مدل‌های دامن زنانه که باید در کمد خود داشته باشید

دامن زنانه

برخی از بانوان به اصطلاح، دامن پوش هستند و همیشه چندین مدل دامن را در کمد لباس‌های خود نگهداری می‌کنند. برخی دیگر نیز اغلب ترجیح می‌دهند از شلوار به جای دامن استفاده کنند. این افراد باید بدانند که برخی از دامن‌ها وجود دارند که بسیار کاربردی هستند. همچنین برخی از مدل‌های آنها برای افراد گوناگون با فرم بدنی متفاوت بسیار مناسب به نظر می‌رسد. در میان دامن‌هایی که در کمد نگهداری می‌کنید، برخی از آنها تنها دو الی سه بار در سال مورد استفاده قرار می‌گیرند و بقیه ماه‌های سال را در کمد به انتظار می‌نشینند. اما برخی دیگر بسیار پرکاربرد بوده و در استایل‌های متفاوت قابل استفاده هستند. در ادامه مقاله قصد داریم پرطرف‌دارترین دامن‌های استایل زنانه را برایتان معرفی کنیم. اگر شما هم علاقه‌مند به استفاده از دامن هستید در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

انواع دامن‌ها

دامن خط‌دار

مدل‌های دامن زنانه که باید در کمد خود داشته باشید

دامن‌های خط‌‌دار به دامن‌هایی گفته می‌شود که از جلو دارای خط هستند و روی این خط را دکمه‌هایی تشکیل داده است. می‌توانید این دامن‌ها را ادامه مانتوهای دکمه‌دار تصور کنید. دامن‌های خط‌‌دار در انواع متفاوت برای فرم‌های بدنی گوناگون تولید می‌شوند. این دامن‌ها گاهی اوقات تا بالای زانو و گاهی اوقات تا ساق پا بلند هستند. دامن‌های خط‌‌دار در جنس‌ها و رنگ‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند. افراد قدبلند اغلب از این گونه دامن‌ها استفاده می‌کنند. استفاده از یک شومیز نخی همراه با صندل‌های پاشنه کوتاه این دامن‌ها را کامل می‌کند.

دامن مدادی

مدل‌های دامن زنانه که باید در کمد خود داشته باشید

دامن مدادی یک دامن حرفه‌ای است که در قسمت زانو بسیار باریک می‌شود. این دامن می‌تواند اندام و فرم بدن را به صورت ساعت شنی نشان دهد. اگر از پاهای چاقی برخوردار هستید، استفاده از این دامن می‌تواند به لاغر نشان دادن پاهای شما کمک کند. دامن‌های مدادی اغلب دو سانت تا زیر زانو هستند. این دامن‌ها نیز ممکن است در طرح‌ها، رنگ‌ها و جنس‌های متفاوت طراحی و تولید شوند.

اغلب جنس‌هایی که برای دامن‌های مدادی به کار برده می‌شود پارچه‌های چسبان و کشی هستند. همراه با این دامن‌ها می‌توانید از کفش‌های مجلسی پاشنه بلند و بلوزهای حاوی تزیینات جواهر دوزی شده استفاده کنید. این دامن را اغلب در استایل‌های مهمانی و مراسم‌ها مورد استفاده قرار می‌دهند. دامن‌های مدادی به دلیل قابلیت تحمل گرما و سرما در فصل‌های سرد و گرم سال قابل استفاده هستند. می‌توانید دامن‌های مدادی را در استایل‌های کلاسیک برای مراسم‌های گوناگون مانند عروسی به کار ببرید. همچنین در کشورهای غیراسلامی از این دامن به عنوان لباس فرم اداره‌های به خصوصی استفاده می‌شود.

دامن کامل

مدل‌های دامن زنانه که باید در کمد خود داشته باشید

دامن کامل به دامن‌هایی می‌گویند که بتواند بیشتر پاها را بپوشاند. این دامن مانند دامن خط‌دار است با این تفاوت که از قد بلندی برخوردار بوده و می‌تواند پوشش خاصی را فراهم کند. اگر پاهای شما لاغر نیست می‌توانید از این دامن برای پوشاندن پاهای خود و لاغر نشان دادن اندامتان استفاده کنید. دامن‌های کامل نیز در انواع متفاوتی موجود هستند. برخی از آنها تعدادی پیلی در کمر داشته و کمربند پهنی برای تزیین در قسمت کمر آنها قرار می‌گیرد.

دامن‌های کامل پیلی‌دار می‌توانند کمر را باریک نشان داده و باسن را بزرگ‌تر از حالت معمول نشان دهند. دامن‌های کامل را می‌توانید با صندل‌های تابستانی، نیم بوت‌های زمستانی و یا کفش‌های کلاسیک پاشنه بلند به کار ببرید. در ارتباط با بالاتنه مناسب با این دامن‌ها نیز استفاده از کراپ، تاپ و بلوز مناسب به نظر می‌رسد. از آن‌جایی که این دامن‌ها ظاهر تنگی ندارند می‌توانید قسمت بالا تنه را به صورت تنگ انتخاب کنید.

دامن مینی پلیسه دار

دامن‌های مینی پلیسه دار، دامن‌هایی بودند که در ابتدا با در نظر گرفتن لباس‌های فرم پرسنل نظامی طراحی شدند. این دامن‌ها برای بانوانی که در پی استفاده از نوعی دامن برای ساعت‌های طولانی هستند، بسیار مناسب به نظر می‌رسد. استفاده از این دامن‌ها هیچ گونه سایشی به وجود نمی‌آورد. ضخامت آنها تقریباً زیاد است و در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت تولید می‌شوند. دامن‌های کوتاه پلیسه را می‌توانید با جوراب شلواری لانه زنبوری و یا ضخیم نیز به کار ببرید.

دامن‌های مینی پلیسه دار، استایل دخترانه‌ای را برای شما فراهم می‌کنند. لازم است حداقل یک دامن مینی پلیسه دار را در کمد خود داشته باشید تا در صورت تمایل برای مهمانی‌هایی مانند جشن تولد از آن استفاده کنید. دامن‌های مینی پلیسه دار، قد کوتاهی دارند و اغلب کمی پایین‌تر از خط باسن می‌رسند. از آنجایی که محبوبیت این دامن‌ها در بین دختران مدام در حال افزایش است، برندهای مشهور گاهی اوقات در نمایش‌های مد فصلی خود برخی از این دامن‌ها را طراحی و معرفی می‌کنند. دامن‌های مینی پلیسه دار موجود در بازار از مواد اولیه‌ای مانند ترکیبات پنبه و پلی‌استر ساخته می‌شوند.

دامن جمع شده

مدل‌های دامن زنانه که باید در کمد خود داشته باشید

هر آن چیزی که برای زیبایی استایل خود لازم دارید در دامن‌های جمع شده وجود دارد. این دامن‌ها به عنصر اصلی کمد بانوان تبدیل شده‌اند. این مدل دامن‌ها حاوی چین یا جمع شدن پارچه در قسمت کمر هستند. چین‌های این دامن فضای بیشتری را برای حرکت فراهم می‌کند. افراد استفاده کننده از این دامن از راحتی آن بسیار خرسند و راضی هستند. علاوه بر آن، چین‌های موجود در این دامن ظاهر بصری زیبایی را نیز فراهم می‌کند. به این دامن‌ها، دامن‌های کت و شلواری نیز می‌گویند. می‌توانید آنها را همراه با کت و پیراهن به کار ببرید.

دامن مینی

مدل‌های دامن زنانه که باید در کمد خود داشته باشید

انواع دامن

احتمالاً اغلب شما با دامن مینی آشنایی داشته باشید. استفاده از این دامن به سال‌های بسیار دور بازمی‌گردد. این دامن که با نام میکرو نیز شناخته می‌شود، خط بلندی آن تا زانو یا زیر زانو می‌رسد. این نوع دامن‌ها از سال‌های گذشته تا به امروز همواره محبوب عده بسیاری از افراد واقع شده‌اند. دامن‌های مینی هیچ وقت از مد نمی‌افتند و می‌توانید آن را یک ترند چندین ساله به حساب بیاورید. دامن‌های مینی، سبک‌ها، شکل‌ها و رنگ‌های مختلفی دارند. می‌توانید از میان دامن‌های مینی متنوع یکی را به سلیقه خود انتخاب کنید و برای همیشه در کمد خود آن را داشته باشید. از جمله مزیت قابل توجه دامن مینی می‌توانیم به زیباتر نشان دادن پاها اشاره کنیم. فرمی که این دامن دارد، استایل پاها را بسیار زیبا خواهد کرد.

دامن نامتقارن

طراحی این دامن یک روند بحث برانگیز بود که برای اولین بار در دهه ۱۹۴۰ ظهور کرد و در بین مدهای دهه ۱۹۶۰ محبوب شد. دامن‌های نامتقارن از گذشته تابه‌حال وجود داشته‌اند و گاهی اوقات مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما همواره پوشیدن این دامن‌ها بسیار بحث برانگیز بوده و خواهد بود. گاهی اوقات این دامن‌ها خبرساز می‌شوند و بین مردم اختلاف نظر در ارتباط با مناسب یا باکلاس بودن این دامن به وجود می‌آید. دامن سجاف نامتقارن طوری طراحی شده که یک طرف آن را بپوشید و سپس آن را برگردانید تا طرف دیگر را در معرض دید قرار دهید. همان‌طور که می‌بینید طراحی پیچیده‌ای در این دامن وجود دارد. این دامن‌های جذاب اغلب از پنبه، پلی استر و ابریشم ساخته می‌شوند. دامن‌های نامتقارن اغلب با تور، جواهر و منجوق تزیین می‌شوند. برخی از افراد این دامن را با نوعی شلوار به کار می‌برند و برخی دیگر آن را با بلوز و کفش‌های پاشنه بلند. استایل‌های متفاوتی را می‌توان با استفاده از این دامن خاص به نمایش گذاشت.

دامن حبابی

مدل‌های دامن زنانه که باید در کمد خود داشته باشید

دامن حبابی یک ترند محبوب است. این دامن همواره ظاهر ویژه‌ای را برای افراد مهیا می‌کند. افرادی که این دامن را می‌پوشند بسیار شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند. این دامن نوعی حجم را در کمر به وجود می‌آورد و اندام شما را زیبا می‌کند. دامن‌های حبابی در استایل زنانه، استفاده بسیار گسترده‌ای دارند و هر تیپ اندامی می‌تواند از این دامن استفاده کند.

دامن راسته

 

دامن راسته به دامنی می‌گویند که دور تا دور آن دارای خط سجاف است. دامن‌های راسته، ظاهر صافی دارند و عموماً رسمی‌تر هستند. همچنین از آن‌ها در استایل‌های محافظه‌کارانه استفاده می‌شود. دامن‌های راسته اغلب تا مچ پا بلندا دارند. اغلب دامن‌های راسته را می‌توانید با شومیزهای مجلسی به راحتی ست کنید. استفاده از این دامن‌ها همراه با صندل‌های مجلسی پاشنه مدادی یا پاشنه کلفت و کفش‌های نوک تیز پاشنه دار بسیار مناسب به نظر می‌رسد. اگر از قد بلندی برخوردارید این دامن به کوتاه‌تر نشان دادن شما کمک می‌کند.

دامن دایره‌ای

مدل‌های دامن زنانه که باید در کمد خود داشته باشید

دامن دایره‌ای مانند دامن خط‌‌دار است. دامن دایره‌ای اغلب تا زانو می‌رسد. اما گاهی اوقات این دامن در اندازه کوتاه‌تر یا بلندتر نیز تولید می‌شود. این دامن‌ها در قسمت پشت به شکل دایره برش داده می‌شوند. دایره‌ای که در پشت این دامن‌ها قرار گرفته است با دایره قسمت جلوی دامن کاملاً برابر است. یعنی دامن حاوی پارچه اضافه یا اضافات در اطراف پا نیست. درزهای موجود در این دامن هیچ‌گونه پارچه اضافی ندارند. پس بهتر است دامن‌های دایره‌ای را کاملاً متناسب با سایز خود انتخاب کنید؛ چرا که امکان گشاد کردن این دامن وجود ندارد.

دامن لوله‌ای

مدل‌های دامن زنانه که باید در کمد خود داشته باشید

دامن لوله‌ای برای جذاب نشان دادن اندام شما بسیار ایده‌آل به نظر می‌رسد. این دامن، برش ساده‌ای دارد و به پاهای شما می‌چسبد. دامن لوله می‌تواند حجم تناسبی را در پایین تنه شما به وجود بیاورد. دامن‌های لوله‌ای نیز در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت، طراحی و تولید می‌شوند. از آنجایی که دامن‌های لوله‌ای بسیار تنگ هستند، بهتر است بلوز و شومیزهای گشاد را با آنها به کار ببرید.

دامن دیرندل

مدل‌های دامن زنانه که باید در کمد خود داشته باشید

این دامن یک دامن سنتی است که تاریخچه آن به زمان‌های بسیار گذشته بازمی‌گردد. این دامن سنتی را زنان در آلمان و اتریش می‌پوشیدند. این دامن از پارچه پشمی سنگین تولید می‌شود و دارای پیش‌بندی در قسمت جلو است. در ارتباط با معنای عبارتی که برای این دامن انتخاب شده است، می‌توانیم بگوییم که معنای دامن زنانه را می‌دهد. (دیرندل یعنی دامن زن)

دامن پودل

مدل‌های دامن زنانه که باید در کمد خود داشته باشید

دامن پودل را می‌توانید یک روند مد در دهه ۱۹۶۰ بدانید. این دامن در اواخر دهه پنجاه و اوایل دهه شصت به سرعت در میان جوانان، محبوب شد. عده بسیاری از بانوان در آن زمان به دنبال آن بودند که این دامن را حتماً در کمد خود داشته باشند. دامن‌ها با کرینولین ژولیده‌ای که شبیه خز خرس پشمالو بود، تزیین شدند، از این رو نام پودل را به خود اختصاص داده‌اند. در دهه هشتاد این دامن‌ها به عنوان سبک فرهنگ پاپ امریکایی برای زنان مورد استفاده قرار گرفتند. بعد از آن، این دامن‌ها از مد افتادند و هنوز هم به عنوان دامن‌های منسوخ شده در نظر گرفته می‌شوند.

دامن سارونگ

مدل‌های دامن زنانه که باید در کمد خود داشته باشید

این دامن‌ها یک تکه لباس سبک و بزرگ هستند که به عنوان دامن یا لباس سرتاسری پوشیده می‌شوند. این دامن‌ها حاوی یک کمربند یا گره در دور کمر بودند. این دامن‌ها اغلب با پارچه‌های چاپ شده دارای طرح‌های سراسری ساخته می‌شوند. مردم آسیای جنوبی، جنوب شرقی و غربی افریقا از این دامن سارافون به وفور استفاده می‌کردند.

دامن لاله

انواع دامن

دامن لاله نوع جدیدی از دامن‌های مد است. این دامن از دو بالشتک تشکیل شده است که در وسط با زیپ به یکدیگر متصل می‌شود. قسمت باسن در این دامن بسیار شل و بزرگ است. این لباس یک دور کمر بلند دارد و استایل زنانه‌ای را برای بانوان متفاوت به شکل ساعت شنی به وجود می‌آورد. برای ساخت دامن لاله از پارچه‌های گران قیمت و توری استفاده می‌کنند. به همین علت قیمت آن بیشتر از دامن‌های معمول است.

دامن پلکانی

انواع دامن

از جمله اساسی‌ترین دامن‌های چند لایه می‌توانیم به دامن پلکانی اشاره کنیم. این دامن نیز در بین دختران و بانوان بسیار محبوب واقع شده است. دامن پلکانی دوطبقه دارد. یکی از طبقات از لایه‌های متوسط و دیگری از لایه‌های کوتاه‌تر تشکیل شده است. هنگامی که یک دامن پلکانی را به تن می‌کنید، ظاهری شیک و بومیانه را به نمایش خواهید گذاشت.

دامن پلیسه‌دار

دامن پلیسه یکی از دامن‌های چین‌داری است که تقریباً ۹۹ درصد بانوان یکی از آن را در کمد خود نگهداری می‌کنند. این دامن در عین داشتن پیچیدگی، ظرافت خاصی را برای بانوان به وجود می‌آورد. با استفاده از این دامن می‌توانید ظاهر شیکی را به نمایش بگذارید. داشتن دامن پلیسه برای بانوانی که می‌خواهند همیشه پاهای خود را پنهان کنند بسیار ایده‌آل به نظر می‌رسد. دامن پلیسه، حجم قابل توجهی را به قسمت پایین تنه انتقال می‌دهد. همچنین می‌تواند قد شما را بلندتر نشان دهد.

دامن توتو

انواع دامن

دامن توتو نوعی دامن است که از لایه‌های توری ساخته شده و اغلب رقصنده‌های باله از آن استفاده می‌کنند. دامن توتو اغلب تا زانو یا تا مچ پا بلندی دارد. این دامن گاهی اوقات می‌تواند به اندازه ران پوشنده، بلندی داشته باشد. این دامن دارای بند کمری است و دور کمر پوشیده می‌شود. زیر دامن لبه‌های خام توری به هم متصل شده‌اند تا ظاهر ویژه و منظمی را به نمایش بگذارند.

دامن کلوش نخی

انواع دامن

دامن‌های کلوش نخی اغلب در فصل تابستان مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دامن‌ها، راحتی بسیاری را برای استفاده کننده مهیا می‌کنند. آنها بسیار راحت هستند و پاهای لاغر و چاق را هر دو به یک اندازه پوشش می‌دهند. دامن‌های نخی به علت جنس خنک و سبکی که دارند، اغلب در روزهای گرم و طاقت‌فرسا، مورد استفاده قرار می‌گیرند. دامن کلوش نخی، اغلب بلند است و تا مچ پا می‌رسد. استفاده از صندل‌های تابستانه با این دامن‌ها ایده آل است.

چه دامن‌هایی را در کمد خود نگهداری کنیم

انواع دامن

انواع دامن

حال که به اینجا مقاله رسیدید، احتمالاً برایتان سؤال پیش می‌آید که از میان این همه دامن لازم است چه دامنی را در کمد خود همواره نگهداری کنید تا در صورت لزوم بتوانید از آن استفاده کنید و استایل زیبایی را به وجود بیاورید. در پاسخ به این سؤال می‌توانیم بگوییم که دامن کلوش نخی، دامن پلیسه، دامن راسته و مدادی یا دامن‌های خمره‌ای از جمله دامن‌های هستند که بهتر است آنها را خریداری کنید. این دامن‌ها بسیار پرکاربرد بوده و در استایل‌های متنوعی به کار می‌روند. همچنین بالاتنه‌ای که می‌توانید با این دامن‌ها ست کنید، متغیر است و دست شما در انتخاب آن، تقریباً باز به نظر می‌رسد.

سخن آخر

سعی کردیم در این مقاله مدل‌های متنوع دامن را برایتان شرح دهیم. بهتر است قبل از انتخاب دامن به فرم هیکل بدن خود توجه کنید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید. دامن از آن لباس‌هایی است که می‌توانید آن را خریداری کرده و سپس بالاتنه و کفش را با آن ست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.