دنیای پوشیدنی و مد و فشن

ده نکته‌ای که هنگام انتخاب کت و شلوار باید به آن توجه کنید

انتخاب کت و شلوار یکی از انتخاب‌های دشوار برای آقایان شیک پوش است چون عوامل مختلفی در این انتخاب دخیل هستند از مدل و استایل کت گرفته تا اندازه بودن و جنس پارچه و حتی لباس‌هایی که قرار است کت و شلوار را با آن بپوشید. به همین دلیل اشتباه در انتخاب کت و شلوار یک اشتباه رایج در مد و فشن است و آقایان باید در این انتخاب دقت بیشتری به خرج دهند تا دچار اشتباه نشوند و تیپ نامتناسبی نداشته باشند. در این مقاله از بپوش‌رو ده نکته‌ای را که هنگام انتخاب کت و شلوار باید به آن توجه کنید برای شما بیان خواهیم کرد، با رعایت این نکات شیک پوشی شما تضمین می‌شود و کت و شلوار به تن شما بهترین جلوه را خواهد داشت.

1- به ذوق و قریحه خود اعتماد کنید

فرض کنید در یک فروشگاه، کت و شلواری را پسندیده‌اید، آن را به تن زده‌اید و در آینه اتاق پرو به خودتان نگاه می‌کنید. در این شرایط باید به غریزه و ذوق درونی خود اعتماد کنید. آیا از چیزی که به نظر می‌رسید راضی هستید؟ آیا با پوشیدن این کت و شلوار حس خوبی دارید؟ اگر پاسخ منفی است تردید نکنید و کت و شلوار را نخرید. وقتی حس درونی و قریحه شما در مورد چیزی منفی باشد هرگز آن را دوست نخواهید داشت. اما اگر حس خوبی در مورد آن دارید می‌توانید بررسی‌های بیشتری در مورد آن انجام دهید. شما به عنوان یک آقای شیک پوش در مورد لباس‌هایی که می‌پوشید و پیامی که با این لباس‌ها به دیگران منتقل می‌کنید مسئول هستید. پس سعی کنید با انتخاب کت و شلوار مناسب پیام درستی را به دیگران منتقل کنید. اگر کت و شلوار خود را دوست ناشته باشید دیگران آن را حس خواهند کرد اما اگر آن را دوست داشته باشید این حس مثبت و اعتماد به نفس به دیگران هم منتقل خواهد شد.

2- کت و شلوار را به درستی بشناسید

شاید به نظر ساده بیاید اما اگر با پیچیدگی‌های این لباس روبرو شوید احتمالا شگفت زده خواهید شد. یک دست کت و شلوار از یک کت و یک شلوار مردانه تشکیل شده که از پارچه مشابه تهیه می‌شوند و طراحی آن‌ها طوری است که باید با هم پوشیده شوند، این مجموعه گاهی اوقات با یک جلیقه هم همراه می‌شود. البته می‌توان کت و شلوارهای جداگانه را هم با هم پوشید اما در این صورت به آن یک دست کت و شلوار گفته نمی‌شود. همچنین شما نمی‌توانید چنین ترکیبی را برای موقعیت‌های رسمی بپوشید. دقت داشته باشید که هرگز نمی‌توان کت اسپورت را با شلوار همرنگ تحت عنوان کت و شلوار پوشید، چون هرچقدر هم که رنگ و جنس این دو به هم نزدیک باشند باز هم از یک جنس و بافت پارچه نخواهند بود.

ده نکته‌ای که هنگام انتخاب کت و شلوار باید به آن توجه کنید

3- دوخت پایین کت را جدا کنید

این مورد یکی از شایع‌ترین اشتباهات در پوشیدن کت و شلوار است اما به سادگی می‌توان از آن اجتناب کرد. کت و شلوارهای آماده‌ای که در قسمت پایین آن‌ها چاک یا پیلی وجود دارد این دوخت ضربدری را روی خود دارند، البته این دوخت ممکن است روی سرشانه‌ها، جیب جلویی و جیب سینه نیز زده شود. علت قرار دادن این دوخت، جلوگیری از خراب شدن اتوی لباس در طول حمل و نقل و نگهداری در فروشگاه‌ها است. اما شما بلافاصله پس از انتخاب کت و شلوار و خرید آن، باید این دوخت‌ها را جدا کنید. البته اگر از جیب جلویی کت استفاده نمی‌کنید می‌توانید این دوخت را نگه دارید تا اتوی لباس آسیب نبیند و کت به تن شما بهتر بایستد. به جز این مورد، هیچ توجیه دیگری برای باقی ماندن این دوخت‌های روی کت و شلوار شما وجود ندارد.

ده نکته‌ای که هنگام انتخاب کت و شلوار باید به آن توجه کنید

4- تگ‌های روی کت را جدا کنید

همیشه، همیشه و همیشه برچسب و تگ روی کت و شلوار خود را جدا کنید. این مورد یکی از بدترین اشتباهات در پوشیدن کت و شلوار است که متاسفانه هنوز هم بسیاری از آقایان آن را مرتکب می‌شوند. این تگ‌ها و لیبل‌ها معمولا در قسمت پایین آستین کت‌های آماده دوخته می‌شود و شما بلافاصله پس از انتخاب کت و شلوار و خرید آن، باید این برچسب را بکنید (البته طوری که به بافت پارچه آسیبی وارد نشود) فراموش نکنید که یک کت و شلوار باکیفیت، زیبایی خود را به تن شما نشان خواهد داد پس نگه داشتن برچسب و مارک آن جز این که شما را بدسلیقه، خودنما و ناآگاه نشان دهد هیچ فایده دیگری نخواهد داشت.

ده نکته‌ای که هنگام انتخاب کت و شلوار باید به آن توجه کنید

5- کت و شلوار را بر اساس موقعیت انتخاب کنید

اگرچه همه آقایان باید یک دست کت و شلوار تیره  و کاملا اندازه داشته باشند اما پوشیدن کت و شلوار هم موقعیت خاص خود را دارد و آقایان شیک پوش دقیقا می‌دانند که چه زمانی و از چه نوع کت و شلواری باید استفاده کنند. به طور مثال مصاحبه‌های شغلی را در نظر بگیرید، پوشیدن کت و شلوار برای چنین موقعیتی، کاری عاقلانه است اما برای برخی مصاحبه‌های شغلی لازم نیست کت و شلوار رسمی به تن داشته باشید. همچنین ممکن است به یک مهمانی دعوت شوید که فضایی صمیمی و دوستانه دارد، در این موقعیت نیز پوشیدن کت و شلوار کار مناسبی نیست. پس قبل از انتخاب کت و شلوار مطمئن شوید که برای چه موقعیتی آماده می‌شوید، آیا کت و شلوار برای این موقعیت مناسب است، پس از آن می‌توانید انتخاب درستی داشته باشید.

6- از اندازه بودن کت و شلوار، اطمینان حاصل کنید

اندازه بودن لباس‌ها مهم‌ترین اصل در شیک پوشی است و این اصل برای کت و شلوار مردانه کاملا حیاتی است. اگر کت و شلوار سیصدهزارتومانی اما دقیقا اندازه، به تن داشته باشید بسیار خوش تیپ‌تر از زمانی خواهید بود که یک کت و شلوار پنج میلیونی تنگ یا گشاد پوشیده‌اید. حتما دقت کنید که آستین‌های کت و پاچه‌های شلوار کاملا اندازه شما باشند و بلند یا کوتاه نباشند، البته این دو مورد را می‌توان با مراجعه به خیاط اندازه کرد پس اگر کتی که آستین‌های آن اندازه شما باشد پیدا نمی‌کنید همیشه یک سایز بزرگ‌تر بگیرید و آن را به خیاط بدهید. اما توجه داشته باشید که برخی موارد قابل اصلاح نیستند، مثل سرشانه‌ها، حلقه آستین (قسمت زیر بغل) و لباس‌هایی که بیش از حد تنگ هستند.

7- فراموش نکنید که عملکرد بر فشن اولویت دارد

کت و شلوار یک لباس کلاسیک است و شما باید هنگام انتخاب کت و شلوار این ذهنیت را داشته باشید که قرار است یک دهه این لباس را بپوشید، پس مد روز بودن را هرگز در اولویت قرار ندهید. یک کت و شلوار کلاسیک همیشه مد روز خواهد بود و هیچ وقت دمده و قدیمی نخواهد شد. اگر به فیلم‌ها و تصاویر بازیگران و آیکن‌های مد دهه‌های قبل نگاه کنید خواهید دید که مدل کت و شلوارهای آن دوران با امروز هیچ تفاوتی ندارد پس کت و شلوار کلاسیکی که امروز خریده‌اید می‌تواند چندین سال دیگر هم مد روز باشد. ترندهای دنیای مد می‌آیند و می‌روند و تنها استایل کلاسیک است که باقی می‌ماند بنابراین شما باید در انتخاب کت و شلوار فقط به کارکرد، اندازه بودن و کیفیت آن توجه کنید.

ده نکته‌ای که هنگام انتخاب کت و شلوار باید به آن توجه کنید

8- به جنس پارچه و کیفیت دوخت کت و شلوار توجه کنید

هر کت و شلوار از چندین تکه پارچه مختلف تشکیل شده است که با دوخت‌های بسیاری به هم متصل می‌شوند و شکل کت و شلوار را می‌سازند. بنابراین مورد مهم دیگری که باید در انتخاب کت و شلوار به آن توجه کنید جنس این پارچه‌ها و کیفیت دوخت آن‌ها است. هنگام انتخاب کت و شلوار به خصوص در خرید آنلاین، تشخیص تفاوت بین جنس‌های مختلف پارچه کار ساده‌ای نیست و فقط افراد متخصص می‌توانند آن را به درستی تشخیص دهند اما با اعتماد به برندهای معتبر و شناخته شده و سطح قیمت کت و شلوار می‌توان به درکی کلی از این موارد رسید. کیفیت دوخت، جنس و کیفیت آستر و نحوه اتصال آن به کت نیز از مواردی است که حتما قبل از خرید کت و شلوار باید به آن توجه کنید.

9- پوشیدن کت و شلوار را تمرین کنید

پس از انتخاب کت و شلوار نوبت به پوشیدن آن می‌رسد. این که کت و شلوار را بخرید و یک گوشه آویزان کنید کمکی به شیک پوشی شما نمی‌کند چون زمانی که به پوشیدن آن نیاز پیدا کنید احساس عجیبی خواهید داشت. پس سعی کنید هر چند وقت یک بار کت و شلوار خود را بپوشید تا به آن عادت کنید. وقتی به کت و شلوار خود عادت کردید با آن احساس بهتری خواهید داشت و این حس خوب و اعتماد به نفس به دیگران هم منتقل خواهد شد.

10- آن را با لباس‌ها و اکسسوری‌های مناسب بپوشید

کت و شلوار شما به تنهایی استایل شما را نمی‌سازد بلکه این لباس باید با لباس‌های دیگری هم همراه شود تا شما تیپی کامل داشته باشید. در واقع پیدا کردن بهترین کت و شلوار کار دشواری است اما پیدا کردن بهترین لباس‌ها و اکسسوری‌ها برای کامل کردن آن دشوارتر است. کفش و پیراهن مردانه‌ای که همراه با کت و شلوار می‌پوشید باید کاملا رسمی و باکیفیت باشد. پوشت، سنجاق یقه، کراوات و … اکسسوری‌هایی هماهنگ با کت و شلوار خود انتخاب کنید تا جذاب‌ترین تیپ رسمی را داشته باشید.

ده نکته‌ای که هنگام انتخاب کت و شلوار باید به آن توجه کنید

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Real Men Real Style
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.