دنیای پوشیدنی و مد و فشن

عادت روزانه ای که خانم‌های خوش پوش آن را انجام می‌دهند

امروزه خوش لباس بودن و آراستگی، از جمله دغدغه‌های افراد در تمام سنین به حساب می‌آید. علاوه بر داشتن ظاهری زیبا، آراستگی به شما کمک می‌کند تا اعتماد به نفس خودتان را بیشتر کنید. به همین منظور نیز مغازه‌ها، بوتیک‌ها و لوازم آرایشی‌ها بیشتر از گذشته شلوغ بوده و هر کدام به نحوی قصد در ارائه نکات و ترفندهایی برای بهتر شدن به شما را دارند. اما در این میان، بدون در نظر گرفتن سبک استایل و نوع چهره‌ی افراد، یک سری از نکات هستند که به طبع در تمامی خانم‌ها یکسان بوده و با انجام دادن این نکات به صورت روزانه می‌توانید تغییرات شگرفی را در سبک زندگی و پوشش خودتان به وجود بیاورید، دانستن این نکات به شما کمک می‌کند تا با انجام دادن آن‌ها به ورژن بهتری از خودتان تبدیل شوید و با گذشت زمان این ترفندها را به عادات و روتین روزانه‌ی زندگی خود تبدیل کنید. وقتی صحبت از خوش پوش بودن می‌شود اکثر افراد تصویری از کمد لباس بزرگ با آیتم‌های رنگارنگ در هر سبک و نوع لباسی را تصور می‌کنند که پول بسیار زیادی صرف خرید لباس‌های آن شده و تنها مختص به قشر خاصی از جامعه است و که با توجه به هر فصل و هر ترندی که در صنعت مد به وجود می‌آید، آپدیت می‌شود!

اما حقیقت اینجاست که استایل واقعی هر فردی از لحظه‌ای که از خواب بیدار می‌شود درست در خانه‌ی خودش شروع می‎شود، در این مقاله نیز قصد داریم راجع به روتین‌هایی صحبت کنیم که باعث می‌شوند شما خوشتیپ‌تر و جذاب‌تر به نظر برسید، پس با ما همراه باشید!

 

 • خانم‌های خوش پوش همواره لباسی که قرار است برای فردا صبح بپوشند از شب قبل آن، مشخص می‌کنند، ممکن است فکر کنید این نکته خیلی به درد بخور نیست اما اگر فقط چند روز سعی به انجام این کار کنید، تغییر شگرفی در سبک زندگی خود مشاهده می‌کنید. به خاطر داشته باشید که استایلی که پشت آن فکر وجود داشته باشد، کاملا متفاوت اسن از چند دست لباسی که سر سری انتخاب شده باشند، پس توصیه‌ی ما به شما این است که اگر شاغل هستید، هر شب قبل از خواب، ست لباس‌های روز بعد خود را انتخاب کنید و زمانی را به آن اختصاص دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا از استرس و تنش در روز بعد، در امان بمانید و کارهای صبحگاهی خود را با نهایت خونسردی و آرامش به انجام برسانید.

 

 • صبح‌ها به اندازه‌ی کافی به خودتان وقت بدهید تا در کمال آرامش و راحتی، بدون هیچ‌گونه عجله‌ای، آماده شوید، صبحانه بخورید و موهایتان را درست کنید. یکی از عاداتی که باید سعی کنید در روتین روزمره‌ی زندگی خود بگنجانید این است که حتما سعی کنید به اندازه‌ی کافی صبح زود بیدار شودی تا برای انجام تمامی کارهایتان وقت به میزان کافی داشته باشید. این کار نه تنها باعث می‌شود تا از دیر کردن سر قرارهایتان یا محل کاریتان در امان بمانید بلکه به شما این امکان را می‌دهد تا بعد از حلضر شدن یک بار استایل خودتان را چک کنید، در صورت لزوم اکسسوری‌هایتان را مرتب و یا تعویض کنید و با اطمینان خاطر از استایل روزتان از منزل خارج شوید.

 

 

 • از خانم‌هایی که به نظرتان خوش تیپ و خوش‌استایل هستند، ایده و الهام بگیرید. خانم‌های خوش استایل، باید تیپ مخصوص و منحصر به خود را داشته باشند، اما باید بدانید که این استایل بدون مطالعه آیکون‌های مد و سایر خانم‌ها و استایل‌های جذاب امکان‌پذیر نمی‌باشد. ممکن است با خود فکر کنید که این استایل خانم‌های خوش پوش را باید از کجا مورد بررسی قرار دهیم؟! پاسخ این سئوال بسیار ساده است شما می‌توانید به راحتی با رفتن به صفحه‌ی اینستاگرام خود یا صفحه‌ی عمومی پینترست (Pinterest) ایده‌های بسیار جالبی از لباس و استایل خانم‌ها در سرتاسر دنیا بگیرید و ایده‌های بسیار جالب و تازه‌ای را برای لباس و استایل کاری و سایر موارد برای خود خلق کنید!

 • شرایط آب و هوایی را حتما در نظر بگیرید و سعی کنید طبق آن استایل روزانه‌ی خود را انتخاب کنید، این نکته به جذابیت بیشتر شما بسیار کمک می‌کند و همچنین شما را از آب و هوای غافل‌گیر کننده، سرما و یا گرمای طاقت فرسای  یک روز طولانی در محل کار نجات می‌دهد! پیشنهاد ما به شما این است که سعی کنید روزانه قبل از خروج از منزل پیش بینی آب و هوای آن روز را مورد بررسی قرار دهید تا در صورت لزوم لباس نازک‌تر یا ضخیم‌تر بپوشید!

 • محلی که قرار است به آن بروید را به خوبی بشناسید و متناسب با آن لباس بپوشید. خوش پوش‌ترین شخصی که داخل یک مجلسی وجود دارد کسی است که با توجه به موقعیت و رسمی بودن یا نبودن آن محل لباس پوشیده باشد. به یاد داشته باشید که همواره لباس مناسب و تمیز به تن کنید و از پوشیدن لباس‌هایی که بیش از حد جلب توجه می‌کنند تا حد ممکن دوری کنید! به طور مثال اگر زمانی تمایل به پوشیدن دامن کوتاه داشتید اول از همه به این فکر کنید که قرار است به دیدن چه کسی بروید. به قول معروف هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد! هنگامی که برای یک قرار کاری می‌روید هرگز نباید از اکسسوری و جواهرات جلف و زننده استفاده کنید.

 • سعی کنید تا حد امکان از لباس‌هایی که درست متناسب با سایز بدن شما هستند استفاده کنید. خوش‌ پوش‌ترین بانوان حداقل یک دست شلوار جین مدل اسکینی (Skinny) دارند زیرا این سبک شلوارها دقیقا متناسب با بدن شما ساخته شده‌‌اند و به راحتی با هر لباسی قابل ست کردن می‌باشند. علاوه بر این، لباس‌هایی که متناسب با سایز شما باشند باعث جذاب‌تر شدن هر چه بیشت استایل شما می‌باشند.

 • یکی دیگر از نکاتی که خانم‌های خوش استایل سعی می‌کنند انجام دهند، استفاده از یک آیتم گران‌قیمت در استایلشان می‌باشد. شاید تا به حال برای شما هم پیش آمده باشد که به یک استایل ساده‌ی تاپ و شلوار جین نگاه کرده باشید و متوجه شیک بودن آن شوید. البته که یکی از دلایل جذاب بودن این استایل، داشتن سایز متناسب تاپ و جین پوشیده شده می‌باشد اما دلیل دیگر آن قطعا استفاده از یک آیتم گران‌قیمت مانند کمربند چرم، یک جفت گوشواره‌ی خاص یا یک کیف دستی لوکس می‌باشد. استاده از یک اکسسوری گران‌قیمت و لوکس می‌تواند جذابیت بسیار زیادی را به استایل شما اضافه کند.

 • بهترین اکسسوری را برای لباس‌های خود انتخاب کنید. در این باره کوکو شانل ( Coco Chanel ) می‌گوید: زمانی که در حال پوشیدن اکسسوری‌ هستید، آخرین آیتمی را که به عنوان اکسسوری برداشتید را هرگز نپوشید! سعی کنید حد فاصلل بین شیک بودن و استفاده‌ی بیش از حد از اکسسوری را بشناسید و همیشه آن را رعایت کنید. برای مثال هنگام تکمیل ست روزانه‌، از خودتان بپرسید که آیا استایل شما به دستمال گردن یا گردنبند احتیاج دارد؟ سعی کنید تا حد امکان از شلوغی استایل خود بکاهید.

 • از لباس‌های چروک استفاده نکنید. یکی دیگر از نکاتی که در طول استایل روزانه‌ی خود بایدد به آن توجه داشته باشید، این است که حتما سعی داشته باشید که لباستان صاف و عاری از هرگونه چروک باشد. به ویژه در انتهای هر روز از قرار دادن لباس‌های گران‌قیمت و یا ابریشمی خود به حالتی که چروک شوند به شدت اجتناب کنید.

 • زمان استفاده از کفش‌های تخت و پاشنه بلند را بدانید و الگوی لباس پوشیدن خود را طبق آن تنظیم کنید. تصور کنید خانمی برای استایل ساده‌ی روزمره‌ی خود از کفش‌های پاشنه بلند استفاده کند! این کار بسیار زننده خواهد بود و جذابیتی هم برای بیننده به دنبال ندارد. خوش پوشی در انتخاب هوشمندانه‌ی لباس‌ها و ست کردن درست آن‌ها با یکدیگر می‌باشد.

 • لباس‌هایتان را برا اساس اینکه کدام یک به خشک شویی و کدام یک به شستشو احتیاج دارد طبقه‌بندی کنید. به خاطر داشته باشید که این قسمت در سالم و نو ماندن لباس‌هایتان نقش مهمی دارد. برای این‌که این مرحله را به فراموشی نسپارید، توصیه‌ی ما به شما این است که به صورت روزانه آن‌ها را طبقه‌بندی کنید تا آیتمی را از قلم نیاندازید.

 • در نهایت هم به خاطر بسپارید که شیک بودن هرگز به پیروی کردن از آخرین ترندهای دنیای مد منتهی نمی‌شود. به جای این کار آتم‌های کلاسیک خود را نگه دارید، به یاد داشته باشید که این اقلام همیشه می‌توانند برای شما کارآیی داشته باشند و استایل خود را با توجه به آن‌ها می‌توانید به روز رسانی کنید! خانم‌های شیک پوش همواره آیتم‌های قدیمی و کلاسیک خود را نگه می‌داند و با آیتم‌های روزی که مورد پسندشان است استایل خود را شخصی‌سازی می‌کند به همین علت نیز می‌باشد که همیشه آن‌ها را با ست‌های هیجان انگیز و خلاقانه می‌بینید. سعی کنید استایلتان را بر اساس سلیقه و لباس‌های خود بسازید و از ترکیب آیتم‌های ترند و قدیمی هرگز ابایی نداشته باشید.
آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Msn

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.