تفاوت مد و ترند در چیست

تفاوت-ترند-با-مد

همگی ما برای چندین سال است که عباراتی مانند مد و ترند را همواره شنیده‌ایم. اما شاید بسیاری از ما تفاوت این دو واژه را نمی‌دانیم. ممکن است هر کدام را به جای دیگری در موقعیت‌های متفاوت به کار ببریم. لازم است بدانید که معنی واژه مد با معنی واژه ترند کاملاً متفاوت است. با اینکه واژه ترند از واژه مد گرفته شده است اما هر کدام برای موقعیت خاصی به کار برده می‌شوند. به طور کلی در فصل‌های متفاوت بسته به نوع آب و هوا، مد و ترند ممکن است متغیر باشند. به طور معمول افرادی که آخرین سبک‌ها را برای مدل لباس، مدل مو، شیوه زندگی، معماری و غیره به کار می‌برند، زندگی‌شان روی مد می‌چرخد. در این مقاله قصد داریم به صورت جداگانه واژه مد و ترند را برایتان تعریف کنیم تا بتوانید جزئیات تفاوت‌های این دو واژه را کاملاً بفهمید. پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید.

تفاوت مد و ترند در چیست

ترند چیست

ترند از مد گرفته می‌شود. هر آن چیزی که برای مدت زمان خاصی مد باشد به آن ترند می‌گویند. به طور مثال لباس‌های تاب‌دار در سال ۲۰۱۵ در کشورهای اروپایی‌ترند بود. یعنی برای یک برهه زمانی مد بود و سپس ترند شد. واژه مد و ترند گاهی اوقات به جای یکدیگر به کار برده می‌شوند. یعنی عده زیادی از افراد آنها را مترادف همدیگر می‌دانند. مثال دیگری برای فهم بیشتر معنی ترند برایتان می‌زنیم: رنگ سال ۲۰۱۵ آبی بود؛ یعنی رنگ آبی در سال ۲۰۱۵ مد شد. اما این رنگ فقط برای مدت کوتاهی استفاده نشد. بلکه حدود یک سال، عده زیادی از افراد برای خرید پوشاک، کیف یا بسیاری از لوازم خانگی از رنگ آبی بهره می‌بردند. می‌توانیم بگوییم که رنگ آبی برای کل سال ۲۰۱۵ ترند بود. به عبارت ساده‌تر اگر مدت زمانی که چیزی مد می‌شود، برای چند ماه یا یک الی دو سال ادامه داشته باشد، دیگر به آن مد نمی‌گویند. بلکه نام ترند بر آن می‌گذارند.

تفاوت مد و ترند در چیست

 

جملات زیر به شما در درک مفهوم ترند و مد کمک بسیاری می‌کند.

• شخصی همیشه روندهای مد را دنبال می‌کرد

• برند گوچی اعلام کرد که پیراهن‌های شکمی‌ترند هستند

• او هرگز از مدهای کسی پیروی نکرد. او یک ترند پسند بود

مد چیست

به سبک محبوب اکسسوری، پوشاک، لوازم خانگی، مدل مو و آرایش که ما به طور روزانه با آن سروکار داریم مد می‌گویند. جالب است بدانید حتی افرادی که علاقه زیادی به پیروی کردن از مد ندارند، سبک لباسی که آن‌ها به صورت روزانه استفاده می‌کنند می‌تواند احساس آنها را تا حد زیادی بیان کند. مد همواره در حال تغییر است. هر آنچه که سلبریتی‌ها، بازیگران یا افراد معروف استفاده می‌کنند می‌تواند مد را تغییر دهد. مد می‌تواند برای افراد مختلف، گروه‌های متفاوتی را تشکیل دهد. در واقع سبک استایل و لباس پوشیدن می‌تواند منجر به تشکیل گروه‌های متفاوتی مانند: کلاسیک، بوهمی، پانک، شیک، وسترن، هنری و غیره شود.

تفاوت مد و ترند

ترند چیزی است که در یک نقطه خاص از زمان، محبوب عده بسیاری از افراد واقع شود. اما مد جدیدترین سبک‌های دکوراسیون، لباس، مدل مو و غیره به حساب می‌آید. گاهی اوقات مد می‌تواند به نحوه انجام کاری اشاره داشته باشد. مد در ارتباط با استایل، نوع لباس و از این دست عبارات به کار برده می‌شود. در حالی که ترند حتی می‌تواند امور مالی و آب هوا را نیز در بر بگیرد.

تفاوت مد و ترند در چیست

چه لباس‌های در سال ۲۰۲۲ مد شدند

حال که معنی مد و ترند را فهمیده‌اید، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چه لباس‌هایی و چه استایلی در سال ۲۰۲۲ مد شده‌اند؟ از مهم‌ترین آنها می‌توانیم به شلوارهای فاق کوتاه اشاره کنیم. می‌توانیم بگوییم شلوارهای فاق کوتاهی که در چندین سال پیش نیز مورد استفاده قرار می‌گرفتند و محبوب عده بسیاری از افراد واقع شده بودند، در سال ۲۰۲۲ پا به عرصه گذاشتند. در آستانه ورود این شلوارهای فاق کوتاه عده زیادی از افراد آنها را خریداری کرده و استقبال خوبی را از این شلوارها کردند. بسیاری از افراد برای سال ۲۰۲۲ پوشیدن یک شلوار جین فاق کوتاه را به همراه تیشرت اسپرت برای مهمانی انتخاب کرده‌اند.

لباس‌هایی که از پارچه‌های براق تهیه شده‌اند، هر چند سال یکبار مد می‌شوند. در واقع می‌توانیم بگوییم که لباس‌های براق در سال ۲۰۲۲ نیز جزو ترندهای برتر قرار گرفتند. می‌توانید پیراهن‌های زیبایی را با استفاده از این پارچه‌های براق بدوزید. برخی از پارچه‌های براق نقره‌ای رنگ، ظاهری شبیه به فلزات یا جیوه را به وجود می‌آورند. بازگشت ارتعاشات نور از این پارچه‌های براق می‌تواند چشم بسیاری از افراد را به خود خیره نگه دارد.

تفاوت مد وترند

بسیاری از افراد قد کوتاه ترجیح می‌دهند به جای پوشیدن مانتو از کت و دامن استفاده کنند. دامن‌های پیله دار از جمله لباس‌هایی هستند که در سال ۲۰۲۲ مد شده‌اند. عده زیادی از افراد پوشیدن این دامن‌ها را در رنگ‌های متفاوت برای بهار سال ۲۰۲۲ انتخاب کرده‌اند. دامن‌های پیله دار در سه اندازه‌ بلند، کوتاه و متوسط دوخته شده و در بازار به فروش می‌رسد. بسته به شناختی که از فرم هیکل خودتان دارید، می‌توانید این دامن‌های زیبا را در اندازه مورد نظر انتخاب کرده و خریداری کنید.

از جمله لباس‌هایی که در سال ۲۰۲۲ مورد استقبال عده زیادی از افراد قرار گرفت، می‌توانیم به کت‌شلوارهای سفید اشاره کنیم. یک کت شلوار خوش برش و خوش دوخت می‌تواند فرم هیکل افراد را بسیار زیباتر از آن طور که هست نشان دهد. شاید به همین علت انتخاب عده زیادی از افراد پوشیدن کت شلوار سفید باشد. می‌توانید در کنار این کت شلوارها از اکسسوری‌های براق یا رنگی استفاده کنید. به طور مثال استفاده از یک کیف شانی کوچک به رنگ‌های جیغ مانند آبی کاربنی یا سرخابی در کنار این کت شلوار سفید می‌تواند شما را فوق‌العاده کند.

تفاوت مد وترند

اگر تابه‌حال از تاپ یا پیراهن‌های بندی استفاده می‌کردید، لازم است بدانید که در سال ۲۰۲۲ این لباس مد شده است. اغلب افراد ترجیح می‌دهند تاپ‌های بندی را در منازل استفاده کنند. اما گاهی اوقات این تاپ‌ها یا حتی پیراهن‌های بندی طوری دوخته می‌شوند که قابلیت استفاده در مهمانی‌ها و یا جشن‌های متفاوت و مراسم‌ها را دارند. می‌توانید چند مدل تاپ و پیراهن بند دار را برای بهار سال ۲۰۲۲ انتخاب کرده و بپوشید.

یکی دیگر از لباس‌هایی که در سال ۲۰۲۲ مورد استفاده بسیاری از بانوان قرار گرفت، استفاده از شلوارهای دمپا گشاد یا بوت کات بود. این شلوارها که هر چند سال یکبار مد شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانند فرم پاها را بسیار زیبا نشان دهند. پوشیدن یک شلوار جین دمپا گشاد در کنار یک کفش چرم پنجه باریک بسیار ایده آل به نظر می‌رسد.

تفاوت مد و ترند

 

تفاوت مد و ترند

سخن آخر

به انتهای مقاله رسیده‌ایم. امیدواریم که خسته نشده باشید. حال دیگر تمایزات مد و ترند را کاملاً متوجه شده‌اید. هر فردی بسته به سلیقه خود و آب و هوای فصلی می‌تواند نوع خاصی از پوشش را انتخاب کند. حال ممکن است این پوشش طبق مد و ترند باشد و یا یک استایل شخصی. همه چیز بستگی به انتخاب‌های افراد دارد.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها