صفر تا صد اکستنشن مو

صفر تا صد اکستنشن مو

داشتن موهایی بلند، یکدست و بدون آسیب دیدگی جزوه ایده‌آل‌های بسیاری از بانوان به حساب می‌آید. گاهی اوقات بسته به دلایلی مانند دکلره کردن یا کراتینه مقداری از موها حالت سوخته پیدا می‌کند. به همین دلیل مجبور می‌شوید آن‌ها را کوتاه کنید. اما دلتان می‌خواهد که همچنان موهای شما بلند باقی بماند. در این شرایط پیشنهاد می‌کنیم اکستنشن مو را امتحان کنید. اکستنشن مو روشی است که در آن موهای طبیعی یا مصنوعی را با ابزار و وسایل گوناگون به ریشه موهایتان می‌چسبانند. چسباندن موها ممکن است با حلقه لیزر یا روش‌های متنوع انجام شود. اکستنشن مو برای سالم ماندن نیاز به مراقبت و براشینگ هفتگی دارد. به همین دلیل افرادی که فرصت کافی برای رسیدگی به موهایشان را ندارند هرگز نباید اقدام به اکستنشن مو کنند. با استفاده از اکستنشن حتی می‌توانید موهایتان را بلند کرده و موهای بلندی را به موهایتان اضافه کنید. موهایی که در اکستنشن مو بکار برده می‌شوند رنگ‌های متنوعی دارند. یعنی حتی اگر موهایتان را رنگ کردید هیچ نگرانی بابت اکستنشن وجود نخواهد داشت. متخصصین این کار موهای هم رنگ موی سر شما را برای اکستنشن به کار می‌برند. ادامه مقاله را برای دانستن اطلاعات بیشتر در ارتباط با اکستنشن مو مطالعه کنید.

اکستنشن مو چیست و چه موهایی برای آن به کار برده می‌شود

برخی از افراد تابه‌حال چیزی راجع به اکستنشن مو نشنیده‌اند. برای آن دسته از افراد می‌توانیم بگوییم که اکستنشن معنای آن را می‌دهد که موهای طبیعی یا مصنوعی را برای افزایش عمق و اندازه موهای طبیعی سر به آن اضافه کنند. بسیاری از بازیگرهای مشهور دنیا همواره از اکستنشن مو استفاده می‌کنند. این را می‌توانید در تصاویر آنها به خوبی مشاهده کنید. در واقع به طور طبیعی برخی از آنها موی پرپشت و بلندی ندارند. اما برای پر نشان دادن موهای سر خود از اکستنشن بهره می‌گیرند.

صفر تا صد اکستنشن موحتی اگر در سنین نوجوانی یا پیری به کچلی یا مشکلاتی مانند ضعیفی و کم پشتی مو مبتلا شدید، می‌توانید از اکستنشن بهره ببرید. اکستنشن مو برای سن خاصی طراحی نشده است. بلکه از سنین نوجوانی تا حتی پیری و میان‌سالی می‌توانید این روش را به کار ببرید. تنها باید به سلامت اکستنشن و روش‌های مراقبت از آن توجه کنید. همان‌طور که در قبل نیز اشاره کردیم موهایی که در اکستنشن به کار برده می‌شود یا موهای طبیعی بوده که قبلاً از سر افراد خریداری شده است و یا رشته موهای مصنوعی حاصل از الیافی هستند که در کارگاه‌ها تولید می‌شوند. شباهت بسیاری میان رشته موهای مصنوعی و رشته موهای طبیعی در اکستنشن مو وجود دارد.

 

به طور کلی می‌توانیم بگوییم که اگر خواهان موهایی طبیعی هستید، رشته‌های طبیعی را انتخاب کنید. این رشته‌های مو کاملاً شبیه موی انسان هستند. یعنی حتی در صورت استفاده نادرست می‌توانند وز شده یا به موخوره دچار شوند. موی طبیعی در اکستنشن حالت پذیری فوق‌العاده‌ای را از خود نشان می‌دهد. علاوه بر آن، اگر موهای طبیعی را در اکستنشن به کاربردید می‌توانید آن را به هر رنگی که دوست داشتی در بیاورید. قابلیت رنگ پذیری آن فوق‌العاده بالا است. حتی اگر موهای خودتان به پایه نه یا ده نمی‌رسید می‌توانید این انتظار را داشته باشید که موهای طبیعی اکستنشن به روشن‌ترین حالت ممکن برسند.

صفر تا صد اکستنشن مو

علاوه بر آن، موهای طبیعی اکستنشن حجم فوق‌العاده‌ای را به وجود می‌آورند. اگر به علت کم پشتی موهایتان می‌خواهید اکستنشن کنید حتماً رشته موهای طبیعی را انتخاب نمایید. با این حال به دلیل قیمت بالای رشته‌های موی طبیعی عده بسیاری از افراد اقدام به اکستنشن مو با استفاده از موهای مصنوعی می‌کنند. لازم است بدانید که این موها نسبت به رشته موهای طبیعی به مراقبت بسیار بیشتری نیاز دارند. یعنی اگر سشوار یا اتو مو را به آنها بزنید احتمال ذوب شدن این موها وجود دارد. علاوه بر آن، معمولاً موهای مصنوعی را به روش‌های متنوعی تهیه می‌کنند. اگر این روش‌ها به درستی اعمال نشده باشد مقاومت موهای مصنوعی در اکستنشن کاهش پیدا می‌کند.

معرفی روش‌های متنوع اکستنشن مو

همان‌طور که در قبل اشاره کردیم اکستنشن مو به روش‌های متعددی انجام می‌شود. هر فردی بسته به نوع نیاز خود یکی از این روش‌ها را انتخاب خواهد کرد. به طور کلی فردی که اکستنشن مو را برای شما انجام می‌دهد نکات متفاوتی را در نظر می‌گیرد. به طور مثال فردی که از موهای ضخیمی برخوردار است اکستنشن مو برای آن ممکن است به روش‌های متنوعی انجام شود و یا فردی که رشد موهای آن به سرعت انجام می‌پذیرد به اکستنشن کار حرفه‌ای نیاز خواهد داشت. قبل از آنکه آرایشگر مربوطه اکستنشن مو را برایتان آغاز کند حتماً نوع روش و زمان آن را بپرسید. برخی از روش‌های اکستنشن مو چندین ساعت طول می‌کشد. در ادامه روش‌های رایج اکستنشن مو را برایتان معرفی می‌کنیم:

بافتن یا دوختن اکستنشن مو

صفر تا صد اکستنشن مو

احتمالا برخد از شما با بافتن یا تکنیک دوختن اکستنشن مو آشنا باشید. در این تکنیک، فرد اکستنشن کار قسمت کوچکی از موی طبیعی افراد را در دست گرفته و مقداری موی مصنوعی یا نخ‌های کنفی یا کاموا را از ریشه به آن می‌بافد. در روش بافتن اکستنشن مو موهای بسیار کوتاه به موهای بلند و بافته شده تبدیل می‌شود. علاوه بر آن می‌توانید رنگ‌های متنوعی از موهای مصنوعی را انتخاب کرده تا آرایشگران آن را به موهای طبیعی شما ببافند. در این صورت بعد از بافته شدن، اطرافیان گمان می‌کنند که موهای شما قد بسیار بلندی داشته و دارای مش یا رنگ‌های فانتزی است.

این روش بسیار زیبا اغلب برای نوجوانان، دختران یا برخی از زنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از معایب این روش می‌توانیم به ماندگاری کم آن اشاره کنیم. معمولاً اکستنشنی که همراه با بافت انجام می‌شود یک الی دو هفته بیشتر ماندگاری ندارد. همچنین هنگام شستن موهایتان نیز باید به آرامی مقداری شوینده ملایم را روی موهای بافته شده ریخته و سپس با آب ولرم آن را بشویید. هنگام خشک کردن نیز سشوار را باید با فاصله از موهای بافته شده قرار دهید. نزدیک کردن سشوار به موهای مصنوعی یا نخ‌های کنفی ممکن است به آنها آسیب بزند. در این روش انواع متفاوت بافت را برای مشتری اعمال می‌کنند. شما نیز بسته به فرم چهره و اندازه سر یا قد موهایتان می‌توانید نوع خاصی از این بافت‌ها را انتخاب کنید.

اکستنشن میکرولینگ یا میکرومهره

صفر تا صد اکستنشن مو

شاید برخی از شما اکستنشن مو با استفاده از مهره را دیده باشید. در این روش از مهره‌های کوچکی در انتهای ریشه مو استفاده می‌کنند. سپس موی مصنوعی یا طبیعی را از طریق این مهره به موهای فرد مشتری متصل می‌کنند. بعد از آنکه کار به اتمام رسید از یک مهره فلزی برای بسته‌بندی کردن اکستنشن یا مهروموم مو به داخل موهای طبیعی استفاده می‌کنند. در اکستنشن مو به این روش موهای بسیار بلند طبیعی یا مصنوعی را برای پرپشت شدن به موهای طبیعی افراد اضافه می‌کنند.

اکستنشن مو با استفاده از مهره معایب و مزایای خاصی دارد. به طور مثال افرادی که اکستنشن را به وسیله مهره انجام می‌دهند ممکن است شب‌ها هنگام خواب با مشکل مواجه شوند؛ چرا که این مهره‌ها برجستگی خود را در زیر سر نشان خواهند داد. علاوه بر آن، هنگام مهروموم کردن مهره به داخل موی مشتری باید از گرما و حرارت استفاده شود. این گرما و حرارت ممکن است به موی طبیعی مشتری آسیب برساند. همچنین اگر مراقبت از این نوع اکستنشن به خوبی انجام نپذیرد ممکن است به ناچار بعد از چند ماه موهای خود را از ته کوتاه کرده و اکستنشن‌ها را ریمو کنید.

از جمله مزایای آن می‌توانیم به محکم قرار گرفتن موهای مصنوعی در کنار موهای مشتری اشاره کنیم. تحت هیچ شرایطی این موها کنده نمی‌شود. مگر آنکه از برس غیر استاندارد برای شانه زدن موهای خود استفاده کرده و یا به صورت کشیدن غیر عادی، موهای سر خود را بکشید. اکستنشن مو به روش مهره می‌تواند موهایی با ظاهر طبیعی و قدی بلند را برای شما به وجود بیاورد. در این روش اکستنشن کار می‌تواند موهایی در جنس‌های متفاوت و رنگ‌های گوناگون را مورد استفاده قرار دهد. این روش اکستنشن مو معمولاً چندین ساعت طول می‌کشد.

پیوندهای همجوشی

صفر تا صد اکستنشن مو

این روش اکستنشن نسبت به اکستنشن مهره‌ای از طرف‌داران بیشتری برخوردار است. علاوه بر آن، در این روش زمان بیشتری صرف کار می‌شود. به همین علت مقاومت آن بالا بوده و ظاهر طبیعی تری را به نمایش می‌گذارد. در روش پیوندهای همجوشی، اکستنشن کار موهای طبیعی یا مصنوعی را از طریق چسب‌هایی مانند کراتین به موهای مشتری متصل می‌کند. این کار از انتهای ساقه مو انجام می‌شود. یعنی تقریباً چند سانت پایین‌تر از ریشه.

پاک کردن و یا همان ریمو کردن این روش اکستنشن، کار بسیار سختی است. پس قبل از انجام این روش اکستنشن، حتماً تمام مواردی که در ذهن خود به آن فکر می‌کنید در نظر بگیرید؛ چرا که چند ساعت منتظر ماندن برای انجام این اکستنشن مو ارزش پاک کردن آن را ندارد و در صورت انجام آن بهتر است این اکستنشن‌ها را نگهداری کرده و مراقبت درستی از آن داشته باشید. از معایب این روش می‌توانیم به چسبیدن چسب‌های انتهای مو به یکدیگر اشاره کنیم. اگر از برس‌های استاندارد و مخصوص اکستنشن برای شانه زدن موهای خود استفاده نکنید ممکن است ریشه‌های چسب اکستنشن به یکدیگر چسبیده و گره‌های غیر قابل باز کردنی را در ریشه موهایتان به وجود بیاورد.

بعد از آنکه این روش اکستنشن را انجام دادید حتماً هفته‌ای یک مرتبه موهای خود را به دست آرایشگران بسپارید تا براشینگ یا سشوار کامل را برای شما انجام دهند. به طور کلی این روش احتمال شکستگی مو را افزایش می‌دهد. اگر می‌خواهید موهایتان آسیب نبیند باید قید این روش اکستنشن را بزنید.

اکستنشن با استفاده از گیره

صفر تا صد اکستنشن مو

این روش اکستنشن مو بسیار موقتی است. اگر می‌خواهید قد موهای خودتان را یک شبه و برای یک مراسم خاص بلند کنید می‌توانید به آرایشگر خود بگویید که اکستنشن با استفاده از گیره مو را برای شما انجام دهد. این اکستنشن‌ها اگر به درستی انجام نشوند احتمال افتادن و کندن آنها در مراسم بسیار زیاد است! پس از آرایشگر بخواهید که این کار را با دقت تمام و با استفاده از مواد اولیه با کیفیت برای شما انجام دهد.

در این روش، موهای مصنوعی را با استفاده از یک گیره به ریشه موها متصل می‌کنند. گاهی اوقات از چسب‌های خاصی نیز برای محکم‌تر کردن آنها استفاده می‌نمایند. اگر می‌خواهید اکستنشن مو انجام دهید در حالی که هیچ گونه آسیبی به موهای‌تان وارد نشود حتماً این روش را انتخاب کنید. اکستنشن با استفاده از گیره همواره سلامت موهای شما را حفظ خواهد کرد.

صفر تا صد اکستنشن مو

علاوه بر آن، ماندگاری کمی دارد. یعنی اگر بعد از انجام این اکستنشن متوجه شدید که موی بلند به شما نمی‌آید هیچ گونه نگرانی بابت پاک کردن آن وجود ندارد. به راحتی آرایشگر می‌تواند گیره و موهای مصنوعی را از موهای طبیعی مشتری بردارد. این در حالی است که روش‌های دیگر اکستنشن مو آسیب‌هایی را به موی مشتری وارد می‌کنند که بعد از سال‌ها آسیب همچنان قابل مشاهده است و باید برای مدت طولانی بعد از ریمو کردن اکستنشن همواره به تقویت موهای خود بپردازید تا آسیب‌ها برطرف شوند و موهای سالم شما احیا گردند.

انواع موهای مورد استفاده برای اکستنشن

باکره

در فرایند تولید این موها هیچ‌گونه مواد شیمیایی به کار برده نمی‌شود. ظاهر و باطن موهای باکره کاملاً شبیه به موهای طبیعی افراد است. اگر می‌خواهید حجم زیادی را در اکستنشن مو ایجاد کنید. حتماً موهای باکره را امتحان نمایید. این موها قابلیت رنگ پذیری فوق‌العاده‌ای دارند. هیچ درمان سیلیکونی یا نگهدارنده شیمیایی برای این موها استفاده نشده است و قابلیت رنگ پذیری خوبی دارند. می‌توانید هر رنگی را که دوست دارید روی آنها امتحان کنید.

صفر تا صد اکستنشن مو

رمی

تعریف مشخصات این موها ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد. موهای رمی تفاوت اندکی با موهای باکره دارند. ممکن است در روش جمع آوری آنها کمی مواد شیمیایی به کار برده شده باشد. این نوع اکستنشن مو ترکیب طبیعی را برای مشتری ایجاد می‌کند. البته ممکن است قیمت آن کمی بالا به نظر برسد. با این حال می‌توانید رنگ‌های متفاوتی را روی این ساقه‌های مو امتحان کنید.

کامپوزیت

اکستنشن‌های کامپوزیت را معمولاً ترکیبی از مو و منابع مورد استفاده می‌دانند. آنها گاهی اوقات با مواد افزودنی مصنوعی نیز مخلوط می‌شوند. معمولاً این موها بیشتر مصنوعی بوده و از الیاف غیر طبیعی ساخته می‌شوند. شاید ظاهر اکستنشن‌های کامپوزیت شباهت بسیاری به ظاهر موهای طبیعی نداشته باشد. اما از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه به نظر می‌رسد.

صفر تا صد اکستنشن مو

چگونه از اکستنشن مو مراقبت کنیم

روش‌های متفاوتی برای مراقبت از اکستنشن مو وجود دارد. برای آن که زمان و هزینه خود را هدر ندهید حتماً باید از اکستنشن‌های خود به درستی مراقبت کنید. در ابتدا باید رفتار مناسبی با آنها داشته باشید. یعنی هفته‌ای چهار الی پنج مرتبه موهای اکستنشن شده خود را بشویید. برای شستن پیشنهاد می‌کنیم از شامپوهای مرطوب کننده و بدون سولفات استفاده کنید. سولفات می‌تواند موهای اکستنشن شده و موهای خودتان را خشک کرده و در نهایت منجر به ایجاد موخوره و آسیب شود. بنابراین برای آنکه اکستنشن موی سالمی داشته باشید شامپوهای بدون سولفات و الکل را انتخاب کنید.

از نرم کننده، ماسک مو و سرم‌های دو فاز برای شانه پذیری و نرم شدن موهای اکستنشن استفاده نمایید. حتماً بعد از حمام موهای اکستنشن شده خود را خشک کنید. البته باید مواظب باشید که سشوار در فاصله ۱۰ سانتی متری از موهای شما و موهای اکستنشن شده قرار بگیرد. ترجیحاً موهای اکستنشن شده را اتو نکنید. هنگام استفاده از رنگ از آرایشگر خود بخواهید که رنگ متناسب با موهای اکستنشن شده شما را به کار بگیرد.

صفر تا صد اکستنشن مو

برخی از رنگ‌ها ممکن است موهای اکستنشن شده را خشک یا وز کنند. برای شانه زدن موهای اکستنشن شده باید از برس مخصوص استفاده کنید. هنگام شانه زدن باید این موها را در یک جهت شانه کنید؛ چرا که ممکن است گره خوردگی در آن‌ها به وجود بیاید. همان‌طور که در قبل اشاره کردیم هفته‌ای یک مرتبه آنها را سشوار بکشیم.

سخن آخر

امیدواریم که تا اینجای مقاله نکات مفیدی را در ارتباط با اکستنشن مو در اختیار شما قرار داده باشیم. با استفاده از این نکات تصمیم گیری برایتان آسان‌تر می‌شود. این که آیا واقعاً واجب است اکستنشن مو را انجام دهید یا خیر؟ قبل از انجام این کار در صورت تمایل آرایشگری خبره را پیدا کنید و از او بخواهید که حتماً موهای طبیعی را برای شما به کار بگیرد.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها