دنیای پوشیدنی و مد و فشن

چگونه آستین لباس خود را بالا بزنیم؟

با گرم‌تر شدن هوا در خانه یا خارج از آن بسیاری از افراد مایل هستند تا آستین خود را بالا بزنند. این که شما به دلیل گرمای هوا به دنبال بالا زدن آستین لباس خود هستید و یا این کار برای شما به یک عادت تبدیل شده است، تفاوتی ندارد. در راهنمای ذیل پنج روش از بهترین راه‌های ممکن برای بالا زدن آستین پیراهن یا ژاکت آورده شده است که در همه جا به کار شما خواهد آمد. با بپوش رو همراه باشید.

ضرورت بالا زدن آستین پیراهن برای برخی از مردان بسیار زیاد است و آن‌ها ترجیح می‌دهند تا با این کار، آستین لباس را از ناحیه مچ و آرنج خود دور کنند. برخی این عادت را برای از بین بردن حالت رسمی لباس استفاده می‌کنند و برخی دیگر به این کار علاقه دارند. حال آنکه درجه حرارت هوا نیز می‌تواند روی این کار موثر باشد. اما در ادامه به سبک‌هایی بر خواهیم خورد که افراد ترجیح می‌دهند تا آستین ژاکت خود را نیز بالا بزنند و شاید گرمای هوا هم چندان روی این تصمیم آن‌ها اثرگذار نباشد.

روش بالا زدن آستین پیراهن

به یاد داشته باشید که بالا زدن آستین پیراهن با دلایل مختلفی انجام می‌شود و بنابراین هر کدام از این دلایل می‌تواند تاثیر زیادی روی روش بالا زدن آن داشته باشد. به عنوان مثال اگر شما مجبور به پوشیدن پیراهن در محل کار هستید و از طرفی از آستین‌های آن رنج می‌برید، می‌توانید با این کار از این حس بد رها شوید. همچنین بالا زدن آستین پیراهن به شما در بالا بردن اعتماد به نفس‌تان کمک می‌کند و به همین خاطر است که اغلب مردان در سر کار از این روش استفاده می‌کنند.

در هر حال شما باید روش بالا زدن آستین پیراهن خود را در شرایط مختلف بدانید و بر اساس آن بسنجید که از کدام روش باید استفاده کرد.

چگونه می‌توان آستین را به طور مرتب بالا زد؟

در حال حاضر بیش از یک راه برای بالا زدن آستین‌های پیراهن شما وجود دارد که با شنیدن آن شگفت زده خواهید شد. ما قصد داریم شما را از طریق این پنج روش راهنمایی کنیم تا ظاهری تمیز و جذاب را برای خود ایجاد نمایید.

روش اول

شما احتمالا این روش را بدون آن که در مورد آن فکر کنید، انجام داده‌اید. این سبک به صورت روزمره استفاده می‌شود و روش مرسوم برای بالا زدن آستین پیراهن است. در واقع آستین لباس بعد از بالا زدن درست، روی آرنج دست یا بالاتر قرار می‌گیرد. در این سبک باید به یاد داشته باشید که پیراهن را به روش درست به بالا بزنید. البته اگر چیزی بیشتر از یک پیراهن به تن دارید این روش کمی محدود‌تر خواهد شد و باید از سبک‌های دیگر استفاده کنید.

توجه داشته باشید که آستین پیراهن شما موجب قطع گردش خون در دست‌هایتان نگردد. در واقع این روش برای پیراهنی مناسب است که آستین نسبتا گشاد داشته باشد و برای پیراهن با آستین تنگ توصیه نمی‌شود.

ابتدا دکمه و سر آستین پیراهن خود را به عنوان نقطه اندازه گیری در نظر بگیرید. سپس یک دور آستین را به بالا بچرخانید. گام اول را به اندازه‌ای باید تکرار کنید تا آستین بالای آرنج قرار گیرد. در هر مرحله می‌بایست مطمئن شوید که پس از چرخاندن آستین، آن صاف و راست باشد و پیچ و تاب نداشته باشد.

این روش را ساده‌ترین و مرسوم‌ترین روش بالا زدن آستین پیراهن می‌دانند.

روش دوم

اگر طرفدار مد و فشن هستید و از عکاسی لذت می‌برید بهتر است این روش را برای بالا زدن آستین خود را به کار بندید. این شیوه برای مرتب کردن سر آستین شما موثر است و تنها باید یک سوم از دستان شما را نشان دهد.

این سبک بیشتر برای پیراهن‌های کلاسیک به کار می‌رود و از دست و پا گیر بودن آستین جلوگیری خواهد کرد بدون آنکه نیاز باشد تا افراد پیراهن خود را حین طراحی، عکاسی و سایر فعالیت‌ها عوض کنند. همچنین آزادی عمل بیشتری برای هر فرد به وجود می‌آورد و مردان می‌توانند با آرامش از این شیوه در حین فعالیت استفاده کنند.

همانطور که در روش پیش ذکر شد صاف بودن آستین تاثیر زیادی در رول کردن آن دارد و ابتدا باید از آن مطمئن شد. بعد از آن می‌بایست یک یا دو بار به اندازه‌ی سر آستین، آن را بالا زد که تقریبا تا پایین‌تر از آرنج دست خواهد بود.

با این روش اکسسوری مردانه به راحتی نمایان می‌شود و از طرفی می‌توان بدون نیاز به هر کاری، آزادی عمل مردان را بیشتر نمود.

روش سوم

از این روش بیشتر ملوانان قرون اخیر استفاده می‌کردند و لذا به آن رول دریایی آستین گفته می‌شود. باید توجه کنید که چندین کار را می‌توان در این روش پیاده سازی کرد. شما می‌توانید آستین را فوق العاده شسته و رفته بالا بزنید و در نتیجه آستین شما با عرضی باریک خواهد بود. همچنین روشی دیگر استفاده از سبکی شبیه به سبک کلاسیک است که به صورت شل آستین بالا نگه داشته خواهد شد.

این روش برای افرادی که به دنبال استفاده از سبک فردی و متفاوت هستند مناسب است. با این حال بهتر است یک پیراهن سفید و تنگ را برای ایجاد یک ظاهر معقول استفاده کنید. همچنین از یک تی‌شرت با الگوی شیک و مناسب برای بالا زدن آستین استفاده کنید که بافتی پیچیده را پس از آن ایجاد می‌نماید.

برای بالا زدن آستین به این روش ابتدا باید آستین را به صورت کامل صاف کنید. سپس آستین را به بالا تا بزنید به طوریکه که تنها لایه‌ی روی آستین در داخل تا خوردگی قرار گیرد. بعد از آن بهتر است آستین را صاف کنید تا پس از بالا زدن آن به صورت شسته و رفته و بدون چین و چروک قرار گیرد. سپس باید آستین را تا بالای آرنج تا زد به طوریکه که با تکرار این کار می‌توان نیمی از بازوی افراد را از این طریق مشاهده نمود.

البته تا زدن آستین به صورتی است که باید هر فرد بسته به سبک خود تصمیم بگیرد تا از چه روشی استفاده کند. اصول استفاده از این روش تقریبا برابر است اما سفت یا شل بودن آستین بنا به نظر افراد می‌تواند متفاوت باشد.

روش چهارم

بعضی از ایتالیایی‌ها از این روش برای بالا زدن آستین خود استفاده می‌کنند. اما بهتر است به جای تعریف کلیشه‌ای، این روش را بیان کرد. پیراهن و الگوی افراد نشان می‌دهد که بهتر است رول کردن آستین را تا روی بازو انجام داد. اگر ذهن شما به سمت استفاده از رول آستین متضاد با آنچه در زیر کت و شلوار استفاده می‌شود، رفته است نگران نباشید. در واقع از آنجا که این روش آزادی بیشتری برای افراد به ارمغان آورده است لذا می‌توان در هر سبکی از آن بهره مند شد. اگرچه توصیه می‌شود تا از این روش برای پیراهن‌های رسمی استفاده شود اما روش آن برای دیگر سبک‌ها نیز کاربردی خواهد بود.

همانند سایر روش‌ها ابتدا باید از سر آستین جدا شده در پیراهن شروع کرد. آستین را تا یک اینچ یا کمی بیشتر از آرنج باید قرار داد. حدود یک سوم از آستین تنها نیاز است تا به بالا زده شود و بنابراین آستین به راحتی با این روش تا می‌خورد. در واقع تا نمودن آستین در همه‌ی روش‌ها به شیوه ای یکسان خواهد بود اما محل قرار گیری نهایی آستین پس از بالا زدن اهمیت زیادی دارد. در این روش سر آستین، که الگوی متفاوتی را در لباس دارد می‌تواند بیرون از تا خوردگی قرار گیرد و این تفاوت آن با سایر روش‌ها خواهد بود.

روش پنجم

در نهایت یکی دیگر از روش‌های بالا زدن آستین استفاده از یک باند آستین بلند است. اگر شما ترجیح می‌دهید تا آستین بلند پیراهن خود را به بالا تا نزنید بهتر است از یک باند آستین در روی بازوی خود استفاده کنید. این سبک به تازگی توسط دیوید بکهام به دنیای مد وارد شده است و به راحتی برای ساده کردن کار افراد استفاده می‌شود.

در واقع استفاده از یک نوار بر روی آستین در این سبک کاملا هویداست و می‌توان آن را به راحتی در تمامی مغازه‌ها پیدا نمود. این روش برای مردان ساده است و تنها باید این نوار را روی آرنج یا بازوی خود قرار دارد. این روش صرفه نظر از هر چیز یک روش جذاب است و درست برای زمانیست که شما آستین خود را نمی‌پسندید و از پیچیدگی آن در حین کار و یا پوشیدن کت و شلوار واهمه دارید. بنابراین این نوار به صاف ماندن آستین شما کمک می‌کند. در این روش تنها توصیه می‌شود که از نوار آستین پلاستیکی استفاده نکنید.

قسمت بالای آستین را باید با یک نوار آستین محافظت کرد. سپس چندین اینچ پیراهن را تا زده تا نوار زیر آستین پنهان شود. این روش ساده‌ترین و جدید‌ترین روشی است که برای تا زدن آستین به سمت بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چگونگی استفاده از روش‌های تا زدن آستین

در حال حاضر قوانین خاصی برای این کار وجود ندارد که بخواهید آستین پیراهن را بالا بزنید. با این وجود قاعده‌های مشخصی وجود دارد که با دنبال کردن آن می‌توان اطمینان حاصل نمود که این روشی ایده آل برای این کار است و لذا با آن درجه یک می‌شوید.

ابتدا باید مطمئن شوید که آستین خود را به خوبی به سمت بالا زده‌اید. این امر موجب کاهش چین و چروک در آن می‌شود. همچنین می‌بایست در مورد مناسبتی که قرار است در آن حضور یابید نیز فکر کنید زیرا تاثیر زیادی در بالا زدن آستین پیراهن شما دارد. اگر دست‌های باریک و لاغری دارید می‌بایست از روش‌های مناسبی برای این کار استفاده کنید که در ادامه به آن می‌پردازیم.

بالا زدن آستین پیراهن برای مردانی با دستان لاغر

مسلما همه‌ی ما بروسلی نیستیم و بازوان ما ممکن است لاغر باشد. اما اجتناب از بالا نزدن آستین نیز چاره‌ی کار نیست. در واقع آن چیزی که در این خصوص اهمیت دارد نسبت و تعادل است.

یافتن پیراهن‌هایی که برای شما مناسب هستند یکی از روش‌های استفاده از ترفند تعادل است. اگر مردی لاغر هستید بهتر است یک پیراهن با دستبند‌های کوچک‌تر و آستین تنگ‌تر استفاده کنید.

در این حالت باید بالا زدن آستین را تا زیر آرنج استفاده کنید. زیرا که ساعد همه‌ی مردان تقریبا به یک اندازه است و لذا با پوشاندن بازوان خود می‌توانید کمتر لاغری دستان خود را به نمایش بگذارید.

از آستین‌های تنگ برای این کار استفاده کنید. همچنین تا زدن آستین را به صورت شل انجام ندهید زیرا می‌تواند توجه بیشتری را به سمت بازوان شما جلب کند و پیراهن در اندام شما نامناسب جلوه نماید.

ستارگان سینما و ورزش از چه روشی استفاده می‌کنند؟

به نظر می‌رسد بسیاری از مردان با الگو برداری از ستاره‌های معروف دنیا، سبک خود را انتخاب می‌کنند. این کار برای بالا زدن آستین نیز میسر است و لذا می‌تواند به بهترین نحو راهنمای مردان باشد.

گوسلینگ یکی از افراد قدیمی قابل اعتمادی است که همیشه از سبک‌های ساده استفاده می‌کند. وی از سبک فوق العاده جذاب دریایی استفاده کرده که اغلب برای لباس‌های روزمره و غیر رسمی و حتی تی‌شرت‌ها نیز به کار می‌رود. بالا زدن آستین به این سبک، مورد استقبال بسیاری از مردان قرار گرفته است.

یکی دیگر از سبک‌های بسیار پر طرفدار حال حاضر، سبک دیوید بکهام است. این ستاره‌ی ورزشکار و محبوب از نوار آستین استفاده می‌کند و اغلب طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. نگه داشتن آستین با نوار یکی از راه‌های ساده برای بالا زدن آستین است و می‌تواند به راحتی خال کوبی افراد را در زیر پیراهن نشان دهد. هرچند که همه‌ی افراد به دنبال این کار نیستند اما این روش ایده آل را طرفداران استایل دیوید بکهام استفاده می‌کنند.

سبک پوتوس نیز یکی از ایده‌های مناسب برای بالا زدن آستین پیراهن است که برای موارد رسمی‌تر پیشنهاد می‌شود.

سبک خیابانی

اگر شما ترجیح می‌دهید تا آستین پیراهن خود را به روش کلاسیک بالا بزنید بهتر است روش‌های سبک خیابانی را مد نظر قرار دهید. سعی کنید یک نگاه فوق‌العاده و جذاب برای خود ایجاد کنید. تی‌شرت ساده یکی از راه‌های فوق العاده برای انتخاب سبک خیابانی است که می‌توان با آن یقه‌ی خود را نیز باز کرد.

اما اگر به دنبال روشی کلاسیک‌تر هستید استفاده از پیراهن و یک شلوار تنگ مخروطی ایده مناسب‌تری خواهد بود. با اینکه آستین پیراهن‌ها اغلب بلند انتخاب می‌شود اما بالا زدن آستین سبکی جذاب و جدید است که موفق‌تر از آستین بلند عمل می کند.

پوشیدن جلیقه

گاهی مردان به جای استفاده از یک کت و شلوار ترجیح می‌دهند تا از یک جلیقه مناسب روی پیراهن خود استفاده کنند. در این همراهی باید نوع پیراهن را انتخاب کنید که پیراهن‌های غیر رسمی و آکسفورد مناسب هستند. همچنین در این حالت باید آستین‌های خود را تا آرنج بالا بزنید. با این روش بدون استفاده از لباسی دست و پا گیر همچون کت و شلوار می‌توان اوقات خوبی را سپری کرد.

گیره نگه دارنده شلوار

یکی از مهم‌ترین مواردی که با بالا زدن آستین جذابیت بیشتری می‌یابد، استفاده از گیره نگه دارنده شلوار است. این وسایل اگرچه قدیمی به نظر می‌رسد اما هنرمندان زیادی از آن استفاده می‌کنند. استفاده از پیراهن سفید در این ترکیب می‌تواند بسیار ایده آل باشد و از طرفی سبکی ساده و ایده آل را برای مردان ایجاد می‌کند. بالا زدن آستین همراه با این قطعه از لباس تا آرنج است که می‌توان آن را با سایر اکسسوری‌ها ست کرد.

ژاکت

توصیه استفاده از ژاکت بدون آستین که در زیر آن پیراهن استفاده شده، ایده‌ای جذاب برای فصل‌های سرد و زمستان است. اما اگر از ژاکت آستین بلند نیز استفاده کردید می‌بایست تنها بدون تا زدن، آستین‌های آن را به سمت بالا بکشید. ژاکت‌های ضخیم تر در این شیوه جذاب‌تر به نظر می‌آیند.

کت

دون جانسون استفاده از این روش را در دهه هشتاد ابداع کرد و مطمئنا یکی از روش‌های جسورانه برای سبک و استایل مردان به شمار می‌رود. استفاده از یک کت روی پیراهن یا ژاکت می‌تواند ایده‌ای خلاقانه و جذاب باشد. کشیدن آستین کت به بالا نیز می‌تواند در این نگاه موثر باشد و به همین علت این سبک در طول سالیان اخیر بیشتر از پیش استفاده می‌شود.

می‌توان آستین پیراهن را نیز از کت بیرون آورد و با باز کردن دکمه سر آستین نیز همانند کت آن را تا نزدیکی آرنج بالا کشید.

بالا زدن آستین برای مردان جذابیتی فوق العاده دارد و کمتر مردی را می‌توان یافت که از این روش برای پیراهن خود استفاده نکند. از این رو توصیه می‌شود که به جای پوشیدن یک پیراهن آستین کوتاه که اغلب از جذابیت خاص پیراهن می‌کاهد، از این روش برای جلوگیری از دست و پا گیر بودن آستین استفاده کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع theidleman.com
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.