دنیای پوشیدنی و مد و فشن

نکته های شیک پوشی برای آقایانی که می‌خواهند جذاب باشند

به خاطر داشته باشید که هیچ کس شیک و خوش استایل به دنیا نمی‌آید بلکه رعایت نکته های شیک پوشی هستند که شما را جذاب و خوش لباس می‌کنند. در واقع شیک پوش شدن به تلاشی آگاهانه نیاز دارد و تنها با رعایت نکته های شیک پوشی و تبدیل کردن آن‌ها به عادت می‌توان به این هدف دست پیدا کرد. نکته های شیک پوشی چیزهای پیچیده و دشواری نیستند و هر کسی که آن‌ها را رعایت کند بدون تلاش شیک و خوش لباس به نظر خواهد رسید. اما این نکته های شیک پوشی کدامند؟ در این مقاله از دیجی رو ما نکاتی را که رعایت آن‌ها به جذاب شدن شما منجر خواهد شد برای شما تشریح خواهیم کرد.

از دیگران تعریف و تمجید کنید

همه نکته های شیک پوشی لزوما مربوط به لباس‌ها و نحوه پوشیدن آن‌ها نیستند. گاهی این رفتارهای ما با دیگران هستند که به جذاب شدن ما منجر می‌شوند. سعی کنید با هر کسی که ملاقات می‌کنید از ظاهر و ویژگی‌ها و رفتار او تعریف و تمجید کنید. لازم نیست دروغ بگویید، به دنبال چیزهای خوب در آن‌ها باشید، مطمئن باشید همیشه چیزی پیدا خواهد شد. تعریف کردن به اندازه تعریف شنیدن احساس خوبی در شما به وجود می‌آورد، حتی اگر شاهد تعریف کردن شخصی از شخص دیگری هم باشید احساس خوبی پیدا خواهید کرد چون انرژی مثبت بین شما و اطرافیانتان جریان پیدا خواهد کرد. کافی است این کار را امتحان کنید و به عادت روزمره خود تبدیل کنید تا منظور ما را متوجه شوید.

نکته های شیک پوشی برای آقایانی که می‌خواهند جذاب باشند

از تکنولوژی روز، عاقلانه استفاده کنید

اگر هر روز از شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنید اطمینان حاصل کنید که این استفاده و صرف وقت شما را در جهت بهبود استایل و جذابیتتان یاری می‌کند. برخی سایت‌ها و کانال‌های اطلاع رسانی هر روز یا هر هفته در مطالب متنی و ویدئویی خود نکته های شیک پوشی را به سبک‌های مختلف به شما آموزش می‌دهند و شما می‌توانید سایت و کانال مناسب استایل خود را پیدا کنید و با مشاهده و مطالعه مطالب آن، روز به روز به شیک پوشی و جذابیت خود اضافه کنید. بنابراین شبکه‌های اجتماعی بی‌فایده را رها کنید و وقت با ارزش خود را کمتر در آن‌ها هدر دهید و در عوض این وقت را به یادگیری نکته های شیک پوشی اختصاص دهید.

سست‌ترین حلقه زنجیر را محکم کنید

می‌گویند یک زنجیر به اندازه سست‌ترین حلقه آن مقاومت دارد. مصداق این گفته در نکته های شیک پوشی آن است که برای قوی‌تر کردن استایل خود باید به دنبال نقطه ضعف‌های آن باشید و با ارتقاء آن‌ها، کل استایل خود را بهبود ببخشید. برای بیشتر آقایان کفش‌ها نقطه ضعیف شیک پوشی هستند. مثلا بسیار پیش می‌آید که همه لباس‌های شما شیک و زیبا انتخاب شده باشند اما کفشتان راحت نباشد، مدل زیبایی نداشته باشد، واکس خورده نباشد و یا با شلوارتان هماهنگ به نظر نرسد. در این شرایط انتخاب یک کفش زیبا و تمیز و هماهنگ مشکل شما را به راحتی حل خواهد کرد.

نکته های شیک پوشی برای آقایانی که می‌خواهند جذاب باشند

از چیزهایی که دوست دارید چند نمونه بخرید

همه ما به لباس‌های خاصی علاقه داریم، مثلا لباس مورد علاقه شما ممکن است یک کت چرم باشد که به شما می‌آید و پوشیدن آن باعث می‌شود احساسی عالی داشته باشید. اگر در فروشگاه‌ها به چنین چیزی برخوردید که از کیفیت و زیبایی آن مطمئن بودید و قیمت آن نیز برای شما معقول و مناسب بود فقط به خرید یک نمونه اکتفا نکنید و از این کت چرم چند رنگ و مدل تهیه کنید. این کار از تکراری شدن استایل شما جلوگیری کرده و شیک پوشی شما را تضمین خواهد کرد.

در آینه خودتان را تحسین کنید

هر روز قبل از خروج از منزل، جلوی آینه بایستید و به خودتان بگویید: “تو خیلی جذاب و شیک به نظر می‌رسی!” ممکن است این کار احمقانه به نظر برسد اما تاثیر زیادی در ارتقای اعتماد به نفس شما خواهد داشت. شما باید یاد بگیرید که خودتان را دوست داشته باشید و با انتقاد از خود، تفکرات و احساسات منفی در خودتان به وجود نیاورید. البته این کار به معنای خودپرستی و خودشیفتگی نیست و تفاوتی اساسی با آن دارد.

نکته های شیک پوشی برای آقایانی که می‌خواهند جذاب باشند

فراموش نکنید که لباس‌های شما باید راحت باشند

احساس راحتی در لباس‌ها از دو جنبه مطرح است:

اعتماد به نفس: مردان شیک پوش هر جایی که باشند توجه مثبت بقیه را به خود جلب می‌کنند. این مساله به مرور زمان باعث افزایش اعتماد به نفس در آن‌ها می‌شود و آن‌ها احساس راحتی بیشتری در میان جمع خواهند داشت چون می‌دانند که همه به چشم تحسین به آن‌ها می‌نگرند. در واقع یک مرد شیک پوش می‌داند که ظاهر او انعکاسی از ارزش‌های درونی، خانوادگی، شغلی و سبک زندگی او است و اهمیت آن بیش از آن چیزی است که به نظر می‌رسد.

اندازه بودن: اگر لباسی حتی 90 درصد هم تخفیف داشته باشند آقایان شیک پوش برای خریدن آن وسوسه نمی‌شوند مگر آن که از اندازه بودن آن اطمینان کامل داشته باشند. اگر لباسی اندازه نباشد نه تنها به تن شما خوب دیده نخواهد شد بلکه شما در آن احساس راحتی هم نخواهید داشت. ارزش واقعی لباس با تعداد دفعاتی که آن را می‌پوشید مشخص می‌شود، لباس‌هایی که اندازه باشند راحت و زیبا هم هستند و شما بارها و بارها آن‌ها را به تن خواهید کرد.

متناسب با فرم اندام، موقعیت و آب و هوا لباس بپوشید

هرچقدر هم که به شیک پوشی و خوش سلیقگی خود ایمان داشته باشید باز هم باید شرایط را در انتخاب لباس‌ها دخالت دهید. این شرایط، سه مورد زیر را شامل می‌شوند:

آب و هوا: همیشه لباس‌هایی را انتخاب کنید که با شرایط آب و هوایی فعلی محل زندگی شما تطبیق داشته باشند، مثلا لباس تابستانی را در فصل تابستان و در مناطق گرمسیر و لباس‌های زمستانی را در آب و هوای سرد به تن کنید.

فرم اندام: آیا درشت هیکل هستید یا ریزجثه؟ قدبلند هستید یا کوتاه؟ شما باید لباس‌هایی انتخاب کنید که تا اندامتان را متعادل‌تر نشان می‌دهد نه این که با لباس‌های نامناسب از چیزی که هستید کوتاه‌تر یا چاق‌تر به نظر برسید.

موقعیت: هر موقعیتی لباس مناسب خود را می‌طلبد مثلا موقعیت‌های رسمی، شغلی، مجلسی و … هر کدام لباس خاصی دارند که باید آن را در نظر داشته باشید.

یک خیاط ماهر پیدا کنید

همان طور که گفتیم لباس‌های شما باید اندازه باشند، اما پیدا کردن لباس آماده‌ای که در همه قسمت‌ها به طور کامل اندازه شما باشد کار ساده‌ای نیست به همین دلیل بهتر است یک خیاط ماهر برای خودتان پیدا کنید. این خیاط ماهر می‌تواند اندازه‌های بدن شما را بگیرد و لباسی برای شما بدوزد که دقیقا اندازه شما باشد. اگر بودجه کافی برای سفارش لباس به خیاط ندارید می‌توانید لباس‌های آماده را در نزدیک‌ترین سایز به خود تهیه کنید و از خیاط بخواهید تا آن را برای شما اندازه کند. پس در هر صورت به خیاط نیاز خواهید داشت.

نکته های شیک پوشی برای آقایانی که می‌خواهند جذاب باشند

یک آرایشگر ماهر پیدا کنید

شما برای جذاب شدن باید علاوه بر لباس‌ها به ظاهر چهره و موهای خود نیز توجه داشته باشید. به همین دلیل لازم است که یک آرایشگر ماهر برای خودتان پیدا کنید و هر ماه یک بار از او وقت بگیرید و این طور نباشد که پس از هفته‌ها یک روز صبح که قرار کاری مهمی دارید در آینه خودتان را ببینید و چهره و موهایتان به هم ریخته است. در این مورد هم منفعل نباشید، ممکن است تصور کنید گران بودن دستمزد آرایشگر به معنای مهارت او است اما ممکن است یک آرایشگر ماهر هم نتواند مدل مویی را که مناسب شما است پیدا کند و هزینه‌های شما به هدر برود. پس با آگاهی کامل به آرایشگر مراجعه کنید و مدل پیشنهادی خود را همراه داشته باشید.

روش مراقبت و تعمیر لباس‌ها را یاد بگیرید

اگر لباس تمیز و مرتب و اتوکرده‌ای برای پوشیدن نداشته باشید نباید توقع شیکپوش بودن از خودتان داشته باشید. مراقبت از لباس‌ها و اکسسوری‌ها موارد مختلفی را شامل می‌شود مثل شستشو، اتو کردن، واکس زدن کفش و تعمیرات جزئی و ساده. یک مرد شیک پوش قبل از هر چیز باید بداند چطور لباس‌های خود را بشوید به خصوص لباس‌های ظریف و حساس را که به مراقبت زیادی نیاز دارند. پس باید روش صحیح شستشو و مراقبت از لباس‌ها را بدانید و اگر اطلاع کافی در این مورد ندارید به یک متخصص مراجعه کنید.

هر هفته یک بار همه لباس‌های پوشیده شده در طول هفته را بشویید و اتو کنید و کفش‌هایتان را واکس بزنید. از روز قبل لباس‌هایی را که قرار است فردا بپوشید بررسی کنید تا از وجود دکمه‌های افتاده، پارگی، چروک و … مطلع باشید و آن‌ها را برطرف کنید. با این ترفندها همیشه لباس‌هایی مرتب و تمیز برای پوشیدن خواهید داشت.

هر چیزی را در جای خود قرار دهید

نکته های شیک پوشی تنها به لباس‌هایی که می‌پوشید محدود نیست. این مساله به تصمیمات ساده و کوچکی که هرروز می‌گیرید بستگی دارد، تصمیماتی مثل این که هر لباس و کفش و اکسسوری خود را کجا قرار دهید، این محل باید مشخص باشد و به آن لباس اختصاص داده شده باشد تا کار شما در پیدا کردن آن‌ها ساده‌تر باشد. کارهایی که در ارتباط با لباس‌ها انجام می‌دهید نیز باید محل مشخصی داشته باشد مثل محلی خاص برای اتو کردن لباس‌ها یا واکس زدن کفش‌ها درنظر بگیرید.

نکته های شیک پوشی برای آقایانی که می‌خواهند جذاب باشند

هزینه لباس‌ها را متعادل کنید

خریدن لباس‌های باکیفیت بهتر از خرید چیزهایی است که تخفیف خورده‌اند و ارزان هستند چون این ارزانی قطعا بی‌دلیل نیست. آقایان شیک پوش وقتی قصد خرید لباسی را دارند از خود می‌پرسند: “آیا این لباس همیشه مد روز خواهد بود؟” اگر پاسخ این است که بله تا 5 سال آینده این لباس شیک و مد روز است پس شما می‌توانید پولی قابل توجه بسته به درآمد خود برای این لباس هزینه کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که ارزش هر لباس با تعداد دفعاتی که می‌توانید آن را بپوشید مشخص می‌شود مثلا اگر پیراهنی به قیمت 50 هزار تومان را ده بار بتوانید بپوشید هزینه هر بار پوشیدن آن 5 هزار تومان است. اما پیراهن 300 هزار تومانی که بتوان 100 بار پوشید از پیراهن قبلی ارزان‌تر است چون هر بار پوشیدن آن سه هزار تومان هزینه دارد.

عملکرد و راحتی مهم‌تر از استایل است

به خاطر داشته باشید که عملکرد و راحتی لباس هرگز نباید فدای استایل و شیک پوشی شود. یک لباس باید در درجه اول کارکرد درستی داشته باشد یعنی بدن شما را بپوشاند و حفظ کند، در درجه دوم باید راحت باشد یعنی شما در آن احساس خوبی داشته باشید. پس از آن نوبت به زیبایی و شیک پوشی می‌رسد. فراموش نکنید که اهمیت این مورد نیز کم از دو مورد قبلی نیست، زیبایی و شیک بودن لباس‌های شما ارتباطات شما را با دیگران شکل خواهد داد چون تفاوت زیادی بین صرف لباس پوشیدن و شیک لباس پوشیدن وجود دارد.

جزئیات را از قبل تنظیم کنید

درست لباس پوشیدن، جزئیات زیادی دارد و شما باید به این جزئیات توجه داشته باشید. لباس‌هایی را که قرار است بپوشید از شب قبل آماده کنید، اکسسوری‌های مناسب برای هر لباس را در کنار آن قرار دهید و جزئیات را به دقت برنامه ریزی کنید تا به وقت کمتری برای آماده شدن نیاز داشته باشید.

نکته های شیک پوشی را برای خودتان نگه دارید

اگر از استایل اطرافیان خود ایراد بگیرید و به آن‌ها توصیه شیک پوشی بدهید باعث آزار و ناراحتی آن‌ها خواهید شد. پس فقط زمانی که دیگران به دنبال نظر و توصیه شما هستند این کار را انجام دهید و هرگز آن‌ها را به یک روش خاص لباس پوشیدن مجبور نکنید.

یک دست کت و شلوار اندازه و تیره رنگ داشته باشید

شما به عنوان یک مرد شیک پوش به چند دست کت و شلوار نیاز دارید اما حداقل یکی از این کت و شلوارها باید مشکی یا تیره و کاملا خوش دوخت و اندازه باشد تا زمانی که به یک موقعیت بسیار رسمی مثل عروسی، مجلس ختم و یا ارائه در یک کنفرانس کاری یا علمی دعوت می‌شوید چیزی برای پوشیدن داشته باشید.

از رنگ‌ها مثل ادویه‌ها استفاده کنید

رنگ‌ها می‌توانند به استایل شما زیبایی و جذابیت ببخشند. اما راز موفقیت در کاربرد رنگ‌ها، استفاده به اندازه از آن‌ها است. به رنگ‌ها در لباس به چشم ادویه‌ها در غذا نگاه کنید، هر غذایی بدون ادویه بی‌مزه است اما زیاده روی در استفاده از ادویه هم دل همه را خواهد زد. سعی کنید از لباس‌های اصلی در رنگ‌های خنثی و تیره استفاده کنید و اکسسوری‌های کوچک مثل کراوات و پوشت و … را در رنگ‌های شاد و زیبا انتخاب کنید.

لباس‌های ورزشی فقط برای ورزش کردن هستند

هر لباسی برای موقعیت خاصی مناسب است پس لباس ورزشی و باشگاه را هم فقط باید برای باشگاه و ورزش کردن بپوشید. اگرچه این لباس‌ها راحت هستند اما هیچ بهانه‌ای برای پوشیدن آن‌ها در موقعیت‌های دیگر وجود ندارد.

نکته های شیک پوشی برای آقایانی که می‌خواهند جذاب باشند

قدرت عطرها را بشناسید

عطرها یکی از عوامل موثر در شیک پوشی هستند و بویی که بدن شما می‌دهد در میزان جذابیت شما نقشی تعیین کننده دارد. برای این که بدنتان بوی بدی ندهد هر روز دوش بگیرید و از خوردن غذاهایی که روی رایجه بدن اثر منفی دارند اجتناب کنید. یک عطر شخصی هم داشته باشید و همیشه به مقدار متعادلی از آن استفاده کنید.

نکته های شیک پوشی برای آقایانی که می‌خواهند جذاب باشند

اندازه‌های بدنتان را بشناسید

یکی از نکته های شیک پوشی مهم، آگاهی از سایز بدن و دانستن اندازه‌های آن است. شما نباید چشم بسته به جداول سایزبندی برندهای مختلف اعتماد کنید و بر اساس آن‌ها خرید کنید. بلکه باید اندازه‌های دقیق خود را به خاطر داشته باشید و لباس‌هایی را انتخاب کنید که با این اندازه‌ها همخوانی دارند.

یک کمد لباس کپسولی داشته باشید

کمد لباس کپسولی یا هسته‌ای به کمد لباسی گفته می‌شود که در آن تعداد محدودی لباس وجود دارد اما این لباس‌ها همه نیازهای شما را بر اساس سبک زندگی و نیازهایتان تامین می‌کنند. شما با چند لباس باکیفیت و زیبا و تطبیق پذیر می‌توانید چندین استایل متنوع بسازید و هر روز شیک پوش باشید.

نکته های شیک پوشی برای آقایانی که می‌خواهند جذاب باشند

از لباس‌های ضروری و مهم چند نمونه داشته باشید

اگر ترکیب کمد لباس‌های شما طوری است که مجبور می‌شوید یک لباس خاص مثل یک پیراهن آبی آسمانی را بیش از سه بار در یک هفته بپوشید معنای آن این است که شما به لباس‌های جدیدی نیاز دارید. شما می‌توانید عین همین پیراهن را بخرید و یا چند نمونه مشابه آن را در رنگ‌ها و طرح‌های متفاوت مانند آن چه که در تصویر زیر می‌بینید تهیه کنید.

نکته های شیک پوشی برای آقایانی که می‌خواهند جذاب باشند

قوانین مد را بشناسید و در زمان مناسب آن‌ها را زیر پا بگذارید

رعایت نکته های شیک پوشی و قوانین مد برای جذابیت ضروری است اما یک فرد شیک پوش که تجربه و تسلط کافی به این موارد دارد اعتماد به نفس لازم برای شکستن آن‌ها را نیز دارد. گاهی جذابیت شما منوط به شکستن همین قوانین مد است پس سعی کنید بیش از حد اتوکشیده و محافظه کار نباشید و بدون تلاش جذاب به نظر برسید.

به اصلاح  و نظافت خود توجه کنید

همان طور که بیان شد نکته های شیک پوشی تنها به لباس‌ها محدود نیستند و شما باید به ظاهر چهره خود نیز توجه کنید. اصلاح کردن یکی از موارد مهم برای جذابیت است و تنها محدود به زدن ریش‌ها نیست. بلکه شما باید موهای بینی و گوش خود را نیز اصلاح کنید و ناخن‌هایتان را هم بگیرید و صاف و تمیز کنید. این کارها را هر هفته انجام دهید تا نامرتب و شلخته به نظر نرسید.

نکته های شیک پوشی برای آقایانی که می‌خواهند جذاب باشند

لباس‌های محبوب اما کهنه شده خود را دور بیندازید

همه ما لباس‌هایی داریم که به آن‌ها علاقمند هستیم اما هر لباسی عمری دارد و پس از آن باید دور انداخته شود چون هیچ کس با لباس‌های کهنه و مندرس شیک پوش نخواهد شد. برای این منظور یک قانون ساده را رعایت کنید، هر وقت لباس جدیدی می‌خرید یکی از لباس‌های کهنه کمد خود را دور بیندازید یا به کسی بدهید که به آن نیاز دارد.

خودتان را به روز نگه دارید

دنیای مد یک دنیای پویا و در حال رشد است و اگر می‌خواهید از آن عقب نمانید باید خودتان را به روز نگه دارید. هر زمان که فرصت پیدا کردید نکته های شیک پوشی و ترندهای جدید را در مجلات و کتاب‌های مد مطالعه کنید و از تصاویر جدید اینترنتی ایده و الهام بگیرید تا همیشه شیک پوش و جذاب باشید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Real Men Real Style
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.