دنیای پوشیدنی و مد و فشن

راهنمای انتخاب کراوات برای مردان

انتخاب و پوشیدن یک کراوات در زمان‌های مختلف تبدیل به یک معضل رایج در میان مردان نجیب زاده امروز شده است. راهنمای زیر بررسی می‌کند که چطور شما باید کراوات خود را از میان کراوات‌های موجود در کمد لباستان انتخاب کنید و همچنین برخی از ایده‌های ترکیبی کراوات با پیراهن نیز بررسی می‌گردد.

فقط چند دهه از استفاده از کراوات برای مردان می‌گذرد و مردانی که همواره لباس رسمی به تن دارند از کراوات برای اهداف تزئینی استفاده می‌کنند. البته استفاده از این اکسسوری به نشانه قدرت و احترام است که از سوی اطرافیان به دست می‌آید. امروزه مردان زیادی به انتخاب سرسختانه کراوات روی آورده‌اند و از طرفی، برخی دیگر از مردان تنها آن را به خاطر اهداف کاری و به عنوان یک نماد حرفه‌ای بودن می‌پوشند.

نکته کلیدی انتخاب کراوات به این مفهوم است که شما می‌توانید با پوشیدن لباس‌های ساده در نظر دیگران به قدرت برسید و این به معنی آن است که کراوات در حال حاضر چیزی بیش از یک اکسسوری ساده به شمار می‌رود.

نگاه اجمالی به انواع کراوات

رنگ‌ها و الگو‌های مختلفی برای کراوات وجود دارد و بنابراین محدودیتی برای تکمیل لباس از میان انواع کراوات وجود ندارد. بهتر است به جای سرمایه گذاری در خرید انواع کراوات تنها چند عدد از الگو‌ها و رنگ‌های متناسب با لباس‌های خود را تهیه کنید. در اینجا چند ایده برای تصمیم خرید انواع کراوات وجود دارد که کمک زیادی به انتخاب الگو و رنگ آن می‌کند.

رنگ پایه

انتخاب کراوات مناسب فقط برای نگاه کردن نیست بلکه به ارسال یک پیام از سوی سبک و شخصیت شما می‌پردازد. شما می‌توانید لباس‌های همرنگ را با یکدیگر بپوشید اما با رنگ‌های مختلف کراوات تغییر منحصر به فردی را در استایل و سبک خود ایجاد می‌کنید.

دلیل اینکه در این مطلب قصد داریم در مورد رنگ کراوات بحث کنیم این است که این بخش اولین چیزی است که به چشم می‌آید و پیامی در مورد منش، شخصیت و حتی خلق و خوی شما که در حال تلاش برای انتقال آن هستید، برای دیگران می‌فرستد. هنگام استفاده از پیراهن و کراوات می‌توانید از رنگ مشابه استفاده کنید اما اگر می‌خواهید کمی تغییر در رنگ‌ها دهید بهتر است رنگ‌های ترکیبی را امتحان کنید.

انتخاب ترکیب رنگ‌ها به تن رنگ پوست شما نیز بستگی دارد و باید همسانی میان این دو وجود داشته باشد. بنابراین اگر شما رنگ پوست روشنی دارید رنگ‌های بنفش، آبی و قرمز مناسب خواهد بود. این در حالی است که اگر پوست تیره‌تر داشته باشید احتمالا رنگ سبز تیره و قهوه‌ای کم رنگ‌تر بهتر است.

نکاتی در مورد انتخاب کراوات با رنگ خالص

قرمز: رنگ قرمز یک رنگ عالی است زیرا بسیاری آن را نماد قدرت و پیروزی می‌دانند. این رنگ در محیط‌های حرفه‌ای بیشتر استفاده می‌شود و نشان دهنده‌ی قدرت و اقتدار افراد است.

آبی: آبی یکی از رنگ‌های کلاسیک به شمار می‌رود و از جمله گزینه‌های امن برای استفاده از کراوات است که شخصیتی آرام را به نمایش می‌گذارد. این رنگ یکی از رنگ‌های نمادین برای کسب و کار است. کراوات آبی تیره تقریبا با هر چیزی ست می‌شود از یک کت و شلوار مشکی گرفته تا رنگ‌های دیگر این لباس و این جزو ویژگی‌های متمایز کننده آن محسوب می‌شود.

زرد: با شروع تابستان انتخاب یک کراوات با رنگ سبک و روشن ایده آل خواهد بود. رنگ زرد پر از نیرو‌های مثبت و انرژی است و به سرعت چشم‌ها را جذب می‌کند.

نقره‌ای: نقره‌ای رنگی بسیار تمیز و براق است و مناسب جشن‌ها و رویداد‌های شاد خواهد بود. این رنگ برای شما احترام می‌آورد. کراوات نقره‌ای را با پیراهن سفید کلاسیک ست کنید زیرا که جذابیت فوق العاده‌ای را به شما هدیه می‌دهد.

طرح روی کراوات

یک کپی گرافیکی جایی است که شخصیت شما می‌تواند به نمایش بگذارد. الگو‌ها و طرح‌های موجود در روی کراوات می‌تواند کراوات را از رنگ‌های خالص و پایه فاصله دهد. این موضوع بسیار شگفت آور است که شما می‌توانید لباسی مانند کت و شلوار را با کراوات طرح دایره‌ای همرنگ آن ترکیب کنید.

صد‌ها طرح گرافیکی در بازار وجود دارد که می‌توان از بین آن انتخاب کرد. با این وجود انتخاب یک الگوی کلیدی کلاسیک احتمال بیشتری دارد و در اغلب کمد لباس مردان وجود دارد.

الگوی نقطه‌ای: نقطه‌های پشت سر هم در کراوات یک انتخاب کلاسیک است و که می‌تواند با بسیاری از لباس‌ها ترکیب شود. یک پیراهن راه راه یا یک پیراهن ساده با کت و شلوار نیز برای این کراوات مناسب هستند. این انتخاب هوشمندانه و ظریف است و از آنجا که نقطه‌های موجود روی کراوات بسیار منظم و کوچک هستند لذا کراوات را می‌توان برای هر مناسبت استفاده کرد.

الگوی نواری: الگوی راه راه نیز با هر سبک پیراهنی ست می‌شود و حتی می‌توان یک کراوات راه راه را با یک پیراهن با این الگو ترکیب و جفت نمود. برای این انتخاب تنها باید اطمینان حاصل کرد که جهت نوار‌های ترکیب شده برعکس یکدیگر قرار گرفته‌اند و یا طرح موجود روی کراوات اندازه‌ی الگوی روی پیراهن نباشد. انتخاب یک پیراهن با کراوات با اندازه الگوی یکسان و راه راه انتخابی شلوغ است و چندان مناسب به نظر نمی‌رسد.

الگوی مربع با سایه رنگ: اگر شما می‌خواهید یک ترکیب فوق العاده را استفاده کنید بهتر است با انتخاب یک کراوات چهار خانه با الگو رنگ سایه روشن به این هدف دست یابید. قاعده‌ی استفاده از الگو با اندازه‌های مختلف برای کراوات و پیراهن در این مدل از کراوات نیز کاربرد دارد. همیشه سعی کنید دو قالب متفاوت روی پیراهن و کراوات خود استفاده کنید تا سردرگمی در لباس شما کمتر دیده شود.

انتخاب پیراهن و کراوات مناسب

اگر با خواندن مطالب بالا اطلاعات کاملی را درباره‌ی چگونگی کار با رنگ‌ها و الگو‌ها به دست آوردید بهتر است اکنون به انتخاب و ترکیب پیراهن و کراوات دقت کنید. در ادامه نحوه‌ی این انتخاب و مطابقت دادن این دو با یکدیگر ارائه شده است.

پیدا کردن کراوات مناسب برای مطابقت و ترکیب با یک پیراهن کمی گیج کننده و سخت به نظر می‌آید. ابتدا باید پیراهن خود را انتخاب کنید و سپس یک کراوات رنگی تکمیل کننده‌ی آن را برگزینید. هنگامی که شما پیراهن خود را انتخاب کردید می‌توانید تصمیم بگیرید که چه الگویی و چه رنگی برای شخصیت شما مناسب است و از این طریق کار برای شما آسان خواهد شد.

ترکیب کردن رنگ‌های خالص

بهترین گزینه‌ای که برای ترکیب یک پیراهن و کراوات وجود دارد، این است که برای یک پیراهن رنگی ساده، یک کراوات با این ترکیب استفاده کنید. ترکیب رنگ‌های بدون طرح و الگو بسیار آسان است و دو راه برای انجام این کار وجود دارد. اولین راه این است که برای ترکیب، رنگ‌های مخالف و متضاد یکدیگر را انتخاب کنید. برای مثال شما می‌توانید یک پیراهن سفید با کت و شلوار آبی روشن و کراواتی به همین رنگ استفاده نمایید.

دومین راه این است که رنگ‌های مشابه و با یک خانواده یکسان را در کنار هم قرار دهید. در این مورد می‌توانید یک پیراهن آبی روشن با یک کراوات سورمه‌ای و یا آبی تیره را انتخاب کنید. آیا شما می‌خواهید ترکیب رنگ کلاسیک داشته باشید و از تناسب رنگ هوشمندی استفاده کنید؟ یکی از چیز‌هایی که همیشه باید در این مورد به یاد داشته باشید این است که یک کراوات که رنگ همان پیراهن و لباس را با سایه‌ای روشن‌تر یا تیره‌تر بپوشید.

ترکیب الگو با یکدیگر

ترکیب کردن یک پیراهن دارای طرح با کراوات الگو دار چندان سخت نیست. در ابتدا و پیش از هر کاری در این انتخاب باید قاعده تغییر اندازه الگوی کراوات و پیراهن را به یاد داشته باشید. این قانون در ترکیب الگو‌ها بسیار مهم است. به عنوان مثال ترکیب یک پیراهن راه راه با خطوط نازک و یک کراوات با خطوط راه راه ضخیم مناسب است و شما را برای رسیدن به یک ترکیب کامل یاری می‌کند.

برای ترکیب الگو‌ها نیز بهتر است شما یکی از جزئیات کراوات خود را با رنگ غالب پیراهن خود مطابقت دهید. به عنوان مثال اگر پیراهن شما آبی است باید کراواتی را انتخاب کنید که خطوط و یا جزئیات دیگری با همین رنگ داشته باشد.

روش پوشیدن لباس به صورت مرتب

لباس و روابط عناصری جدایی ناپذیر هستند و تا زمانی که شما بعضی از قوانین اساسی در پوشیدن لباس را رعایت کنید، ترکیب سبک کت و شلوار شما همیشه ایده آل خواهد بود.

اول از همه در مورد رنگ صحبت کرده‌ایم و این که چگونه باید با توجه به رنگ لباس، کراوات خود را بپوشید. اگر قصد ندارید چندان سختگیری در این مورد بکنید از کراوات‌هایی با رنگ خالص استفاده کنید زیرا که ترکیب رنگ‌های خالص بدون الگو، ساده‎تر است. همچنین می‌بایست به عرض، گره و نوع پارچه کراوات نیز توجه کنید تا بهتر بتوان سبک را تغییر داد.

عرض کراوات

کراوات با اندازه متوسط برای رفتن به محل کسب و کار به اندازه‌ی 3 اینچ پهن باید باشد. برای انتخاب کراوات برای کار‌های روزمره و غیر کاری باریک‌تر از سه اینچ را باید انتخاب کرد اما نباید از 2 اینچ کمتر باشد.

کراوات باریک با پیراهن ساده یک سبک عالی روزمره است که می‌توانید آن را انتخاب کنید.

گره کراوات

انتخاب گره کراوات نیز تاثیر زیادی در تغییرات سبک افراد دارد. یک راه برای انتخاب سبک استفاده از گره کراوات است. معمولا گره کراوات باید سست و نامتقارن باشد و برای کراوات‌های باریک بهتر است از گره چهار دست استفاده کرد.

کیفیت پارچه کراوات

پارچه و جنس کراوات نیز باعث تفاوت زیادی در لباس شما می‌شود. برای انتخاب کراوات برای حضور در تجارت و روابط تجاری بهتر است از کراوات‌هایی از جنس ابریشم و با اثر براق استفاده کرد. این انتخاب برای مراسم‌های غیر رسمی اشتباه است و بهتر است انواع کراوات مات را انتخاب نمود.

استفاده از کراوات در زمان مناسب

حال که پی بردید که استفاده از کراوات لزوما برای پوشیدن در مراسم رسمی نیست و به آن محدود نمی‌شود لذا باید دریابید که دقیقا در چه زمانی هر کراوات مناسب خواهد بود. ضروری است که در مراسم عروسی یا مصاحبه شغلی و یا مکان‌هایی که به دنبال یک احساس خوب و اعتماد به نفس هستید از کراوات استفاده کنید.

با این حال، درست مانند مراسم و رویداد‌های خاص که نیاز به یک کراوات وجود دارد، این اکسسوری می‌تواند تیپ شما را به یک ظاهر قابل احترام تبدیل کند. یک کراوات فقط اکسسوری برای جلب توجه لباس شما نیست، بلکه می‌تواند به شما در موقعیت‌های مختلف نیز کمک کند.

مراسم عروسی

هر فردی در طول عمر خود تنها یک بار در مراسم عروسی خود حاضر می‌شود و بنابراین عروس و همه‌ی مهمانان از شما انتظار دارند تا در بهترین شکل ممکن ظاهر شوید. در این موارد انتخاب کراوات ضروری است زیرا در عرف جامعه این مراسم بسیار رسمی خواهد بود. یک پیراهن سفید در زیر کراوات نقره‌ای و کت و شلوار خاکستری رنگ، به نظر می‌رسد یک نگاه ظریف و تیزبینانه برای این مناسبت خاص باشد.

صرف ناهار

اگر تصمیم به رفتن به یک رستوران فانتزی برای صرف غذا دارید تا لحظاتی را با دوستان یا خانواده خود سپری کنید، کراوات بپوشید. بیشتر رستوران‌های مجلل تنها مخصوص افراد با لباس‌های متفاوت هستند لذا انتظار می‌رود تا شما نیز به دنبال آن باشید. در این مراکز پوشیدن لباس رسمی و کراوات اجباری است. بهتر است روبان یا کراوات با رنگ‌های خالص و جامد را در این روابط استفاده کنید و اگر به انتخاب رنگ آن شک دارید بهتر است کراوات سیاه را برگزینید.

مصاحبه شغلی

با نگاهی تیزبینانه در انتخاب لباس و سبک خود می‌توان در یک مصاحبه شغلی موفق گردید. به خصوص در مشاغل خاص که اهمیت زیادی برای شما دارد، انتخاب کراوات می‌تواند سرنوشت ساز باشد. احتمالا همه‌ی ما ترجیح می‌دهیم تا با یک گرمکن و کفش اسپرت به همه جا برویم اما این ایده‌ی مورد علاقه‌ی خود را باید در مصاحبه شغلی کنار بگذاریم. تلاش برای نشان دادن شخصیت و تصویر آن به کارفرما از طریق نوع لباس پوشیدن افراد مشخص می‌گردد. یک کت آبی راه راه با پیراهن آبی تیره باعث می‌شود تا شما یک حرفه‌ای باشید. اگر می‌خواهید یک تیپ فوق العاده و عالی داشته باشید از گیره کراوات غافل نشوید.

قرار اول با یک خانم

دیدار فردی برای اولین بار که تجربه‌ای از رویاروی با آن ندارید بسیار رعب آور است. اگر شما لباس مناسبی در این خصوص داشته باشید، احساس آرامش بیشتری خواهید داشت. با انتخاب یک کراوات مناسب می‌توانید یک تصویر خوب و ایده آل را از خود برای فردی که علاقه‌مند او هستید ایجاد کنید. طراحی لباس شما در این موارد نیاز به تفکر و تلاش بسیاری دارد. انتخاب یک پیراهن زرد با کراوات قرمز و وسترن خاکستری یکی از ظاهر‌های بی‌نظیر برای قرار ملاقات با یک خانم برای اولین بار است.

ملاقات با افراد جدید

استفاده از کراوات می‌تواند موقعیت مناسبی را برای رویارویی با افرادی که اولین بار به ملاقات آن می‌روید، ایجاد کند. به عنوان مثال اگر برای اولین بار به ملاقات خانواده‌ی فرد مورد علاقه‌ی خود می‌روید و یا با صاحب خانه‌ی خود قرار دارید بهتر است از یک کراوات با رنگ خنثی مثل خاکستری و یک پیراهن سفید استفاده کنید.

مراسم‌های اجتماعی

در نهایت پوشیدن یک کراوات در یک مراسم اجتماعی، شانس شما را برای رسیدن به اهدافتان تا دو برابر بیشتر می‌کند و شما را به عنوان یک فرد حرفه‌ای علاقه‌مند به برقراری ارتباط با مردم معرفی خواهد کرد. با انتخاب یک کراوات زرد رنگ نه تنها در میان جمعیت بیشتر به چشم می‌خورید بلکه شخصیت شما را مثبت و دوستانه نشان می‌دهد.

نکته آخر

تعیین زمان دقیق برای پوشیدن کت و شلوار و کراوات کاری دشوار است اما راهنمای بالا این اطلاعات را برای تشخیص انتخاب لباس در یک مناسب رسمی و غیر رسمی بیان نموده است. در این انتخاب تنها قوانین اساسی را باید دنبال کرد و به عنوان یک اکسسوری مناسب از کراوات برای ایجاد خلاقیت از رنگ و الگوی خاص استفاده نمود.

البته پوشش دادن همه‌ی روابط با یک الگوی مشخص غیر ممکن است اما تا زمانی که رنگ و سبک را درست انتخاب کنید، این اتفاق خواه ناخواه می‌افتد. بنابراین کلید اصلی در ایجاد یک تیپ و سبک مناسب، شکل گیری یک تصور خوب از شخصیت فرد در نگاه اول است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع theidleman.com

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.