راهنمای ترکیب پیراهن و کراوات با یک الگوی مناسب

استفاده از جزئیات مختلف به کت و شلوار سبب می‌شود تا لباس شما جذاب‌تر شود اما نکته‌ای که بسیاری از مردان با آن درگیر هستند، این است که از ترکیب کت و شلوار با پیراهن و کراوات خود مطمئن نیستند. هنگامی که تعدادی الگو به این ترکیب اضافه می‌شود، این انتخاب سخت‌تر خواهد شد. از این رو در ادامه چند راهنمایی مفید بیان شده است که به راحتی می‌تواند یک نگاه فوق العاده و جذاب را برای شما به ارمغان بیاورد. با بپوش رو همراه باشید.

هنگام اضافه کردن یک الگو در کمد لباس خود چند چیز برای فکر کردن به آن وجود دارد. در ابتدا این مهم است که از ترکیب ساده شروع کنید. بنابراین سعی کنید از الگو‌های کوچکتر مانند نوار‌های نازک یا نقاط ریز یا چاپ‌های ساده روی بافت لباس خود بهره ببرید.

تطبیق رنگ‌ها می‌تواند یکی از ترفند‌های مهم باشد که باید در نظر گرفته شود. بر روی رنگ‌های برجسته باید تمرکز کرده و با دیگر رنگ‌ها آن‌ها را تکمیل نمود. بهترین راه استفاده از چرخ رنگ است و اگر مطمئن نیستید که کدام رنگ‌ها با یکدیگر بهتر ترکیب می‌شوند استفاده از این روش ساده‌تر است. در هر صورت سعی کنید همه چیز را ساده نگه دارید و مطمئن شوید که ترکیب کت و شلوار با کراوات و پیراهن شما در ساده‌ترین حالت ممکن است و کنتراستی با یکدیگر ندارد.

در نهایت شما باید از یک الگوی اصلی و مرکزی در انتخاب لباس خود بهره ببرید. به عنوان مثال اگر لباس‌های ضخیم می‌پوشید می‌بایست این الگو در ترکیب کراوات و پیراهن شما نیز به چشم بخورد. با این حال قوانین اصلی انتخاب و ترکیب این لباس‌ها با یکدیگر در ادامه آورده شده است و به همین خاطر تمام چیز‌هایی که لازم است درباره ترکیبات کراوات و پیراهن خود با یک کت و شلوار بدانید، بیان شده تا به یک ترکیب فوق العاده و شگفت انگیز دست یابید.

چطور لباس مناسب بپوشیم؟

این که تنها از لباس‌های رنگی ساده در تمامی طول سال بپوشیم، کمی کسل کننده است. بنابراین اضافه کردن یک الگو به لباس می‌تواند این ترکیب را تغییر دهد. انواع مختلفی از لباس‌های الگو‌دار در همه‌ی طرح‌ها وجود دارد و در رنگ‌های مناسبی قرار می‌گیرند که می‌توانند در ماه‌های زمستان و یا تابستان پوشیده شوند.

لباس‌های راه راه

بسیاری از مردان از انتخاب یک کت و شلوار راه راه دوری می‌کنند زیرا بر این عقیده‌اند که این لباس کمی قدیمی به نظر می‌آید. مسلما این باور اشتباه است و با چند راهنمایی ساده می‌توانید در سبک‌های کلاسیک و معاصر از این لباس استفاده کنید.

نکته کلیدی این است که از نوار‌های نازک روی این کت و شلوار استفاده نمایید. همچنین خطوط سفید یا راه راه رنگی که با رنگ اصلی کت و شلوار کمی متفاوت است، مناسب خواهد بود. این انتخاب گزینه‌ای مناسب برای مردان با قد کوتاه است زیرا نوار‌های عمودی باعث می‌شوند تا شما قد بلند‌تر نشان داده شوید.

لباس‌های پلاستیکی

این الگو اغلب در کت و شلوار‌های ورزشی دیده می‌شود و همچنین به طور سنتی در روی پارچه‌های پشمی نیز به چشم می‌خورد و یک گزینه عالی زمستانی به شمار می‌رود. مطابقت رنگ‌ها با این کت و شلوار کمی دشوار است اما مهم‌ترین نکته در این لباس آن است که مطمئن شوید که کت و شلوار را در یک رنگ تیره خریداری می‌کنید. آبی و سورمه‌ای، رنگ‌های ذغالی و مشکی یا سبز تیره گزینه‌های مناسبی خواهند بود.

الگو‌ها را روی پیراهن خود حفظ کنید و از کراوات تا حد ممکن کم رنگ استفاده نمایید تا بیش از اندازه لباس‌تان را تماشایی و جذاب نشان دهد.

لباس‌های چهار خانه

به طور قطع برای مردانی که به دنبال دنیای مد و فشن هستند این نگاه جذاب‌تر است و یک ترکیب اروپایی به شمار می‌رود. در این الگو شما به ندرت از یک ترکیب کامل کت و شلوار استفاده می‌کنید و ممکن است تغییراتی را درون این ترکیب رسمی و کلاسیک ایجاد نمایید. بهتر است از الگو‌های ظریف در یک مقیاس کم برای پیراهن و کراوات خود استفاده نمایید زیرا که لباس‌های چهار خانه بسیار بزرگ هستند.

لباس‌های Houndstooth

این لباس از جمله پارچه‌های زمستانه است که معمولا بر روی یک ژاکت و یا یک پالتو یا یک کت و شلوار کامل دیده می‌شود. این الگو را در لباس‌های ساخته شده از پشم و تودو می‌توان دید. پیراهن نازک راه راه با یک پیراهن بلوک در یک رنگ عمیق با کراوات راه راه در این الگو زیبا‌تر به نظر می‌رسد.

روش ترکیب رنگ و الگو

زمانی که برای ترکیب رنگ و الگو اقدام می‌نمایید بهتر است نکات ساده زیر را نیز دنبال کنید:

یک گزینه آسان برای مطابقت رنگ با الگو این است که اگر از یک کت و شلوار چهار خانه و یا پیراهن استفاده می‌کنید بهتر است الگوی راه راه را با آن ترکیب نمایید.

کت و شلوار یا پیراهن باید با رنگی جزئی در کراوات شما ست باشد. به عنوان مثال اگر شما به دنبال پوشیدن یک پیراهن آبی رنگ هستید بهتر است یک کراوات را انتخاب کنید که دارای رنگ آبی یا نقاط آبی رنگ درون آن باشد.

از یک قیاس برای جفت کردن یک الگو یا الگو‌های دیگر استفاده کنید. اگر لباس یا کت و شلوار شما دارای یک الگوی پنجره‌ای بزرگ می‌باشد بهتر است از الگوی کوچک و ظریف در پیراهن یا کراوات خود استفاده کنید.

از پوشیدن اقلام چند گانه با یک الگوی مشابه و یک اندازه در همان رنگ اجتناب کنید زیرا لباس شما بیش از حد شلوغ نشان داده خواهد شد.

اگر می‌خواهید رنگ لباس خود را نیز در کراوات خود استفاده کنید بهتر است جنس آن را تغییر دهید. انتخاب یک جنس پشمی یا پنبه‌ای برای اضافه کردن بافت به لباس شما مناسب خواهد بود.

ترکیب رنگ‌های کراوات با پیراهن سفید

یک پیراهن سفید شبیه یک بوم نقاشی خالی است که با هر کراوات رنگی ترکیب خواهد شود و بیش از آنچه تصور کنید به لباس‌های شما تنوع خواهد بخشید. از یک پیراهن کلاسیک آکسفورد سفید استفاده کنید و از ترکیب رنگ و الگوی خود لذت ببرید. پیراهن سفید از جمله انتخاب‌های واضح برای ترکیب‌های شلوغ است که بدون فکر نیز می‌توان از آن استفاده نمود.

ترکیب رنگ‌های کراوات با پیراهن یا کت و شلوار آبی

یک پیراهن آبی یکی از جایگزین‌های عالی برای پیراهن‌های سفید به شمار می‌رود. این رنگ به اندازه رنگ سفید محافظه کارانه و رسمی به شمار می‌رود اما یک جلوه رنگ را به لباس اضافه می‌کند. رنگ آبی طیف وسیعی از سایه رنگ‌ها را در بر می‌گیرد که با تن پوست و رنگ مو‌های مختلف ترکیب خواهد شد. انتخاب کراوات عالی برای پیراهن آبی، رنگ سبز تیره است که با الگوی راه راه یا نقطه نقطه وجود دارد. همچنین پیراهن آبی تیره نیز با رنگ‌های خاکستری، قرمز و حتی مشکی و ذغالی نیز ترکیب می‌شود.

پیراهن و کراوات ترکیبی برای یک کت و شلوار مشکی

یک پیراهن سفید با یک کت و شلوار مشکی احساس بی‌نظیر و ظریفی را برای افراد ایجاد می‌کند. اکثر رنگ‌ها با یک کت و شلوار مشکی ترکیب می‌شوند اما رنگ سفید یک رنگ پایه و با تفاوت واضح به شمار می‌رود. هنگامی که با یک کت و شلوار مشکی یک پیراهن سفید پوشیده می‌شود، هر ترکیب رنگ و الگویی از کراوات را می‌توان برای آن استفاده نمود.

این ترکیب به خوبی کار می‌کند و زمانی که رنگ‌های ترکیبی در کراوات با رنگ مشکی پیراهن ترکیب می‌شوند، رنگ‌ها معکوس خواهند شد. اما استفاده بیش از حد از یک رنگ شما را تبدیل به گانگستر می‌کند و بنابراین نباید یک کراوات سفید را با یک و شلوار و پیراهن مشکی استفاده نمود. همچنین زمانی که شما از کت و شلوار مشکی استفاده می‌کنید می‌بایست در سایر لباس‌های خود از هر چیز ابریشمی و براق بپرهیزید.

اگر روی کت و شلوار شما طراحی‌هایی وجود دارد به عنوان مثال کت و شلوار مشکی با نوار‌های سفید و ظریف، با این ترکیب بهتر است پیراهن راه راه بپوشید. در غیر این صورت اگر یک الگوی متفاوت انتخاب کنید، ترکیب پیراهن چندان مناسب نخواهد بود.

زمانی که به دنبال انتخاب کت و شلوار مشکی با رنگ کراوات بنفش هستید بهتر است از رنگ تیره‌تر بنفش برای پیراهن خود استفاده کنید.

همچنین اگر مایل به انتخاب یک پیراهن راه راه یا بلوک رنگی یا خطوط مورب یا افقی هستید، تنها باید اطمینان حاصل کنید که نوار‌های به کار رفته در این الگو گسترده‌تر از کت و شلوار هستند.

ترکیب آبی و سورمه‌ای

هنگامی که کت و شلوار آبی رنگ در یک ترکیب استفاده می‌شود تعدادی گزینه عالی برای پیراهن وجود خواهد داشت. کار سفید با آبی کاملا با هم ترکیب می‌شود و کمی کلاسیک‌تر از رنگ سیاه و سفید است. یک پیراهن سفید تارتان با یک کت و شلوار آبی با بلوک‌های بزرگ، عالی خواهد بود. به خصوص اگر یک کراوات بافت قرمز یا سبز و مربع جیب با همین رنگ را به آن اضافه کنید، ترکیبی جذاب‌تر ایجاد می‌شود.

اگر می‌خواهید پیراهن آبی روشن را با کت و شلوار آبی رنگ خود بپوشید، کمی در انتخاب کراوات خود دقت کنید و رنگ‌های دیگر را نیز در این ترکیب به کار ببرید. قرمز مایل به نارنجی سوخته با سایه‌های آبی ترکیبی عالی را تشکیل می‌دهند.

همچنین زمانی که پیراهن آبی را بدون کت و شلوار انتخاب می‌کنید بهتر است پیراهن چهار خانه را با یک کراوات به همین رنگ استفاده کنید زیرا که ظاهری جذاب ایجاد خواهد کرد. پیراهن آبی طیف رنگی بسیاری دارد و از تیره تا روشن می‌تواند در این ترکیب استفاده شود.

همچنین یک پیراهن صورتی روشن با یک کت و شلوار آبی به خوبی کار می‌کند. شما می‌توانید یک کراوات آبی رنگ را با یک الگوی ظریف مانند لکه‌ها یا نوار‌های نازک استفاده کنید و از سایه‌های تند با عناصر صورتی برای تکمیل پیراهن بهره ببرید.

در صورت انتخاب کت و شلوار آبی با الگوی پنجره‌ای بهتر است ترکیب‌های رنگی مشابه را استفاده کنید. اگر تمایل به استفاده از رنگ‌های جسورانه‌تر دارید بهتر است یک پیراهن با الگوی متفاوت را در این ترکیب استفاده نمایید که در این صورت رنگ‌های آبی و صورتی گزینه‌ای مناسب خواهند بود.

ترکیب رنگ قهوه‌ای مایل به زرد

برای این ترکیب بهتر است یک پیراهن سفید یا آبی را انتخاب کنید. رنگ‌های مختلف آبی یا رنگ سبز با این ترکیب تناسب دارد و بنابراین هیچ محدودیتی در انتخاب سایه رنگ وجود ندارد. یک جلیقه آبی روشن با یک پیراهن آبی برفی زیر یک کت و شلوار قهوه ای مایل به زرد مناسب است. رنگ‌های کریستالی سبز نیز با این کت و شلوار عالی می‌شود. استفاده از یک کت و شلوار براق با یک پالت رنگی گزینه‌ای جایگزین برای استفاده از این رنگ است که با پیراهن آبی و ترکیب کراوات سورمه‌ای یا آبی مناسب است.

این نوع رنگ‌ها اغلب از پارچه کتانی یا پنبه ساخته شده است. این لباس‌ها سبک وزن بوده و برای عدم تعریق در فصل تابستان و ماه‌های گرم سال مناسب خواهند بود.

ترکیب رنگ خاکستری تیره

پیراهن سفید با کت و شلوار خاکستری خوب است اما فقط زمانی که باید یک رنگ در کراوات یا مربع جیب ترکیب شده باشد. در غیر صورت به دلیل اینکه هر دو بسیار خنثی هستند می‌تواند لباس را ساده نشان دهد. همچنین رنگ قرمز نیز برای ترکیب گرما با این لباس انتخاب مناسبی خواهد بود.

یک پیراهن آبی برفی با یک کت و شلوار خاکستری تیره همراه با کراوات سورمه‌ای یا آبی به خوبی کار می‌کند. همچنین پیراهن صورتی نیز می‌تواند کت و شلوار خاکستری را تکمیل کند. اطمینان حاصل کنید که کت و شلوار مناسب و کاملا اندازه اندام شما انتخاب شده است.

کت و شلوار فلاون خاکستری یک جایگزین عالی برای کت و شلوار معمولی است و با اینکه به عنوان کاپشن زمستانی شهرت دارد اما می‌توان در تمام طول سال آن را پوشید. وزن این لباس متفاوت بوده و بنا به جنس آن قابل استفاده در تمامی فصل‌ها است. پارچه فلاون سبک وزن بوده و پارچه‌ای بسیار راحت در هوای گرم به شمار می‌آید و اغلب به عنوان پشم خنک شناخته می‌شود. اگر از پشم مروینو پارچه‌ای ساخته شده باشد به راحتی در هوای سرد، بدن را گرم می‌کند و وزن آن متناسب با بافت آن سنگین‌تر می‌شود. تنفس در این لباس بیشتر و تعریق کمتر است.

الگوی Houndstooth که در بالا بیان شد اغلب با رنگ خاکستری ست می‌شود و از جنس تود یا پشم تولید می گردد و به طور قطع از جمله پارچه‌های زمستانی به شمار می‌روند. یک پیراهن راه راه با یک کراوات ساده در این ترکیب کارساز است و کنتراست عالی را ایجاد می‌نماید.

راهنمای کلی ترکیب رنگ و الگو‌ها با یکدیگر

در ابتدا و برای شروع بهتر است تنها یک الگو را به یک قطعه از لباس خود اضافه کنید و سایر لباس‌ها را در رنگ‌های جامد استفاده نمایید.

از یک چرخ رنگ استفاده کنید تا مطمئن شوید که ترکیب رنگ شما مناسب است یا خیر. این کار کاملا مجانی و رایگان است.

از تداخل و ترکیب الگو‌های مشابه و یک اندازه بپرهیزید. معمولا الگو‌های بزرگتر برای کراوات یا پیراهن انتخاب می‌شود. کت و شلوار و پیراهن و کراوات خود را با چندین الگو استفاده نکنید زیرا لباس‌هایتان خیلی شلوغ می‌شود.

شما همچنین می‌توانید بافت، الگو و رنگ را تست کنید. همچنین یک کت و شلوار برای اندام خود استفاده کنید زیرا صرف نظر از بافت، رنگ و الگو اهمیت متناسب بودن این لباس با اندام شما بیشتر است. از پوشیدن لباس‌های تنگ یا خیلی گشاد دوری کنید.

از یک مربع جیب الگو دار برای ترکیب با لباس‌های ساده خود استفاده نمایید.

انتخاب یک کت و شلوار با یک الگو و رنگ مناسب به ظرافت نیاز دارد و از طرفی باید بدانید که کدام پیراهن یا کراوات برای این لباس مناسب است. همانطور که می‌دانید گزینه‌ها و الگو‌های متعددی وجود دارد که برخی ظریف و برخی ابعاد بزرگتری دارد. قطعا همه چیز مناسب است اگر در جای درست و به صورت صحیح استفاده شود.

بهتر است همه چیز را با یکدیگر آزمایش کنید تا به رنگ و سبکی ایده آل برسید. اگر شما در این زمینه بی‌تجربه هستید بهتر است تنها یک الگو به کل قطعات لباس خود اضافه کنید و زمانی که این ترکیب را یاد گرفتید به دنبال ترکیب‌های بیشتر باشید. مهم‌ترین موضوع این است که به سبک و استایل خود اعتماد داشته باشید زیرا در غیر این صورت نمی‌توانید ترکیبی مناسب را پیدا کنید.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها