برای هر فصل کدام کراوات مناسب است

برای هر فصل کدام کراوات مناسب است

همان‌طور که می‌دانید لباس فرم بسیاری از اداره‌ها دارای کراوات است. همچنین افرادی که در مؤسساتی مانند دانشگاه‌ها یا برخی از شرکت‌ها کار می‌کنند، همواره کراوات را عضو ثابت استایل‌های رسمی خود قرار می‌دهند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که علاوه بر کراوات‌های مردانه، کراوات‌هایی برای زنان نیز تولید می‌شوند. کراوات‌های زنانه نسبت به کراوات‌های مردانه از ظرافت خاصی برخوردار هستند. برای آنکه بتوانید استایل مناسبی را از خود به نمایش بگذارید لازم است اطلاعات جالبی را در ارتباط با کراوات کسب کنید. اینکه چه رنگ کراواتی باید با چه لباس‌هایی ست شود و یا هر فصل باید چه جنس کراواتی را انتخاب کنید، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که حداقل چند مدل کراوات را در کمد خود نگهداری می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید؛ چراکه قرار است در ادامه نکات مفیدی را در ارتباط با استفاده از کراوات برایتان بیان کنیم.

پارچه‌های مناسب فصل‌های گوناگون

برای هر فصل کدام کراوات مناسب استپارچه‌های متفاوت با توجه به مقدار ضخامت و ویژگی‌هایی که دارند، در فصل خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور مثال پارچه‌هایی مانند کتان، حریر، لینن و پنبه به علت منافذ باز و عبور و مرور هوا برای فصل تابستان و بهار مورد استفاده قرار می‌گیرند. پارچه‌هایی مانند فلانل، توید و پشم نیز برای زمستان کاربردهای بسیار زیادی دارند. انتخاب پارچه‌های کاربردی و مناسب برای آب و هوای گوناگون علاوه بر تأمین نیازها و ایجاد احساس راحتی، از لحاظ بصری نیز جذاب است.

برای هر فصل کدام کراوات مناسب استدر واقع شما می‌توانید در ابتدای هر فصل کمد خود را تازه کنید و لباس‌های مناسب آن فصل را در کمد خود جای دهید. احتمالاً شما هم هنگام اتمام فصل تابستان لباس‌های تابستانی را در چمدان قرار داده و لباس‌های زمستانی را به کمد خود وارد می‌کنید. تغییر این لباس‌ها می‌تواند احساس خوبی را در آغاز فصول مختلف سال در افراد متفاوت به وجود بیاورد. در واقع این تغییر لباس، نوعی تنوع به حساب می‌آید.

این تغییرات و مفهوم، تنها برای خیاطی و لباس انجام نمی‌پذیرد بلکه بسیاری از اکسسوری‌ها مانند کلاه و کراوات نیز با توجه به تغییر فصل‌ها تغییر می‌کنند. در ادامه پارچه‌های متنوع کراوات را برایتان معرفی می‌کنیم تا بتوانید در ابتدای فصل‌ها کراوات مناسب با آن را انتخاب کنید و کراوات‌های دیگر را برای استفاده در فصل بعدی دور از دسترس قرار دهید.

کراوات ابریشمی

برای هر فصل کدام کراوات مناسب است

کراوات‌هایی که صددرصد از ابریشم ساخته شده‌اند، سنتی‌ترین و پرکاربردترین کراوات‌ها به حساب می‌آیند. این کراوات‌های همه کاره از جمله معدود کراوات‌هایی هستند که می‌توانید آن را در فصل‌های مختلف سال بسته به نوع طرح و استایل خود به کار ببرید. کراوات‌های ابریشمی با طرح و رنگ‌های آبرنگی که دارند برای فصل تابستان و بهار بسیار مناسب به نظر می‌رسند.

همچنین اگر این کراوات‌ها در رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای یا طوسی پررنگ طراحی شده باشند، برای فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان می‌توانند استایل شما را فوق‌العاده کنند. در فصل تابستان می‌توانید. کراوات‌های ابریشمی را با یک پیراهن پوپلین و کت و شلوار گرمسیری به کار ببرید. البته این استایل برای فصل زمستان کمی خشن‌تر می‌شود و کت شلوارهای پشمی و گرم جای خود را به کت شلوارهای گرمسیری می‌دهند.

کراوات پشمی

برای هر فصل کدام کراوات مناسب است

پیش از آنکه در ارتباط با این کراوات برایتان توضیح بدهیم، حتماً پیش خود فکر می‌کنید که کراوات پشمی در فصل‌های سرد سال به کار برده می‌شود. فکر شما کاملاً درست است. کراوات‌های پشمی که اغلب از پارچه‌های کت شلواری، بریده و دوخته می‌شوند برای روزهای سرد سال انتخاب خواهند شد. بهتر است در ارتباط با انتخاب کراوات‌های پشمی به دنبال آنهایی باشید که آستر ندارند یا در صورت داشتن آستر از آسترهای ظریفی برخوردارند؛ چرا که این کراوات در صورت داشتن آستری ضخیم و غیر قابل انعطاف‌پذیر، گره‌ای درشت و زمخت را به وجود خواهد آورد.

لازم است بدانید که گاهی اوقات می‌توانید بسته به سلیقه خود از کراوات‌های پشم برای کت شلوارهای بهاری نیز استفاده کنید. همان‌طور که می‌دانید فصل بهار و پاییز، آب و هوای متغیری دارند. در ابتدای فصل بهار که هنوز هوا سرد است می‌توانید کت و شلوار نخی را با کراوات پشمی ست کنید تا بتوانید تعادل را در لباس‌های خود به وجود بیاورید. البته برعکس این قضیه هم صدق می‌کند.

کراوات ترمه

برای هر فصل کدام کراوات مناسب است

ترمه یا همان کشمیر یکی از دست کم گرفته‌ترین پارچه‌ها برای کراوات است. این کراوات ظاهر بسیار زیبایی را در استایل‌های رسمی به وجود می‌آورد. کراوات‌های ترمه در فصل پاییز و زمستان مورد استفاده قرار می‌گیرند. به علت تاروپود خاصی که در پارچه ترمه وجود دارد، گره این کراوات بسیار زیبا و جذاب خواهد شد. همچنین ظرافت خاصی را در گره کراوات‌های ترمه مشاهده خواهید کرد.

این کراوات می‌تواند ظاهری لوکس و زیبا را به لباس‌های پاییز و زمستان بدهد. ترمه، پارچه‌ای بسیار نرم و لطیف است. هنگامی که آن را لمس کنید با لمس دست، حرکت زیبایی را به نمایش خواهد گذاشت. می‌توانید این حرکت را نوعی رقص و دلبری کراوات ترمه بدانید. کراوات ترمه یکی از کراوات‌های مورد علاقه آقایان است و اغلب آقایان حداقل چند رنگ از این کراوات را در کشو کراوات‌های خود نگهداری می‌کنند.

کراوات کتان

برای هر فصل کدام کراوات مناسب است

 

حتماً می‌دانید که لباس‌های کتانی را اغلب در فصل‌های بهار و تابستان به کار می‌برند. کراوات کتان می‌تواند با لباس‌های کتانی، ظاهر زیبایی را از خود به نمایش بگذارد. این کراوات در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت به صورت ساده یا طرح‌دار تولید می‌شود. اگر کراوات‌ نخی در کمد خود دارید، می‌توانید آن را برای روزهای گرم تابستان سیو کنید. کراوات‌های پنبه‌ای نیز به دلیل چروک پذیری کمی که دارند برای لباس‌های معمولی‌تر مناسب به نظر می‌رسند.

برای هر فصل کدام کراوات مناسب است

می‌توانید کراوات پنبه‌ای را با پیراهن آستین سه ربع در فصل تابستان به کار ببرید تا استایل نیمه رسمی جذابی را برای خود به وجود بیاورید. در این میان، استفاده از پیراهن آستین کوتاه با رنگ آبی روشن و کراوات پنبه‌ای که زمینه سرمه‌ای دارد، بسیار زیبا به نظر می‌رسد. اغلب آقایان از پوشیدن کراوات‌های پنبه یا کتان همراه با کت شلوارهای قدرتمند و رسمی اجتناب می‌کنند. آنها می‌دانند که تطابق زیادی میان کت شلوارهای گران‌قیمت و رسمی با کراوات‌های کتان یا پنبه‌ای وجود ندارد.

کراوات لینن

برای هر فصل کدام کراوات مناسب است

یکی از پارچه‌هایی که در فصل تابستان استفاده بسیار گسترده دارد، پارچه لینن است. این پارچه درصد بیشتری از پشم را در خود جای داده و به دلیل منافذی که میان تاروپودهای آن قرار دارد به راحتی احساس تنفس پذیری را ایجاد خواهد کرد. کراوات‌های لینن برای فصل تابستان و در استایل‌های راحتی تابستانه بسیار ایده‌آل هستند. می‌توانید یک کت شلوار نخی، پیراهن خنک تابستانه همراه با یک کوله پشتی اسپرت و کراوات لینن را به کار ببرید تا ظاهری راحت و تابستانی را برای خود ایجاد کنید. کراوات‌های لینن را اغلب با کت شلوارهای رسمی و سنگین استفاده نمی‌کنند.

برای هر فصل کدام کراوات مناسب است

کراوات لینن از مقاومت پارچه‌ای بسیار بالایی برخوردار هستند و برای مدت طولانی آسیب نمی‌بینند. کراوات‌های لینن و کتانی تنها برای روزهای تابستانی، مناسب به نظر می‌رسند. این کراوات‌های سبک وزن احساس راحتی را در فصل تابستان به وجود می‌آورند. همان‌طور که می‌دانید در فصل تابستان، بستن کراوات گاهی سخت به نظر می‌رسد. بستن یک کراوات سنگین به دور گردن در گرمای سخت و طاقت‌فرسا تابستان می‌تواند شما را کلافه کند. بهتر است در روزهای گرم سال، کراوات‌های کتانی، لیننی و یا نخی را امتحان کنید. کراوات‌های لینن بسته به درصد مواد به کار رفته در پارچه آن از قیمت‌های متنوعی برخوردار هستند و برخی از آنها قیمت بالایی دارند.

کراوات بافت

برای هر فصل کدام کراوات مناسب است

شاید در ظاهر کراوات بافت کمی عجیب به نظر برسد. اما در واقع این کراوات نیز ظاهر ویژه و جذابی را می‌تواند در استایل‌ها به وجود بیاورد. با استفاده از کراوات بافت همراه با کت و شلوار رسمی می‌توانید استایل هیجان‌انگیز و ترکیبی را به نمایش بگذارید. البته لازم است بدانید که کراوات‌های بافت از کامواهای ضخیم بافته نمی‌شوند. بلکه برای بافت آنها از کاموای ابریشمی و ظریف استفاده می‌کنند.

قرار دادن کراوات بافت در استایل‌های بهاره و تابستانه متعادل به نظر می‌رسد. به طور کلی کراوات‌های بافت ابریشمی نسبت به کراوات‌های دیگر حدود دو سانت کوچک‌تر هستند. در استفاده از کراوات بافت ابریشمی، باید نسبت‌ها را در نظر بگیرید. به طور مثال اگر می‌خواهید این کراوات را در فصل تابستان به کار ببرید، باید بیشتر استایل شما را لباس‌های تابستانی و خنک پوشانده باشد و اگر می‌خواهید آن را در فصل زمستان به کار ببرید بیشتر لباس‌های خود را از انواع گرم و زمستانی انتخاب کنید.

برای هر فصل کدام کراوات مناسب است

بافت‌های ابریشمی از آنجایی که ظرافت و لطافت خاصی دارند، نگهداری آنها نیز مستلزم دانستن نکات ویژه‌ای است. کراوات بافت ابریشمی به راحتی با برخورد شئ تیز، نخ کش شده و غیرقابل‌استفاده می‌شود. باید آنها را در جعبه جداگانه در کشو کراوات خود قرار دهید. همچنین سنجاق‌های تزیینی کراوات برای کراوات‌های ابریشمی قابل استفاده نیستند؛ چرا که ممکن است سبب نخ کش شدن و تخریب این کروات‌ها شود. هنگام استفاده از این کراوات، ناخن‌های خود را بگیرید.

برای هر فصل کدام کراوات مناسب است

 

گیر کردن ناخن به این کراوات آن را پاره خواهد کرد. کراوات‌های ابریشمی در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی وجود دارند. حتماً می‌دانید که کامواهای ابریشمی اغلب براق و شاین دار هستند. در استفاده از این کراوات‌ها باید استایل ساده و رنگ‌های خنثی را به کار ببرید؛ چرا که این کراوات‌ها حتی اگر در رنگ‌های خنثی تولید شوند به علت ظاهر براق، استایل مات و ساکنی را می‌پسندند. برای فهم ساده‌تر یک مثال را برایتان می‌آوریم؛ فرض کنید تصمیم گرفته‌اید یک کراوات ابریشمی بنفش جیغ را به کار ببرید.

در کنار این کراوات حتماً باید از یک کت و شلوار رسمی با رنگ‌هایی مانند شیری یا طوسی استفاده کنید. دقت کنید که پارچه کت و شلوار در این استایل باید بسیار ساده و در رنگ مات باشد تا کراوات، زیبایی خود را به نمایش بگذارد. می‌توانید دکمه سردست‌هایی همرنگ با رنگ کراوات ابریشمی در این استایل به کار ببرید.

کراوات ضخیم ابریشم خام

برای هر فصل کدام کراوات مناسب است

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید این کراوات ابریشمی با کراوات بافت ابریشمی کاملاً متفاوت است. اگر دقت کنید تاروپود و بافت این کراوات کاملاً با چشم قابل رویت است. کراوات ضخیم ابریشمی خام را می‌توانید با استایل‌های زمستانه و گاهی در استایل‌های خاص تابستان نیز به کار ببرید. این کراوات نسبت به کراوات‌های ترمه ضخامت بیشتری دارد.

با این حال هنوز هم عده بسیاری از آقایان ترجیح می‌دهند چند مدل کراوات ابریشم خام را در کمد خود داشته باشند. این کراوات نیز مانند کراوات ابریشم بافته شده از قیمت‌ بسیار بالایی برخوردار است. می‌توانید آن را با کت و شلوارهای گران قیمت مجلسی و رسمی به کار ببرید.

نکات مهم در انتخاب کراوات

در انتخاب کراوات نکات مهمی وجود دارد که اگر به آنها توجه کنید استایلتان بسیار ویژه‌تر خواهد شد. علاوه بر نوع پارچه مورد استفاده در کراوات باید به رنگ و طرح آن نیز توجه کنید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از آن که کت و شلوار و پیراهن خود را بخرید از خرید کراوات اجتناب کنید.

برای هر فصل کدام کراوات مناسب استابتدا باید زمینه‌ کراوات یعنی کت شلوار و پیراهن و جلیقه خریداری شود تا بتوانید رنگ کراوات را متناسب با آن‌ها انتخاب کنید. در انتخاب رنگ کراوات باید مهارت خاصی را به کار بگیرید. می‌توانید از رنگ‌های گرم و سرد به صورت مکمل در کنار هم استفاده کنید. به طور مثال شما ترجیح می‌دهید پیراهن و کت و شلوار شما به رنگ کرم باشد. البته ممکن است پیراهن شما کرم تیره و کت و شلوار شما کرم روشن باشد. در این میان باید رنگ کراوات را متضاد با این رنگ روشن انتخاب کنید تا ظاهر هیجان انگیزی را به وجود بیاورید و استایل شما از ساده بودن کمی فاصله بگیرد.

برای هر فصل کدام کراوات مناسب است

برای این استایل استفاده از یک کراوات قهوه‌ای تیره بسیار مناسب به نظر می‌رسد. در ارتباط با طرح کراوات نیز باید به نکات خاص و ظریف توجه کنید. به طور مثال اگر پیراهن شما از راه‌راه عمودی برخوردار است، می‌توانید کراوات را با راه‌های افقی انتخاب کنید و یا اگر پیراهنی با زمینه رنگ ساده انتخاب می‌کنید، کراواتی که گل‌های ریز یا درشت دارد می‌تواند با آن به خوبی ست شود. برای استفاده بیشتر از اکسسوری‌ها می‌توانید سنجاق کراوات‌های تزیینی را با دکمه سردست پیراهن ست کنید.

برای هر فصل کدام کراوات مناسب است

سخن آخر

امیدواریم نکاتی که در این مقاله گفتیم برایتان بسیار سودمند واقع شود. سعی کردیم نکاتی را بیان کنیم که در انتخاب کراوات کمک بسیاری به شما کند و بتواند استایل زیبایی را از شما به نمایش بگذارد. برای خرید کراوات می‌توانید از فروشگاه‌هایی که محل فروش کت و شلوار و پیراهن هستند استفاده کنید. همچنین فروشگاه‌هایی به صورت مجزا وجود دارند که اکسسوری‌هایی مانند کراوات را برای فروش ارائه می‌کنند. اگر هم تمایل به خرید حضوری نداشتید خرید کراوات به صورت اینترنتی نیز امکان‌پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.