راهنمای خرید لباس با توجه به رنگ پوست

راهنمای خرید لباس با توجه به رنگ پوست

شاید در ظاهر خرید لباس کار ساده‌ای به نظر بیاید. اما اگر به جزئیات آن توجه کنید متوجه خواهید شد که خرید لباس گاهی اوقات سخت می‌شود. برای آنکه بتوانید زیباترین استایل را به وجود بیاورید، باید شناخت کاملی از فرم بدن خود، رنگ پوست و مو و مطابقت داشتن لباس‌های متفاوت با بدنتان به دست بیاورید. لازم است بدانید که هر فردی رنگ پوست مخصوص به خود را دارد. گاهی، برخی از رنگ‌ها فقط با پوست‌های خاصی مطابقت دارند، بنابراین هر فردی متناسب با رنگ پوست خود می‌تواند لباس‌هایی با رنگ‌های خاص را انتخاب کند تا بیشترین تناسب و تطابق با رنگ پوست و رنگ لباس به وجود بیاید. در این مقاله قصد داریم جزئیات بیشتری در ارتباط با خرید لباس با توجه به رنگ پوست برایتان بیان کنیم. پیشنهاد می‌کنیم چند دقیقه از وقت خود را به مطالعه این مقاله اختصاص دهید.

شناخت رنگ پوست

راهنمای خرید لباس با توجه به رنگ پوست

برای اینکه بتوانید لباس متناسب با رنگ پوست خود را خریداری کنید، ابتدا باید به طور کامل رنگ پوستتان را تشخیص دهید. برای این کار راه‌های متفاوتی وجود دارد. شاید با خود فکر کنید که حتماً نوع رنگ پوست خود را می‌دانید. اما گاهی اوقات شناخت شما کاملاً اشتباه است و پس از انجام دادن مراحلی متوجه می‌شوید که رنگ پوستتان آن طور که فکر می‌کردید، نیست. به طور کلی رنگ پوست برای افراد مختلف در سه گروه سرد، گرم و خنثی قرار می‌گیرد.
برای خرید لباس به دنبال رنگ‌هایی باشید که در پوست شما یافت می‌شود. به طور مثال ته‌رنگ زرد، هلویی و طلایی در پوست‌هایی با رنگ گرم یافت می‌شود. در حالی که رنگ‌های قرمز، صورتی و آبی در پوست‌های سرد بیشتر مشاهده شده است.

روش‌های تشخیص رنگ پوست

1- در روش اول باید به مچ دست خود نگاه کنید. مچ دست، جایگاهی است که رگ‌ها به خوبی در آن‌جا خود را نشان می‌دهند. اگر رگ‌های شما به رنگ آبی یا بنفش است، یعنی پوست شما تناژ سرد دارد و اگر رگ‌ها را سبز می‌بینید یعنی پوست شما به رنگ گرم است.

راهنمای خرید لباس با توجه به رنگ پوست
2- روش بعدی تشخیص رنگ پوست با استفاده از قرار گرفتن آن در معرض نور خورشید است. افرادی که با قرار گرفتن در معرض نور خورشید به جای سوختگی، برنزه می‌شوند یعنی رنگ پوستشان گرم است. افرادی که بر اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید پوستشان به شدت حالت سوختگی پیدا می‌کند یعنی رنگ پوست سردی دارند. البته به صورت استثنا برخی از افراد دارای رنگ پوست سرد نیز بر اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید حالت برنزه پیدا می‌کنند. اما این مورد کاملاً کم‌یاب است. همچنین افراد دارای رنگ پوست خنثی نیز ممکن است در گروه افراد برنزه یا در گروه افرادی که پوستشان سوخته است قرار بگیرند.

راهنمای خرید لباس با توجه به رنگ پوست
3- روش بعدی استفاده از یک تکه کاغذ سفید است. جلوی آینه بایستید و یک تکه کاغذ سفید را کنار صورت خود قرار دهید. مقایسه کنید که پوست شما در کنار کاغذ سفید چگونه به نظر می‌رسد. اگر پوست شما مایل به زرد یا قهوه‌ای روشن به نظر میرسد یعنی پوستی با رنگ گرم دارید. اگر پوست شما ته رنگ صورتی، آبی یا هلویی دارد یعنی رنگ پوستتان سرد است. همچنین اگر ته رنگ خاکستری را در پوست خود نسبت به کاغذ مشاهده کردید یعنی دارای پوستی خنثی هستید. اگر جوش، آکنه یا لکه‌های پوستی بسیاری بر روی پوست صورت شما قرار دارد و یا پوست صورتتان بسیار قهوه‌ای و برنزه به نظر می‌رسد، می‌توانید از یک دوست بخواهید که آزمایش کاغذ را در مقایسه با چین پشت گوش شما انجام دهد تا بتوانید گرمی و سردی پوستتان را تشخیص دهید.

راهنمای خرید لباس با توجه به رنگ پوست
4- رنگ چشم‌های افراد نیز آسان‌ترین روش برای تشخیص رنگ پوست آنها است. البته این روش به طور صد در صدی جواب نمی‌دهد و گاهی اوقات استثنائاتی در آن وجود دارد. چشم‌های آبی، خاکستری و سبز متعلق به افرادی هستند که رنگ پوستشان تن سردی دارد. در مقابل، چشم‌های قهوه‌ای، فندقی یا کهربایی متعلق به افرادی هستند که رنگ پوست آنها گرم است.
5- روش بعدی نگاه کردن به موهای طبیعی افراد است. افراد دارای رنگ پوست گرم معمولاً موهایشان ته رنگ قرمز، نارنجی یا زرد دارد و افراد دارای رنگ پوست سرد، ته رنگ نقره‌ای یا خاکستری را در موهای خودشان دارند.
6- اگر هیچ کدام از این روش‌ها روی شما جواب نداد. یعنی پوست شما خنثی است و ته رنگ گرمی و سردی در آن وجود ندارد. اکثر لباس‌ها با رنگ‌های متفاوت به پوست‌های خنثی می‌آیند.
7- اگر با هیچ کدام از این روش‌ها نتوانستید گرمی یا سردی رنگ پوست خود را تشخیص دهید، می‌توانید به افراد مشهور و سلبریتی‌ها نگاه کنید. در صورتی که رنگ مو یا رنگ پوست این افراد با شما مشابهت داشته باشد، رنگ لباس‌هایی را که آنها انتخاب می‌کنند را انتخاب کنید تا زیبایی‌تان دو چندان شود. به طور معمول افراد سلبریتی و مشهور، گرمی یا سردی رنگ پوست خود را کاملاً می‌شناسند و مطابق با آن رنگ، لباس‌هایشان را انتخاب می‌کنند.

راهنمای خرید لباس با توجه به رنگ پوست

مطابقت داشتن جواهرات با رنگ پوست

علاوه بر رنگ لباس، تطابق داشتن رنگ جواهرات نیز با رنگ پوست از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ چرا که طلا و جواهرات در تماس مستقیم با پوست قرار می‌گیرند. افرادی که رنگ پوست گرمی دارند، بهتر است جواهراتی با رنگ زرد و طلایی را انتخاب کنند و افراد دارای رنگ پوست سرد نیز بهتر است جواهرات نقره‌ای رنگ را برای استفاده انتخاب نمایند.

راهنمای خرید لباس با توجه به رنگ پوست

چه رنگ لباسی برای چه نوع پوستی مناسب است

اگر رنگ پوست گرمی دارید، پس افراد مشهوری مانند کلر دینز، جسیکا آلبا، کیم کارداشیان و بیانسه نیز مثل شما هستند. برای شما بهترین رنگ‌ها می‌تواند بازتاب غنی از طبیعت باشد. افراد با رنگ پوست گرم باید رنگ‌هایی مانند قرمز، هلویی، مرجانی، کهربایی، طلایی و زرد را مورد استفاده قرار دهند. البته زیتونی و رنگ‌های ترکیبی مانند بنفش و قرمز نیز می‌تواند شما را بسیار زیبا کند. رنگ‌هایی مانند کاپوچینو، کرم و خاکستری نیز مناسب شما هستند. از جواهراتی مانند آمیتیس، یاقوت کبود و جواهراتی که رنگ سرد مانند آبی یخی دارند، اجتناب کنید. مصرف این جواهرات برای پوست‌هایی که رنگی گرم دارند، هیچ‌گونه زیبایی ندارد.

راهنمای خرید لباس با توجه به رنگ پوست
اگر پوست سردی دارید، افراد مشهور به عنوان الگوی شما شامل کیت بلانشت، نیکول کیدمن، میندی کالینگ و لوپیتا نیونگو می‌شوند. بهترین رنگ‌ها برای این افراد از اعماق اقیانوس و اعماق زمستان الهام می‌گیرد. رنگ‌های بسیار سرد می‌توانند افرادی که دارای پوستی سرد هستند را بسیار جذاب نشان دهند. آبی یخی، آبی روشن، زمردی و بنفش تیره برای این افراد بسیار مناسب است. یاقوتی، قرمز براق، زرد کم‌رنگ نیز می‌تواند شما را جذاب‌تر کند. خاکستری، سفید روشن و سرمه‌ای جزو رنگ‌های خنثی به حساب می‌آیند و برای افراد با پوست سرد نیز قابل استفاده هستند. استفاده از این رنگ‌ها تغییرات منحصر به فردی را در شما به وجود می‌آورد. قرمز گوجه ای و زرد اصلا برای این افراد مناسب نیست.

انتخاب لباس مناسب با رنگ پوست
رنگ خنثی پوست شما با جولیان مور، آنجلینا جولی، جولیا رابرتز و کری واشنگتن مطابقت دارد. افرادی که دارای رنگ پوست خنثی هستند هر رنگی که مورد علاقه آنها باشد را می‌توانند با خیال راحت استفاده کنند. البته این افراد بهتر است به جای رنگ‌های بسیار روشن از نسخه‌های ملایم یا تیره‌تر نوع خاصی از رنگ‌ها بهره بگیرند. رنگ‌هایی مانند صورتی غبارآلود، سبز یشمی، زرد ذرتی یا آبی مردابی را انتخاب کنید. همچنین رنگ‌های سفید، قهوه‌ای، خاکستری متوسط و مشکی نیز برای شما بسیار عالی به نظر می‌رسد. رنگ‌های خیلی جیغ مانند آبی کاربنی یا سرخابی ممکن است برای شما مناسب نباشد و البته در این میان استثنا هم وجود دارد. رنگ‌های قرمز اناری و قرمز گوجه‌ای برای افراد دارای رنگ پوست خنثی بسیار عالی به نظر می‌رسد و در شگفت‌انگیز نشان دادن ظاهر آنها کمک بسیاری می‌کند.

انتخاب رنگ لباس مناسب با رنگ پوست

چه رنگ‌هایی با هر سه گروه از پوست مطابقت دارند

لازم است بدانید تعداد انگشت‌شماری از رنگ‌ها وجود دارند که با هر تناژی از پوست مطابقت داشته و مورد استفاده هر سه گروه قرار می‌گیرد. این رنگ‌ها می‌توانند تعادل کاملی را میان گرم و سرد ایجاد کنند. این تعادل تضادی را با تناژ پوست به وجود نمی‌آورد. به طور مثال سفید خالص به پوست‌های گرم، سرد و خنثی می‌آید. اگر پیراهن سفیدی را به تن کردید و متوجه شدید که این پیراهن به شما نمی‌آید، حتماً خود را در نور طبیعی نگاه کرده و از سفید بودن پیراهن خود مطمئن شوید؛ چراکه رنگ سفید خالص با تمام پوست‌ها مطابقت دارد.
رژ گونه‌های رنگ روشن مانند نارنجی بسیار کم‌رنگ یا هلویی با تمام پوست‌ها مطابقت دارند و می‌توانند درخشش را در پوست‌های گرم، سرد یا خنثی به وجود بیاورند. رنگ‌های سبز و آبی خالص نیز می‌توانند در فصل تابستان و بهار توسط تمام پوست‌ها استفاده شوند. افراد دارای پوست برنزه اگر می‌خواهند پوستشان تیره‌تر نشان داده شود، می‌توانند از بنفش، بادمجانی یا زرد و نارنجی استفاده کنند.

راهنمای خرید لباس با توجه به رنگ پوست

سخن آخر

بعد از مطالبی که ذکر کردیم احتمالاً می‌توانید نوع پوست خود را تشخیص داده و لباس‌های متناسب با رنگ پوست خود را خریداری کنید. بعد از مطالعه این مقاله حتماً متوجه شده‌اید که افراد دارای رنگ پوست سرد بهتر است رنگ‌های روشن مانند کرم را استفاده نکنند؛ چرا که رنگ پوست سرد آنها را بی‌روح نشان می‌دهد. در انتخاب رنگ لباس خود دقت زیادی را به عمل آورید تا بتوانید بهترین لباس را که تطابق زیادی با تناژ پوست شما دارد خریداری کنید. در انتخاب رنگ لباس به نوع فصل‌، سرما و گرمای هوا نیز توجه کنید. بهتر است در فصل‌های سرد رنگ‌های تیره را انتخاب نمایید و در فصل‌های گرم رنگ‌های روشن را انتخاب کنید. نکاتی که گفتیم بسیار حائز اهمیت هستند. اما در هر صورت اگر به رنگی علاقه‌مندید که به تناژ پوست شما نمی‌آید، می‌توانید قید همه نکاتی را که گفتیم بزنید و آن لباس را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *