دنیای پوشیدنی و مد و فشن

21 کلاه مردانه منحصر به فرد که باید در سال 2019 بپوشید

کلاههای مردانه بسیار کاربردی و راحت هستند و می‌توانند در شیک بودن استایل شما اثر بگذارند. یک کلاه خوب علاوه بر اینکه می‌تواند نگاه‌ها را به شما تغییر دهد، می‌تواند از نور خورشید، باد و باران، سر و صورت شما را محافظت کند. همچنین یک کلاه می‌تواند تیپ افراد را جذاب نماید و نقص‌های روی سر را پنهان کند. دید مثبت نسبت به کلاه مردانه سبب شده تا بسیاری از افراد به دنبال استفاده از یک کلاه منحصر به فرد در سال 2019 باشند. کلاه لبه‌دار دوری یکی از کلاه هایی است که دارای لبه‌های باریک بوده و جزو شیک ترین کلاه‌های حال حاضر به حساب می‌آید. این کلاه در قدیم توسط گاوچران‌ها، سرباز‌های دریایی، ماهیگیران و سایرین پوشیده می‌شده است.

سبک‌های مختلفی از انواع کلاه وجود دارد که معمولا بر اساس شکل، اندازه‌ی تاج و لبه متفاوت از یکدیگر، متمایز می‌شوند. اساسا یک کلاه از تاج، باند دور تاچ و لبه تشکیل شده است. انتخاب یک کلاه مناسب با ویژگی‌های مختلف بسته به اندازه سر، تیپ افراد و موقعیت آن‌ها دارد که در ادامه درباره‌ی آن بیشتر سخن خواهیم گفت. با بپوش رو همراه باشید.

فدورا

کلاه Fedora با تاج دندانه‌دار و عرض گسترده‌ای مشخص می‌شود. این نوع کلاه در هر دو قسمت جلو و عقب گسترده‌تر و دارای انحنا است. نام فدورا از بازی 1880 گرفته شده است که در آن سارا برنارد یک کلاه بافتنی نرم با چروک را در سر گذاشت. فدورا معمولا توسط گانگستر‌ها پوشیده می‌شود و در اوایل دهه 1900 آن را در میان یهودیان ارتدوکس مشاهده کردند. در سال 1924 نیز توسط پرنس ادوارد پوشیده شد. در سال 1981 نیز در فیلم ایندیانا جونز احیا شد و امروزه به لطف فریل ویلیامز یکی از لوازم اکسسوری روزانه مردان است و مورد توجه عده‌ی زیادی قرار گرفته است.

پاناما

کلاه پاناما عمدتا ریشه آن را از اکوادور می‌دانند و این کلاه که بلندی تاج کمتری دارد از برگ‌های یک گیاه به نام Carludovica palmate ساخته شده است. کلاه پاناما معمولا سفید یا نازک است و حاشیه‌ای گسترده‌ای دارد. احتمال می‌رود که کلاه پاناما برای اولین بار در سال 1830 ساخته شده باشد. در سال 1800، این کلاه توسط معدنچیان کالیفرنیا پوشیده شد. در سال 1904 نیز تئودور روزولت رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، از کلاه پاناما استفاده نمود. کلاه پاناما سبک وزن بوده و برای آب و هوای گرمسیری مناسب است.

همبورگ

کلاه Homburg به عنوان پسر عموی فدورا شناخته می‌شود. این کلاه با یک پیچ و انحنای کوچک در لبه شناخته می‌شود و لبه معمولا سفت‌تری دارد. کلاه همبورگ به واسطه تاج تک انحنا شناسایی می‌شود. این کلاه توس ادوارد محبوب شد درست زمانی که او به Bad Homburg در آلمان سفر کرد. کلاه هامبورگ می‌تواند به شما یک نگاه تجاری رسمی بدهد و این کلاه معمولا توسط تجار و سیاستمداران و مردان ثروتمند غربی پوشیده می‌شود.

تریبی

کلاه Trilby دارای یک لبه باریک‌تر است که لبه‌های آن به جلو متمایل شده و در پشت آن به سمت بالا برگردانده می‌شود. هر دو طرف در در حالی که مرکز آن تاج قرار دارد به صورت مساوی خواهد بود. در مقایسه با کلاه فدورا تاج کوچکتری دارد. در طول دهه 1960 این نوع کلاه به شهرت رسید زیرا اغلب خودرو‌ها و اتومبیل‌های این زمان سقفی کوتاه داشتند و بنابراین باید از کلاه با تاج کوتاه‌تر استفاده می‌شد.

پرکپی

کلاه porkpie یک کلاه پوشیده کوچک است دارای یک سطح صاف و یک لبه باریک است. معمولا کلاه پرکپی با لبه‌ی برگشته شاخص از دیگر کلاه‌ها تشخیص داده می‌شود و تاج آن به اطراف کشیده شده است. این کلاه به عنوان پای گوشت خوک نیز نامیده می‌شود زیرا به نظر می‌رسد بسیار شبیه به ظرف غذای گوشت خوک در بریتانیا است. در سال‌های 1830 تا 1860 زنان از این کلاه استقبال کردند اما بعد‌ها مردان این کلاه را بر سر گذاشتند. کلاه پرکپی توسط ژین هکمن در فیلم اتصال فرانسه احیا شد.

بوتر

کلاه Boater که با نام کلاه قایقرانی نیز نامیده می‌شود دارای یک لبه راست و یک سطح صاف با نوار پهن و گسترده است. این کلاه تابستانی معمولا انتخاب مورد علاقه‌ی قایقرانان، ملوانان است. همچنین کلاه بوتر با یک کت و شلوار تابستانی فوق العاده هماهنگ به نظر می‌رسد. این کلاه در دهه 1920 به شهرت رسید. یک کلاه قایقرانی مناسب با یک کت و شلوار و یک کراوات تابستانی ازت درست مانند آقای آندره کلیسول که از این کلاه استفاده می‌کند.

نیوزبوی

کلاه Newsboy نیز به عنوان یک کلاه خبرنگاری نامیده می‌شود. در آغاز قرن بیست و یک معمولا مردانی از آمریکای شمالی و اروپا آن را می‌پوشیدند. سپس در دهه 1910 و 1920 این کلاه میان مردانی با تیپ و کلاس پایین‌تر رواج پیدا کرد. کلاه خبرنگاری یا نیوزبوی نه تنها توسط اساتید پوشیده می‌شود بلکه توسط کشاورزان، افراد روی اسکله و کشتی رانان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه شما می‌توانید افراد مشهوری همچون دیوید بکهام و براد پیت را با این کلاه منحصر به فرد ببینید.

بولر

کلاه Bowler از جمله کلاه‌هایی است که با نام کلاه دربی نیز شهرت داد. این کلاه بسیار ضخیم و با یک لبه باریک و تاج گرد است. ادعا می‌شود کلاه بولر توسط ادوارد کک در سال 1849 اختراع شد. این کلاه از نظر مردان غرب آمریکا یک کلاه بسیار محبوب است زیرا می‌توانند حتی در روز‌های گرم نیز از آن استفاده کنند. کلاه بولر توسط افراد مشهوری همچون Billy Kid و Butch Cassidy پوشیده می‌شود.

وسترن

کلاه Western یا غربی دارای عرض‌هایی گسترده و تاجی بلند است. در مرکز تاج یک تو رفتگی وجود دارد که تاج را به دو نیمه تقسیم می‌کند. کلاه وسترن را این روز‌ها به کلاه گاوچران نیز نسبت می‌دهند.

تاپ

کلاه Top دارای تاج بلند و صاف با لبه گسترده است. اولین بار در سال 1700 پوشیده شد اما محبوبیت آن پس از جنگ جهانی دوم کاهش یافت. امروزه در رویداد رسمی همچون عروسی دیده می‌شود و معمولا در میان افراد ثروتمند و از طبقه ی بالای جامعه دیده می‌شود. در سال‌های 1800 نیز کلاه تاپ توسط پستچی و پلیس پوشیده می‌شد.

فلت

کلاه flat به عنوان یک کلاه رانندگی نیز شناخته شده است. به نظر می‌رسد همانند یک کلاه خبرنگار است اما در کنار گوش به حالت قلابی شکل در آمده و دکمه‌ای نیز بالای صفحه‌ی آن وجود دارد و همین امر باعث تفاوت با کلاه خبرنگار خواهد شد.

بیسبال

کلاه بیس بال به عنوان کلاه بافتنی شناخته شده است. این کلاه یک تاج گرد با لبه مسطح سفت در جلو دارد. به کلاه بافتنی کلاه گشاد و چند منظوره نیز می‌گویند. بند موجود روی کلاه قابل تنظیم در پشت آن است. کلاه بیسبال توسط هر کسی پوشیده می‌شود و تفاوتی میان افراد غنی، فقیر، جوان و حتی پیر برای پوشیدن این کلاه وجود ندارد.

بانی

این کلاه معمولا از پشم یا پنبه تهیه می‌شود و می‌تواند سر فرد را گرم کند. همچنین سر و گوش مردان با این کلاه از باد‌های زمستانی در امان خواهند بود.

استوک من

کلاه Stockman به عنوان یک کلاه بافتنی و گرم است و 100 درصد ماده خالص در تولید آن به کار می‌رود و با لمس آن احساس نرمی خواهید کرد.

یوشانکا

کلاه Ushanka معمولا توسط روس‌ها پوشیده می‌شده است. این کلاه به عنوان کلاه گوش نیز شناخته می‌شود و سال‌های زیادی جزو محبوب‌ترین کلاه‌ها در میان مردان بوده  و منحصر به فرد و گرم است.

آستاراخان

کلاه Astrakhan یکی از انواع کلاه است که از پوست گوسفند تهیه می‌شود.

استورمی کرومر

کلاه Stormy Kromer از پشم تهیه می‌شود و اولین بار توسط Stormy Kromer Mercantile تولید شد. این کلاه در منطقه Midwest ایالات متحده بسیار مشهور است و معمولا توسط شکارچیان پوشیده می‌شود.

کلاه‌های نام برده شده هر کدام با ویژگی‌های مختلفی روانه بازار می‌شوند و هرکس بر اساس موقعیت، تیپ و استایل و سلیقه می‌تواند از میان آن ها انتخاب کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع mens-hairstylists.com
1 دیدگاه
  1. ولاد می‌گوید

    با تشکر از مطلب خوبتون.
    اوشانکا نه یوشانکا

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.