6 اشتباه لباس پوشیدن در اولین قرار عاشقانه

وقتی بحث از قرارهای عاشقانه به میان می‌آید، اولین‌ها همیشه پر تنش و استرس‌زا هستند. افراد غالبا به این موضوع فکر می‌کنند که باید چه لباسی بپوشیند و یا چگونه صحبت کنند تا فرد مورد علاقه‌اشان را بیشتر تحت تاثیر قرار دهند. به همین علت نیز هستند که آقایان و خانم‌ها هر دو برای اولین قرار سعی در بیشترین تاثیر گذاری هستند، زیرا طبق گفته‌ی روان‌شناسان، قرار اول معمولا تعیین کننده‌ی ادامه‌ی رابطه می‌باشد پس به هیچ عنوان نباید از آن به سادگی عبور کرد. قبل از قرارهای عاشقانه معملا افراد به این فکر می‌کنند که باید راجع‌به چه مسائلی صحبت کنند؟ طرف مقابل را چه نوع استایل و ظاهری بیشتر جذب خواهد کرد؟ چه نوع غذایی را برای سفارش در اولین قرار انتخاب کنم؟ این سئوال‌ها برای این پیش می‌آید تا برای هر سناریو‌ایی به طور کامل آماده باشیم تا علاوه بر این‌که اعتماد به نفس بیشتری در قرار اول خود داشته باشیم، بتوانیم به راحتی شرایط را تحت کنترل بگیریم تا به بهترین نحو ممکن قرار را هدایت کرده باشیم. اما بهتر است خیلی به اشتباهاتی که ممکن است در طول قرار به وجود بیاید فکر نکنید و بگذارید همه‌چیز طبق روال عادی و نرمال بدون کوچک‌ترین تنشی برای شما پیش برود.

اما در این میان نکاتی هم هست که شما با رعایت آن‌ها می‌توانید تا حدی کنترل شرایط قرار را به دست بگیرید. به هر حال هر فردی دوست دارد تا در قرار اول بهترین و بیشترین تاثیر ممکن را در فرد مقابل داشته باشد که این مووضع کاملا امری نرمال و منطقی به حساب می‌آید. برای مثال برخی از خانم‌ها به علت داشتن قد بلند، بیشتر از هر چیزی دغدغه‌ی تفاوت قد را دارند و بیشتر تمرکزشان در آن روز روی انتخاب کفش پاشنه تختی است که بتواند به اندازه‌ی کفش‌های پاشنه بلند به آن‌ها جذابیت هدیه کند. اما نکته‌ای که در این میان حتما باید به خاطر داشته باشید این است که سعی کنید کاملا راحت و ورژن واقعی خودتان باشید. به هیچ‌وجه سعی نکنید برای تحت تاثیر قرار دادن، در لباس‌هایی که با آن‌ها راحت نیستید قرار بگیرید.

قوانین بسیار زیادی را ممکن است تا به حال در خصوص نوع پوشش در اولین قرار شنیده و یا خوانده باشید اما در نهایت باید لباسی را مورد انتخاب قرا دهید که شما را به ورژن بهتری از خودتان تبدیل می‌کند و در آن بسیار راحت هستید. در این مقاله قصد داریم چند نکته در مورد اولین قرار که خانم‌ها باید رعایت کنند را مطرح کنیم که همگی توسط کارشناسان روابط عاطفی و مد مورد تایید قرار گرفته‌اند. پس با ما همراه باشید.

1- لباسی خارج از روتین لباس‌های روزمره‌ی خود انتخاب کنید

قطعا پوشیدن شلوار جین‌هایی که هر روز به تن می‌کنید، ایده‌ی خوبی برای اولین قرار عاشقانه‌ی شما نیست زیرا ممکن است بر اثر زیاد پوشیده شدن، کهنه و یا حتی نخ کش شده باشند. توصیه ما به شما پوشیدن لباس تازه و تقریبا نو می‌باشد. کارشناس روابط عاطفی یعنی Chiara Atik که نویسنده‌ی کتاب قرارهای مدرن : راهنمای کامل (Modern Dating: A Field Guide) می‌گوید:

یکی از راه‌هایی که به سرعت باعث جذابیت شما می‌شود نوع لباس پوشیدن شما می‌باشد. البته باید به خاطر داشته باشید که نحوه‌ی انتخاب لباس قبل از هر چیزی تاحدودی بیان‌گر نوع شخصیت شما نیز است پس در انتخاب آن نهایت دقت را داشته باشید. این‌که لباس شما چه قیمتی دارد یا حتی برند است یا نه، اهمیت چندانی ندارد اما به این نکته توجه داشته باشید که حتما سایز شما باشند و به بهترین شکل ظاهر شما را تکمیل کنند. تحقیقات نشان داده است که مردم احساس اعتماد به نفس بیشتری در لباس‌هایی که درست سایز تنشان است دارند. متاسفانه هنوز هم برخی از افراد هستند که خیلی به نحوه‌ی لباس پوشیدن خود در اولین قرار اهمیت نمی‌دهند.

2- در اولین قرار عاشقانه‌ی خود بیش از حد مضطرب و نگران نباشید

Laurie Davis موسس و مدیر عامل EFlirt Expert می‌گوید که هرگز نباید بیش از حد در مورد لباسی که قرار است بپوشید، نگران باشید. چیزی که در قرارهای بعدی می‌پوشید از اهمیت بیشتری برخوردار است. ظاهر و لباسی که در قرارهای بعدی خود انتخاب می‌کنید به مخاطب شما نشان می‌دهد که دقیقا در مورد وی چه حسی دارید. برای مثال اگر متوجه شدید که کمتر به نوع لباس پوشیدن خود اهمیت می‌دهید، این بدین معناست که با پارتنر خود احساس راحتی بیشتری دارید.

3- انتخاب‌های بیش از حد افراطی در پوششتان را کنار بگذارید

هنگام انتخاب اکسسوری یا لباستان حتما سلیقه‌ی خود را اولویت قرار دهید اما اگر در مورد پوشیدن لباس یا اکسسوری‌ای شک داشتید، توصیه‌ی ما به شما این است که آن قطعه را به طور کل کنار بگذارید و به خاطر داشته باشید که جذابیت در سادگی است. استایل شلوغ و پیچیده در اولین قرار خیلی جذاب به نظر نخواهد رسید.

Lauren Conrad در مورد انتخاب نوع لباس پیشنهاد می‌دهد:

سعی کنید از رنگ‌های خنثی استفاده کنید، مخصوصا اگر اولین قرار عاشقانه‌ی شما می‌باشد. توصیه‌ی من به شما این است که یک دست شلوار جین مشکلی یا لگ سیاه رنگ را به همراه کت یا رویی سفید و ابریشمی ست کنید. به خاطر داشته باشید که ترکیب این دو رنگ همیشه جذابیت خود را حفظ خواهد کرد و در نهایت نیز با انتخاب یک رژ لب دلخواه استایل خود را به جذاب‌ترین و ساده‌ترین شکل ممکن تکمیل کنید.

4- نوع لباس خود را با توجه به مکان قرار هماهنگ کنید

برای مثال اگر اولین قرار خود را در یک کافه یا سینما گذاشته‌اید از پوشیدن لباس‌های خیلی رسمی به شدت اجتناب کنید این نوع لباس‌ها تنها باعث می‌شود تا هم خودتان و هم طرف مقابلتان کمی معذب شود. سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که علاوه بر این‌که راحت است، با موقعیت مکانی قرارتان هم کاملا تطبیق داشته باشد. به یاد داشته باشید هر حسی که در طول قرار نسبت به خودتان داشته باشید، قطعا به طرف مقابلتان نیز انتقال پیدا می‌کند پس اگر در لباسی احساس ناراحتی کردید و یا پوشش اشتباهی را برای خود انتخاب کنید، علاوه بر خودتان، شخص مقابل را نیز معذب و ناراحت کردید.

 

5- در اولین قرار عاشقانه‌ی خود از آرایش‌های افراطی به شدت پرهیز کنید

سعی کنید در روز قرار یک آرایش کاملا طبیعی در عین حال زیبا داشته باشید. استفاده‌ی بیش از حد از لوازم آرایشی برای شخص مقابلتان جز زنندگی و عدم اعتماد به نفس شما، پیغام دیگری نخواهد داشت. برای مثال اگر از رژ لب به مقدرا زیاد استفاده کنید، در حین صحبت ممکن است به دندانتان بچسبد و صحنه‌ی ناخوشایندی را ایجاد کند و یا حتی استفاده‌ی بیش از حد از لوازم آرایش اکلیلی ممکن است تمام لباستان (و یا حتی میز رستوران!) را پر از اکلیل کند.

Jules Sebastian، استایلیست شخصی به یاهو در این باره می‌گوید:

تعادل را در استایل و آرایش خود رعایت کنید. سعی کنید آرایشتان نه بیش از حد و نه خیلی کم باشد. به خاطر بسپارید که فرد مورد علاقه‌اتان در روز قرار ملاقات، بیشتر به صورت شما خیره خواهد شد، آرایش بیش از حد شما تنها باعث می‌شود تا حواس او به طرز ناخوشایندی پرت شود! این نکته را هرگز دست کم نگیرید.

6- در طول قرار، روی رفتار خودتان تمرکز کنید

ممکن است برای هر کسی در طول قرار ملاقات، حادثه‌ی غیر منتظره به وجود بیاید و دست کم همه‌ی ما یک بار این موضوع را تجربه کرده‌ایم. توصیه‌ی ما به شما این است که در کمال خونسردی و تسلط به خودتان به جای اضطراب و نگرانی، از مخاطب خود عذرخواهی کرده و به سمت سرویس بهداشتی رفته و مشکل به وجود آمده در لباس یا آرایشتان را در کمال آرامش حل کنید.

Yvonne Allen مشاور روابط می‌گوید:

در این شرایط به جای استرس، به یاد بیاورید که همه‌ی ما انسان هستیم. اگر سرویس بهداشتی در اطراف شما وجود دارد، در کمال ارامش عذرخواهی کرده و هرکاری که می‌توانید برای حل مشکل به وجود آمده انجام دهید. اگر مشکلی که به وجود آمده است به وضوح برای شخص مقابل آشکار باشد، به خاطر بسپارید که صداقت بهترین واکنش نسبت به موضوع پیش آمده، می‌باشد. پس در نهایت اعتماد به نفس موضوع را در میان بگذارید و هرگز از آن خجالت نکشید.

امیدواریم که نکات ذکر شده تا حد ممکن به شما در اولین قرار ملاقات عاشقانه‌تان کمک کرده باشد تا کمتر استرس داشته باشید. در نهایت به این نکته توجه داشته باشید که باید لباسی را بپوشید که بیشتر از هر چیزی در آن راحت هستید و باعث اعتماد به نفس شما می‌شود. شاید این حرف کلیشه به نظر بیاید اما کاملا حقیقت دارد: مهم‌ترین چیز این است که در اولین قرار و برخورد با شخص مقابل خودتان باشید، همین کافیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *