خاصی از آنها را خریداری می‌کند. با توجه به نکاتی که گفتیم می‌توانید مطمئن‌ترین خرید را تجربه کنید.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها