معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

همان‌طور که می‌دانید یکی از کیف‌هایی که کاربرد بسیار راحتی دارد کوله پشتی است. کوله پشتی تقریباً مورد علاقه اغلب افراد و چندین گروه سنی قرار می‌گیرد. از دانش‌آموزان گرفته تا دانشجویان و کوهنوردان، همگی ترجیح می‌دهند به جای انواع متفاوت کیف‌ها از کوله پشتی استفاده کنند. کوله پشتی‌ها بسیار متنوع هستند. برخی از آن‌ها علاوه بر بندهایی که روی شانه‌ها قرار می‌گیرد، بند دیگری نیز برای دور کمر یا شکم دارند. با این تفاسیر می‌توان گفت کوله پشتی ایمن‌ترین کیفی است که تحت سخت‌ترین شرایط از دست شما نمی‌افتد و همچنان به شما می‌چسبد. از آنجا که استفاده از کوله پشتی نسبت به کیف‌های دیگر بسیار گسترده است، انواع متفاوت کمپانی‌ها به تولید این کیف پرکاربرد می‌پردازند. همچنین تنوع کوله پشتی نسبت به کیف‌های دیگر نیز بسیار بیشتر است. اگر شما هم جزو علاقه‌مندان به این کیف پرکاربرد هستید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه با ما همراه باشید. در ادامه این مقاله نمونه‌هایی از کوله پشتی‌های پرطرف‌دار را برایتان آورده‌ایم.

تاریخچه کوله پشتی

شاید برایتان جالب باشد بدانید که تاریخچه استفاده از کوله پشتی به زمان‌های بسیار دور باز می‌گردد. در آن زمان هنوز مدرسه‌ها به وجود نیامده بودند و بسیاری از کاوشگران از کیف‌هایی مانند کوله پشتی بهره می‌بردند. همچنین لازم است بدانید که اولین کوله‌پشتی نیز مربوط به مرد مومیایی یخی بود. از بقایای این کوله پشتی متوجه شدند که از خز، پوست و استخوان حیوانات ساخته شده بود.

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

هنری میریام اولین فردی بود که کوله پشتی را برای ارتش ایالات متحده امریکا طراحی کرد. این کوله پشتی بسیار پرکاربرد بود. همچنین در طراحی آن یک صفحه فلزی را برای کاهش وزن کیف به کار برده بودند. Camille Poirier مردی بود که طراحی کوله پشتی‌های نظامی را کامل‌تر کرد. کیف جدید طراحی شده یک بند روی قسمت بالایی داشت که از طریق سگک محکم می‌شد. امروز معمولاً برای سفر یا قایقرانی از این کوله ‌پشتی‌ها استفاده می‌کنند.

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاهBergman فردی بود که کوله‌پشتی‌های نوین و جالبی را با قاب‌های چوبی طراحی کرد. این کوله‌پشتی‌ها از پوست درخت غان و پارچه‌های بسیار نرم ساخته شده بودند. پارچه‌های آنها به حدی نرم بود که می‌توانستند این کوله‌پشتی‌ها را در سفر کاملاً فشرده کنند تا جای کمتری را اشغال کند. در جنگ جهانی اول نیز کوله‌پشتی‌های نظامی بهبود یافته تولید شد. این کوله‌پشتی‌ها در قسمت بالا و پایین کمر دارای بند و سگک بودند و این بندها به راحتی بسته می‌شدند. نظامیان مواد غذایی، مهمات و سایر تجهیزات ارتش را در این کوله پشتی‌ها جای می‌دانند.

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

طراحی و تولید کوله‌پشتی‌ها همچنان ادامه پیدا کرد. هر چند سال یکبار یک کوله پشتی خاص و منحصر به فرد توسط فردی معروف طراحی می‌شد. همان‌طور که گفتیم کوله پشتی‌ها تنوع بسیار زیادی دارند و اخیراً در سال ۲۰۱۸ نیز در یکی از شهرستان‌های جفرسون کوله پشتی دیجیتالی برای کودکان مدرسه طراحی شد. این کوله‌پشتی در قسمت پشتی خود دارای ردیاب بود. بعد از آن با آمدن کووید ۱۹ و خانه نشین شدن اغلب دانش‌آموزان یا دانشجویان، طراحی و تولید کوله پشتی، کمی با اختلال مواجه شد. در ادامه قصد داریم چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه را برایتان معرفی کنیم.

کوله پشتی مخصوص دانشجویان رشته عکاسی

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

این کوله پشتی به صورت ویژه برای دانشجویان رشته عکاسی طراحی شده است. اگر دانشجوی رشته عکاسی باشید، حتماً می‌دانید که استفاده از کیف دوربین ممکن است سخت باشد. حتماً شما ترجیح می‌دهید دوربین خود را در جایی از کوله پشتی قرار دهید تا هیچ آسیبی به آن وارد نشود. همچنین ممکن است برای این افراد، حمل کیف دوربین به صورت جداگانه و حمل کیفی که وسایل دانشگاه را در آن قرار می‌دهند، سخت باشد. بدین ترتیب حتماً به دنبال یک کوله‌پشتی می‌گردید که علاوه بر حمل آسان، قابلیت جای‌گذاری دوربین و وسایل دانشگاه را به خوبی داشته باشد.

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

این کوله‌پشتی تمام خواسته‌های یک دانشجوی عکاسی را برطرف کرده است. یک قسمت کناری برای جای‌گذاری دوربین در این کوله پشتی تعبیه شده است. همچنین در قسمت بالای آن فضای کافی برای قرارگیری تجهیزات جانبی موجود است. اگر به تازگی در دانشکده عکاسی قبول شده‌اید و می‌خواهید وارد دانشگاه شوید، حتماً شما هم ذوق خرید این کوله پشتی را در خودتان می‌یابید.

کوله‌پشتی‌های دخترانه

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

همان‌طور که در قبل نیز اشاره کردیم، برندهای مطرحی مانند گوچی و پرادا اقدام به طراحی کوله‌پشتی‌های ویژه‌ای کرده‌اند. این کوله‌پشتی‌ها سبکی دخترانه داشته و برای دانشگاه، میهمانی، محل کار و استفاده روزانه کارایی دارند. اغلب این کوله‌پشتی‌ها در عین سادگی از ظاهر بسیار شیک و منحصر به فردی برخوردار هستند. علاوه بر دانشگاه، دختران نوجوان نیز می‌توانند این کوله‌پشتی‌ها را برای کلاس‌های آموزشی مانند کلاس زبان استفاده کنند. کوله‌پشتی‌های دخترانه در رنگ‌ها و طرح‌های متفاوتی تولید می‌شوند. همان طور که می‌دانید رنگ صورتی و قرمز جزو پرطرف‌دارترین رنگ‌های دختران به حساب می‌آید. داشتن یک کیف با قابلیت حمل آسان و رنگی بسیار زیبا می‌تواند احساس خوبی را در دانشجویان دختر به وجود بیاورد. کوله‌پشتی‌های دخترانه گاهی اوقات ممکن است دو بند برای روی دوش و یک بند برای دور کمر داشته باشند.

کوله پشتی‌های چرخ‌دار

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

تا سال ۱۹۶۷ تنها می‌توانستید چرخ‌‌های کوچک را زیر چمدان‌ها ببینید. اما از این سال به بعد فردی به نام گرگ لو اولین کوله پشتی‌هایی که دارای محفظه داخلی و چرخ بودند را در گاراژ خود در کلرادو تولید کرد. بعد از آن کمپانی‌های متفاوتی این کوله‌پشتی‌های چرخ‌دار را طراحی و تولید کردند. کوله‌پشتی‌های چرخ‌دار نسبت به کوله‌پشتی‌های ساده حمل آسان‌تری دارند. می‌توانید آن را برای سفر، تعطیلات یا دانشگاه به کار ببرید.

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

اگر برای رفتن به دانشگاه به شهر دیگری سفر می‌کنید، انتخاب این کوله پشتی برایتان بسیار ایده‌آل به نظر می‌رسد. با توجه به چرخ‌هایی که در زیر این کیف قرار دارد، اگر وسایل زیادی را داخل آن گذاشتید و حمل آن برایتان سنگین بود، با استفاده از دسته راحت و چرخ‌ها می‌توانید آن را روی زمین حمل کنید. دسته این کوله‌ها کشویی بوده و به راحتی قابلیت باز و بسته شدن دارد. گاهی اوقات اگر یک کیف دستی نیز با خود به همراه داشتید، می‌توانید دسته این کوله پشتی را باز کرده و کیف دستی را در بالای آن جای دهید. همان‌طور که می‌بینید این کوله پشتی نسبت به کوله پشتی‌های ساده کاربرد بسیار گسترده‌تری دارد.

کوله پشتی‌های یک طرفه

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

همان‌طور که گفتیم طی سال‌ها کوله‌پشتی‌های متنوعی طراحی شدند. کوله پشتی‌های یک طرفه نیز از جمله آنها به حساب می‌آیند. این نوع کوله پشتی‌ها به جای دو بند یک بند پهن دارند. می‌توانید آن را به صورت کج و به راحتی روی کتف خود قرار دهید. جیب و بندهای استفاده شده در این کوله پشتی آن را کاملاً متمایز کرده است. اغلب این کوله پشتی‌ها دارای جیب‌های مخفی برای قرار دادن گوشی نیز هستند.

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

همچنین کوله پشتی‌های تک بند اگر توسط کمپانی‌های مطرح طراحی و تولید شده باشند، دارای بافت تنفسی برای عبور و مرور هوا هستند. در این صورت اگر آن را برای ساعت‌ها روی کتف خود ببندید، هیچ گونه تعریقی پیدا نخواهید کرد. پس استفاده از این کوله پشتی در فصل تابستان بسیار ایده آل به نظر می‌رسد. اغلب این کوله پشتی‌ها دارای ضربه گیر بوده و می‌توانید تبلت یا آی‌پد خود را به راحتی در آن جای دهید. ضربه گیر این امکان را فراهم می‌کند که هیچ نگرانی بابت زمین خوردن کیف وجود نداشته باشد؛ چرا که تبلت یا آی‌پد شما کاملاً میان ضربه گیرها محافظت می‌شود. این کوله پشتی‌ها دارای جیب بغل به شکل توری هستند. می‌توانید قمقمه یا بطری آب و چای خود را در بغل کیف جای دهید. اغلب، این کوله پشتی‌ها را برای دانشگاه یا سفرهای کوتاه بین شهری استفاده می‌کنند. لازم است بدانید که فضای داخلی کوله پشتی‌های یک طرفه نسبت به کوله پشتی‌های دو طرفه کمتر است و اگر وسایل مختصر و مفیدی دارید کوله پشتی‌های یک طرفه را انتخاب کنید.

کوله‌پشتی‌های لب تاب

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از دانشجویان نیاز داشتند که همواره لپ‌تاپ خود را به دانشگاه ببرند. آن‌ها باید از کوله پشتی استفاده می‌کردند که دارای محفظه جداگانه برای حفاظت از لپ‌تاپ می‌بود. پس از احساس نیاز به کوله پشتی برای لپ تاپ، بسیاری از کمپانی‌ها اقدام به طراحی و تولید آن کردند. کوله پشتی‌های لپ تاپ حدود ۱۰ سانت کوچک‌تر از کوله پشتی‌های معمولی هستند. همچنین آنها دارای محفظه جداگانه برای قرارگیری لپ تاپ هستند. لپ تاپ در این محفظه قرار می‌گیرد. سپس محفظه میان دو قسمت که دارای ضربه گیر است جای خواهد گرفت. این کوله‌ها دارای محفظه‌های دیگری برای قرارگیری لوازم جانبی دانشگاه مانند خودکار، دفتر یا کتاب نیز هستند.

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

می‌توانید وسایل مورد نیاز خود را در کوله‌پشتی‌های لپ تاپ جای دهید. اما توصیه می‌کنیم که در کوله پشتی‌های لپ‌تاپ، وسایل زیادی را قرار ندهید. تنها به وسایل ضروری و مورد نیاز خود اکتفا کنید؛ چرا که این کوله‌پشتی‌ها برای قرارگیری لپ تاپ، تعدادی کمی لوازم جانبی مانند شارژر لپ تاپ، فلش یا از این دست وسایل، طراحی و تولید شده‌اند. کوله‌پشتی‌های لپ‌تاپ در رنگ‌های متفاوت و مدل‌های گوناگونی در بازار موجود هستند.

برخی از آنها دارای طرح و رنگ‌های دخترانه و برخی دیگر دارای علائم اسپرت پسرانه هستند. کوله‌پشتی‌های لپ‌تاپ معمولاً از زیپ‌های با کیفیتی برخوردارند. زیپ این کیف‌ها معمولاً تا سال‌های طولانی کاملاً مقاوم بوده و کمتر آسیب می‌بیند. در بغل کوله‌پشتی‌های لپ‌تاپ معمولاً دو یا یک جیب به صورت جانبی وجود دارد که می‌توانید برخی از وسایل کوچک خود را در آن جای دهید. البته جیب‌های بغل گاهی اوقات از زیپ یا بند برای بسته شدن برخوردار نیستند. پس، از قرار دادن چیزهای کوچک مانند فلش در جیب‌های بدون زیپ خودداری کنید؛ چرا که در اثر جابه‌جایی کیف ممکن است فلش از داخل جیب به بیرون انداخته شوند. این جیب‌ها معمولاً برای قرارگیری وسایلی مانند لیوان یا فلاسک‌های کوچک طراحی شده‌اند.

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

کوله‌پشتی‌های لپ‌تاپ را به طور معمول از جنس‌های مقاوم مانند پارچه‌های ضخیم برزنتی تولید می‌کنند. اغلب این کوله‌پشتی‌ها از پارچه‌های با کیفیت ساخته می‌شوند. از آنجایی که وسایل ارزشمندی مانند لپ‌تاپ در این کوله‌پشتی‌ها جای می‌گیرد، کمپانی‌های تولید کننده این کیف‌ها سعی می‌کنند بهترین مواد اولیه را در تولید آنها به کار ببرند.

کوله‌پشتی‌های کوچک

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

کوله‌پشتی‌های کوچک را اغلب خانم‌ها برای دانشگاه یا دختران برای دبیرستان یا مهمانی به کار می‌برند. اگر وسایل زیادی را نیاز ندارید، می‌توانید این کوله‌پشتی‌ها را با خود حمل کنید. اغلب کوله‌پشتی‌های کوچک در طرح‌های فانتزی و دخترانه تولید می‌شوند. به طور معمول این کوله‌پشتی‌ها را برای پسران تولید نمی‌کنند؛ چرا که از لحاظ جثه و قد و قواره نیز برای پسران کارایی خاصی ندارد.

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

دختران دانشجو می‌توانند دفتر، کتاب، خودکار و لوازم جانبی خود را در این کیف جای دهند. همچنین جایگاه‌های جداگانه‌ای برای کیف پول یا موبایل نیز در این کوله‌پشتی‌های کوچک تعبیه شده است. کوله‌پشتی‌های کوچک از جنس‌های متفاوت چرم یا پارچه‌های گوناگون تولید می‌شوند.

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

اگر به وزن کوله پشتی و وسایل جا گرفته در آن اهمیت بسیاری می‌دهید و نمی‌خواهید کوله پشتی‌های سنگین را با خود حمل کنید، می‌توانید از کوله پشتی‌های کوچک برای دانشگاه استفاده نمایید. بسیاری از افراد، جاکلیدی‌های تزئینی و یا آویزهای سنتی را برای زیباتر شدن هر چه بیشتر این کوله پشتی‌ها به آنها آویزان می‌کنند. شما نیز بسته به سلیقه خود می‌توانید این کوله پشتی‌های کوچک را تزیین کنید.

کوله‌پشتی‌های اسپرت

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

علاوه بر کوله پشتی‌هایی که معرفی کردیم کوله پشتی‌های اسپرت نیز طرف‌داران مخصوص به خود را دارند. طراحی این کوله پشتی‌ها به صورتی است که آقایان و خانم‌ها به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند و برای جنسیت خاصی طراحی نمی‌شود. اغلب آنها رنگ‌های تیره دارند اما از جنس و کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. کوله پشتی‌های اسپرت در سایز متوسط یا بزرگ طراحی می‌شوند. می‌توانید تمام وسایل خود را در آن جای دهید. دانشجویان رشته مهندسی که گاهی اوقات باید خط کش‌های بزرگ یا وسایل از این دست را حمل کنند می‌توانند کوله پشتی‌های اسپرت را انتخاب نمایند.

کوله پشتی‌های اسپرت می‌توانند استایل شما را برای دانشگاه، ویژه و کامل کنند. اگر قصد استفاده از کوله پشتی‌های اسپرت را دارید باید استایل اسپرت را برای دانشگاه انتخاب نمایید. استفاده از کوله پشتی‌های اسپرت با لباس‌های رسمی هم خوانی ندارد. از آنجایی که این کوله پشتی‌ها سایز متوسط رو به بزرگ دارند، پس از جیب‌های زیادی نیز برخوردار هستند. می‌توانید هر جیب را به صورت جداگانه برای قرار گیری وسیله‌ای خاص در نظر بگیرید.

کوله‌پشتی‌های چرم

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

این کوله‌پشتی‌ها همان‌طور که از نامشان پیداست صددرصد از چرم ساخته می‌شوند. کوله‌پشتی‌های چرمی گاهی اوقات از چرم‌های مصنوعی و گاهی اوقات از چرم‌های طبیعی تولید می‌شوند. طرفداران محیط زیست ترجیح می‌دهند کوله‌پشتی‌های چرمی را با چرم مصنوعی خریداری کنند. اما به طور کلی این کوله پشتی‌ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. اگر یک کوله‌پشتی را با چرم طبیعی خریداری کنید برای سال‌های طولانی کوله‌پشتی به صورت پایدار و بدون آسیب باقی می‌ماند. اما ازآنجاکه این کوله‌پشتی‌ها جنس چرمی دارند ممکن است سبب ایجاد تعریق و خستگی طولانی مدت شوند.

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

برای تنوع می‌توانید کوله‌پشتی‌های چرمی را برای دانشگاه خریداری کنید. کوله‌پشتی‌های چرمی در دو مدل دخترانه و پسرانه تولید می‌شوند. بسیاری از آنها نیز حالتی اسپرت دارند و برای هر دو جنسیت قابل استفاده هستند. کوله پشتی‌های چرمی در رنگ‌های مشکی، عسلی، قهوه‌ای و از این دست رنگ‌ها وجود دارند. افراد مختلف بسته به سلیقه خود می‌توانند کوله‌پشتی‌های چرمی را انتخاب نمایند.

نکات لازم در ارتباط با خرید کوله پشتی

در خرید انواع متفاوت کوله پشتی به خصوص کوله پشتی‌های دانشجویی باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. به طور مثال زمان استفاده از کوله پشتی اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر می‌خواهید در روز برای چندین ساعت طولانی از کوله پشتی استفاده کنید، حتماً به بندهای آن دقت نمایید. کوله‌پشتی‌های دو بنده و آنهایی که دارای یک بند برای دور کمر هستند وزن کوله پشتی را در سراسر بدن پخش خواهند کرد. کوله پشتی‌ها خستگی چندان زیادی را برای شما به وجود نمی‌آورند و می‌توانید ساعت‌های طولانی بدون خستگی آنها را حمل کنید.

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

اگر فضای دانشگاه شما از وسعت بسیار زیادی برخوردار است می‌توانید کوله‌پشتی‌های ۳ بنده را انتخاب نمایید. در انتخاب کوله پشتی باید به جنس و مقاومت آن نیز توجه کنید. کوله پشتی‌هایی که از جنس مرغوب و زیپ‌های با کیفیتی برخوردار هستند، قطعاً قیمت بالاتری خواهند داشت. اما در عوض آسیب کمتری می‌بینند و برای مدتی طولانی کار شما را راه می‌اندازند. در خرید کوله پشتی به دنبال قیمت اقتصادی نباشید و سعی کنید قیمت متناسبی را برای کوله پشتی بپردازید. البته در این میان هستند برندهایی که کوله پشتی‌های اقتصادی را با کیفیت مناسب تولید می‌کنند. از جمله این برندها می‌توانیم به زارا اشاره کنیم.

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

نکته بعدی که در خرید کوله پشتی‌های دانشجویی باید به آن دقت کنید تعداد جیب‌های کوله‌پشتی است. اگر می‌خواهید کیف پول، کتاب، دفتر، گوشی موبایل، عینک یا ظرف غذا را در کوله‌پشتی خود جای دهید باید از یک کوله پشتی با تعداد جیب‌های زیاد بهره ببرید. حتماً نمی‌توانید ظرف غذا را در کنار کتاب و دفتر خود در یک جیب جای دهید؛ چرا که ممکن است مقداری از غذا هنگام حمل، روی کتاب و دفتر شما بریزد. پس تعداد جیب‌های کوله پشتی برای یک دانشجو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

همان‌طور که در قبل نیز اشاره کردیم هنگام خرید کوله‌پشتی‌های دانشجویی باید به ابعاد آن نیز توجه کنید. اگر از ابزار مهندسی مانند خط‌ کش‌های بزرگ استفاده می‌کنید حتماً کوله‌پشتی‌های سایز بزرگ مانند کوله‌پشتی‌های اسپرت را انتخاب نمایید؛ چرا که در اثر انتخاب یک کوله پشتی کوچک به علت جا نشدن وسایل شما در آن، این کوله‌پشتی کاملاً بی استفاده خواهد ماند و در این صورت هزینه خود را هدر داده‌اید. در انتخاب کوله پشتی‌های دانشجویی باید به اندازه و فرم هیکل خود نیز توجه کنید. قطعاً فردی با جثه زنانه و کوچک نمی‌تواند یک کوله پشتی بزرگ و اسپرت را با خود حمل کند. همچنین استایل این فرد در این حالت بی‌نظم خواهد شد.

معرفی چند کوله پشتی مخصوص دانشگاه

سخن آخر

تا اینجای مقاله سعی کردیم انواع متفاوت کوله‌پشتی‌های دانشجویی را برایتان معرفی کنیم. در ابتدای مقاله تاریخچه‌ای از کوله‌پشتی‌ها را برایتان آوردیم تا بدانید که این کیف‌های پرکاربرد قدمت بسیار طولانی دارند و تنها در سال‌های اخیر، طراحان توانستند مدل‌های آن را متنوع‌تر کنند و بسته به نیاز مشتریان، تغییراتی را در کوله پشتی به وجود بیاورند. به طور کلی پزشکان استفاده از کوله پشتی‌های یک‌طرفه را برای سلامتی کتف‌ها توصیه نمی‌کنند. اما با این وجود اگر کوله پشتی‌های یک طرف کارتان را راه می‌اندازد، می‌توانید آنها را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *