دنیای پوشیدنی و مد و فشن

ترفندهای شیک پوشی در سفر برای آقایان منظم و خوش سلیقه

سفر کردن یکی از ضروریات زندگی است اما شیک پوشی در سفر کار ساده‌ای نیست. در واقع بیشتر افراد تصور می‌کنند که بین شیک پوشی و راحتی ارتباط معکوسی وجود دارد یعنی برای راحت بودن باید قید شیک پوشی را زد و برای شیک پوش بودن قید راحتی را. به همین دلیل این باور غلط وجود دارد که شیک پوشی در سفر غیرممکن است، اما بسیاری از ستارگان و چهره‌های معروفی که همیشه در سفر هستند عکس این مطلب را به ما ثابت کرده‌اند چون آن‌ها از ترفندهای شیک پوشی در سفر آگاه هستند. ما در این مقاله از بپوش رو چند ترفند شیک پوشی در سفر را به شما آموزش خواهیم داد که آقایان با رعایت آن‌ها می‌توانند سفری راحت و بی دغدغه داشته باشند بدون آن که از شیک پوشی و خوش لباسی آن‌ها کاسته شود.

دو عدد ساعت مچی همراه داشته باشید

همه آقایان حداقل به دو عدد ساعت مچی در مجموعه لباس‌ها و اکسسوری‌های خود نیاز دارند اما در طول سفر لازم است که هر دو ساعت را همزمان در دست داشته باشید! بله درست است. این کار مزایای زیادی برای شما خواهد داشت از جمله این که اگر باطری یکی از ساعت‌ها تمام شود یا به هر نحوی از کار بیفتد شما از زمان عقب نخواهید ماند. در صورت گم شدن یکی از ساعت‌ها یا تغییر منطقه زمانی نیز کمتر دچار مشکل خواهید شد. برای این کار، هر دو ساعت را روی یک دست خود ببندید و در مواقع لازم از آن‌ها استفاده کنید.

کفش تنگ خود را با این روش گشاد کنید

تنگی کفش در طول سفر می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد، حتی ممکن است کفشی که قبلا به پای شما اندازه بود به دلیل راه رفتن زیاد و تغییر شرایط آب و هوایی ناگهان پای شما را اذیت و سفر را به کامتان تلخ کند. راه‌های زیاد برای گشاد کردن کفش وجود دارد که در سفر چندان در دسترس نیستند اما با یک سشوار که معمولا در هتل‌ها در دسترس است می‌توان کفش تنگ را تا حد زیادی گشاد کرد. برای این کار همه جوراب‌هایی را که دارید روی هم بپوشید و پایتان را داخل کفش ببرید. سشوار را روشن کنید و به مدت 5 تا 10 دقیقه روی همه قسمت‌های کفش بگیرید. حرارت سشوار باعث نرم شدن چرم می‌شود و چرم شکل پایتان را به خود می‌گیرد. البته در نظر داشته باشید که این ترفند برای کفش‌های چرم قابل اجرا است.

ترفندهای شیک پوشی در سفر برای آقایان منظم و خوش سلیقه

هنگام عبور از گیت‌های امنیتی این نکته را فراموش نکنید

برای این که مدت زیادی را در عبور از گیت‌های امنیتی فرودگاه‌ها معطل نشوید و وقت خودتان و دیگران را تلف نکنید از قبل تمام قطعات فلزی لباس‌ها مثل سگک کمربند و دستبند و انگشتر و … خود را خارج کنید. بیشتر آقایان این نکته را فراموش می‌کنند و مجبور می‌شوند بارها و بارها از گیت عبور کنند تا منشاء صدای آژیر مشخص شود!

برای جلوگیری از خراب شدن کفش‌ها از این ترفند کمک بگیرید

یک ترفند ساده برای شیک پوشی در سفر کمک گرفتن از همان چیزهایی است که در اختیار دارید. اگر قرار است کفش‌های اضافی با خود همراه ببرید قرار دادن آن‌ها داخل چمدان باعث له شدن و آسیب دیدن کفش خواهد شد و چنین آسیبی به سادگی برطرف نخواهد شد. برخی افراد برای جلوگیری از این اتفاق از قالب‌های چوبی کفش استفاده می‌کنند اما این کار تنها بار شما را سنگین‌تر خواهد کرد، شما می‌توانید کمربندهای اضافی خود را طوری داخل کفش‌ها قرار دهید که کاملا آن را پر کند. با این کار هم کمربندها جایی را اشغال نخواهند کرد و هم کفش شما در طول سفر آسیب نخواهد دید.

سفت کردن و دوختن دکمه را یاد بگیرید

قبل از بستن چمدان‌ها و آماده شدن برای سفر همه دکمه‌های لباس‌هایی را که قرار است با خودتان ببرید تست کنید تا از شل نبودن آن‌ها مطمئن شوید. اما حادثه خبر نمی‌کند و به هزاران دلیل ممکن است دکمه لباس شما در طول سفر شل یا کنده شود. برای حل این مشکل، لازم است که چند دکمه اضافی و نخ و سوزن همراه داشته باشید، البته برخی هتل‌ها چنین وسایلی را در اختیار مهمانان قرار می‌دهند اما در نهایت این شما هستید که باید نخ و سوزن را بردارید و دکمه را بدوزید. پس حتما روش صحیح این کار را یاد بگیرید.

ترفندهای شیک پوشی در سفر برای آقایان منظم و خوش سلیقه

جوراب‌های آسیب دیده را تعمیر کنید

اگر تنها جوراب‌هایی که با خودتان همراه برده‌اید سوراخ باشند چه خواهید کرد؟ پوشیدن جوراب سوراخ بسیار آزاردهنده است حتی اگر مجبور به درآوردن کفش نباشید و رسوایی به بار نیاورید. یک ترفند مهم برای شیک پوشی در سفر این است که روش درست دوختن و وصله کردن لباس‌ها به خصوص جوراب را فرابگیرید. این کار بسیار ساده است و با یک سوزن و نخ همرنگ به راحتی قابل انجام خواهد بود. پس لازم نیست جوراب نو بگیرید و پولتان را هدر دهید، فقط کافی است کمی دقت و سلیقه به خرج دهید و جورابتان را بدوزید.

چند جایگزین برای کرم و ژل اصلاح

اگر ژل مخصوص اصلاح خود را فراموش کرده‌اید و یا به هر دلیلی به آن دسترسی ندارید چیزهای متفاوت زیادی وجود دارد که کار ژل اصلاح را به همان خوبی برای شما انجام می‌دهند. بیشتر روغن‌های طبیعی مثل روغن‌های گیاهی، ژل آلوئه ورا، روغن زیتون و روغن نارگیل می‌توانند به عنوان کرم اصلاح استفاده شوند. می‌توانید از روغن بچه و یا کرم معمولی هم برای این کار استفاده کنید. حتی صابون‌های ملایم هم اثری مشابه ژل اصلاح دارند و کار اصلاح صورت را برای شما آسان می‌کنند.

ترفندهای شیک پوشی در سفر برای آقایان منظم و خوش سلیقه

از یک ظرف لنز چشم برای بسته بندی کمک بگیرید

شما در چمدان سفر خود چیزهای مختلفی قرار می‌دهید، از لباس و اکسسوری گرفته تا ژل و کرم و شامپو. این مایعات اگر به درستی بسته بندی نشوند نشت کرده و لباس‌ها و چمدان شما را خراب خواهند کرد. اما شما می‌توانید از چند عدد ظرف مخصوص لنز چشم استفاده کنید و مایعات مورد نیاز خود را داخل آن بریزید. این ظرف‌ها به هیچ عنوان نشتی ندارند و شما می‌توانید مقادیر کم مورد نیاز خود را در طول سفر در آن‌ها نگهداری کنید.

اگر می‌خواهید یقه پیراهن شما درست بایستد

برای یک آقای شیک پوش، مرتب بودن و راست بودن یقه پیراهن اهمیت بسیار زیادی دارد. اما صاف نگه داشتن این یقه در طول سفر کار ساده‌ای نیست و به دلایل مختلف ممکن است یقه پیراهن شما کج شود و یا خط اتوی آن خراب شود. استفاده از یک نگهدارنده یقه پیراهن از جنس طلق یا پلاستیک از ترفندهای شیک پوشی در سفر است و آقایان با تهیه این یقه‌ها با قیمتی بسیار پایین می‌توانند مشکل خود را برای همیشه حل کنند.

ترفندهای شیک پوشی در سفر برای آقایان منظم و خوش سلیقه

چند نکته برای اتو کردن لباس‌ها در طول سفر

اگر در سفر با خود اتو همراه برده باشید که چه بهتر. برخی هتل‌های لوکس در اتاق‌های خود اتو دارند اما اگر هتل شما چنین امکاناتی نداشته باشد می‌توانید از کادر هتل تقاضای یک اتو کنید. معمولا در سفر نمی‌توان وقت زیادی را برای اتو کردن لباس‌ها صرف کرد به همین دلیل لازم نیست تمام پیراهن خود را اتو بزنید. خودتان را در لباس تصور کنید و ببینید که کدام قسمت‌های پیراهن یا شلوار مشخص خواهد بود، فقط همان قسمت‌ها را اتو بزنید تا در کمترین زمان ظاهری شیک و آراسته داشته باشید.

ترفندهای شیک پوشی در سفر برای آقایان منظم و خوش سلیقه

مدل موی خود را به خاطر داشته باشید

شما در سفر و در یک شهر دور به آرایشگر شخصی خود دسترسی ندارید. البته اگر سفر شما کمتر از دو سه هفته طول بکشد به طور کلی به آرایشگر نیازی نخواهید داشت. اما اگر به هر دلیلی به کوتاه کردن موها نیاز پیدا کردید حتما مدل موی خود را به خاطر داشته باشید. برای این منظور همراه داشتن یک عکس از مدل مو و ذخیره کردن آن در گوشی و البته مراجعه به یک آرایشگر سطح بالا ضروری است.

یک ترفند برای از بین بردن بوی بد کفش و لباس

اگر کفش یا لباس شما به هر دلیلی بو بگیرد می‌توانید این بو را برطرف کنید. برای این کار فقط به چند عدد چای کیسه‌ای نیاز دارید. خوشبختانه این چای‌های کیسه‌ای در سفر، همه جا پیدا می‌شوند و شما می‌توانید با قرار دادن یکی از آن‌ها در هر یک از کفش‌ها و همچنین کنار لباس‌ها، بوی بد آن‌ها را از بین ببرید بدون آن که نیاز به شستشو و خشکشویی کردن داشته باشند.

چند ترفند برای بسته بندی کردن لباس‌ها برای سفر

یکی از مهم‌ترین ترفندها برای شیک پوشی در سفر این است که راه درست بسته بندی کردن لباس‌ها و بستن چمدان را بدانید، طوری که لباس‌ها در کمترین حد ممکن چروک شوند و جای کمتری در چمدان اشغال شود. در این راهنمای تصویری می‌توانید این ترفندها را مشاهده کنید:

ترفندهای شیک پوشی در سفر برای آقایان منظم و خوش سلیقه

منبع Real Men Real Style
به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.